Setari Cookie-uri

Pe cine aleg intre mine si el?

Povestea...nu are rost sa o spun....e una banala chiar.Fatuca prostuta care abia acuma incepe sa treasca cu adevarat viata si care se indragosteste de cine nu trebuie...o relatie care....ma macina si care ma distruge, care nu va ajunge nicaieri.Si cu toate astea nu pot renunta sa visez, sa ma amagesc singura...nu pot renunta la el.Brabatul care m-a facut sa vad lumea cu alti ochi, care m-a maturizat , care m-a facut sa ma simt femeie, iubita, dorita...iar asta doar in putinele ore care si le petrece cu mine.Mor de ciuda ca nu am curajul sa pun punct acestei relatii . Si daca as avea, nu as stii cum.Oare ce se va intampla cu mine?O sa ajung sa ma distrug?Sau toata chestia asta ma va face mai puternica, mai dura?Oricum, sfarsitul e inevitabil....Nu imi ramane decat sa ma intreb : "ce se va intampla cu mine?"
dobyca
Postat pe 6 Februarie 2009 11:24
De la: dobyca, la data 2009-02-06 11:24:37Povestea...nu are rost sa o spun....e una banala chiar.Fatuca prostuta care abia acuma incepe sa treasca cu adevarat viata si care se indragosteste de cine nu trebuie...o relatie care....ma macina si care ma distruge, care nu va ajunge nicaieri.Si cu toate astea nu pot renunta sa visez, sa ma amagesc singura...nu pot renunta la el.Brabatul care m-a facut sa vad lumea cu alti ochi, care m-a maturizat , care m-a facut sa ma simt femeie, iubita, dorita...iar asta doar in putinele ore care si le petrece cu mine.Mor de ciuda ca nu am curajul sa pun punct acestei relatii . Si daca as avea, nu as stii cum.Oare ce se va intampla cu mine?O sa ajung sa ma distrug?Sau toata chestia asta ma va face mai puternica, mai dura?Oricum, sfarsitul e inevitabil....Nu imi ramane decat sa ma intreb : "ce se va intampla cu mine?"


o sa supravietuiesi!!!!!!!!!!!!!!
donttouch
Postat pe 6 Februarie 2009 11:27
nimeni nu a murit din asa ceva.......sau poate da ......care sunt slabi de caracter....
alege-te pe tine........
portitza_Maria
Postat pe 6 Februarie 2009 11:29
daca el nu te alege pe tine tu de ce sa il alegi pe el.
bestiutza_relouded
Postat pe 6 Februarie 2009 11:38
prima experienta amoroasa esuata e intotdeauna foarte grea, dar o sa fie bine pana la urma. timpul vindeca totul.fa-ti curaj si fa ceea ce trebuie sa faci, nu mai pierde timpul.
DeeaCatalina
Postat pe 6 Februarie 2009 12:07
:) nu e prima experienta...insa e cea mai intensa, chiar daca altele au durat ani de zile.Uneori stau si ma intreb oare e chiar adevarata iubire ce simt eu sau e o ambitie pt ca nu pot obtine tot?sau poate e frica de nu a mai gasi pe cineva care sa ma faca sa ma simt asa cum ma face el....dar...asta iarasi numai cand e cu mine...ceea ce e destul de rar.Eu nu inteleg un lucru....de ce majoritatea femeilor sunt speriate de gandul ca nu vor mai gasi pe cineva mai bun chiar daca au o relatie bolnavicioasa.Nu se pune problema ca sunt urata sau ...proasta...sau ca nu pot avea si alt barbat langa mine, dar totusi...il complac in situatiia asta, care nu e deloc asa cum ar fi trebuit sa fie.
dobyca
Postat pe 6 Februarie 2009 12:53
"daca el nu te alege pe tine tu de ce sa il alegi pe el.

Te poti simti singur,trist,dar niciodata invins.Poti pierde ,poti gresi,poti suferi,dar nu te gandi s aabandonezi.Privesti viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa.... "

Foarte corect...caut tot felu de defecte care sa ma determine sa ma debarasez de aceasta "relatie", dar automat, si involuntar...ii gasesc si scuze. Si niste scuze penibile pe care nici eu nu le cred.Numai ca e asa de frumos sa speri, sa visezi, sa crezi in ceva incat e greu sa accepti ca esti un invins.
dobyca
Postat pe 6 Februarie 2009 13:00
Cred ca si tu iti dai seama ca e un nonsens ce spui...NORMAL ca toata lumea iti va spune sa te pui pe tine mai presus de orice...
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 13:25
De la: mrskattousa, la data 2009-02-06 13:25:44Cred ca si tu iti dai seama ca e un nonsens ce spui...NORMAL ca toata lumea iti va spune sa te pui pe tine mai presus de orice...


