intrebare... daca ma puteti ajuta va rog

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

locomic Avatarul lui locomic

9 mesaje
Oras: cluj

Salut! Am o prietena care are o problema si m-a rugat daca o pot ajuta dar eu nu stiu pentru ca nu am trecut niciodata prin asa ceva si de aceea am apelat la voi. Poate e cineva dintre voi a intalnit o situatie asemanatoare sau a trecut prin asa ceva si o poate ajuta. Problema ei e urmatoarea: acum o saptamana dupa ce i-a trecut menstruatia a avut contact sexual neprotejat.. A luat pastila de urgenta Postinol 2 si pana aseara nu a avut nik... de aseara insa are sangerari vaginale. ea zice ca pe prospectul de la medicament scria ca poate sa apara asemenea reactii. Acum vreun an si 3 luni a mai luat odata pastila de urgenta si atunci nu a avut nici o problema dar atunci a fost cu vreo 4 zile inainte de menstruatie. I-a intarziat vreo 2 zile dar in rest a fost ok. Eu i-am zis ca cel mai bine ar fi sa mearga la ginecologie pentru un control dar a zis k ii e frica. O puteti ajuta cu un sfat va rog? Multumesc frumos si va doresc o zi cat mai frumoasa.
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
sangerarea nu are tot timpul!
sa astepte sa ii treaca si apoi poate sa mearga linistita la un ginecolog!
Sa stii sa lupti cand vrei sa ai, sa nu regreti cand pierzi sau dai, sa poti urca cand altii te coboara, sa poti sa induri cand altii te inseala, sa poti zambi cand inima iti plange, sa-ti fie cald chiar daca afara ninge, sa poti avea dorinta chiar daca is clipe ce trec in nefiinta, sa poti trai cand lupta e pierduta, sa ai in viata tot ce sufletul iti cere: credinta, dragoste, placere.
Fosta membra Kudika.ro
Full_Metal_Jacket Avatarul lui Full_Metal_Jacket

3550 mesaje

De la: locomic, la data 2010-03-25 15:15:59Salut! Am o prietena care are o problema si m-a rugat daca o pot ajuta dar eu nu stiu pentru ca nu am trecut niciodata prin asa ceva si de aceea am apelat la voi. Poate e cineva dintre voi a intalnit o situatie asemanatoare sau a trecut prin asa ceva si o poate ajuta. Problema ei e urmatoarea: acum o saptamana dupa ce i-a trecut menstruatia a avut contact sexual neprotejat.. A luat pastila de urgenta Postinol 2 si pana aseara nu a avut nik... de aseara insa are sangerari vaginale. ea zice ca pe prospectul de la medicament scria ca poate sa apara asemenea reactii. Acum vreun an si 3 luni a mai luat odata pastila de urgenta si atunci nu a avut nici o problema dar atunci a fost cu vreo 4 zile inainte de menstruatie. I-a intarziat vreo 2 zile dar in rest a fost ok. Eu i-am zis ca cel mai bine ar fi sa mearga la ginecologie pentru un control dar a zis k ii e frica. O puteti ajuta cu un sfat va rog? Multumesc frumos si va doresc o zi cat mai frumoasa.

Spune-i fetei clar cine este in stare sa se cracane neprotejat, nu tre sa se teama de ginecolog. Sa discute cu un medic deoarece postinolul nu-s bomboane, chiar daca se cumpara ca bomboanele...
In rest spune-i ca problemele astea nu le rezolva un forum...
Fosta membra Kudika.ro
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-03-29 15:56:01
De la: locomic, la data 2010-03-25 15:15:59Salut! Am o prietena care are o problema si m-a rugat daca o pot ajuta dar eu nu stiu pentru ca nu am trecut niciodata prin asa ceva si de aceea am apelat la voi. Poate e cineva dintre voi a intalnit o situatie asemanatoare sau a trecut prin asa ceva si o poate ajuta. Problema ei e urmatoarea: acum o saptamana dupa ce i-a trecut menstruatia a avut contact sexual neprotejat.. A luat pastila de urgenta Postinol 2 si pana aseara nu a avut nik... de aseara insa are sangerari vaginale. ea zice ca pe prospectul de la medicament scria ca poate sa apara asemenea reactii. Acum vreun an si 3 luni a mai luat odata pastila de urgenta si atunci nu a avut nici o problema dar atunci a fost cu vreo 4 zile inainte de menstruatie. I-a intarziat vreo 2 zile dar in rest a fost ok. Eu i-am zis ca cel mai bine ar fi sa mearga la ginecologie pentru un control dar a zis k ii e frica. O puteti ajuta cu un sfat va rog? Multumesc frumos si va doresc o zi cat mai frumoasa.

Spune-i fetei clar cine este in stare sa se cracane neprotejat, nu tre sa se teama de ginecolog. Sa discute cu un medic deoarece postinolul nu-s bomboane, chiar daca se cumpara ca bomboanele...
In rest spune-i ca problemele astea nu le rezolva un forum...

reaoooo
Sa stii sa lupti cand vrei sa ai, sa nu regreti cand pierzi sau dai, sa poti urca cand altii te coboara, sa poti sa induri cand altii te inseala, sa poti zambi cand inima iti plange, sa-ti fie cald chiar daca afara ninge, sa poti avea dorinta chiar daca is clipe ce trec in nefiinta, sa poti trai cand lupta e pierduta, sa ai in viata tot ce sufletul iti cere: credinta, dragoste, placere.
deea90 Avatarul lui deea90

94 mesaje

Indiferent cand iei pastilele in mod normal dupa aprox o sapt iti vine ciclul...
locomic Avatarul lui locomic

9 mesaje

Va multumesc mult tuturor!
butterfly_sound_of_love Avatarul lui butterfly_sound_of_love

310 mesaje
Oras: bucuresti

Sa mearga ugent la medic. nm alt cv.
Cind 2 oameni se despart de ce o fac doar fizic si sufleteste ramin legati toata viata? poate ca unul din ei iubeste mai mult,poate celalalt nu si-a dorit finalul acesta,poate spera intr-o impacare....Semtimente mai sunt,de compromisuri nu poate fi vorba....nici unul nu mai e dispus sa faca....ce sa-i spui inimii care spera.... cind ratiunea iti spune ca totul s-a sfirsit si e bine sa pui punct ..... Sa o iei pe alt drum caruia nu-i cunosti coordonatele,nu stii unde duce,nu stii la cine duce,daca e drumul bun,daca va fi alt esec?Ce sa faci cu multele ore pe care altadata vroiai sa le transformi in zile ,sa fie mai multe,sa nu se mai termine....azi ai atita timp pe care trebuie sa-l umpli doar cu amintiri,unele frumoase,unele dureroase....Stai si te privesti si-ti spui ca nu esti nici urita,nici proasta,ca nu esti nici prima si nici ultima care trece printr-o despartire ,ca a fost o experienta a vietii,ca esti mult mai matura.....mult mai puternica sa o iei de la capat....Si daca nu poti?CE SA FACI ? Timpul trece .....al meu a stat in loc !
elenavioleta Avatarul lui elenavioleta

34 mesaje

parerea mea este sa mearga la un ginecolog