Setari Cookie-uri

intrebare... daca ma puteti ajuta va rog

Salut! Am o prietena care are o problema si m-a rugat daca o pot ajuta dar eu nu stiu pentru ca nu am trecut niciodata prin asa ceva si de aceea am apelat la voi. Poate e cineva dintre voi a intalnit o situatie asemanatoare sau a trecut prin asa ceva si o poate ajuta. Problema ei e urmatoarea: acum o saptamana dupa ce i-a trecut menstruatia a avut contact sexual neprotejat.. A luat pastila de urgenta Postinol 2 si pana aseara nu a avut nik... de aseara insa are sangerari vaginale. ea zice ca pe prospectul de la medicament scria ca poate sa apara asemenea reactii. Acum vreun an si 3 luni a mai luat odata pastila de urgenta si atunci nu a avut nici o problema dar atunci a fost cu vreo 4 zile inainte de menstruatie. I-a intarziat vreo 2 zile dar in rest a fost ok. Eu i-am zis ca cel mai bine ar fi sa mearga la ginecologie pentru un control dar a zis k ii e frica. O puteti ajuta cu un sfat va rog? Multumesc frumos si va doresc o zi cat mai frumoasa.
locomic
Postat pe 25 Martie 2010 15:15
sangerarea nu are tot timpul!
sa astepte sa ii treaca si apoi poate sa mearga linistita la un ginecolog!
one_size
Postat pe 29 Martie 2010 11:55
Dontyyy
Postat pe 29 Martie 2010 12:05
De la: locomic, la data 2010-03-25 15:15:59Salut! Am o prietena care are o problema si m-a rugat daca o pot ajuta dar eu nu stiu pentru ca nu am trecut niciodata prin asa ceva si de aceea am apelat la voi. Poate e cineva dintre voi a intalnit o situatie asemanatoare sau a trecut prin asa ceva si o poate ajuta. Problema ei e urmatoarea: acum o saptamana dupa ce i-a trecut menstruatia a avut contact sexual neprotejat.. A luat pastila de urgenta Postinol 2 si pana aseara nu a avut nik... de aseara insa are sangerari vaginale. ea zice ca pe prospectul de la medicament scria ca poate sa apara asemenea reactii. Acum vreun an si 3 luni a mai luat odata pastila de urgenta si atunci nu a avut nici o problema dar atunci a fost cu vreo 4 zile inainte de menstruatie. I-a intarziat vreo 2 zile dar in rest a fost ok. Eu i-am zis ca cel mai bine ar fi sa mearga la ginecologie pentru un control dar a zis k ii e frica. O puteti ajuta cu un sfat va rog? Multumesc frumos si va doresc o zi cat mai frumoasa.

Spune-i fetei clar cine este in stare sa se cracane neprotejat, nu tre sa se teama de ginecolog. Sa discute cu un medic deoarece postinolul nu-s bomboane, chiar daca se cumpara ca bomboanele...
In rest spune-i ca problemele astea nu le rezolva un forum...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Martie 2010 15:56
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-03-29 15:56:01
De la: locomic, la data 2010-03-25 15:15:59Salut! Am o prietena care are o problema si m-a rugat daca o pot ajuta dar eu nu stiu pentru ca nu am trecut niciodata prin asa ceva si de aceea am apelat la voi. Poate e cineva dintre voi a intalnit o situatie asemanatoare sau a trecut prin asa ceva si o poate ajuta. Problema ei e urmatoarea: acum o saptamana dupa ce i-a trecut menstruatia a avut contact sexual neprotejat.. A luat pastila de urgenta Postinol 2 si pana aseara nu a avut nik... de aseara insa are sangerari vaginale. ea zice ca pe prospectul de la medicament scria ca poate sa apara asemenea reactii. Acum vreun an si 3 luni a mai luat odata pastila de urgenta si atunci nu a avut nici o problema dar atunci a fost cu vreo 4 zile inainte de menstruatie. I-a intarziat vreo 2 zile dar in rest a fost ok. Eu i-am zis ca cel mai bine ar fi sa mearga la ginecologie pentru un control dar a zis k ii e frica. O puteti ajuta cu un sfat va rog? Multumesc frumos si va doresc o zi cat mai frumoasa.

Spune-i fetei clar cine este in stare sa se cracane neprotejat, nu tre sa se teama de ginecolog. Sa discute cu un medic deoarece postinolul nu-s bomboane, chiar daca se cumpara ca bomboanele...
In rest spune-i ca problemele astea nu le rezolva un forum...

reaoooo
one_size
Postat pe 29 Martie 2010 15:58
Indiferent cand iei pastilele in mod normal dupa aprox o sapt iti vine ciclul...
deea90
Postat pe 5 Aprilie 2010 02:53
Va multumesc mult tuturor!
locomic
Postat pe 5 Aprilie 2010 14:18
Sa mearga ugent la medic. nm alt cv.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:19
parerea mea este sa mearga la un ginecolog
elenavioleta
Postat pe 9 Aprilie 2010 07:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre proaspetele mamaci 12 De la: Sabrina_Nede 8 Decembrie 2009 22:55
e normal? 8 De la: Shhh 29 Iunie 2010 21:58
creme pt gravidutze 4 De la: anissya 21 Februarie 2010 12:57
un sfat va rog...... 9 De la: RoxanaAna 7 Iulie 2010 12:59
Vreau sa fiu mamica! 12 De la: ema_rice 6 Ianuarie 2010 11:16