Setari Cookie-uri

s-a schimbat mult si nu stiu ce sa fac sa fie ca inainte

lam cunoscut la inceputul anului 2007.un prieten de al meu ia dat nr meu.bineinteles el nu mia zis asta de la inceput.el era din bucuresti eu din buzau.am inceput sa vb la telefon,prin mesaje am facut schimb de poze.am ajuns sa ne intelegem foarte bine.intro zi ma intrebat daca vreau sa fiu cu el si iam zis ca da.timp de un an jumate am mai avut certuri dar nu au dus la despartire.desi ii ziceam c avreau sa ma despart de el tot la el ma intorceam.il iubeam.de fapt si acum il mai iubesc.dupa un an jumate ne-am despartit,ne certam ingrozitor,cine ne vedea credea ca nu ne mai suportam.am stat despartiti aproape 3 luni.in acest timp fiecare dintre noi a avut cate o relatie.in ianuarie anul asta ne-am impacat.mia promis ca o sa se schimbe.s-a schimbat la inceput dar acum nu stiu ce e cu el.daca vb pe mess ma lasa sa vb singura,la mesaje imi raspunde cand isi aduce aminte.fara cu care a fost el cand noi eram despartiti a inceput sa se bage intre noi si cand iam zis ca vreau sa ma cert cu ea mia zis sa o las in pace dar cand iam zis ca nu il oblig sa stea langa mine mia zis ca pot sa ii zic ce vreau ca nu ii pasa.odata iam cerut parola la id-ul de mess si nu a vrut sa mio dea.si nu e prima data cand face asa.cred ca ascunde ceva dar desi incerc sa aflu ce nu vrea sa imi spuna.nu stiu ce e cu el.s-a schimbat mult si as vrea sa stiu cum sa fac sa fie cel de dinainte.
alexamirela17
Postat pe 30 Ianuarie 2009 08:55
O intrebare am si tu, totusi, asta nu ai precizat, intr-un an si jumatate, cat de des va vedeati? Fara mess, si mesaje, doar voi 2, fata-n fata?
MI se pare foarte important asta. Cred ca e foarte diferita o relatie virtuala, fata de una reala, cu bune si cu rele.
Si... nu poti cunoaste pe cineva care este atat de departe. Nu poti sa incerci sa-l controlezi. E insa posibil sa se fi schimbat si el...dar, nu poti decat sa ai rabadre.
Ai grija
ralukiss
Postat pe 30 Ianuarie 2009 09:38
ne vedeam destul de des.erau momente cand ne vedeam la o perioada mai indepartata de timp dar asta se intampla mai rar.totusi as vrea sa stiu ce sa fac
bebytza_love_bebe2009
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:56
eu cred ca nu a considerat aceasta relatie ca ceva serios se plictiseste repede si cauta alte fete de acea nu a vrut sati dea lista nu e sincer si nu cred ca e capabil sa te iubeasca eu zic sa renunti ca sa nu suferi mai mult caci rana o data cu sperantele se poate adanci mai mult
erikahd2008
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:09
multumesc mult pentru sfaturi.oricum neam despartit si nu cred ca va mai fi vreodata la fel.imi e greu fara el dar poate cu timpul va fi mai bine
alexamirela17
Postat pe 31 Ianuarie 2009 18:11
interesanta povestea ta...in mare parte ma regasesc in ea..insa tot ce pot sa.ti spun este ca niciodata relatia voastra nu va mai putea fi ca la inceput. am si eu o relatie la distantza de 9 luni, insa asta pt noi nu e un impediment k sa fim fericiti. ne vdm destul de des..asta insemnand km de 3-4 ori pe sapt (in cel mai bun caz)..sau km la 2-3 sapt knd suntem conditiionati de posibilitati. stiu k e greu cu o relatie la distantza, dar nu e atat d imposibil sa ajungi sa cunosti f bn persoana de langa tn..nu e imposibil sa fii fericit si sa crezi in omul care te face fericita..orikum..dak spui k nu vrea sa fie sincer cu tine si nu iti poate da parola de la mess sau de la altcv..e clar k avea ceva de ascuns. knd relatia se manifesta in stilu asta tre sa stii sa te abtii cu gelozia si sa ai incredere (asta in kzul in care chiar exista incredere si sinceritate deplina intre voi 2)..dar dak el nu iti poate oferi aceste 2 lucruri extrem de importante, iubirea sa e in van...mai bn renunta la el si cauta`ti fericirea in alta parte..cred eu k e km tarziu sa mai fiti la fel k alta data!...distantza, neincrederea, nesigurantza si lipsa de sinceritate nu te pot face sa reiei o relatie care odata a fost frumoasa...meriti pe cnv mai bun lng tn..cauta si vei gasi!
