Setari Cookie-uri

Care este singurul lucru cert in viata?

moartea e doar trecerea catre o alta lume , o alta stare de agregare a gandului :P , nu se moare cu adevarat ci e doar un alt prag spre evolutie
blue07scorpion
Postat pe 30 Iunie 2009 17:51
spre viata de dupa moarte..
rahella
Postat pe 30 Iunie 2009 17:56
absolut rahella gata avioanele ?
blue07scorpion
Postat pe 30 Iunie 2009 17:57
Nu exista un singur lucru cert in viata, ci mai multe.Si nu poti spune ca e moartea pt ca de altfel nu mai exista in viata..In viata nu e moarte.......
Lucrurile in viata sunt legate de sentimentele pe care le avem cu totii: bucurie, tristete, iubire, gelozie, si asa mai departe....

Postat pe 30 Iunie 2009 17:59
pai la cati clienti am avut.. da..
rahella
Postat pe 30 Iunie 2009 18:01
da bine amanda asa e cum ai spus si tu dar , dar totul tine de probabilitate , daca tu te duci la loto si vrei sa castigi ai o probabilitate de cate bilete sunt in circulatie + 1 , deci si acest lucru e cert , cat despre senteimente intradevar ele sunt certe dar , depinde de noi daca le mentin sau nu
blue07scorpion
Postat pe 30 Iunie 2009 18:02
clar ca maine se inventeaza alt joc , numit vaporasele
blue07scorpion
Postat pe 30 Iunie 2009 18:02
da draga..ce ne tragem de sireturi azi
rahella
Postat pe 30 Iunie 2009 18:05
clar , u ai voie sa mi zici asa , altii nu
blue07scorpion
Postat pe 30 Iunie 2009 18:24
baa.. ca sa nu mai fii suparat
rahella
Postat pe 30 Iunie 2009 18:27
stiam asta:) o seara placuta:)
blue07scorpion
Postat pe 30 Iunie 2009 18:51
ms la fel..
rahella
Postat pe 30 Iunie 2009 18:54
orientarea ! daca vi se pare bizar va voi spune ca nimic nu este intamplator este asa cum ne dorim noi!
victoris
Postat pe 3 Iulie 2009 06:34
De la: blue07scorpion, la data 2009-06-30 17:51:18moartea e doar trecerea catre o alta lume , o alta stare de agregare a gandului :P , nu se moare cu adevarat ci e doar un alt prag spre evolutie
a pey atunci vreau si eu sa evoluez ca nu imi place deloc viata mea de acum
yumy
Postat pe 3 Iulie 2009 07:30
Ma tem ca atat moartea cat si nasterea sunt fenomene comune si apartin perpetuarii a ceea Dumnezeu a creat in acest univers.
Certitudini ...sunt f multe....iar ele sunt create de societate....
bola...suferinta...iubirea....mancatul...necesitatile fiziologice....greseala....sunt cateva din certitudinile de care oricine se loveste in viata.....
Asa ca...din punctul meu de vedere zicala...ca ' in viatza ai 2 certitudini : taxele si moartea'...trebuie extins in continut...
BBK59
Postat pe 5 Iulie 2009 09:11
De la: mkdisk, la data 2009-02-12 16:01:43sunt 2 lucruri:moartea si impozitele
engi2
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:35
Dumnezeu
baby_blue_nico
Postat pe 17 Noiembrie 2009 11:44
sincer?? exista ceva cert???
uite eu iti raspund cat pot de sincer..nici macar nu am citit ce ai scris tu...dar titlul e tare..si iti spun sincer, acum am venit de la un party cu dans si stiti si voi si m-a socat cand mi-am deschis mailul si am vazut titlul asta pe kudika...si...parerea mea este aceea ca nimic nu este cert pe lumea asta
xsAna
Postat pe 19 Decembrie 2009 07:11
Si daca as face o asigurare pe viata as trai mai mult ? Mai simplu? Mai usor? Sunt un om cu probleme de sanatate a carui viata...zilnic e pe marginea prapastiei .,Poti sa imi raspunzi la intrebari ?Te rog
Scopul vieti ...este moartea .
kudika077113
Postat pe 19 Decembrie 2009 21:56
De la: matracucu, la data 2009-02-12 16:03:01eu vreau sa imi asigur fundul


fa asigurare pentru atunci cand o sa-l vad penytu prima data
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 19 Decembrie 2009 22:19
De la: syllvy, la data 2009-02-12 15:44:11Moartea! Niciunul dintre noi nu se gandeste ca in fapt, evenimentul cel mai sigur, cu probabilitate maxima este moartea! Am ajuns in stadiul in care razboiul se duce in plan moral! Nu doar fizic. Intr-adevar moartea trupului este o consecinta a mortii sufletului, moralitatii. Pentru asta, decimarea populatiei este impusa de la cel mai inalt nivel si ne afecteaza pe toti, prin diverse modalitati. Industria medicala, pe locul 3 in momentul de fata, nu ne ajuta suficient ci se ajuta pe ei, veniturile lor. Asadar...noi de ce nu ne asiguram? De ce nu investim in noi, sanatatea noastra, in pensiile noastre sigure? Ce parere aveti de o asigurare de viata, sanatate, venit suplimentar, fond de investitii. Astept sugestii, raspunsuri, comentarii.


~ ~ ~ ~ ~

Singurul lucru CERT pentru mine, pana acuma a fost ca noi, oamenii putem face TOT CE VREM, la fel cum fac si copii atat timp cat sunt lasati liberi de catre parintii lor, insa pana la un moment dat, cand eminenta unui accident este poate de ne evitat. La fel ne-o facem si noi, toti oamenii. Mai devreme sau mai tarziu vom avea ... rezultatele ...
Daca iti imaginezi ca STRANGAND BANI te-ai asigurat ''pe viata'' ramai in continuare ''un copil''

Este bine si de recomandat sa fii precaut(a)!!!
Dar unicul lucru CERT, unica siguranta de pe ''lumea asta'' este dragostea Lui Dumnezeu.