oare tu stii ce inseamna sa indragesti pe cineva asa de mult incat sa te gandesti mai mult la binele lui si sa il pui pe el pe primul loc?Eu cam asta fac...sunt constienta ca nu e ok dar nu stiu cum si de unde sa am taria sa schimb lucrul asta.Exista oare ceva carte care sa te invete sa te pui pe tine pe primul loc????daca da....as fi cea mai infocata cititoare.
dobyca
Postat pe 6 Februarie 2009 13:31
Bun si il pui pe el pe primul loc...asta pana cand? Esti pregatita sa fii nefericta tot restul vietii tale? Asta vrei tu de la tine? Asta crezi ca meriti? Asta ai vrea ca fiica ta sa faca? Asa ai invata-o? Lasa mama , lasa-te pe tine, ignora-ti sentimentele, lasa inima aia ca bate si fara dragoste...el sa fie fericit?????????? Nu stiu de ce ai devenit dependenta de tipul asta...rupe-te de el, incet incet daca asa ti-e mai comod, dar fa-o, ca altfel n-ai nimic de castigat. Curaj! Asta n-o s-o inveti din carti...cauta curajul si taria in tine inseti, le vei gasi cu siguranta.
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 13:38
haide ma.......
cred ca toate am trecut prin asta,.
asta nu ins neaparat ca-l iubesti
pur si simplu l ai atarnat pe un piedestal si te tot inchini la el
ceea ce nu e sanatos.
ai 23 de ani...ce naiba!
iti place sa faca ce vrea din tine? ...
sincer...NU IL IUBESTI!!! ITI GARANTEZ, E doar orgoliu/provocare poate chiar si prostie ...si trb sa l lasi si sa mergi mai departe....tu ca tu, dar cele care s-au desp si au si copii...ele ce sa mai zica? sa se sinucida? ...termina cu prostiile si continua ti drumul
morticia_adams
Postat pe 6 Februarie 2009 13:48
uita-te la tine...te chinui singura incearca sa pui in balanta lucrurile rele si cele bune care s-au intamplat intre voi si iti vei da seama ca TU esti mai importanta decat orice pe lumea asta...crede-ma k multe dintre noi am trecut prin asa ceva...si toate am trecut peste...mai usor...mai greu...fiecare cum am putut...nu uita insa k pentru oricine exista cate un suflet pereche...daca tu crezi k aceasta relatie iti face rau...TAIE RAUL DIN RADACINA!!!!!!!!!
mira_mira
Postat pe 6 Februarie 2009 14:22
De la: dobyca, la data 2009-02-06 12:53:36:) nu e prima experienta...insa e cea mai intensa, chiar daca altele au durat ani de zile.Uneori stau si ma intreb oare e chiar adevarata iubire ce simt eu sau e o ambitie pt ca nu pot obtine tot?sau poate e frica de nu a mai gasi pe cineva care sa ma faca sa ma simt asa cum ma face el....dar...asta iarasi numai cand e cu mine...ceea ce e destul de rar.Eu nu inteleg un lucru....de ce majoritatea femeilor sunt speriate de gandul ca nu vor mai gasi pe cineva mai bun chiar daca au o relatie bolnavicioasa.Nu se pune problema ca sunt urata sau ...proasta...sau ca nu pot avea si alt barbat langa mine, dar totusi...il complac in situatiia asta, care nu e deloc asa cum ar fi trebuit sa fie.



stii cum sta treaba?
suntem tinere..........si eu si tu..........suntem in perioada in cre adunam experienta, pentru ca mai tarziu, sa o folosim spre a lua decizii corecte pentru noi........pentru a ne alege calea in viata in functie de ceea ce ne face fericite si implinite........
ei, dar pentru asta, e nevoie de experiete diverse.......nu pot fi toate bune, ca nu am mai invata nimic din ele.....sau prea putin........

e normal ca in relatia cu numarul X, vine un barbat care iti arata ca ceea ce ai simtit pentru altii a fost o nimica toata in comparatie cu ce poti sa simti.........iti dai seama ca atunci aveai impresia ca iubesti, de fapt habar nu aveai ce inseaman asta........