YzzuMik
Postat pe 31 Ianuarie 2009 18:45
neam despartit iar acum el vrea sa ne impacamla inceput iam zis ca nu.am incercat sa ma abtin.dar cand iam zis ca nu pot sa stau fara el nu a mai dat nici un semn.acum vad ca desi tin la el si il iubesc nu merita.o sa imi fie greu fara el dar poate o sa fie mai bine.multumesc mult pentru sfaturi
bebytza_love_bebe2009
Postat pe 1 Februarie 2009 16:15
Si eu am o relatie la distanta. Eu sunt din targoviste si el din bucuresti.Ne vedem numai in weekenduri si cand am eu vacanta vin la el. Suntem impreuna de un an si 4 luni. A mers super bine timp de un an, apoi el m-a inselat, dar l-am iertat cu toate k mi-a fost greu si mi-am calcat pe orgoliu. De atunci lucrurile nu au mai fost ca inainte..el s-a schimbat oarecum, nu mai e la fel de tandru si nu ma mai alinta,ce sa mai zic de mesajele cu te iubesc sau mi-e dor de tine, au devenit o raritate. I-am zis ca daca mai greseste o singura data nu il mai iert. Adevarat este ca a mai vorbit cu tipa aia si dupa ce am aflat eu de ea...si-a facut mai multe iduri, conturi pe hi5 , logic k le-am aflat parola si i le-am luat. Am gasit si metodea cea mai buna. Nu este foarte greu. Care vrea sa se asigure ca nu o inseala si care vrea metoda perfecta ca sa ii verifice orice miscare pe calculator sa ma contactati sau imi lasati id`ul vostru de mess aici si eu va contactez. Va ajut cu placere pentru ca nu trebuie sa ne lasam fraierite de baieti, indiferent cat ii iubim. E vorba de respectul nostru. Astept mesajele voastre. Va pup pe toate si aveti grija de voi !! :*:*:* succes

Postat pe 7 Februarie 2009 14:31
sincera sa fiu...nu trebuie sa acceptam atatea...pt k atunci knd vede k merge...k nush c si nush cum...o sa faca la fel in continuare...am avut si eu..o relatie d un an si jumatate...si desi mi-a fost greu sa trec peste...am ramas amici...si pot sa zic k ne intelegem fb k amici...si chiar dak v-ati reimpaka...nu va mai fii niciodata k inainte...iar u vei sta tot timpul ingrijorata k oare c face...sau p unde este....incearca sa treci peste...este cel mai bn
kittyutza
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:39
te rog mult spune-mi si mie cum sa-i gasesc parola.....si eu am mari necazuri...!!.....nu stiu cum sa iau legatura cu tine sa-mi explici si mie
aici nu cred ca iti pot lasa nr. de tel
spune-mi ce sa fac....astept sa-mi scrii
Principesa_rasfatata
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:06
alba.madalina@yahoo.com.....te rog spune-mi si mie cum sa-i gasesc parola....am amri necazuri te pup paaaaaaaa
Principesa_rasfatata
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:15
De la: , la data 2009-02-07 14:31:07Si eu am o relatie la distanta. Eu sunt din targoviste si el din bucuresti.Ne vedem numai in weekenduri si cand am eu vacanta vin la el. Suntem impreuna de un an si 4 luni. A mers super bine timp de un an, apoi el m-a inselat, dar l-am iertat cu toate k mi-a fost greu si mi-am calcat pe orgoliu. De atunci lucrurile nu au mai fost ca inainte..el s-a schimbat oarecum, nu mai e la fel de tandru si nu ma mai alinta,ce sa mai zic de mesajele cu te iubesc sau mi-e dor de tine, au devenit o raritate. I-am zis ca daca mai greseste o singura data nu il mai iert. Adevarat este ca a mai vorbit cu tipa aia si dupa ce am aflat eu de ea...si-a facut mai multe iduri, conturi pe hi5 , logic k le-am aflat parola si i le-am luat. Am gasit si metodea cea mai buna. Nu este foarte greu. Care vrea sa se asigure ca nu o inseala si care vrea metoda perfecta ca sa ii verifice orice miscare pe calculator sa ma contactati sau imi lasati id`ul vostru de mess aici si eu va contactez. Va ajut cu placere pentru ca nu trebuie sa ne lasam fraierite de baieti, indiferent cat ii iubim. E vorba de respectul nostru. Astept mesajele voastre. Va pup pe toate si aveti grija de voi !! :*:*:* succes



Help, help, help, vreau si io parola, ma ajuti? Ca nu pot lua legatura cu tine
Merci
pisicuta_trista
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:25
mie mi'o dat el singurel parola la toate id'urile lui
de frica cred
prima data stiu ca nu a vrut sa imi dea parola la una din adrese si i'am spart'o... i'am schimbat parola.. dar pana la urma i'am zis'o si nu si'o mai schimbat'o stia ca am sa i'o sparg iar
Diavolyta_
Postat pe 30 Aprilie 2009 23:53
De la: Diavolyta_, la data 2009-04-30 23:53:58mie mi'o dat el singurel parola la toate id'urile lui
de frica cred
prima data stiu ca nu a vrut sa imi dea parola la una din adrese si i'am spart'o... i'am schimbat parola.. dar pana la urma i'am zis'o si nu si'o mai schimbat'o stia ca am sa i'o sparg iar
kudika016488
Postat pe 2 Mai 2009 00:34
kudika016488
Postat pe 2 Mai 2009 00:35
Cred ca poti ajuta o multime de fete...si eu ma numar printre ele. Lasa-ne un id..
