Setari Cookie-uri

Care este singurul lucru cert in viata?

Moartea! Niciunul dintre noi nu se gandeste ca in fapt, evenimentul cel mai sigur, cu probabilitate maxima este moartea! Am ajuns in stadiul in care razboiul se duce in plan moral! Nu doar fizic. Intr-adevar moartea trupului este o consecinta a mortii sufletului, moralitatii. Pentru asta, decimarea populatiei este impusa de la cel mai inalt nivel si ne afecteaza pe toti, prin diverse modalitati. Industria medicala, pe locul 3 in momentul de fata, nu ne ajuta suficient ci se ajuta pe ei, veniturile lor. Asadar...noi de ce nu ne asiguram? De ce nu investim in noi, sanatatea noastra, in pensiile noastre sigure? Ce parere aveti de o asigurare de viata, sanatate, venit suplimentar, fond de investitii. Astept sugestii, raspunsuri, comentarii.
syllvy
Postat pe 12 Februarie 2009 15:44
Comentariu: Bleah!
Admir spiritul tau intreprinzator, dar... bleah!
Dor_a
Postat pe 12 Februarie 2009 15:47
Ah, am omis asta
Dor_a
Postat pe 12 Februarie 2009 15:48
Eu inteleg ca vrei sa iti cauti clienti pentru comisionul pe care il primesti cand inchei o asigurare, dar e o contradictie de termeni in momentul in care vorbesti despre moartea sufletului iar apoi indemni lumea sa se asigure...
Aladiah
Postat pe 12 Februarie 2009 15:51
Eu inteleg ca vrei sa iti cauti clienti pentru comisionul pe care il primesti cand inchei o asigurare, dar e o contradictie de termeni in momentul in care vorbesti despre moartea sufletului iar apoi indemni lumea sa se asigure...
Aladiah
Postat pe 12 Februarie 2009 15:51
Asigurarile de viatza nu imi garanteaza curatzenia sufleteasca
Aladiah
Postat pe 12 Februarie 2009 15:52
De la: syllvy, la data 2009-02-12 15:44:11Moartea! Niciunul dintre noi nu se gandeste ca in fapt, evenimentul cel mai sigur, cu probabilitate maxima este moartea! Am ajuns in stadiul in care razboiul se duce in plan moral! Nu doar fizic. Intr-adevar moartea trupului este o consecinta a mortii sufletului, moralitatii. Pentru asta, decimarea populatiei este impusa de la cel mai inalt nivel si ne afecteaza pe toti, prin diverse modalitati. Industria medicala, pe locul 3 in momentul de fata, nu ne ajuta suficient ci se ajuta pe ei, veniturile lor. Asadar...noi de ce nu ne asiguram? De ce nu investim in noi, sanatatea noastra, in pensiile noastre sigure? Ce parere aveti de o asigurare de viata, sanatate, venit suplimentar, fond de investitii. Astept sugestii, raspunsuri, comentarii.


Bleah s-a scris deja...

Eu care credeam ca vrei sa faci filozofie despre nemurirea sulfetului , trebuie sa remarc ca ai o problema mai reala, vrei sa vinzi asigurari.
Eu nu votez, nu cumpar nimic si nu fac asigurari.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 12 Februarie 2009 15:59
sunt 2 lucruri:moartea si impozitele
mkdisk
Postat pe 12 Februarie 2009 16:01
eu vreau sa imi asigur fundul
matracucu
Postat pe 12 Februarie 2009 16:03
mda, acum am citit si eu mai bine......nu ma intereseaza.........fara suparare.nu ar fi mai bine sa va faceti site-uri???
mkdisk
Postat pe 12 Februarie 2009 16:04
nu multumim.. suntem plini de brokeri de asigurari.
flururas
Postat pe 12 Februarie 2009 16:34
HAHAHA Eu am intrebat pentru ca am stat de vorba cu un consultant de asigurari si am vrut sa vad ce parere are lumea in general... NU EU VAND ASIGURARI! Bleah... E cam greu cu creierele astea care sunt fixate pe diverse!
syllvy
Postat pe 13 Februarie 2009 10:07
De la: syllvy, la data 2009-02-13 10:07:39HAHAHA Eu am intrebat pentru ca am stat de vorba cu un consultant de asigurari si am vrut sa vad ce parere are lumea in general... NU EU VAND ASIGURARI! Bleah... E cam greu cu creierele astea care sunt fixate pe diverse!

trebuia sa precizezi asta de la inceput.din prima ta postare nu reiese asa ceva.NOI NU AVEM DE UNDE SA STIM.dimpotriva, prima ta postare suna exact ca o reclama.nu stiu cine are creierul fixat pe diverse.........oricum, las` ca trece...
mkdisk
Postat pe 16 Februarie 2009 10:28
vai.....

