Setari Cookie-uri

NEGI

Buna,

Ce-mi puteti spune despre negi? Mai exact despre o categorie aparte de negi, nu din aceea tari, ci sunt formati doar din piele, de consistenta moale, avand aspectul de piele in exces rasucita si pastrand culoarea pielii. Apar, in special, in zona gatului, dar am observat ca incep sa se extinda.
Sora mea are destul de multi, nu sunt durerosi, ci doar incomozi (in cazul unei bijuterii purtate la gat) si inestetici. Devin mai proeminenti si mai inchisi la culoare cnad vremea este innourata.
Dermatologul i-a recomandat sa mearga sa vada de ce natura sunt, insa ii este frica de ce ar putea afla (stiti cum e!). In schimb i-a zis ca nu-i poate prescrie nimic.
Va multumesc anticipat!
puiut_77
Postat pe 4 Februarie 2009 16:42
buna
si eu am avut asemena negi...se numesc de fapt veruci si sunt de doau feluri veruci plantare si inca unele cu o denumire mai aparte .eu am avut plantare....si cred ca si ale surorii tale is sau erau la fel ca vad ca postul tau e din februarie......se trateaza cu duofilm in zona pielii tari si in zona gatului a fetei clavusin si inca un unguent la care eu am facut alergie,fiind mai sensibila din pacate.eu am avut pe toata fata,pe maini, si pe talpi.iti dai seama ca am preferat tratamentul cu duofilm decat sa merg sa mi le cauterizeze un medic...pt ca mi-a spus ca nu e chiar atat de dureros in talpa daca nu mi face anestezie locala...si am preferat sa nu...bafta si sper ca intre timp a scapat surioara ta de problema asta fff deranjanta....daca nu sper sa-ti fi fost de ajutor putin. te pup
kudika008823
Postat pe 15 Mai 2009 18:44
Pot disparea prin metoda Bioptron. Ma numesc Petrut Patrascioiu si sunt consultant vanzari la compania Zepter International. Am publicat acest mesaj pe acest forum deoarece printre alte multe produse destinate sanatatii avem si aparatul Bioptron de care multi au auzit.Acest aparat este destinat unei mari diversitati de boli pe care le ameloreaza sau le vindeca fara a avea efecte secundare, folosind lumina polarizata. Daca sunteti interesati de a obtine mai multe informatii,accesati link-ul http://patrascioiu.wordpress.com/2010/11/ .Ma puteti contacta telefonic la nr.: 0722 74 75 70 ; 0771 79 70 90 si pe email : p.patrascioiu@hotmail.com Cei interesati pot testa efectul in cazul bolii de care sufera in mod gratuit daca vin 3-4 zile consecutive la sediul companiei Zepter

petrut04
Postat pe 7 Noiembrie 2010 09:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SOS inaltimea 4 De la: kudika344657 29 Decembrie 2010 07:55
de ce mananc cand sunt stresata? 4 De la: everything_for_you 7 Iunie 2009 19:36
buna 2 De la: deelisha 16 Mai 2009 21:15
terapia antidepresie 5 De la: kudika328918 7 Noiembrie 2010 09:19
DEPOZITUL DE PRODUSE NATURISTE !!! 1 De la: MedActiv 16 Septembrie 2010 16:56