Setari Cookie-uri

Dilema!

Am o stare care ma macina incet. Am avut o relatie cu un tip, care era promitatorae, insa de cateva zile nu mai da nici un semn de viatza, nu stiu cum sa ma comport.El acum este plecat din tara, insa si acum 2 saptamani cat a fost plecat m-a cautat...si acum brusc, nimic! Vreau sa stiu cum sa ma comport, timpul ma omoara si ma face sa disper.Cel mai mult ma supara faptul ca mi-a dat sperante.Imi trec o mie de ganduri prin capsorul meu...si nu imi explic de ce se comporta asa!!!
deluna
Postat pe 5 Februarie 2009 12:31
cat timp ati fot voi impreuna?tu stii cu ce se ocupa el in strainatate? daca el e acum in strainatate poate nu e asa usor sa ia contact cu tine. sunt o mie de motive. principalul e ca tu sa ti dai seama cat de bine il cunosti.
eptisam
Postat pe 5 Februarie 2009 12:37
Exista mai multe posibilitati de ce nu te cauta (n-are timp,bani de tel/internet,nu mai vrea....are pe alta, se afla intr-o situatie mai dificila...)
Cel mai simplu ar fi sa-l intrebi pe el, de ce nu te mai contacteaza...Sau nu iti mai raspunde la tel/mail sau mess? (nu stiu cum comunicati voi....)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Februarie 2009 12:37
trimite-i un mesaj (nu personal), intreaba-l ce mai face,cum merg treburile pe acolo...si asteapta raspuns de la el...daca nici acum nu raspunde...inseamna ca nu-i interesat. Poate ca vrea sa vada ca nu l-ai uitat.
mrskattousa
Postat pe 5 Februarie 2009 12:45
i-am trimis mesaj asera, si tot astept...Net nu are, insa telefonul ii merge cu siguranta. Mai fusese plecat la fel pentru 2 saptamani si era foarte atent, astea dupa ce saptamana trecuta a fost foarte romantic si nu dadea nici un semn ca ar vrea sa plece ENGLEZESTE! Si stau si ma gandesc unde am gresit eu, am facut o retrospectiva si pot zice ca am fost exemplara sub toate punctele de vedere
deluna
Postat pe 5 Februarie 2009 12:50
poate e genul de om care cand are probleme sau nu ii ies lucrurile bine prefera sa se indeparteze de cei dragi si sa rez el singur tot si cand a terminat asteapta k persoana de langa el sa il inteleaga si sa aiba incredere in el
acuma depinde si de cat timp esti cu el
bestiutza_relouded
Postat pe 5 Februarie 2009 12:55
Atunci draga mea nu te mai agita...lasa-l in pace, acorda-i ceva ragaz si in timpul asta nu te mai gandi NUMAI la el si la de ce nu suna. Iesi in oras, iesi cu prietenii, ocupa-ti timpul asa cum ai fi facut inainte sa-l cunosti. Nu merita sa stai trista in casa, uitandu-te la telefon...stii ca se va intampla cand te astepti mai putin. Hai, cheer up, da fuguta la sala sa-ti consumi energia negativa,,, asta ajuta foarte mult si la self esteem! eu ies cu rolele sa ma plimb Nu te gandi nici o clipa ca ai facut ceva gresit.
Nu ne-ai spus de cat timp sunteti impreuna, si ce fel de relatie aveti...
mrskattousa
Postat pe 5 Februarie 2009 12:58
sunt de 2 luni cu el, timp in care eu nu eram sigura ce e de fapt...erau toate elementele unei relatii, insa datorita fobiilor din trecut imi era teama sa recunosc ca am o relatie cu el, fiindca in unele momente il simteam rece, intuitia feminina...si ai mare dreptate ai stau in casa, numai in casa, hipnotizata de telefon, si astept!
deluna
Postat pe 5 Februarie 2009 13:07
pai nu sta in casa..iesi cu prietenele tale la o mica barfa...asa ca intre fete..sa vezi ce bine o sa te simti...si lasa l in pace..2 luni ati fost impreuna...o sa ti treaca..in cazul in care nu mai e nimic intre voi..gandeste te ca el nu se macina sa ca tine...deci merita?
eptisam
Postat pe 5 Februarie 2009 13:38
De la: deluna, la data 2009-02-05 13:07:46sunt de 2 luni cu el, timp in care eu nu eram sigura ce e de fapt...erau toate elementele unei relatii, insa datorita fobiilor din trecut imi era teama sa recunosc ca am o relatie cu el, fiindca in unele momente il simteam rece, intuitia feminina...si ai mare dreptate ai stau in casa, numai in casa, hipnotizata de telefon, si astept!

