Setari Cookie-uri

iubire-ura...

Exemplu: http://www.youtube.com/watch?v=A4Nb4J8o34g
de_luxe93
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:52
mda...sa stii ca ai dreptate...omul este o fiinta care are nevoie de iubire, are nevoia de a se simte important ,dorit, iubit, sa fie slavit pe acest pamant de catre persoana iubita...in momentul in care persoana iubita nu mai are aceleasi sentimente sau a gresit, omul devine o fiinta carcotasa plina de ura si amaraciune...cuvantul iertare il stiu prea putin in schimb tot omul stie sa spuna "te urasc"..
dyaaa
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:28
ura izvoraste dintr-o dragoste ranita,e adevarat.dar oare e bine sa uram?eu nu cred.pt ca atunci cand urasti iti modifici sufletul,devine rau si egoist.oare merita sa te schimbi in rau doar pt ca un om ti-a facut rau?cand esti ranit si suferi,sufletul e vulnerabil si ura nu poate decat sa dauneze.dar iti dauneaza tie,nu lui.nu va lasati cuprinsi de ura.nu merita.
dana_mv
Postat pe 20 Ianuarie 2009 23:29
chiar sunteti niste fiinte RELE . DE CE SA URATI o persoana pe care ati iubit-o cindva? Asta eu nu-nteleg. S-a terminat si gata, nu treb.sa-l /s-o urasc. Nu urasc ! Pe nimeni ,cu atat mai putin pe fostii iubiti. N-AVETI MINTE IAR DACA URATI INSEAMNA CA NU STITI SA IUBITI !
nocturnalia
Postat pe 6 Februarie 2009 08:29
De la: nocturnalia, la data 2009-02-06 08:29:52 chiar sunteti niste fiinte RELE . DE CE SA URATI o persoana pe care ati iubit-o cindva? Asta eu nu-nteleg. S-a terminat si gata, nu treb.sa-l /s-o urasc. Nu urasc ! Pe nimeni ,cu atat mai putin pe fostii iubiti. N-AVETI MINTE IAR DACA URATI INSEAMNA CA NU STITI SA IUBITI !


Bine...dar dc zici tu asta?poate se aplica doar in cazut tau, NU?
Uite pe mn ura ma ajutat sa merg mai departe...si am iubit foarte mult odata,am iubit o fata mai mult ca pe mn,era totul pt mn,nu vedeam ziua de maine fara ea...si uite ca ea a ales sa plece dupa altu...am ramas singur,eram restras,deprimat,inchis in casa....cine crezi ca ma ajutat sa merg mai departe? URA....si uite ce bn ma simt acuma
Deci sunt cazuri si cazuri...
BogdanPaul
Postat pe 26 Februarie 2009 09:42
sa stii ca ura e necesara intr-o relatie in care partenerul te-a facut sa suferi si si-a batut joc de tine...nu poti sa nu urasti persoana respectiva dupa toate astea fiindca ar insemna ca nu ai iubit-o si ca ti-e indiferenta
catalyyna
Postat pe 27 Martie 2009 17:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poti iubi adoua oara 32 De la: kudika056836 4 Decembrie 2009 20:45
Ce nu vede nimeni altcineva decat noi... 18 De la: fata_healthy 7 August 2010 21:42
Presentimente...credeti in ele? 33 De la: kudikaroxi 28 Mai 2009 17:31
Seminar- Cum sa ai relatia pe care ti-o doresti, la Sun Plaza 1 De la: Andreea_Cojocariu_1 10 Martie 2015 18:34
Superstitii 23 De la: pickard 13 Iulie 2011 19:39