Setari Cookie-uri

ne-am despartit dar totusi...il iubesc inca

Am stat aproape 9 luni impreuna. Stiu ca poate unora li se pare putin dar totusi am tinut f mult la el, si inca mai tin. Ca orice cuplu, am avut parte de certuri, impacari, chiar si o despartire. Acum ne-am despartit din nou, dar totusi vrem sa ramanem prieteni. Nu vreau sa-l pierd. Il vreau inapoi. daca l-as vedea acum cu alta fata, m-ar durea foarte tare. Am nevoie de un sfat, ce sa fac, cum sa fac sa trec mai usor peste despartire. Exista o sansa sa ne impacam din nou, dar u stiu daca as putea sa mai trec prin asta din nou...
adyna2905
Postat pe 21 Iunie 2010 11:25
9 luni? cuplu? hai sa fim serioase...a fost doar o incercare ratata...next
miss_darine
Postat pe 21 Iunie 2010 15:05
simplu!
contacteaza-ma! dar sa stii ca nu-s disponibil 24 din 24!
fante_de_dorobanti
Postat pe 21 Iunie 2010 15:08
Dar dupa cat timp crezi ca am fi devenit cuplu? 1 an, 2 sau mai mult? noi am devenit de nedespartit practic din seara in care ne-am cunoscut. de aceea acum imi e greu sa ma obisnuiesc fara el...
Noi ne-am considerat cuplu din ziua in care relatia noastra a devenit oficiala
adyna2905
Postat pe 24 Iunie 2010 16:40
De la: adyna2905, la data 2010-06-24 16:40:33Dar dupa cat timp crezi ca am fi devenit cuplu? 1 an, 2 sau mai mult? noi am devenit de nedespartit practic din seara in care ne-am cunoscut. de aceea acum imi e greu sa ma obisnuiesc fara el...
Noi ne-am considerat cuplu din ziua in care relatia noastra a devenit oficiala


Adyna, zau, nimeni de aici n-ar putea sa-ti dea o solutie care sa functioneze 100%. In asemeena cazuri unica solutie este sa-ti iei inima'n dinti, sa te duci la el si sa-i spui: vrei sau nu vrei sa avem o relatie serioasa? Si sa faceti doar acele compromisuri care va fac fericiti impreuna.
Stiti foarte bine de ce va certati, nu? Vorbiti despre asta si vedeti DACA e intr-adevar o problema sau nu. Orgoliul e bun, dar nu cand mai ai de lucrat la comportamentul tau. Asa ca, eu una, asa as face.
"Mai, Gicule, ma iubesti? Atunci ce mama drakului ne tot certam si ne despartim in fiecare luna?!"

Intelegi ideea? Nu mai plange pe la colturi si cere sfaturi altora pentru ca rezolvarea e doar in tine, in fata lui. Si de-ti zice baiatul ca hir, ca mir, lasa-l, uita-l. Lacrimile nu te fac frumoasa.
rashela
Postat pe 24 Iunie 2010 17:12
De la: rashela, la data 2010-06-24 17:12:21
De la: adyna2905, la data 2010-06-24 16:40:33Dar dupa cat timp crezi ca am fi devenit cuplu? 1 an, 2 sau mai mult? noi am devenit de nedespartit practic din seara in care ne-am cunoscut. de aceea acum imi e greu sa ma obisnuiesc fara el...
Noi ne-am considerat cuplu din ziua in care relatia noastra a devenit oficiala


Adyna, zau, nimeni de aici n-ar putea sa-ti dea o solutie care sa functioneze 100%. In asemeena cazuri unica solutie este sa-ti iei inima'n dinti, sa te duci la el si sa-i spui: vrei sau nu vrei sa avem o relatie serioasa? Si sa faceti doar acele compromisuri care va fac fericiti impreuna.
Stiti foarte bine de ce va certati, nu? Vorbiti despre asta si vedeti DACA e intr-adevar o problema sau nu. Orgoliul e bun, dar nu cand mai ai de lucrat la comportamentul tau. Asa ca, eu una, asa as face.
"Mai, Gicule, ma iubesti? Atunci ce mama drakului ne tot certam si ne despartim in fiecare luna?!"

Intelegi ideea? Nu mai plange pe la colturi si cere sfaturi altora pentru ca rezolvarea e doar in tine, in fata lui. Si de-ti zice baiatul ca hir, ca mir, lasa-l, uita-l. Lacrimile nu te fac frumoasa.






mc de sfat.m-ai ajutat, sincer. :)
adyna2905
Postat pe 25 Iunie 2010 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exista sufletul pereche? 16 De la: ipahebirowtnod 28 Februarie 2011 09:16
si cupidon iubeste..... 5 De la: kudika059077 14 August 2009 12:15
am gresit,dar il vreau inapoi 21 De la: RoxanaAdela 18 Aprilie 2009 18:00
Rutina 19 De la: amelia05 10 Aprilie 2009 09:43
RELATIE FARA ATRACTIE FIZICA? 55 De la: Summer_ 14 Septembrie 2009 17:11