Setari Cookie-uri

eu scorpion- el taur!!!

as vrea sa stiu ce parere aveti si cu ce impresii ati ramas dupa o relatie de asemanatoare?!pupe
jazmina
Postat pe 12 Februarie 2009 16:50
eu sunt scorpion si am incercat de 2 ori o astfel de relatie si, cel putin din perspectiva mea, nu merge....bine, cred ca depinde si de tipul de scorpion, dar in general scorpionul e mult prea dinamic, puternic si "demanding" pentru un taur, care de obicei e mai comod si nu-i place sa fie stresat sau obligat sa faca ceva ce nu are chef ...concluzia mea fost ca scorpionul e o fire mult prea ardenta si ambitioasa pentru cineva care e atat de putin dispus sa incerce ceva nou si sa accepte o partenera cu fff multa personalitate. Insa stiu si cazul unui cuplu scorpion(ea)-taur(el) care fuctioneaza pentru ca ea e o tipa f isteata , business woman, dar nu prea are chef de probleme casnice, care trebuie facute zi de zi (gen facut mancare ), iar el e f dispus sa o ajute , si astfel se completeaza.

Momentan si eu incerca sa-mi dau seama ce fel de partener ar fi potrivit pentru scorpion.....din cate stiu rac, pesti, fecioara sunt cele mai potrivite, ceea ce este destul de adevarat pentru ca am multi amici in zodiile astea .
arien
Postat pe 26 Februarie 2009 11:11
Buna
Referitor la intrebarea ta, daca merge o relatie intre scorpion si taur , ei bine nu merge
Am incercat de 2 ori, de 2 ori am sfarsit cu inima franta . Si in prima relatie si in a doua am fost inselata, am fost mintita cu nerusinare in fata , i-am prins pe amandoi cu minciuna, i-am prins de fiecare data ca m-au inselat , nu au recunoscut nici cu dovada in fata . Ce altceva mai pot spune?
Ultima relatie era mai serioasa decat prima , am crezut ca ne vom casatori, vom avea copil, asa imi spunea in fiecare seara, cat de mult isi doreste o familie. Ca o concluzie , intr-o saptamana a renuntat la tot, pentru ca a gasit pe alta , din toata dragostea lui nu a mai ramas nimic, nici macar cenusa, ABSOLUT NIMIC . Nu o sa pot uita niciodata privirea plina de indiferenta , raceala, aproape ura. Ma ura pentru ca sunt langa el, ma ura pentru ca nu gasea motive sa ma paraseasca . Pana la urma tot a facut-o. Motivul ? Stie el ca relatia noastra nu are nici un viitor, asta dupa ce cu o saptamana inainte imi spusese ca nu se vede in viitor fara mine, ca vrea sa imbatraneasca langa mine. Ce mai pot spune, sufar si acum, ma doare, dar trebuie sa fiu tare, sa trec peste asta , sa il vad cum se muta , cum pleaca de langa mine.
mihaela_gugiu
Postat pe 19 Iunie 2009 10:27
tu ce zodie esti scorpion si el taur?
mohoreanu
Postat pe 25 Februarie 2014 13:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fecioara vs. pesti? 4 De la: special4u 1 Iulie 2009 23:54
femeia varsator 268 De la: peppermint 24 Septembrie 2010 19:58
barbatul varsator 1 De la: mmiha 29 Decembrie 2009 12:52
Femeia Sagetator 38 De la: stalia 27 Iunie 2010 20:02
Compatibilitate pesti-fecioara 5 De la: kudika127164 22 Februarie 2010 12:34