Setari Cookie-uri

Herpes

Sunt disperata....de cateva zile am un herpes la gura, mai exact pe buza superioara care nu imi mai trece ...am fost si la medic, mi-a recomandat ACICLOVIR crema si pastile. Am luat dar inca nu se vindeca ....e inestetic in primul rand, ma deranjeaza, nu pot sa manac...ma deranjeaza in tot ceea ce fac
Daca stiti ceva ajutati-ma va rog!!!
Multumesc
Taissa
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:06
Herpesul, in medie, dureaza 7 zile ca evolutie. Pentru aspectul estetic, vezi ca sunt la farmacie plasturi antiherpetici.
Lucia38
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:08
Acum, oricat de ciudat ar suna, si oricat de invechit.. eu stiu de la bunica mea asa... ia o lingura de lemn (din bucatarie, obisnuita)... incinge-i coada pe foc.... si atinge herpesul de citeva ori, cit rezisti tu. "Arde-l" cum se spune... Te asigur ca usturimea e absolut suportabila... As paria ca se va vindeca mai repede de 7 zile.

Nu am glumit, stim foarte bine ca batranii nostri detin inca multe secrete de genul asta.
rashela
Postat pe 22 Octombrie 2009 22:16
Zovirax-ul era foarte bun pe vremea lui , am inteles insa ca nu se mai gaseste in farmacii.Mare pacat , era el cam scumpicel dar mie mi-a trecut in 2 zile .
iris_4_ever
Postat pe 22 Octombrie 2009 23:37
Multumesc mult de tot pentru sfaturi, a inceput sa treaca, dar nu ma asteptam sa fie atat de urat si sa tina atat de mult
Oricum va multumesc mult de tot
Taissa
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:49
daca mai aveti probleme, acnee, herpes, taieturi mici, mari, incercati cu elicina, este o crema scumpa dar foarte buna. Am testat pe pielea mea.
este buna si in loc de crema antirid.
taiko_delia
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:56
Ma numesc Petrut Patrascioiu si sunt consultant vanzari la compania Zepter International. Am publicat acest mesaj pe acest forum deoarece printre alte multe produse destinate sanatatii avem si aparatul Bioptron de care multi au auzit.Acest aparat este destinat unei mari diversitati de boli pe care le ameloreaza sau le vindeca fara a avea efecte secundare, folosind lumina polarizata. Daca sunteti interesati de a obtine mai multe informatii,accesati link-ul http://patrascioiu.wordpress.com/2010/11/ .Ma puteti contacta telefonic la nr.: 0722 74 75 70 ; 0771 79 70 90 si pe email : p.patrascioiu@hotmail.com Cei interesati pot testa efectul in cazul bolii de care sufera in mod gratuit daca vin 3-4 zile consecutive la sediul companiei Zepter

petrut04
Postat pe 7 Noiembrie 2010 09:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help! 5 De la: skeeto 8 Aprilie 2010 16:38
Psiholog 4 De la: nico_ochiverzi 21 Noiembrie 2009 11:45
anunt umanitar-colectare de fonduri 1 De la: crig 3 Mai 2010 12:52
cursuri Tantralife, 28-30 noiembrie, Bucuresti 2 De la: _madalina_alexandra_ 17 Noiembrie 2008 17:12
Anticonceprtinal uitat a doua zi dupa menstruatie 4 De la: Violeta_Anghel_2 7 Iulie 2016 16:36