DRAGOSTEA Lui DUMNEZEU este unicul lucru de care nimenea nu te poate lipsi !

Poti sa-ti faci ASIGURARI pe orice, chiar si pe ''viata'' cum spui, dar crezi ca mai are vre-o valoare peste acei 10, sau 20 de ani? Iti mai acopera tie, sau copiilor tai vre-o plomba dentara sau doua in timp ce in toti acei ani tu ai platit din greu si ai muncit ca un rob in loc sa ITI TRAIESTI VIATA si sa le oferi intreaga aceasta bucurie a trairii unei vieti pline si celor de langa tine, copiilor tai ...

Fa-i FERICITI pe cei din jur si in lipsa ta vor face si ei acelasi lucru!
Daruieste BUCURIE celor din jurul tau si acestia vor fi mai bogati la randul lor, ''la propriu''. Iar ei vor darui bucurie altora la randul lor!

Aceasta DRAGOSTE este singurul LUCRU CERT din Univers - traieste pentru altii si ai sa fii foarte bogat(a)!!!

Ex. Daca muncesti sa faci o casa, fa-o pentru si de dragul copiilor tai/altora. Daca inveti fa-o cu bucuria ca te va face capabil sa realizezi ceva frumos/bun pentru altii. Daca esti bolnav, fii bucuros ca din experienta ta ii vei putea povatui pe altii, deci ai grija sa fii in izbanda in incercarea ta!

SAU, daca MUNCESTI o viata intreaga fara sa inveti si sa impartasesti ceva din bucuria acesteia impreuna cu ceilalti, tot ceea ce ai strans ii va imprastia pe aceia care ar trebui sa-ti fie alaturi atunci cand ai mai mare nevoie de ei. Dragostea ce ai ''strans-o ''in sufletul tau nu le va fi de nici un folos ''alta data'', ci doar ACUMA; banii ce i-ai agonisit nu-i vor face mai fericiti, mai buni si mai iubitori ''alta data'', ci doar daca ii folosesti ACUMA pentru a va bucura cu totii de ei.

Este bine sa ai un acoperis decent deasupra capului, zi de zi, dar sa nu uiti sa te si odihnesti a saptea zi si sa te bucuri din tot sufletul impreuna cu toti ceilalti, sa uiti complet de truda din ajun :))

Straduiti-va cat mai mult in munca voastra de zi cu zi, dar nu va munciti pentru a va construi ''piramide'' mortuare - ''viata viitoare'' depinde de cat de mult o intelegi si respecti pe cea de AICI, acum.



Dragostea Lui Dumnezeu este cea mai mare CERTITUDINE !
Moartea NU exista! Ea este doar o noua usa deschisa catre mai departe :)
Simply_i
Postat pe 20 Decembrie 2009 18:09
la mine e cert faptul ca dupa 2 litri de vin fiert m-a fac pafff
freakbabe
Postat pe 20 Decembrie 2009 19:30
Pai ar putea fi rasaritul de soare al fiecarei zi ,e tot ce reusesti sa realizezi in fiecare zi si lasi astfel un samn ca ai fost pe acolo ,un copil care va aminti de tine in fiecare zi.
Sunt atatea lucruri certe in viata incat mie ini e f f greu sa le enumar
kudika077113
Postat pe 21 Decembrie 2009 20:42
SINGURUL LUCRU CERT IN VIATA ESTE:NASTEREA UNUI COPIL ,CARE NE DOVEDESTE MATERIALIZAREA DRAGOSTEI LUI D-ZEU PTR NOI OAMENII
kudika091420
Postat pe 18 Ianuarie 2010 22:58
De la: Aladiah, la data 2009-02-12 15:51:30Eu inteleg ca vrei sa iti cauti clienti pentru comisionul pe care il primesti cand inchei o asigurare, dar e o contradictie de termeni in momentul in care vorbesti despre moartea sufletului iar apoi indemni lumea sa se asigure...


in criza economica se arata spiritul agresiv de vanzare ...chiar si de asigurari de viata
ionelaela
Postat pe 18 Ianuarie 2010 23:11
aah...alt topic deschis de acu' n'spe ani..si noi ne agitam aici degeaba ..
ionelaela
Postat pe 18 Ianuarie 2010 23:14
asteapta
mineata
Postat pe 26 Februarie 2010 09:46
singurul lucru cert in viatza este...si anume ca( in viatza)..nimic nu este sigur...lucrurile se pot schimba intr/un mod neasteptat...si in momente ne/ashteptate...in acest context...formandu/se shi mai multe incertitudini....shi pe unii oameni ii consuma incertitudinile
andreea_n_x
Postat pe 26 Februarie 2010 11:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VREAU SA SLABESC SI SA NU MA MAI INGRAS LA LOC! 41 De la: kudika099533 12 Noiembrie 2012 17:51
idee cadou pentru mame, sotii, matusi, surori- masaj la domiciliu 1 De la: madalina_boulean 7 Decembrie 2009 08:39
Buna 5 De la: nicol_net 13 August 2009 15:58
UNGHII PATRATE 8 De la: lore_grl 2 Aprilie 2012 17:15
e timpu pentru rasfat... intrarea libera doar la SIBB - TARGUL PENTRU FRUMUSETEA SI SANATATEA TA! 6 De la: kudika160421 19 Aprilie 2010 12:48