Setari Cookie-uri

credeti in visele premonitii?

da de la un timp mi se intampla ceea ce visez sa devina real ori a doua sau peste cateva zile ...dar nu-mi explic de ce...in urma cu cateva luni nu mi se intampla.... eu..cand imi devin visele reale...trebuie sa adorm fara niciun gand in cap...adik sa nu ma gandesc la nimic si nimeni inainte sa ma culc
anya016
Postat pe 8 Februarie 2009 02:02
uraaaaaaaa,geo a revenit...
stravaro
Postat pe 8 Februarie 2009 09:50
Tatal meu era in spital de vreo cateva zile. Intr-o dimineatza mai exact pe la ora 6 m-am trezit speriata,parca imi soptea cineva la ureche"A MURIT".Cand am mers mai tarziu la spital la el,exact acelasi lucru l-am auzit de la o infirmiera, "A murit" exact la fel s-a exprimat si tot in atatea cuvinte.
The_me
Postat pe 8 Februarie 2009 09:55
De la: scumpitika, la data 2009-02-03 23:18:15scriu acest subiect pentru ca mie mi s a intamplat d emulte ori sa visez ceva si a doua zi sa se indeplineasca.lucruri nebanuite de mine,sa va dau exemple:am visat cum murea un prieten si a doua zi asa s a intamplat,am ramas cu gura cascata pe romaneste,mai avusesem vise dar nu credea k si acesta e real!pana sa aflu k e adevarat k a murit am incercat sa l sun fara motiv.nu mi explic ce putere am.faza e ca atunci cd visez tb sa am o stare de spirit foarte buna.dk vi s a intamplat asa ceva poate ma ajutati sa mi dau seama ce am si eu.



Nu baga in seama -izii gen geo si alde altii ca el...ei nu stiu sa se bage in vorba decat ca sa nu 'taca' mie una mi se par inutili dar deh...probabil ca daca trec cinci minute de cand au deschis un forum....si nu actualizeaza rapid au o criza si incep sa faca spume la bot...vb aia doar nu vrei8 sa dea ortu...
BERBEACA
Postat pe 8 Februarie 2009 11:29
imi propusesem sa iau o pauza, privitul monitorului si frectia tastaturi , m-au obosit.
da' uite ca citind postul tau , ma intreb si io ca tot omu', de dimineata:
pozitia corpului tau dupa vremea visurilor, fu cumva in jos? spre cearsafu' aferent!?

Postat pe 8 Februarie 2009 11:42
Si eu am avut o serie d vise din astea,chiar am visat noaptea k eram la o inmormantare..unde nu prea stiam p nimeni,si eram trista rau..m am trezit suparata si ziua a venit prietenul meu de atunci sa imi spuna ca tatal lui a murit...va dati seama cum m am simtit...nu prea e frumos sa ai asemenea vise knd se intampla ceva rau.. mai visez lucruri kre mai devreme sau mai tarziu mi se intampla,si rele si bune..nu exact cum le am visat dar asemanator..f asemanator..so..io zic ca este un dar asa ceva..poate tocmai ptr a preveni realizarea lor de catre noi,daca este ceva rau..nush..numai Dnezeu stie asta

nebunicizapaciti
Postat pe 8 Februarie 2009 13:04
Asa este, iar eu vorbesc cu fantome, ca in Ghost Whisperer

