Setari Cookie-uri

eu rac..el balantza..please heeelp..e sau nu vre-o sansa

baiatul asta e ciudat...il cunosc de 5 ani..intr-un timp am fost foarte apropiati..asa de apropiati incat am crezut ca am inceput sa il citesc...dar totusi...desi mi-a dat mereu de inteles ca vrea ceva d la mine...de ceva timp a disparut...nu mai da nici un semn de viata...desi ultima data cand ne-am vazut mi-a zis k ar fi vrut sa ma sarute....oare ce e cu el..oare s-a decis sa rupa legaturile cu mine...sau isi pune ordine in ganduri si vrea sa ia o decizie..in ceea ce ma priveste..
just_an_angel
Postat pe 11 Februarie 2009 14:20
nu
_oktober_
Postat pe 11 Februarie 2009 14:21
nu stiu

Postat pe 11 Februarie 2009 14:22
eu stiu
_oktober_
Postat pe 11 Februarie 2009 14:25
De la: princessyta, la data 2009-02-11 14:20:36baiatul asta e ciudat...il cunosc de 5 ani..intr-un timp am fost foarte apropiati..asa de apropiati incat am crezut ca am inceput sa il citesc...dar totusi...desi mi-a dat mereu de inteles ca vrea ceva d la mine...de ceva timp a disparut...nu mai da nici un semn de viata...desi ultima data cand ne-am vazut mi-a zis k ar fi vrut sa ma sarute....oare ce e cu el..oare s-a decis sa rupa legaturile cu mine...sau isi pune ordine in ganduri si vrea sa ia o decizie..in ceea ce ma priveste..
al stii de 5 ani si nimic,nimic???nici macar un sarut???bai fratilor,treziti-va ca viata este scurta rau...ma doare capul !!!! p.s. fi sigura ca are pe alta....
silviu_m74
Postat pe 11 Februarie 2009 14:27
ba da..ne-am sarutat..am avut multe momente de tandrete...mangaieri imbratisari...dar..el a fost mereu indecis...stiu k a tinut la mine...si k poate ink mai tine...dar m-am saturat sa il astept..nu stiu ce sa fac..daca sa renunt...sau sa mai incerc inca o data sa vorbesc cu el..sa clarificam lucrurile..
just_an_angel
Postat pe 11 Februarie 2009 14:30
stiu k are pe alta..dar nu inteleg de ce nu ma lasa in pace..de ce intoarce mereu cutitul in rana...stie clar ca tin la el foarte mult..dar oare asta ii da dreptul sa isi bata joc de mine...acum doua sapt m-a intrebat ce as face dak ar veni peste UN AN!!!...la mine si mi-ar spune ca vrea o relatie serioasa cu mine...chiar daca as fi implicata sau nu intr-o relatie de ceva timp...el bineinteles se astepta la un raspuns ceva gen..da..as fi bucuroasa...Am ramas socata sa vad cat de sigur pe el putea fi..si pe ceea c simt pentru el..
just_an_angel
Postat pe 11 Februarie 2009 14:35
stii..si la tine ca si in zicala aia:"cand este piata plina de lapte,tu vrei sa-ti cumperi vaca" ....traieste-ti ftare viata,ca si asa ai pierdut 5 ani aiurea...ai sa vezi cand ai sa treci de 35 ani si candt te vei uita in urma ta si vei constata ce repede a trecut o jumatate de viata probabil te vei ingrozi si vei realiza ca ai luat o decizie proasta sa-l astepri pe fat frumos 5 ani
silviu_m74
Postat pe 11 Februarie 2009 18:05
eh..deocamdata am doar 19..dar stiu ca ai dreptate...ca am pierdut mult timp aiurea..dar..nu stiu de ce ma incapatanez..nu stiu de ce il vreau atat pe el...poate pt ca sunt obisnuita sa am ceea ce vreau..iar el nu mi-a dat atentie asa cum as fi vrut... ..nu stiu ce sa mai cred...oricum o sa il vad zilele astea..pentru ca trebuie sa ne vedem...si cred ca voi pune punct..desi ma doare...
just_an_angel
Postat pe 11 Februarie 2009 18:16
just_an_angel
Postat pe 13 Februarie 2009 14:59
Este o relatie sortita esecului

Postat pe 13 Februarie 2009 15:00
am ajuns si eu la concluzia asta..stiu k nu va mai fi nimic...de fapt aseara am terminat-o cu el..ne-am certat destul de zdravan...iar el mai mult decat deranjat de atitudinea mea nepasatoare..a fost socat...dar asta e..stiu k nu are rost..mi-au zis asta multi..si acum..dupa atatatim o simt si eu..
just_an_angel
Postat pe 13 Februarie 2009 15:06
dupa atata timp..:P
just_an_angel
Postat pe 13 Februarie 2009 15:07
dA EU RAC SI YUBI MEU BALANTA ne intelegem ssuper bn si nu vad in viitor un conflict intre noi adevarul adevarayt e ca e kam dificil dar ne yubim mult de tot si nu e adevarat ce spun astrele !!!!!!!multa bafta si fericire

Postat pe 25 Februarie 2009 22:46
ma refer ce spun "astrele """in sensul k tot timpul doar ca "rac si balanta in nici un caz "doar asta aud dar eu ma inteleg super bn k balanta mea.poop si multa bafta

Postat pe 25 Februarie 2009 22:50
Rac - Balanta

Rac si Balanta? Noroc ca Aerul acesta este foarte echilibrat si întelegator, altfel spuneam de trei ori nu. Oricum, nu este o combinatie care sa te faca foarte fericit. Dar merita încercat. În fond, Balanta este atât de fermecatoare.

