Setari Cookie-uri

Accidentele rutiere tot mai multe....

Vreau sa intreb si eu sa ma lamureasca cineva daca e legal ce se intampla in Romania. Tatal meu a murit de putin timp intr-un stupid accident de masina. Din ce cauza un tampit de 18 ani care si-a luat permisul de vreo doua saptamani gonea pe drum cu peste 100km la ora. In aceea seara ploua afara. Tata se intorcea de la servici cand a vrut sa treaca strada prin intersectie (retineti prin intersectie,din cate stiu eu trebuie sa incetinesti la orice intersectie)ca din senin a aparut acest copil care avea 100 la ora pe vreme de ploaie si in intersectie si efectiv il spulbera pe tata de pe picoare. Deces pe loc cu duble fracturi la mani si picioare si o lovitura de cap care i-au fost fatale. Urmatoarea zi la Politie intrebari...nici un raspuns. La intrebarea i s-a luat permisul la acest dobitoc care asculta muzica la maxim in timp ce avea viteza...?? Raspuns. NU. Nu au avut motive pe care sa i ia carnetul deoarece tatal meu nu se afla la trecerea de pietoni implicit soferul nu are nici o vina.Viteza soferului nu se poate stabili deoarece carosabilul era ud si nu se pot identifica urme de franare. Zilele ce vin bocete, plansete, inmormantare ca dupa o saptamana sa fim chemati in instanta cu tupeu de sofer care ne cere despagubiri pt. ca i sa zgariat masina in timpul accidentului,o oglinda si te mai miri ce. Fratilor este strigator la cer. O persoana este moarta dar nu face nimeni nimik, soferul e bine mersi liber si poate sa mai faca si alte cateva accidente ca nu va fii tras la raspundere. Sa imi raspunda si mie cineva e LEGAL ce se intampla???
mirona_crina
Postat pe 4 Februarie 2009 16:04
Eu l-as fi omorat pe sofer. Simplu.

Tara de oi!
Kathara
Postat pe 4 Februarie 2009 16:17
Pe zi ce trece si mie imi este sila de tara in care traiesc .Cata nesimtire pe asa zisul sofer.Asta nu are constiinta?Cred ca ii zgariam eu masina definitiv.In astfel de situatii cand nu exista dreptate in tara in care traim singura solutie este sa ne facem dreptate singuri,dar pentru asta tot noi platim! Tot ce pot sa iti spun este ca dumnezeu nu doarme sau roata se intoarce.stiu ca nu este o consolare pentru tine ptr ca ti-ai pierdut tatal dar fii sigura ca mai tarziu acest individ ca sa nu-l numesc cum merita va plati inzecit.ai grija de tine
alle_xandra
Postat pe 1 Martie 2009 21:56
made in romania..... sunt foarte multi soferasi de genul asta...mie imi vine sa ii omor!cert este ca indiferent ce ai face....tatal tau nu isi mai primeste viata inapoi si asta este cel mai trist!mai apoi este trist ca justitia nu isi face treaba.......ca suntem o tara unde coruptia este la ea acasa.....
ROBERTA_BRUNI2
Postat pe 1 Martie 2009 22:06
Un amic cu toate ca are 17 ani, conduce in orasul natal...taticul este secretar general intr-un anumit minister, asa ca isi permite ! Deci nu va mirati

Postat pe 1 Martie 2009 22:15
De fiecare data cand vin in tara,trebuie sa ma pregatesc pshihic.Am trecut de atatea ori prin niste experiente.........pot spune ca suntem norocosi.
Sotul meu a evitat la timp niste idioti care veneau pe contrasens.Eu nu ii pot intelege pe unii.......cum naiba poti sa te angajezi intr-o depasire in curba,unde nu ai vizibilitate.
Cum pot fi unii atat de inconstienti?
Anul trecut o fosta vecina,a fost calcata pe trecerea de pietoni
Pana cand se vor intampla toate astea?
andreea1976
Postat pe 2 Martie 2009 00:26
Buna seara in primul rand condoleante lui mirona-crina pt pierderea avuta legal sa ti spun e inadmisibil ceea ce s-a intamplat
Ceea ce s-a propus in Parlament sunt tot pt ei legile asa ca sa nu va mire ,cat despre fraturile la maini si picioare nu erau destule fatale cat cea de la cap :(
Ce i as fi facut soferului ? de cum se chema in instanta ii luam viata instantaneu in tribunal , moarte pt moarte , ochi pt ochii sau si mai bine iti iau pana la a 7 generatie

cat despre carnetele da-te pe spaguta cu toti o stimm , sunt inconstienti si numai zic nika pt a vad zi de zi accidente si stiri ceea ce ma oripileaza literalmente , aaa si daca i-am zgariat masina , i-o aruncam in aer
Da asa a patit si un prieten de al meu , pe trecere era sa il ia , saracul asta ,spune ce ai mah ? de la volan , domne am prioritate , asta -sa mori tu :| , deci pe trecere de pietoni
sunt incredibili
o seara placuta
blue07scorpion
Postat pe 2 Martie 2009 00:37
http://stirileprotv.ro/exclusiv/stirile-tale/tarzan-de-la-volan.html


Urmariti acest clip

Postat pe 4 Martie 2009 20:37
De la: Georgia99, la data 2009-03-04 20:37:59http://stirileprotv.ro/exclusiv/stirile-tale/tarzan-de-la-volan.html


Urmariti acest clip

l-am vazut si eu pe asta si cand a fost invitat la zero tv desi nu prea ma uit eu la tv dar asa de senin era ca el nu a facut nimic anormal..si se baza pe faptul ca are pilot automat..demeniti ..si la 23 de ani sau cat are se crede super bazat...si pe ce pe o masina..
coffeeta
Postat pe 10 Martie 2009 20:04
ce sa mai vorbim,costa mai mult o oglinda si o zgarietura decat viata unui om,ASTA SE INTAMPLA ACUM LA ORA ACTUALA IN ROMANIA,nu stiu ce gandeste acel om,inca mai are si tupeu,ll-as taia bucatele si l-as da la caini,nu demult am fost in tara si numai dobitoci la volan care se numesc baieti de bani gata!depasire pe dreapta fara nici o problema,O TARA ZOOLOGICA UNDE MAJORITATEA OAMENILOR SUNT NISTE ANIMALE
bkkl
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:30
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 10:45
din pacate exista din ce in ce mai multi asa zisi soferi,cu masini care mai de care,cei mai multi dintre ei abia stiu sa tina volanul in mana dar se cred cei mai tari soferi.Din cauza celor ca ei care vor sa-si impresioneze prieteniii mor oameni nevinovati.Niste inconstienti
Anonima_007
Postat pe 27 Mai 2009 16:35
uni sunt pasionati sa vad accidente ... si daca nu le vad le provoaca
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Mai 2009 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e vreo graviduta din tm pe aici?? 5 De la: deeutza27 3 August 2009 19:37
Cumparaturile online pentru copilul nostru 2 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:38
creme pt gravidutze 4 De la: anissya 21 Februarie 2010 12:57
HELPPP! ce stiti despre cursurile pt gravide? a facut careva? 12 De la: _oktober_ 21 August 2009 08:39
Vreau sa imi pun sterilet 2 De la: kudika_pudika 25 Ianuarie 2011 01:58