Setari Cookie-uri

EU BALANTA,EL PESTI

Eu am 24ani,el are34ani,stiu diferenta e mare,el este foarte fixist,cu ideile lui si nehotarat cineva imi spunea ca asa sunt cei din zodia pesti,ii este greu sa renunte la obiceiurile lui din trecut la tabieturile sale ca si burlac convins.Ca sa faca un pas inainte cu mine ,ca si cuplu e foarte greu,despre mine spune ca sunt prea afectata de nimicuri si ca pun la suflet tot ce e neimportant.

As dori pareri,cazuri in aceleasi zodii.
betteroff22
Postat pe 12 Februarie 2009 11:36
La mine e tocmi invers, deoarece eu sunt pesti iar iubitul meu este balanta...Insa vreu sa iti recomand sa nu citesti despre compatibilittea acestor zodii pt k s-ar putea sa te sperii caci cele mai multe relatari despre comptibilitatea dintre balanta si pesti iti creeaza senzatia ca niciodata nu o sa mearga relatia...Uite ca la mine ceasta reltie functioneaza de vreo 7 ani si un pic....Insa diferenta dintre relatia mea si a ta e ca la mine noi doi avem aceeasi varsta...Insa nu merg nici eu p premiza ca diferenta de varsta impiedica o relatie sa functioneze..Din contra cred k dak partenerul tau este mai mare cu 10 ani consider ca ai ce invata de la el....Cred insa k el are varsta la care nu mai da atentie la toate lucrurile ''zilnice'' care afecteaza relatia, probabil este un om matur...caruia nu-i mai arde de toate ''micile jonglerii'' de zi cu zi....Probabil k tu ink mai pui suflet la aceste lucruri si ti-ai dori sa participe si el sa se implice mai mult....Oricum comunicarea dintre voi le va rezolva p toate....asa cred...multa bafta in continuare :P
RALUCA_RT
Postat pe 2 Martie 2009 13:07
Ciao
Sfatul meu e sa ai mare grija la Pestele ala...
Stiu ca sunt inebunitor de romantici cand ei vor dar Pestilor le place extrem de mult sa traiasca in lumea lor virtuala. Sunt incapatanati si adesea calca pe de laturi/triseaza in relatii atunci cand realitatea nu le convine. Sunt comozi sau pur si simplu le place sa se complaca cu anumite lucruri, care, pe mine una (ca Balanata) ma inebunesc: sunt pasivi cand eu as prefera "sa iau taurul de coarne", sunt manipulatori desavarsiti (si tinand cont ca si eu sunt iti dai seama cat de buni trebuie sa fie Pestii daca eu recunoac asta) se vaicaresc mereu de cate ceva (le place sa pozeze mereu in victime)..
Ce mai...Atentie si ochii cat farfuriile la ei si la gesturile lor...Vezi ca gesturile lor mint mai putin decat ceea ce spun....Una spun si alta fac....
DieA
Postat pe 14 Aprilie 2009 22:09
se vede ca ii cunosti bine. cel putin cind ai descris relatia ta , am crezut ca vorbesti despre mine. identica! asa sint ei, ciudati as putea zice.relatia intre un peste si o balanta este interesanta. intrebarea este cit poate rezista. pesti nu schimba, nu pot , nu vor, nu stiu care este problema , dar cine termina mereu lasind de la sine este femeia balanta. si asta doar pentru ca relatia sa functioneze.

eu am crezut la inceput ca este din cauza diferentei de varsta , dar nu cred , asa sint ei, la orice varsta.

bafta!
20101975
Postat pe 7 Septembrie 2009 18:08
eu am un prieten este pesti iar fosta lui prietena era balanta ....relatia lor a durat doar 3 ani puteti sa imi spuneti daca merge relatia intre un capricorn si un peste ,diferenta de varsta este de 5 ani


astept raspuns


va pup:*:*
kudika080135
Postat pe 4 Decembrie 2009 09:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie taur,el balanta 9 De la: anita5593 9 Martie 2010 14:58
gemeni cu gemeni??? 19 De la: _dulcik_ 3 Mai 2009 00:56
Sagetatoare + Sagetator ... 7 De la: kudika001625 11 Aprilie 2009 09:54
el taur eu capricorn.. 5 De la: dianapisy 7 Decembrie 2009 20:13
Help! 5 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 21:44