Setari Cookie-uri

Barbati intretinuti din dragoste

De la: nocturanalia, la data 2009-01-30 13:28:15 VOI COTIZA DUBLU SAU BA NU....TRIPLU . ROCO AI INCREDERE NU TE MINT !


eu sunt platit sa fac sex

Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:35
De la: nocturanalia, la data 2009-01-30 10:52:50 Esti in stare sa intretii un barbat pentru ca il iubesti?


E o proba? Daca da, orice femeie este in stare sa intretina un barbat, dintr-un motiv sau altul.
Problema e daca ar trebui sa intretinem o persoana adulta, sanatoasa si care refuza sa munceasca.
Eu am facut aceasta greseala in urma cu multi ani, pe motiv ca era sotul meu, tatal copilului meu si i-am gasit scuze chiar si pt faptul refuza sa faca menajul sau sa aiba grija de cel mic in tot timpul sau liber.
Rezultatul?... Am ajuns 2 oameni liberi, divortati, la sute de km departare unul de celalat, eu- parinte, el- un om singur, debusolat.
Deci, sunt convinsa ca nu exista nici un motiv suficient de plauzibil care sa justifice incurajarea lenei si a iresponsabilitatii.
veta_13
Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:28
da,
de ce nu , am facut asta mult timp ,a fost reciproc avantajos ,
danutzza_stefi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:31
OARE?!???!!
veta_13
Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:58
De la: veta_13, la data 2009-01-30 21:28:42
De la: nocturanalia, la data 2009-01-30 10:52:50 Esti in stare sa intretii un barbat pentru ca il iubesti?



esti o femeie pe cinste, zau asa! e bine ca ai constientizat faptul ca ai o problema care banuiesc ca e in curs de "rezolvare".

Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:01
De la: veta_13, la data 2009-01-30 21:58:05 OARE?!???!!
aici ,nu ma refer la lene ,ci la faptul ca au f situatii delicate ,dar am trecut peste,asta conteaza ,
danutzza_stefi
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:10
Cred ca am fost limpede cand m-am referit la o persoana adulta, sanatoasa, care refuza sa munceasca. Eu muncesc de 20 de ani. Daca intr-o zi mi ''se rupe " de munca, si se iveste cineva dornic sa ma intretina, inseamna ca ma iubeste?! Nu cred. Adica, sunt convinsa ca nu!
veta_13
Postat pe 31 Ianuarie 2009 10:25
In ce coditii sa-l intretin?Este handicapat, bolnav, a facut accident cu masina, a ramas fara job samdp asa da normal din moment ce-ti iubesti partenerul te sacrifici .Dar e altceva sa stai sa intretii un om cu toate cele numai ptr ca ''dragul de el'' nu vrea sa munceasca.......pey unde s-a mai pomenit ditai handralaul sa stea acasa pe spatele nevestei si sa frece telecomanda toata ziua?La azil cu ei........
jeanpierre
Postat pe 3 Februarie 2009 20:05
De la: geo_sh, la data 2009-01-30 12:19:32adica a facut atatea pentru tine si tu nu poti inchide ochii la viciile lui?
cata rautate.




