Setari Cookie-uri

atipic


vad ca toate se plang ca le cade parul, ca e prea rar, ca e prea moale, ca nu sta nush eu cum, ba pe dreapta ba pe stanga, ca vai ce ar vrea ele o coamaaaa maaaare. ok, sa zicem ca inteleg. Dar ce faci cand ai de 3 ori mai mult par (in cap) decat normal, ondulat(nu cretz), aspru ca vata de sticla, si care se mai si zburleste la prima adiere de vant?!!?? Uite la asta chiar astept si eu raspuns, pentru ca toate "solutiile" incercate nu au facut decat mai rau.spuma il face sa stea batz(la modul nasol), mai mi-am comandat o chestie, un fel de gel da nu chiar, cica produs profesional, dar nu face decat sa-l ingrase fff tare , sa stea lipit in varful capului si in jos, peste umeri, tot umflat....sooo
airi
Postat pe 29 August 2008 22:31
rade-l...poate creste altfel..

Postat pe 29 August 2008 23:13


not funny ...
airi
Postat pe 4 Septembrie 2008 11:54
cred ca e nasol rau sa nu-ti pot controla parul......incearca tot ce e de incercat ..sau tunde-l altfel.........eu am un par drept...bat(nu la modul nasol)..si singura mea problema e ca se ingrasa foarte repede..mai si cade...dar are de unde.....sper sa se rezolve problema ta........
butterly
Postat pe 11 Septembrie 2008 20:12
Da-mi mie jumate din el te rogggg!Eu daca as avea un par ca al tau mi las creste pana sub fund.Cand ea asa de lung,de la gerutate se aranjeaza singur si nu se mai zburleste.In resti mai poti sa incerci sa ti-l intinzi cu placa-il face mai moale,cel putin pe al meu...Daca vrei sa mi-l da....il iau cu placere
sweetpink
Postat pe 11 Septembrie 2008 20:32
dupa ce il coafezi, fixeaza-l cu ceara de par
eu sunt foarte multumita, poate merge bine si pt tine
Shobby
Postat pe 11 Septembrie 2008 20:57
multumesc tuturor pentru sfaturi . cu placa mi l-am mai intins, acum ceva timp era chiar un obicei, acum vreau sa-l las un pic in pace ca l-am cam stresat saracu' cu atatea spume, geluri, creme etc. Astept sa creasca (oricum e destul de lung) si poate s-o aseza altfel
airi
Postat pe 13 Septembrie 2008 23:14
Eu ti-as recomanda un bun stilist.
Iti tunde parul astfel incat sa nu fie nevoie sa il intinzi cu placa.
De exemplu al meu este nici cret nici drept.....e zbarlit.....se regenereaza nonstop.....si parca am ace care ies din cap.....stiii ca parul alora mici.
Am fost la un tip si vreau sa iti spun ca mi l-a facut super marfa.
Nu stiu cum l-a tuns dar acum nu mai am nevoie de placa in fiecare zi(eu sunt obsedata sa il am drept.....dar drept drept)
Si tot tipul asta li-a spus ca exista o solutie cu care ti-l faci permanent.
Dar nu stiu daca il arde sau daca are efect.
Asta incerca sa aflu si eu daca si-a facut cineva.
......pana la urma cred ca o sa incerc pe capul meu
axyalexya
Postat pe 14 Septembrie 2008 22:32
Domoleste'l cu putina ceara(wella e super buna) :) astfel o sa se aranjeze si buclele vor fi frumoase si definite :) si foloseste si un sampon din ala special pt domolit parul rebel si mult
elenita_bonita
Postat pe 14 Septembrie 2008 22:38
Fata mea a avut ceva asemanator probleme si a rezolvat-o cu un medic dermatolog.Nu strica sa incerci.
Alexandra09
Postat pe 18 Noiembrie 2008 20:22
Lasa-l sa creasca daca nu te deranjaza(daca e mai lung greutatea il mai relaxeaza putin), nu mai tunde calota(nu vad bine in poza cat e de scurta acum) si sa ti-l tunda cineva in scari lejere dupa ce creste, in asa fel incat intre treapta de jos(cea care da lungimea parului) si cea mai de sus (cel din varful capului) sa fie o diferenta de maxim 5-7 cm, depinde cat e de lung. Cu cat e calota mai scurta cu atat o sa ti se umfle mai mult. Nu-i mai lasa sa ti-l fileze deloc, mai ales cu foarfeca de filat, in caz ca se mai foloseste asa ceva, ca le scapa din radacina unora.. Sa ti-l tunda doar din foarfeca clasica. Si am vazut rezultate la cineva cu tipul tau de par care a folosit produsele de la Kerastase. Nu pot sa spun ca i-au indreptat parul dar in primul rand l-au mai inmuiat sa nu mai fie atat de batos si l-au mai disciplinat, asa incat sa poata merge cu el desfacut pe strada. Sampon, tratament, toata gama , cred ca daca mergi la un salon care are kerastase si spui ce vrei cei de acolo stiu ce sa-ti recomande, doar ca sunt scumpe produsele. Sau il tunzi scurt si ti-l stylizezi ca se aranjaza super. Si un ulei de par ptr varfuri, orice ulei ca toate sunt aproape la fel, merge si cel de la kallos ca e ieftin sa-i mai dea stralucire ca varfurile sunt cu siguranta f uscate si din cauza asta par mai deteriorate decat sunt in realitate. Minuni nu ai cum sa obtii insa caci nu poti schimba informatia genetica.
yamuna
Postat pe 23 Noiembrie 2008 11:43
butterly Data: 2008-09-11 20:12:36
cred ca e nasol rau sa nu-ti pot controla parul......incearca tot ce e de incercat ..sau tunde-l altfel.........eu am un par drept...bat(nu la modul nasol)..si singura mea problema e ca se ingrasa foarte repede..mai si cade...dar are de unde.....sper sa se rezolve problema ta........