Postat pe 8 Februarie 2009 13:07
Parerea mea este ca visele reprezinta oglindirea realitatii. o realitate de care, de multe ori, numai subconstientul isi da seama.
Lucia1971
Postat pe 8 Februarie 2009 13:09
de obicei daca te visezi dezbracat inseamna k vei suferi o rusine sau ti se va intampla ceva rusinos
madyna89
Postat pe 11 Februarie 2009 16:58
nu stiu ce sa zic dar e foarte de aiurea sa visezi si sa se intample adica eu am ramas socata cd am auzit k s a intamplat exact cum visasem eu!puii mei,chiar e ceva ciudat!nu stiu dk are legatura cu subconstientul sau cine stie e un har!
madyna89
Postat pe 11 Februarie 2009 17:01
buna...nu stiu dc pot sa iti zic ce sa faci pt ca si eu sunt in aceias postura...mai nasol insa a fost anul asta chiar inainte de Paste cu o saptamana...sa va povestesc...m-am bagat in pat k toata lumea si noaptea visez ca eram la metrou la Timpuri Noi si ca vroiam sa cobor scarile, dar nu puteam si de ce credeti ca nu puteam...eram in carje si nu stiam cum sa cobor...bun toate bune si frumoase ma trezesc dimineata si binenteles ca nu prea am bagat in seama visul gandindu-ma ca e vro prostie si plec la servici...ajung la obor si astept maxitaxi-ul, ma urc in el si cand sa ma asez pe scaun, imi sare rotula ( genunchiul de la piciorul stang ) si ma prabusesc aproape de durere...ce a mai fost nu are rost sa va mai zic ca va dati si voi seama 3 saptamani de ghips si asta inainte de Paste...si ce ghips de jos de la glezna pana sus...asa ca iata-ma in carjr k in vis
Acum stau si ma gandesc si incerc sa inteleg de ce aceste vise premonitorii pt ca nu este prima oara cand o patesc, dar este prima oara cand visez despre mine...sa va mai zic ca sunt si psiholog de meserie si ca am vb cu multi colegi si...raspunsuri ar fi, dar putin credibile...oricum astept acel vis maret care sa imi arate cifrele de la loto
O zi buna fetelor si visati in continuare...dar numai de bine
kudy12
Postat pe 12 Iunie 2009 09:36
De la: scumpitika, la data 2009-02-11 17:01:51nu stiu ce sa zic dar e foarte de aiurea sa visezi si sa se intample adica eu am ramas socata cd am auzit k s a intamplat exact cum visasem eu!puii mei,chiar e ceva ciudat!nu stiu dk are legatura cu subconstientul sau cine stie e un har!


Visele premonitorii nu vin din subconºtient (de subconºtient vorbesc doar ateii), ci din astral... materia cenuºie, deci trupul carnal, nu ar putea ºti ce se va întâmpla în viitor. Am avut astfel de vise toatã viaþa, s-au adeverit pânã la detalii, dar nu neapãrat legate de moarte, ci de viaþã. Aº putea da exemple, dar ar fi prea multe de spus, ºi am observat cã mereu se gãseºte cineva care sã intervinã în glumã sau în batjocurã, chiar ºi pe teme serioase. Totuºi, cred cã ar trebui sã þii seamã de vise; e limpede cã suntem preveniþi.
kudika002139
Postat pe 12 Iunie 2009 10:03
De la: kudika002139, la data 2009-06-12 10:03:06
De la: scumpitika, la data 2009-02-11 17:01:51nu stiu ce sa zic dar e foarte de aiurea sa visezi si sa se intample adica eu am ramas socata cd am auzit k s a intamplat exact cum visasem eu!puii mei,chiar e ceva ciudat!nu stiu dk are legatura cu subconstientul sau cine stie e un har!


Visele premonitorii nu vin din subconºtient (de subconºtient vorbesc doar ateii), ci din astral... materia cenuºie, deci trupul carnal, nu ar putea ºti ce se va întâmpla în viitor. Am avut astfel de vise toatã viaþa, s-au adeverit pânã la detalii, dar nu neapãrat legate de moarte, ci de viaþã. Aº putea da exemple, dar ar fi prea multe de spus, ºi am observat cã mereu se gãseºte cineva care sã intervinã în glumã sau în batjocurã, chiar ºi pe teme serioase. Totuºi, cred cã ar trebui sã þii seamã de vise; e limpede cã suntem preveniþi.

si cum ai putea preveni lucruri care trebuie sa se intample?
fata cu rotula nu trebuia sa mearga in ziua respectiva la servici sau? credeti ca putem evita inevitabilul?
Andia
Postat pe 12 Iunie 2009 10:08
Mi-e mi e intampla rar.Cad ma culc visez si dimineata uit dr api can se intampla imi pun întrebarea dar eu nu am iat asta? Si dupaia imi amintesc ca am visat noapte trecuta vsul. Asta est o putere de la Dumnezeu.Cum azis si el multi oameni sunt dar putini alesi.
kudika_977597
Postat pe 9 Decembrie 2014 18:29
De la: kudika_977597, la data 2014-12-09 18:29:08Mi-e mi e intampla rar.Cad ma culc visez si dimineata uit dar apoi can se intampla imi pun întrebarea dar eu nu am visat asta? Si dupaia imi amintesc ca am visat noapte trecuta visul. Asta este o putere de la Dumnezeu.Cum azis si el multi oameni sunt dar putini alesi.
kudika_977597
Postat pe 9 Decembrie 2014 18:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un job bine platit 2 De la: donttouch 4 Februarie 2009 15:03
SMS 4 De la: Studentul 14 Noiembrie 2008 18:03
scoala asta... 2 De la: erikahd2008 22 Februarie 2009 23:35
inscriu reprezentanti/coordonatori margo cosmetics 1 De la: kudika414860 25 Martie 2012 22:28
Casting trupa de dans 1 De la: roxyjustus 22 Septembrie 2009 12:10