of geoooooooo :)))
morticia_adams
Postat pe 4 Februarie 2009 12:25
la inceput era painea lui Dumnezeu ziceai pe acolo?
atunci...sincer...nu cred ca are sens sa-i mai spui ce crezi si ce nu crezi dsp el. o sa incerce sa te joace iar pe degete..
presupun ca stati in aptul tau...si cel mai probabil daca il dai afara o sa fie cam urat plus ca probabil va incerca apoi sa te caute, sa te agaseze poate.(parerea mea)
cred ca cel mai bn e sa devii EGOISTA. sa vada ca nu mai poate profita de pe urma ta.
cred ca cel mai "tare" lucru pe care l ai putea face e sa-l faci pe el sa renunte la tine.
SCHIMBA TE!....SCAPA DE EL! ... nu-i mai fa pe plac, fa doar ce vrei, nu-i mai da bani (ii zici ca nu ai...sau gasesti tu o ruda indepartata careia i ai dat bani ca avea nevoie ) sau orice altceva!!!
ce zici?
morticia_adams
Postat pe 4 Februarie 2009 12:34
Mama mea a vut un asemenea exmplar si crede-ma l-a intretinut vreo 8 ani, tot asa ca al tau ba c-o fi ba c-o pati.Eu am vut de suferit f mult si ea normal ptr ca ''putoarea'' s-a dovedit a-i placea sa stea pe spinarea ei, cu figuri si cu multe altele pana ce crezi?A gasit alta care-i oferea ceva mai mult.....Ai mare grija nu ai nevoie de un trantor..din cate am citi testi o femeie realizata care are nevoie nu de un ''mascul feroce'' ci de un barbat.Bafta
jeanpierre
Postat pe 4 Februarie 2009 18:01
De la: geo_sh, la data 2009-01-30 14:35:35
De la: nocturanalia, la data 2009-01-30 13:28:15 VOI COTIZA DUBLU SAU BA NU....TRIPLU . ROCO AI INCREDERE NU TE MINT !


eu sunt platit sa fac sex


da....ei bine !...si cu cat esti platit.?.. :sml-confused0006,cred k ajungi in scurt timp miliardad
lelia_zet
Postat pe 4 Februarie 2009 18:13
Sunt unii care nu- si permit sa intretina o femeie sau familia si inteleg deoarece nu au un loc de munca asa de bine platit, sau alte surse de venit prin care sa se faca diferenta.....eu chiar ma simt bine sa-l fac pe altul fericit facandui cadouri substantiale sau cheltuind pt el o suma de bani pe care stiu ca si el daca o are la un moment dat imi daruieste si-mi cumpara tot ce-mi place mie cu toata dragostea.Sa fi bun intr-o lume atat de rea este ceva dar de la DUMNEZEU......roata se invarte....
lelia_zet
Postat pe 4 Februarie 2009 18:31
Bine le mai zici!

Mi-ai citit cursul ?

Postat pe 4 Februarie 2009 21:40
De la: nocturanalia, la data 2009-01-30 10:52:50 Esti in stare sa intretii un barbat pentru ca il iubesti?



Daca il iubesc si daca ma iubeste, de ce nu ?
Insa, nu am vazut multe cupluri cu o femeie de succes si un tip care nu este realizat si trebuie intretinut de partenera. Personal, ma intereseaza barbatii inteligenti :)
Insa, daca o da vreo dragoste nebuna in mine si o sa fiu topita dupa un specimen care nu are o cariera, il intretin, ce sa fac :))

Postat pe 4 Februarie 2009 21:47
Eu nu prea cred ca asemenea relatii au un viitor.
Eu castig X bani, ea castiga 10x, eu am Logan, ea are Clasa S, eu am apartament, ea are vila, eu vreau 2 zile la munte, ea 2 saptamani la Paris. Presupunand ca trecem de primele faze si ajungem sa avem o relatie, ori se simte incorsetata ca nu poate avea viata cu care s-a obisnuit ori ajunge sa se planga ca ma intretine...bleax nu imi trebuie.
Dealtfel, toate acestea provin din educatia pe care ne-o da societatea, in sensul ca e in regula ca un barbat sa intretina o femeie, dar o femeie sa intretina un barbat ...nu se face, in felul acesta ducandu-se pe apa sambetei toata lupta feministelor pentru egalitatea intre femei si barbati :))))
Iradiatu_
Postat pe 6 Februarie 2009 09:35
De la: geo_sh, la data 2009-01-30 14:35:35
De la: nocturanalia, la data 2009-01-30 13:28:15 VOI COTIZA DUBLU SAU BA NU....TRIPLU . ROCO AI INCREDERE NU TE MINT !