e la fel de ok sa nu vrei sa pierzi ceea ce tocmai ai descoperit............dar, daca acest om nu iti ofera stabilitatea de care ai nevoie, siguranta, respectul .............de ce iti refuzi dreptul de a intalni pe cineva care alaturi de fiori, pasiune si dorinta sa ti le ofere si pe celelalte.....de ce sa nu incerci sa vezi cum e si sa le ai pe toate?
de ce sa iti refuzi sansa sa intalnesti omul care sa iti arate ca ceea ce simti acum e putin in comparatie cu ce poti simti?.............doar ti s-a mai intamplat o data chestia asta.......


spui ca nu stii cum sa scapi de el, cum sa te alegi pe tine?
e simplu....mai simplu decat crezi...........

nu iti spune ca te alegi pe tine in detrimentul lui.........invata sa-ti doresti........
doreste-ti o relatie care sa te faca fericita.....asta nu te face?........o sa-ti fie mai usor sa renunti la ea...........
doreste-ti sa primesti de la el tot ce ai nevoie de la un barbat...........nu poate, nu vrea?...........o sa-l vezi cu alti ochi, o sa-ti fie mai usor sa-l trimiti la dracu..........
doreste-ti sa-i oferi iubire in fiecare zi.............nu ai cui?..............gaseste unul disponibil........


doreste-ti lucruri care sa te indeparteze de el si sa-ti canalizeze atentia in alta parte........
doreste-ti o cariera.......construieste-o........
doreste-ti o legatura speciala cu familia ta...........daruieste-te .........
doreste-ti sa cunosti lumea...........sa muncesti un an-doi intr-o tara care te atrage, intr-un oras care te atrage........doar pentru a vedea cum e viata acolo...........doar pentru a cunoaste alti oameni.........

indrazneste sa doresti....sa visezi.......si lupta pentru visele tale........

a te complace intr-o situatie care nu iti face bine iti face un rau imens.iti distruge, ambitia, vointa, .......invata sa lupti........
_diana_
Postat pe 6 Februarie 2009 14:27
on topic

pe mine evident....instinctul de supravietuire si cel de conservare ...primeaza .
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Februarie 2009 14:31
Multumes de sfaturi.
Deci...sunt constienta ca moarte de om nu va fi si daca am trecut peste lucruri mai urate o sa trec si peste asta...ma gandeam totusi ca poate este vre-o cale prin care sa se faca vre-o minune sa uit totul de la o clipa la alta ca sa nu mai am timp sa sufar, sa analizez....bla bla bla.
dobyca
Postat pe 6 Februarie 2009 14:38
De la: dobyca, la data 2009-02-06 14:38:42Multumes de sfaturi.
Deci...sunt constienta ca moarte de om nu va fi si daca am trecut peste lucruri mai urate o sa trec si peste asta...ma gandeam totusi ca poate este vre-o cale prin care sa se faca vre-o minune sa uit totul de la o clipa la alta ca sa nu mai am timp sa sufar, sa analizez....bla bla bla.


solutii minune sti bine ca nu exista...
exista vointa , exista nepasare, exista si maine...

aaa sau daca te ajuta cu ceva exista amnezia ....nu stiu metode de autoprovocare din pacate...

