Setari Cookie-uri

need help

aseara m-am certat cu prietenul meu din motive mai mult sau mai putin relevante,un singur lucru e cert..asta e sfarsitul unei relatii. problema vine cand stau sa ma gandesc ca el a fost singurul barbat care se apropia de idealul meu si acum pur si simplu nu pot sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu o sa mai avem un viitor amandoi...stiu e prea devreme ca sa ma pot obisnui dar sunt singura, prieteni nu mai am si sincera sa fiu niciodata nu am avut prieteni adevarati si mi-e atat de greu. pana acum m-am ferit sa ma atasez de cineva tocmai pentru a evita situatia in care sunt acum, dar stim cu totii ce se spune "de ce ti-e frica nu scapi"...asa ca apelez la voi daca aveti vreo idee cum as putea sa trec peste aceasta etapa cu bine, orice...
jennyfer
Postat pe 10 Februarie 2009 17:26
fiecare pers trece printr-o etapa asemanatoare sfatul meu este sa te apuci sa faci tot ceea ce-ti place ,sa citesti,sa iesi cu sora,mama,vecina la cumparaturi sau plimbari in parc,sa te rasfeti in fiecare zi fie cu ceva dulce fie cu masaj

timpul trece si sunt sigura ca va aparea alt baiat potrivit pt tine
si nu uita:asemenea experiente ne fac mai puternice si mai intelepte(sper)
honeybrunette
Postat pe 31 Martie 2009 11:59
mersi frumos ptr sfat :) asa e: ce nu ne omoara ne face mai puternice ;)
jennyfer
Postat pe 31 Martie 2009 16:10
Corect esti indrumata sa faci orice iti face placere pana uiti.
Gandeste-te ca totul se intampla cu un scop, si ca sa te simti bine, crede ca ceea ce va urma va fi intocmai ce ai visat!
Descopera-te si slefuieste-te, cine stie ce calitati mai ai, care din lipsa de timp nici nu le-ai sesizat!
S-ar putea sa-ti placa si tie si celor din jur mult mai mult decat acum!
Fii tare! Esti puternica!
90701
Postat pe 31 Martie 2009 16:47
www.solutiidecriza.com o modalitate pentru.....
silviu_m74
Postat pe 31 Martie 2009 21:04
Frumoasa esti ,tanara esti asa ca un baiat sa ti intre in gratii nu o sa fie o problema.Cat despre cum sa ti petreci timpul in asa fel incat sa ti faca placere iti recomand iesiri dese sau sa ti gasesti un hobby.Orice a i face nu sta in casa!!!Plimba te prin magazine chit ca nu vrei sa cumperi ceva,fa sport sau barfeste cu cu o prietena :D.Numai bine.
Stripes
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:13
multumesc pnetru sfaturi...partea proasta e ca deja fac toate astea: ies la plimbari cu prietenii in parc , cu rolele, prin cluburi. evit cat pot de mult sa stau sigura ...dar din pacate inca ma mai gandesc muult la el..sunt sigura ca acum e cel mai greu dar va veni si partea mai usoara...pana atunci cu ajutorul vostru si a catorva prietene voi trece peste aceasta perioada...multumesc inca odata ptr incurajari
jennyfer
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:25
O vorba din batrani spune asa: nu mai sta cu ochii in tavan daca vrei sa-ti iasa soarele pe strada ta!
Si nici lui nu-i iese.
Asa ca daca mai sunt reminiscente de sentimente in tine, da cu radiera peste ele cat mai repede.
E chestie de vointa, zice zicala de mai sus.
Daca poti visa ca mananci, la masa visezi ca...dormi!?
90701
Postat pe 2 Aprilie 2009 04:02
Este inevitabil sa nu te gandesti la el,dar cu timpul se va ameliora.Tine o tot asa si cauta in tine forta necesara de a zambi,nu stii niciodata ce inima vei topi. ;)
Stripes
Postat pe 3 Aprilie 2009 07:38
...multumesc de incurajari
jennyfer
Postat pe 3 Aprilie 2009 17:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine vrea sa faca sex ? 21 De la: 15 August 2014 13:50
va rog ajutati-ne 2 De la: ingerasultau 13 Aprilie 2009 04:21
"Joburi Online" 7 De la: kudika_1045780 24 Aprilie 2023 15:04
2 sufletele 1 De la: diana1981 22 Ianuarie 2009 19:31
Urmarite de proxeneti! 49 De la: luchianramona 22 August 2011 15:14