Setari Cookie-uri

Ati ramane cu un barbat de care nu sunteti multumita , doar de teama singuratatii??

n te teme ..mai sunt destui barbati sibguri ,normali si dispusi sa te cunoasca.
kudika099597
Postat pe 7 Ianuarie 2010 23:54
Zicea Sf. Paul ca nu este bine pt. om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. Dar zicea el ca este mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi. El era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii. Pt. Dumnezeu fiecare creatura este unica. Stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti. De fapt mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou. Mi-a zis preotul respectiv si ca nu e bine sa te saruti pe gura sau sa te atingi prea mult.Cu scop necurat. Mi-a zis preotul respectiv cam asa. Cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz. Poti chiar sa il imbratisezi. Dar nu trebuie repetate atingerile...
kudika081126
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:03
De la: kudika081126, la data 2010-01-08 00:03:07Zicea Sf. Paul ca nu este bine pt. om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. Dar zicea el ca este mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi. El era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii. Pt. Dumnezeu fiecare creatura este unica. Stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti. De fapt mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou. Mi-a zis preotul respectiv si ca nu e bine sa te saruti pe gura sau sa te atingi prea mult.Cu scop necurat. Mi-a zis preotul respectiv cam asa. Cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz. Poti chiar sa il imbratisezi. Dar nu trebuie repetate atingerile...


e grav
arhanghel
Postat pe 11 Martie 2010 12:41
De la: kudika081126, la data 2010-01-08 00:03:07Zicea Sf. Paul ca nu este bine pt. om sa se atinga de femeie. Daca vrea sa se atinga, sa se casatoreasca. Dar zicea el ca este mai bine pt. om sa ramana cum este el insusi. El era necasatorit. Oricum Isus este Mirele intregii creatii. Pt. Dumnezeu fiecare creatura este unica. Stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti. De fapt mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabil. Pana nu i-a murit unei persoane sotul sau sotia, nu se poate casatori din nou. Mi-a zis preotul respectiv si ca nu e bine sa te saruti pe gura sau sa te atingi prea mult.Cu scop necurat. Mi-a zis preotul respectiv cam asa. Cand il vezi, poti sa il pupi, asa, pe obraz. Poti chiar sa il imbratisezi. Dar nu trebuie repetate atingerile...


Scumpo , baga-te intr-un clopot de sticla si acolo precis n-o sa te mai atinga nimeni.Fara apa si mancare , asa ca sa ne scapi si pe noi mai repede de predicile astea.

Postat pe 11 Martie 2010 13:09
De la: ANELLE, la data 2009-02-02 14:03:10 As vrea sa stiu care este parerea voastra in cazul in care o femeie de 30 ani care a tot cautat un barbat care sa o iubeasca , aprecieze si sa o faca fericita , dar nu a avut norocul de a-l gasi si este cuprinsa de dorinta de a avea un copil , mai ales ca pragul asta psihologic de 30 a venit , ar fii bine sau nu daca ar accepta sa traiasca si sa se casatoareasca cu un barbat care nu este deloc grozav la pat si nu-i aduce satsifactie doar de frica de a nu ramane singura si de a rata sansa de a face un copil .


Singuratatea in doi,e mult mai grea !
blaa
Postat pe 11 Martie 2010 13:11
bine, bine, dar el ce crede?
Kathara
Postat pe 11 Martie 2010 13:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce crezi ca face iubitul tau in acest moment? 118 De la: ingerasul_noptii 20 Octombrie 2013 21:39
E normal sa se intample asa ceva in invatamant?? 3 De la: rumburak_rumburak 27 Iunie 2016 07:08
Cat de mult conteaza ptr. tine relatia cu colegii? 29 De la: kudika344657 29 Decembrie 2010 07:12
de ce ma tot gandesc la el? 34 De la: bea79 16 Mai 2011 15:16
ROMENGLEZA 13 De la: Max2 7 Decembrie 2011 09:32