rezolvarea la tine e samponul pt par gras de la vichy, nu ti se mai ingrasa la fel, nu e nevoi sa l folosesti zilnic, nu e nevoie de alt tratamen, e suficient samponul...acum depinde si dc vrei sa dai 50 ron pe un sampon de 200ml...
mirelacm
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:32
Scumpo, eu am parul lung, pana in talie, dar ce folos daca este firul subtire si se rupe non-stop?
Tu te plangi k e mult, iar eu m aplang k este rar si mai si cade o tona la pieptanat, la spalat, la aranjat, etc.Nu stiu ce sa mai fac , asa k l-am facut permanent, chiar daca nu se poarta, dra acum pare mai mult si nu mai trebuie sa il spal in fiecare zi, k se ingrasa. Bafta.
alice_cornelia
Postat pe 5 Martie 2009 16:25
asa am pait si eu numai ca de cand l-am vopsit si il indrept mai tot timpul cu placa problema s-a rezolvat
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 17:49
De la: airi, la data 2008-08-29 22:31:54
vad ca toate se plang ca le cade parul, ca e prea rar, ca e prea moale, ca nu sta nush eu cum, ba pe dreapta ba pe stanga, ca vai ce ar vrea ele o coamaaaa maaaare. ok, sa zicem ca inteleg. Dar ce faci cand ai de 3 ori mai mult par (in cap) decat normal, ondulat(nu cretz), aspru ca vata de sticla, si care se mai si zburleste la prima adiere de vant?!!?? Uite la asta chiar astept si eu raspuns, pentru ca toate "solutiile" incercate nu au facut decat mai rau.spuma il face sa stea batz(la modul nasol), mai mi-am comandat o chestie, un fel de gel da nu chiar, cica produs profesional, dar nu face decat sa-l ingrase fff tare , sa stea lipit in varful capului si in jos, peste umeri, tot umflat....sooo