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Februarie 2009 14:42
stii vorba aia.....boala lunga....moarte dureroasa................taie raul si misca-ti viata...nu mai sta sa analizezi nimic.........pur si simplu traieste din plin fiecare zi, sa nu ai nici timp sa-ti para rau dupa el.......
_diana_
Postat pe 6 Februarie 2009 14:45
Pai....as putea toata ziua, pe langa job adik, sa scriu pe forumuri ...serios...de cand am inceput sa scriu aici m-am concentrat la asta nu la "victima" din mine.sau la job...numai ca atunci as avea toate sansele sa devin workalchoolic.
dobyca
Postat pe 6 Februarie 2009 14:48
pai si de ce nu ai putea, pe langa job, sa mergi la film, la teatru, la un curs de dans, la patinoar, la o colega, la muzeu, la sala de lectura, la biliard, la bowling, la dart's........ca doar ai si tu colegi, ai amici........
_diana_
Postat pe 6 Februarie 2009 15:04
exact asta am sa si fac....gata cu statul in casa si izolarea
dobyca
Postat pe 6 Februarie 2009 15:13
Fiecare avem un suflet pereche, asta e clar ca nu e al tau, daca ar fi n-ar fi in stare sa te raneasca niciodata.
DeeaCatalina
Postat pe 6 Februarie 2009 16:24
cel mai bine acum este sa te destinzi putin...asa cum zicea si diana...iesi in oras,distreaza-te cu fetele...fa ce iti place mai mult si o sa vezi k in curand nici nu o sa iti mai aduci aminte cum il cheama
mira_mira
Postat pe 6 Februarie 2009 21:07
dobyca, ar trebui sa te pui pe primul loc, fara sa te intrebi... O seara buna!
Cassey_Tarot
Postat pe 7 Februarie 2009 00:01
Ciao fetelor...v-am ascultat sfatul.....am inceput sa ies in oras, sa ma distrez, iar astea toate fara el....culmea ca pe domnul meu il irita treaba asta...iar mie chiar imi face placere...n-are decat sa fiarba pana da p'afara....inca mai sper totusi ca prin asta realizeaza ce are langa el si ce poate sa piarda... poate poate va fi bine...daca nu....viata e mult mai roz decat am crezut eu
dobyca
Postat pe 10 Februarie 2009 10:38
Bine Dobyca ! O femeie masochista in minus , suntem pe drumul cel bun
Petek
Postat pe 15 Februarie 2009 18:01
EU NU M-AM GANDIT NICIODATA LA MINE CI DOAR LA EL SI LA COPII SI ACUM AM AJUNS SA IMI PLANG DE MILA. DU-TE PE DRUMUL TAU FARA SA TE UITI INAPOI.NU E CEL POTRIVIT
gabriela_oradea
Postat pe 16 Februarie 2009 08:55
Draga mea, nu mai astepta sa fii iubita pentru sufletelul tau frumos. Barbatii sunt construiti altfel decat noi. Nu e vina lor ca sunt asa dar nici a noastra desigur. O veste buna totusi, noi suntem mult mai puternice si evident mult mai frumoase si pe dinafara si pe dinauntru si nimic nu ne opreste sa preluam controlul, sa ne bucuram de ce dorim si sa le oferim si lor o bucurie atat cat sunt ei in stare sa primeasca. Trebuie doar sa privesti lucrurile de pe alta pozitie aceea care iti lasa libertatea necesara si sa renunti la teama ca asa ceva nu mai este pe lume. Te asigur ca este. Daca vei dori iti voi spune povestea mea si vei vedea ca orice iti este posibil deindata ce-ti vei recupera increderea in tine..
Angelica
angie50
Postat pe 14 Martie 2009 09:21
cu chiar tu ai spus sfarsitul este invitabil acum depinde de tine daca o sa ia sfarsit acum sau mai tarziu de decizia ta depinde de cat de mult vei suferii cu cat intarzii mimentul despartirii ca atat iti va fi mai greu sa rupi relatia asta....
everything_for_you
Postat pe 29 Martie 2009 21:19
Draga mea iti spun din proprie experiente,nu iti pierde timpul sperand ca va fii altfel caci nu va fi,din contra,iar de datul seama barbati realizeza daor dupa ce te pierd cu adeavarat,adika fara vorbit la telefon,cand sunt ignorati si scosi din viata femeii definitiv,abia atunci reactioneaza ,parearea mea este ca mereu reactioneaza tarziu,eu pana acum am tarait pe conceptul sa dau o a 2 sansa desi stiam clar ca nu va functiona,doar din principiul caci, candva voi avea si eu nevoie de acea sansa,pana acum nu am avut nevoie ,asa ca de azi o a doua sansa,pierd doar din timpul meu pretios in care pot face altceva Ai grija de tine si de viata ta ca nu are nimeni in locul tau.
Ele_ely
Postat pe 25 Iunie 2009 16:30
Daca vrei sa ai relatii reusite IUBESTE-TE PE TINE MAI INTAI.Barbatii care vor simti(si vor simti,crede-ma)ca nu te apreciezi ,ca nu ai incredere in tine ,ca esti dependenta de ei vor profita si nu-ti vor da decat ramasite.Invata sa nu mai accepti resturi de la masa alteia,sa te respecti pe tine,experienta se aduna oricum ,nu e nevoie sa te sacrifici pentru ea.Daca nu e el va fi altul ,pare o replica banala dar perfect adevarata.Sunteti tinere,aveti acest mare atu,nu mai irositi putinele momente frumoase si viata pentru niste ticalosi care vor sa fie si cu fundul in caruta si in teleguta.

Postat pe 26 Iunie 2009 07:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
suntem de 7 ani si nu ma cerut de sotie..http://img.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon3.gif 86 De la: kudika_29036 9 Martie 2013 16:57
doresc o relatie de casatorie 18 De la: Dann_Serban_1 25 Martie 2012 21:35
Invitatii deosebite 2 De la: andrea28 12 Februarie 2010 15:24
dragoste imposibila??!! eu si sefu'!!?? 92 De la: altex 25 Iulie 2009 13:40
casatorie reusita? 25 De la: kudika312130 12 August 2010 16:23