eu sunt platit sa fac sex


Geo...ce-mi vad ochisorii????
ai o lista de preturi?
ella_c
Postat pe 6 Februarie 2009 09:40
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-06 09:35:30Eu nu prea cred ca asemenea relatii au un viitor.
Eu castig X bani, ea castiga 10x, eu am Logan, ea are Clasa S, eu am apartament, ea are vila, eu vreau 2 zile la munte, ea 2 saptamani la Paris. Presupunand ca trecem de primele faze si ajungem sa avem o relatie, ori se simte incorsetata ca nu poate avea viata cu care s-a obisnuit ori ajunge sa se planga ca ma intretine...bleax nu imi trebuie.
Dealtfel, toate acestea provin din educatia pe care ne-o da societatea, in sensul ca e in regula ca un barbat sa intretina o femeie, dar o femeie sa intretina un barbat ...nu se face, in felul acesta ducandu-se pe apa sambetei toata lupta feministelor pentru egalitatea intre femei si barbati :))))



sincera sa fiu as fi gata oricand sa imi intretin sotul dak ar fi cazul, si k sa nu par acea "feminista care lupta pt egalitatea intre femei si barbati" am sa va dau un exemplu real si de necontestat: sotul este ofitzer de marina comerciala, si cu sigurantza nu vreau sa il stiu plecat toata viatza pe mari si oceane, asa k voi face tot posibilul sa il tin cat mai mult langa mine, chiar dak asta inseamna k el sa stea aksa si eu sa muncesc pt amandoi. parerea mea k in dragoste esti in stare de orice numa k sa fie bine.
auralia
Postat pe 6 Februarie 2009 10:39
si eu am aceasi parere daca iubesti acel barbat nu trebuie sa te jenezi sa il ajuti atunci cand are nevoie in dragoste esti in stare de orice numai ca sa fie bine
ilyescorina
Postat pe 22 Februarie 2009 10:39
Cred ca aici ar trebui sa vina sa-si dea cu parerea femei care isi intretin sotii sau iubitii. Nu de alta, dar degeaba ne dam noi astealalte cu parerea ca habar n-avem ce motivatie au cele in cauza. Deci, le invit sa ia cuvantul pe cele care muncesc ca sa-si tina acasa partenerii.
Lucia1971
Postat pe 22 Februarie 2009 18:37
De la: nocturanalia, la data 2009-01-30 10:52:50 Esti in stare sa intretii un barbat pentru ca il iubesti?
adica sa ii cumperi dragostea?nu,niciodata!dragostea trebuie sa stea in viata ta fara sa ceara bani.
dana_mv
Postat pe 22 Februarie 2009 18:49
Cum asa? adica dacaun barbat intretine pe o femeie e ok (se iubesc etc), dar invers nu merge...hmmm ! si de ce ?

Postat pe 22 Februarie 2009 19:53
De la: Roco, la data 2009-02-22 19:53:01Cum asa? adica dacaun barbat intretine pe o femeie e ok (se iubesc etc), dar invers nu merge...hmmm ! si de ce ?
dar eu nu am spus ca invers este valabil.nu este deloc.dragostea nu ar trebui sa se cumpere.aceea nu e dragoste.
dana_mv
Postat pe 22 Februarie 2009 21:26
De la: Roco, la data 2009-02-22 19:53:01Cum asa? adica dacaun barbat intretine pe o femeie e ok (se iubesc etc), dar invers nu merge...hmmm ! si de ce ?