Buna! Si eu am aceeasi problema.
Mie nu mi-a ajutat nimic (din cele spuse mai sus).
Am inceput sa imi masez radacina parului in fiecare seara cu buricul degetelor, mi-am luat perie de lemn pe care o folosesc doar inainte de a-mi spala parul, avand firul uscat nu-l spal des.
Il dau cu balsam bio de la Life-Care, dar o singura data, dupa spalare, pe parul semiuscat, si doar mai spre varfuri.
Daca sta groaznic chiar cand trebuie sa ies din casa, il umezesc putin la varfuri cu apa.
Asa ma descurc eu cat de cat. Succes!
Mergi totusi si la un medic, n-ai ce pierde.
90701
Postat pe 5 Martie 2009 19:34
si mie mi-a cazut par vreun an si in final am aflat cu stupoare ca am hipertiroidie ! acum ma tratez si s-a oprit din cadere, dar nu da semne ca ar creste ce a cazut....concluzia? analize ! nu e ok sa cada parul in draci si sa se ingrase, si mie mi se ingrasa de la boala, inainte nu era asa :D
sab628
Postat pe 5 Martie 2009 19:37
hipotiroidie ! pardon :D asa referitor la topic....parul ti se ingrasa de la serul de netezire pentru ca serul se da numai pe varfuri ! intr-adevar o tunsoare buna face toti banii, si eu am par zburlit dar imi place mi se pare sic :D mie mi se pare foarte frumos parul tau ! spuma nici nu are cum sa fie buna, poate gel dat pe par umed ! incearca produse joico, mie imi plac foarte mult
sab628
Postat pe 5 Martie 2009 19:40
buna fetelor.incep prin a anuntza ca si eu am incercat produsele life care doar de 2 sau 3 ori pt ca ma-am convins repede cat sunt de slabe...cel putzin masca de par...pentru parul meu ondulat cu aspect de infoiat.poate au efect dar nu pe natura noastra de par:) la mine nu functioneaza decat un produs care nu e greu de procurat..masca de par de la pentene varianta aurie anti rupere(oricare alta varianta nu e buna nu are rezultate).e singura care aplicata pe parul umed(nu uscat, nu semi uscat,doar stors de apa fara a/l chinui prea tare) da rezultate reale lasa parul moale inca de la prima utilizare.pieptana parul dupa ce l/ai limpezit de masca de par,il rulezi intro directie si il bagi in prosop fara sa/l piepteni dupa ce l/ai desfacut din prosop (pentru ca dupa uscare se va infoia din nou) aplica o cantitate moderata de spuma de par tot de la pantene(pentru par cret)e musai sa folosesti pantene si nu in cantitate mare,(toate celelalte spume incarca parul si il aspresc).il usuci fara al pieptena si fara sa-ti treci mainile prin el,doar il strangi in mana pe verticala sa prinda aspect de spiralat.il usuci cu aer cald, nu fierbinte, cu un feon cu difuzorusor fara a/l agita prea tare..nu invarti difuzorul in par nu reusesti decat sa ii conferi mai mult volum decat are deja.daca nu ai feon cu difuzor foloseste-ti degetele de la mana.

FOARTE IMPORTANT!!
NU PIEPTENA PARUL USCAT. nu vei reusi decat sa il infoi
daca nu vrei sa se incurce prea tare sau sa isi strice aspectul(slabe sanse sa ramana parul ondulat si aspru neincurcat) ridica/l in "varful"capului si strange/l cu un elastic.nu folosi cantitate mare de spuma vei obtine un aspect inestetic de par umed.aplica spuma de la radacina sper varfuri strangandu-l continuu in pumn.
Bafta multa.
kudika378235
Postat pe 21 Martie 2011 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Putin ajutor ?:-) 9 De la: balrog 14 Martie 2011 12:50
michael jackson 2 De la: yumalai 27 Iunie 2009 09:16
caderea parului 10 De la: Akarina 12 Februarie 2016 16:53
sfat rapid urgent cat mai repede 5 De la: donttouch 24 Mai 2009 19:19
aici poti gasi orice! 2 De la: Dark 4 Decembrie 2009 16:30