Setari Cookie-uri

parul cret

ceau!
am si eu o problema cu parul care e cret. de fiecare data dupa ce l spal , la o zi dupa, imi pare un fel de matreata care arata ca zaharul. nu este ca si cum s ar descuama scalpul. nu am mancarimi, folosesc sampon pt par cret. acum am cumparat de la body shop un sampon si balsma pe baza de miere si sper ca ma va ajuta. am incercat si ulei de masline dar nu prea vad nici o imbunatatire. aveti voi vreo solutie? multumesc!
eptisam
Postat pe 5 Februarie 2009 12:30
infuzia de urzica stiu ca ajuta ;)
Kattyy
Postat pe 19 Noiembrie 2009 19:57
vreau si eu par cret
yumy
Postat pe 19 Noiembrie 2009 20:00
Desi acesta este un post vechi,tare as vrea sa stiu in ce stadiu te afli acum dupa atata timp,pentru ca trec prin aceleasi probleme,sunt blonda,am parul cret,il aveam pana la sani cand era cret si pana la talie cand era ud...acum il am pana la sani cand e ud si pana la umeri cand e uscat.Nu l-am tuns de 6 ani.Era foarte sanatos,frumos,bucle definite,cu toate acestea inainte imi cadea parul mai rau decat acum.Mi-am facut masti naturale,din comert,mi-am tuns varfurile,de cand ma stiu m-am dat cu placa de 2 -3 ori si m-am vopsit de 6 ori in 3 ani.
La radacini creste,dar nu se observa in lungime lui.A capatat un aspect de par de papusa,aspru si subtire...iar dermatologii si medicii generalisti dau din umeri ..nu tiu ce sa-mi spuna.Cum trece o luna,parca e mai scurt,nu mai lung...
Adevarul este ca mi se pare ca are mult mai mult volum decat inainte,dar asta pt ca e mai scurt si mai subtire,nu atarna asa greu.
Deci...in ce stadiu esti acum?
kudika052871
Postat pe 26 Mai 2010 09:54
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 13:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sampon Par gras 20 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 10:57
nuantatoare? 13 De la: balrog 14 Martie 2011 15:06
tratament par Hairgrow 2% minoxidil 1 De la: Sierra 12 August 2011 16:13
Invitatie la concurs 1 De la: kudika066449 6 Septembrie 2009 16:04
Cum se obtin cele mai bune suvite? 12 De la: balrog 14 Martie 2011 15:11