kudika030863
Postat pe 29 Mai 2009 00:55
ccllaauuddiiaa
Postat pe 29 Mai 2009 09:28
fetelor ce sa va spun,eu am avut o relatie de aproape 8 ani care s-a terminat din cauza lui.intotdeauna l-am ajutat,l-am sprijinit,am avut rabdare cu el,in ciuda caracterului urat pe care-l avea,intotdeauna renuntam la mine pentru el ,a avut toata libertatea pe care si-a dorit-o,nu i-am interzis sa iasa cu prietenii,nu-l stresam cu telefoanele,ii faceam toate mofturile,in ideea sa fie bine,sa nu se simta tinut din scurt si de fapt la final el m-a rasplatit cu vorbe urate,care mai apoi au dus la despartirea noastra.sincera sa fiu genul asta de oameni nu merita nimic,asa ca daca si voi treceti prin asa ceva,eu va sfatuiesc sa renuntati,va irositi timpul de pomana,nu merita sa suferiti,sa va ganditi ca poate maine va fi mai bine,pt ca va asigur ca nu va fi,eu am sperat 8 ani ca pot sa-l schimb si am avut toata rabdarea din lume cu el,dar in zadar,un om ajuns la o anumita varsta nu se mai poate schimba,eu regret ca mi-am pierdut 8 ani din viata sperand si asteptand degeaba,acum regret ca mi-am irosit atatia ani din viata cu un om de nimic,eu va sfatuiesc sa va traiti viata,sunteti frumoase,destepte,oricand veti gasi pe cineva care sa va respecte si sa va iubeasca asa cum meritati! nu mai acceptati sa fiti jignite si calcate in picioare,eu daca asi da timpul inapoi asi schimba totul,m-am trezit ce e drept cam tarziu,dar am avut puterea sa uit cei 8 ani in care eu am daruit totul,dar nu am primit in schimb decat jignirile si nesimtirea lui.am vazut ca s-a scris despre relatiile pe internet,vreau sa va spun ca eu in ultimii 3 ani,cand deja relatia mea nu mai mergea si mai mult stateam in casa,pentru ca el ori era la servici,ori cu prietenii,am cunoscut pe net un baiat,care in acel moment era singur,fiind amandoi cam in aceeasi situatia,am inceput sa ne spunem oful,fiecare povestea ce are pe suflet,era singura cala de a ne deschide sufletele,am vb pe net timp de 3 ani,devenisem f apropiati,cand ajungeam de la servici primul lucru care-l faceam era sa deschid calculatorul,sa vad daca este si el,ne-am timis poze,am vb la telefon iar cand relatia mea cu acel baiat s-a incheiat am acceptat sa iesim impreuna,pot sa spun ca de atunci suntem de nedespartit,el m-a ajutat sa uit fosta relatie,mi-a redat increderea in mine,m-a facut sa ma vad mai frumoasa si m-a invatat sa ma respect mai mult.suntem de aproape un an impreuna si pot spune ca traiesc cea mai frumoasa poveste de iubire,este exact opusul celuilalt.de aceea ca si concluzie vreau sa va spun sa nu va pierdeti speranta niciodata,iar daca vedeti ca nu merge nimic,mai bine renuntati la inceput,nu asteptati sa treaca ani ca sa va convingeti,va asigur ca aceste persoane ursuze si egoiste nu se vor schimba niciodata,asta este caracterul lor!traiti-va viata asa cum vreti voi,nu mai suportati nimic,aveti taria de caracter sa spuneti NU,anii trec foarte repede si mai tarziu veti regreta ca i-ati irosit langa cine nu va merita. eu m-am imbolnavit de inima langa acel baiat,iar cand m-au internat in spital si l-a sunat sora mea sa-i spuna unde sunt a zis ca ce vreau sa-mi faca el,ca nu ma poate ajuta cu nimic,nici macar atunci nu si-a putut stapani nesimtirea,abia atunci am realizat ca de fapt e mai bine sa accept realitatea si sa aleg sanatatea mea,nu pe el.sper sa deschideti ochii la timp,sa nu faceti ca mine si nu va fie teama sa faceti pasul pentru ca veti gasi cu siguranta ceva mai bun!aveti incredere in voi si luptati pentru fericirea voastra!