2 luni e putin
si daca el nu te cauta ...el va pierde nu tu
k viata e prea scurta k sa stai sa astepti un lucru pe care nu te poti baza
bestiutza_relouded
Postat pe 5 Februarie 2009 13:47
si eu subscriu la ce au zis fetele, NU STA IN CASA!!!stiu cum e sa astepti un telefon, stiu cum e sa te uiti din 2 in 2 minute sa vezi daca ai vreun mesaj si nu e deloc placut. ocupa ti timpul cu activitatile preferate, iesi si plimba te mai ales k a iesit soarele afara :) si daca o sa te sune o sa te simta si pe tine mai vesela...
mi se pare totusi putin ciudat ca nu da nici un semn....k de obicei baietii cand vor ceva cu adevarat chiar nu au piedici...adica fac orice ca sa dea de iubita....cum facem si noi cand chiar vrem sa comunicam cu cel de care ne place....daca tot nu da semne, eu zic sa il suni. nu mesaje, k la astea are scuza, ori nu ajung, ori ajung tarziu, ori nu are kef sa raspunda....si te perpelesti aiurea. suna l, intreaba l si afla! ca nimic nu e mai rau decat sa nu stii ce se intampla! succes!
boomboom
Postat pe 5 Februarie 2009 13:47
De la: mrskattousa, la data 2009-02-05 12:58:11Atunci draga mea nu te mai agita...lasa-l in pace, acorda-i ceva ragaz si in timpul asta nu te mai gandi NUMAI la el si la de ce nu suna. Iesi in oras, iesi cu prietenii, ocupa-ti timpul asa cum ai fi facut inainte sa-l cunosti. Nu merita sa stai trista in casa, uitandu-te la telefon...stii ca se va intampla cand te astepti mai putin. Hai, cheer up, da fuguta la sala sa-ti consumi energia negativa,,, asta ajuta foarte mult si la self esteem! eu ies cu rolele sa ma plimb Nu te gandi nici o clipa ca ai facut ceva gresit.
Nu ne-ai spus de cat timp sunteti impreuna, si ce fel de relatie aveti...

bestiutza_relouded
Postat pe 5 Februarie 2009 13:47
Tocmai am fost la sala si asa bine ma simt...insa obsesia cu telefonul nu imi da pace!!! Acum ma incearca o stare de furie si simt ca nu neaparat sentimentele mele au fost ranite ci ORGOLIUL, dar ma bucur ca am citit numai lucruri ce ma fac sa nu disper si sa ma detasez, dar e asa de greu!
deluna
Postat pe 5 Februarie 2009 20:12
De la: deluna, la data 2009-02-05 20:12:22Tocmai am fost la sala si asa bine ma simt...insa obsesia cu telefonul nu imi da pace!!! Acum ma incearca o stare de furie si simt ca nu neaparat sentimentele mele au fost ranite ci ORGOLIUL, dar ma bucur ca am citit numai lucruri ce ma fac sa nu disper si sa ma detasez, dar e asa de greu!

pune numele lui la nr de tel a unei prietene si cand vrei sa il suni o suni pe ea
te va intelege
succes hai k poti noi te ajutam
bestiutza_relouded
Postat pe 5 Februarie 2009 20:38
e o idee foarte buna
deluna
Postat pe 5 Februarie 2009 22:48
a dat vreun semn?:) hai sa iti povestesc ce mai faceam eu cand eram pusa in situatia de a astepta un telefon...daca stateam in casa il dadeam pe silent si il lasam in alta camera undeva ascuns, ca sa uit de el...nu functiona mereu dar incercam :)) in schimb, cand ieseam in oras, uitam telefonul accidental acasa si iti dai seama, fiind afara cu prietenii cel putin uitam ca tb sa ma uit la el din 2 in 2 min :)) si daca nu uitam tot aia era, k nu aveam la ce sa ma uit...si uite asa treceau mai multe ore si mai scapam de o pacoste...doamne, sa iti raspunda odata!!!:))
boomboom
Postat pe 6 Februarie 2009 08:47
Ceva noutati iubita? Ai vazut...ce bine-a fost la sala si cate fete sunt cu tine...e pierderea lui oricum! Se intoarce roata, ai sa vezi
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 08:52
am o veste minunata, a dat un semn de viatza azi noapte, dar cu o floare nu se face primavara, oricum sunt mult mai bine!!! ....Si eu deja il credeam cauza pierduta si imi faceam scenarii de telenovela :))
deluna
Postat pe 6 Februarie 2009 09:59
Acuma nush in ce constat semnul de viata...ti-a justificat cumva purtarea lui? Acuma fa si tu pe dura un pic...sa nu mai creada ca esti acolo orice s-ar intampla...
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 10:46
s-a eschivat sa imi zica de ce nu a dat nici un semn de viatza, dar am hotarat sa ma indepartez un pic de sentimentele mele pentru el, asa ca in seara asta ies sa ma distrez cu fetele...vreau sa nu mai fiu asa afectata de atitudinea lui
deluna
Postat pe 6 Februarie 2009 22:20
De la: deluna, la data 2009-02-05 12:31:24Am o stare care ma macina incet. Am avut o relatie cu un tip, care era promitatorae, insa de cateva zile nu mai da nici un semn de viatza, nu stiu cum sa ma comport.El acum este plecat din tara, insa si acum 2 saptamani cat a fost plecat m-a cautat...si acum brusc, nimic! Vreau sa stiu cum sa ma comport, timpul ma omoara si ma face sa disper.Cel mai mult ma supara faptul ca mi-a dat sperante.Imi trec o mie de ganduri prin capsorul meu...si nu imi explic de ce se comporta asa!!!

asta e crai ...! te cauta doar cand are el nevoie...sau chef de tine...nu te mai agitat atat pt el...
roz5blue6lila7
Postat pe 4 Iulie 2009 18:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubitul meu o sa aiba un copil 14 De la: miruna_24 30 Mai 2016 17:29
Let's do it Romania?! 4 De la: angelradios 10 Septembrie 2010 17:02
CE E BINE???????? 14 De la: kudika514482 7 Octombrie 2012 08:11
OARE ?............ 3 De la: dusmanu_lu_Celina 14 Noiembrie 2010 06:21
salut 1 De la: Clauda 18 Aprilie 2011 00:37