Simplu. Din acelasi motiv pentru care sa se uite un barbat la doua femei cum fac dragoste e ok, in timp ce o femeie daca se uita la doi barbati facand prostioare de acest gen e
Lucia1971
Postat pe 23 Februarie 2009 18:44
din dragoste poti sa faci orice pentru omul iubit important e sa nu devina obisnuinta intretinerea lui
ilyescorina
Postat pe 26 Februarie 2009 20:33
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-06 09:35:30Eu nu prea cred ca asemenea relatii au un viitor.
Eu castig X bani, ea castiga 10x, eu am Logan, ea are Clasa S, eu am apartament, ea are vila, eu vreau 2 zile la munte, ea 2 saptamani la Paris. Presupunand ca trecem de primele faze si ajungem sa avem o relatie, ori se simte incorsetata ca nu poate avea viata cu care s-a obisnuit ori ajunge sa se planga ca ma intretine...bleax nu imi trebuie.
Dealtfel, toate acestea provin din educatia pe care ne-o da societatea, in sensul ca e in regula ca un barbat sa intretina o femeie, dar o femeie sa intretina un barbat ...nu se face, in felul acesta ducandu-se pe apa sambetei toata lupta feministelor pentru egalitatea intre femei si barbati :))))

Cred ca e vorba despre faptul ca trebuie sa fii realist/a atunci cand iti alegi partenerul/a...normal ca vor aparea discrepante intre doua persoane cu stare materiala foarte diferita. Daca vrei ca totul sa fie OK, cred ca trebuie sa-ti alegi partenerul cam de acelasi nivel...adica daca eu am vila, el sa aiba minim un apartament si o cabanuta...pentru ca la un moment dat vor exista discutii de genul parintii mei au dat ...ai tai nu au dat, eu am avut, tu nu ai avut...eu aduc , tu nu aduci (atat)...iar despre femei intretinute...nu vorbim despre curtezane ci despre femei obisnuite care stau acasa...ei, aici se schimba treaba pentru ca o femeie, daca mai are si un copil, sa nu vorbesc de mai multi, si daca sta acasa are "norma intreaga"...fa mancare, fa curat, calca, spala haine, vase, geamuri, cumparaturi, lectii cu copii... are de lucru minim 8 ore pe zi...pe cand un barbat daca sta acasa, asteapta ca atunci cand partenera lui vine de la servici sa mai faca si mancare, ordine, etc... (sa zicem ca sunt unele fff putine exceptii)...
La modul cel mai general vorbind, eu nu as intretine un barbat, adica nu l-as tine pe spinarea mea...decat daca exista stiu eu o situatie limita de genul si-a pierdut locul de munca o luna, doua pana isi gaseste altceva...
ocs
Postat pe 8 Martie 2009 11:30
nici eu nu as fi de acord sa intretin un barbat pe spinarea mea numai daca are o situatie limita de ex si-a pierdut locul de munca si nu isis gaseste nimic de lucru important e sa nu devina un trantor pe spinarea unei femei refuzand sa munceasca
ilyescorina
Postat pe 8 Martie 2009 18:23
in niciun caz nu a-si intretine un barbat chiar daca l-as iubi enorm,sa munceasca atat timp cat si e u muncesc...asa e corect!nu???poop
ligiuta21
Postat pe 15 Aprilie 2009 17:46
o bada,sa am in jur de 80 de ani,as plati un tinerel sa ma pupe in f u nd cand am io chef
matracucu
Postat pe 15 Aprilie 2009 17:59
da as fii in stare sa il intretin in caz ca el ar avea o problema ca nu si-ar gasi un job, sau poate e bolnav si are nevoie de un concediu prelungit fara salariu, din motive din astea l-as inretine.. dar astfel nu as intretine un barbat
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE LIPSESTE DIN VIATA VOASTRA? 224 De la: kudika033765 4 Decembrie 2009 08:57
de ce? 29 De la: damalina2008 30 Iulie 2009 17:38
Momente artistice la diferite evenimente 1 De la: roxyjustus 9 Octombrie 2009 12:38
Ceva nou 6 De la: FRANNNCE 5 Decembrie 2009 16:21
un site bun!!! 4 De la: kudika4 10 Aprilie 2011 22:23