Care ar fi problema între voi doi? Tu, nativ prin excelenta nesigur si adesea speriat, lânga un nativ aparent distant, liber, independent, care sta mai mult prin societate decât acasa? Nu prea te vad...

E adevarat ca, dincolo de aspectul fizic, înteleg de ce s-ar îndragosti cineva de un nativ Balanta : rafinat, irezistibil de sofisticat în gândire, manierat, elegant si educat, este un nativ care nu se poate sa nu trezeasca sentimentele unui Rac sensibil si atât de atras de frumos. Problema este ca Balanta prea e mereu prin alte parti, printre atâtia oameni, pe la prieteni, iar Racul linistit si rezervat o sa se necajeasca în tacere. Când o sa vrea Balanta sa dati o petrecere, tie o sa-ti vina în minte numai chestiile practice, cum ar fi farfuriile de spalat dupa ce pleaca toata lumea, cât o sa coste toata distractia, si tot asa. În plus, Balanta este adesea prea optimista si se lanseaza în proiecte cam zapacite, iar grija ta pentru economii o sa te faca sa dai ochii peste cap ceva mai des decât ti-ar conveni.
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 15:07
Cand Racul si Balanta se alatura, se completeaza reciproc. Amandoi sunt in cautarea sigurantei in relatie si impart o placere pentru frumusete si lux in special in mediul domestic. Cei doi pot lucra impreuna in armonie daca amandoi lucreaza avand aceleasi scopuri. Relatia poate incepe incet, la inceput parand ca au foarte putine lucruri in comun, dar cu cat se vor cunoaste mai bine cu atat vor cunoaste si vor respecta mai mult calitatile celuilalt.
Atat Racul cat si Balanta apreciaza latura emotionala si intelectuala a lucrurilor si deseori pot aprecia o opereta lacrimoasa sau o antichitate sentimentala. Sentimentele si placerea sunt importante pentru ambele semne zodiacale, se completeaza unul pe altul in multe feluri. Racul apreciaza sarmul si dipomatia Balantei si Balanta poate imblanzi animalul sentimental care apare atunci cand lucrurile nu merg asa cum vrea Racul. Balanta apreciaza placerea Racului de a proteja si de a face un camin confortabil si in siguranta. In plus Balanta poate ajuta Racul sa vada diferitele parti ale unei situatii in loc sa ia o decizie fara sa stie toate implicatiile. Invers, Racul poate ajuta Balanta sa treaca Peste nehotarare.
Racul este guvernat de Luna si Balanta de Venus. Acesti parteneri impart dragoste pentru casa, inima, familie si romanstism. Balanta in mod special apreciaza echilibrul si ambii parteneri isi doresc armonie in relatie. Impreuna sunt capabili sa aduca caldura si stabilitate altor oameni, mai mult decat orice alt cuplu. Balanta poate da dovada de snobism si Racul se poate simti jignit usor. Racul se bazeaza pe sentimente, iar Balanta pe intelect.
Racul este un semn de apa si Balanta un semn de aer. Balanta trece prin viata printr-o explorare mintala, in timp ce Racul este mai emotional. Racul este cel mai fericit cand nevoile lui sentimentale sunt indeplinite, iar Balanta pur si simplu se concentreaza pe punctele de interes dintr-un unghi intelectual. Cateodata poate fi foarte greu pentru un partener sa-l inteleaga pe celalalt. Conflictele pot aparea in relatie daca Racul e pre posesiv si daca Balanta este prea provocatoare. Ambii parteneri trebuie sa inteleaga ca vad lumea diferit.
In aceasta relatie ambii parteneri vor incerca sa se afle la volan. Lipsa de hotarare a Balantei i-l poate irita pe Rac. Balanta este totusi capabila sa vada toate laturile unei probleme si deseori va accepta decizia Racului atata timp cat acesta nu devine posesiv. Amandoi sunt initiatori, lucru care se poate transforma intr-o tensiune cand ideile lor sunt diferite.
Cel mai bun aspect al relatiei Rac - Balanta este faptul ca amandoura le place stabilitatea si echilibrul domestic. Partea estetica a lucrurilor este importanta pentru amandoi si impart o dragoste pentru confort. Faptul ca au gusturi si gandiri similare face ca relatia sa fie plina de devotament si armonie.
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 15:15
Daca ai 19 ani si te tii de asta de 5 ani, fata mea, tu ai terminat vreo scoala, ceva?
Cred ca trebuie sa ai si alte preocupari in afara de iubirea asta de care vei rade peste ani. Valorifica timpul in favoarea ta. Barbati vor mai fi multi in viata ta si-ti garantez ca vor veni ei singuri. Eu zic sa iti acorzi mai mult timp tie si ............ sa stii ca nu prea conteaza zodia lui ci zodia ta.
anigusatu
Postat pe 15 Iulie 2009 16:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
matricea numerologica 93 De la: kudika447883 24 Octombrie 2011 11:30
sal 14 De la: simonycik 24 Septembrie 2009 16:56
Pareri PRO si CONTRA Zodiei Scorpion! 31 De la: november13 15 Ianuarie 2012 14:46
buna tuturor 2 De la: LOPY_71 6 Octombrie 2010 00:43
Capricorn-pesti 24 De la: aura_aurelia 28 Decembrie 2011 00:46