Postat pe 16 Februarie 2009 13:17
Am o intrebare :|
aveti ceva cu moartea ?
esti emo tani care a deskis subiectul ? sau nenea ?
:)))=)) ca prea esteti :P morbizi fratilor=))=))
ciao
subsctiu ce a scris dor_a
bleah
blue07scorpion
Postat pe 16 Februarie 2009 13:19
Sunt mai multe aspecte certe in viata. Unul ar fi efemeritatea tuturor gesturilor, prietenilor, intamplarilor. Altul ar fi prostia. Si ignoranta. Si naivitatea cuiva care incearca sa plece de la o idee filosofica si sa ajunga la o asigurare medicala. Trecand prin toate starile, daca se poate. La cursurile de persuasiune de la asigurari au uitat sa ii instruiasca asupra faptului ca publicul tinta se abordeaza cu mesaj specific, nu cu discurs emotional pentru asigurare de incendiu. Si sincer, daca se poate. Multumim frumos, propun sa incheiem acest subiect. Devine enervant.
queen_of_nobody
Postat pe 10 Martie 2009 08:50
suntem atat de agitati si preocupati incat uitam de lucrurile simple si "banale"
honeybrunette
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:00
Nesiguranta zilei de maine.....
kudika003047
Postat pe 8 Aprilie 2009 20:31
Singurul lucru cert este ca nimic nu este cert !
___LL___
Postat pe 11 Aprilie 2009 03:24
singurul lucru cert in viata e ca fiecare om isi are drumul lui cu experiente, bucurii si tristeti.....moartea nu poate fi pentru ca nu e in viata....

Postat pe 19 Mai 2009 17:35
E cert ca ne-am nascut si la fel de cert e ca o sa murim
Laura_cute
Postat pe 19 Mai 2009 17:45
moartea si nevoia de iubire
wifylove1
Postat pe 24 Mai 2009 16:50
doar moartea:))
morticia_adams
Postat pe 24 Mai 2009 17:31
MOARTEA.....indubitabil
ARTIMA
Postat pe 30 Iunie 2009 13:26
rautatea
greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 13:27
si eu si sotul avem asigurare de viatza bn asta nu inseamna ca o sa fim nemuritori
R_F
Postat pe 30 Iunie 2009 13:29
De la: syllvy, la data 2009-02-12 15:44:11Moartea! Niciunul dintre noi nu se gandeste ca in fapt, evenimentul cel mai sigur, cu probabilitate maxima este moartea! Am ajuns in stadiul in care razboiul se duce in plan moral! Nu doar fizic. Intr-adevar moartea trupului este o consecinta a mortii sufletului, moralitatii. Pentru asta, decimarea populatiei este impusa de la cel mai inalt nivel si ne afecteaza pe toti, prin diverse modalitati. Industria medicala, pe locul 3 in momentul de fata, nu ne ajuta suficient ci se ajuta pe ei, veniturile lor. Asadar...noi de ce nu ne asiguram? De ce nu investim in noi, sanatatea noastra, in pensiile noastre sigure? Ce parere aveti de o asigurare de viata, sanatate, venit suplimentar, fond de investitii. Astept sugestii, raspunsuri, comentarii.



ca existi .......te repezisi direct la moarte,uiti ca pa acolo e drum destul de lung

Postat pe 30 Iunie 2009 14:01
De la: Rafinata, la data 2009-05-19 17:35:17singurul lucru cert in viata e ca fiecare om isi are drumul lui cu experiente, bucurii si tristeti.....moartea nu poate fi pentru ca nu e in viata....


good point

Postat pe 30 Iunie 2009 14:03
De la: ___LL___, la data 2009-04-11 03:24:24Singurul lucru cert este ca nimic nu este cert !

EXACT! Subscriu
Genty_ana
Postat pe 30 Iunie 2009 17:37
De la: syllvy, la data 2009-02-12 15:44:11Moartea! Niciunul dintre noi nu se gandeste ca in fapt, evenimentul cel mai sigur, cu probabilitate maxima este moartea! Am ajuns in stadiul in care razboiul se duce in plan moral! Nu doar fizic. Intr-adevar moartea trupului este o consecinta a mortii sufletului, moralitatii. Pentru asta, decimarea populatiei este impusa de la cel mai inalt nivel si ne afecteaza pe toti, prin diverse modalitati. Industria medicala, pe locul 3 in momentul de fata, nu ne ajuta suficient ci se ajuta pe ei, veniturile lor. Asadar...noi de ce nu ne asiguram? De ce nu investim in noi, sanatatea noastra, in pensiile noastre sigure? Ce parere aveti de o asigurare de viata, sanatate, venit suplimentar, fond de investitii. Astept sugestii, raspunsuri, comentarii.


te contrazic..moartea este doar un pas catre lumea de dincolo, sufletul nu moare..mai citeste Sfanta Scriptura (Biblia) din cand in cand
rahella
Postat pe 30 Iunie 2009 17:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
donare par 11 De la: simo19 8 Aprilie 2015 23:50
ce va place cel mai mult la iubitul vostru? 139 De la: chrystynyk_frumushyk 9 Iunie 2012 19:29
drawefshsz 4 De la: Dontyyy 23 Aprilie 2010 10:07
VIND CAPSULE DE COLAGEN MARIN,ANTI-AGEING,EFECT COSMETIC,ALTERNATIVA NATURALA A TOXINEI BOTULINICE... 1 De la: kudika000618 29 Noiembrie 2009 06:57
Vrei sa cresti in inaltime? Este posibil prin indreptarea coloanei si asezarea discurilor spinale 1 De la: CrestereInaltime 20 Noiembrie 2009 01:30