ccllaauuddiiaa
Postat pe 29 Mai 2009 10:12
kudika 030863 id-ul meu e alexa_mirela17.dami add daca vrei sa vb
bebytza_love_bebe2009
Postat pe 29 Mai 2009 18:43
De la: , la data 2009-02-07 14:31:07Si eu am o relatie la distanta. Eu sunt din targoviste si el din bucuresti.Ne vedem numai in weekenduri si cand am eu vacanta vin la el. Suntem impreuna de un an si 4 luni. A mers super bine timp de un an, apoi el m-a inselat, dar l-am iertat cu toate k mi-a fost greu si mi-am calcat pe orgoliu. De atunci lucrurile nu au mai fost ca inainte..el s-a schimbat oarecum, nu mai e la fel de tandru si nu ma mai alinta,ce sa mai zic de mesajele cu te iubesc sau mi-e dor de tine, au devenit o raritate. I-am zis ca daca mai greseste o singura data nu il mai iert. Adevarat este ca a mai vorbit cu tipa aia si dupa ce am aflat eu de ea...si-a facut mai multe iduri, conturi pe hi5 , logic k le-am aflat parola si i le-am luat. Am gasit si metodea cea mai buna. Nu este foarte greu. Care vrea sa se asigure ca nu o inseala si care vrea metoda perfecta ca sa ii verifice orice miscare pe calculator sa ma contactati sau imi lasati id`ul vostru de mess aici si eu va contactez. Va ajut cu placere pentru ca nu trebuie sa ne lasam fraierite de baieti, indiferent cat ii iubim. E vorba de respectul nostru. Astept mesajele voastre. Va pup pe toate si aveti grija de voi !! :*:*:* succes
luciamanta
Postat pe 31 Mai 2009 19:19
Buna. Scuze, dar am o intrebare sa iti adresez si te rog frumos sa imi raspunzi. Il cunosti cumva pe dl. Moraru Doru din Targoviste? Este fratele dlui ing. Moraru Doru de la firma REPCON SA. Te rog mult sa imi dai un semsn de viata. Multa bafta si bucurii!
luciamanta
Postat pe 31 Mai 2009 19:22
buna voua fetelor eu ma numesc monica si ma regasesc in povestile voastre am si eu o relatie la distanta ceva timp inainte ne intelegeam ffffffff.bn dar ceva sa schimbat la el am impresia k ma inseala desi el nu recunoaste eu il simpt mai rece si mai distant as vrea sa aflu parola lui de mess k sa ma conving dar nu stiu cum sa fac cine ma poate ajuta va rog sa intre pe id meu andreeaadrianaa va multumesc si multa bafta
emiliacosmina
Postat pe 6 Martie 2012 22:15
unde am citit eu povestea aceea..."Prostia omeneasca"?
kudika513648
Postat pe 6 Martie 2012 22:24
e mit sau realitate?????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 6 Martie 2012 22:25
De la: zinaceabunasinebuna, la data 2012-03-06 22:25:44e mit sau realitate?????

e realitate, crede-ma
kudika513648
Postat pe 6 Martie 2012 22:29
ne-am dus naibii atunci!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 6 Martie 2012 22:36
buna ma numesc monyka am nevoie de o parola de id cine ma poate ajuta va rog sa intre pe id meu englertmonyka
emiliacosmina
Postat pe 6 Martie 2012 22:36
De la: emiliacosmina, la data 2012-03-06 22:36:24buna ma numesc monyka am nevoie de o parola de id cine ma poate ajuta va rog sa intre pe id meu englertmonyka


nu-i bine sa iti dai idu de messenger pe public!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 6 Martie 2012 22:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NU AM ORGASM ~!~ 71 De la: aqnana 27 Februarie 2009 22:54
CONTEAZA VARSTA DACA IUBESTI? 84 De la: lloremmy 23 Iulie 2011 05:18
ce parere avetzi de relatia TAUR-GEMENI????? 13 De la: Valy90 3 Mai 2011 23:10
Inca un topic asea din plictiseala... 10 De la: bruneagra25 8 Iulie 2009 12:31
Long love story 15 De la: 17 Noiembrie 2012 19:04