Setari Cookie-uri

Un sfat de la cunoscatori ..va rog!

buna...sunt intr-o situatie delicata,rog sa-mi raspunda doar cine ma intelege si fara critici,numai cine trece sau a trecut poate intelege!!!!!
am 22 de ani,viata nu a tinut intocmai cu mine am avut multe piedici,parte de nenoroc...in 2007 m-am casatorit,sotul meu are 29 de ani...la inceput totul a mers struna..un adevarat gentleman...era foarte atent cu mine,ma iubea enorm...am stat 6 luni impreuna dupa care ne-am casatorit..in prezent avem 2 ani de casnicie dar s-au intamplat atat de multe cat pentru 20 de ani.....
dupa cununia religioasa ne-am hotarat sa mergem in alt oras mai mare pt ca aveam mai multe oportunitati,am plecat am stat un an...(am inceput din cauza greului sa ne indepartam unul de celalalt,ne certam,nu mai comunicam)apoi ne-am intors in orasul natal..ce credeti:am descoperit ca sotul meu vorbea cu fosta lui cu care a stat 6 ani!
de fapt, cred ca asta era motivul certurilor noastre,ca el se ducea si se plangea ei de modul cum ne certam ce ne spuneam..dar rufele se spala in familie... se ducea cu pretextul ca tre sa vorbeasca cu fratii sai la net dar cand colo cred ca vorbea cu ea...ca tot timpul venea morocanos acasa,lipsit de viata(datorita faptului ca el nu m-a inteles adik ,a fost plecat de acasa,mie mi-a fost greu sa ma acomodez si nu prea aveam asa chef de nimic,imi era dor de casa...dadea vina pe mine ca e asa pt ca eu sunt suparata dar trebuia sa inteleaga ca nu am fost plecata de acasa niciodata,trebuia sa stie cum sa ma scoata din starea mea ,sa ma ajute sa ma acomodez)....cat de greu mi-a fost,ne-am mutat in orasul natal la socri ,odata ajunsi au inceputt multe probleme,certuri care m-au indepartat de el,dar cea mai grava problema..l-am descoprit ca tinea legatura cu fosta lui...mi-am fcaut un id cu numele unei fostei colege de facultate care era prietena cu amandoi,i-am dat addd si am inceput sa vbesc cu ea,sa o intreb,sa o trag de limba...mi-a spus tot ce stiam numai eu cu sotul meu,ca sotul meu ar vrea sa ne despartim da nu poate ca-i este frica de parinti,ca e nehotarat,ca ea il iubeste ,ca el o iubeste,ca si-au dat intalnire...sotul meu vrea amanta..credeti-ma daca era alta nu am durea asa tare,dar pt ca ala l-a parasit pt altul si el acum o vrea inapoi,si tocmai ea rivala mea...offfff cata durere si cate intrebari...
cum v-ati simti puneti-va in locul meu...sa va stiti barbatul ca are gandul la alta,ca dormiti lg el in pat ,ca faceti dragoste dar gandul lui e la alta...ma simt atat de tradata...
l-am prins,i-am aratat conversatia si mi-a promis ca se linisteste,intre timp mie mi-a pierit increderea in el..tot timpul eram suspicioasa la ceea ce-mi zice(fosta este plecata la bucuresti si el a avut cursuri de training de la jobul sau in bucuresti ...numai gandul ca s-au intalnit l-am avut...o saptamana a durat cat pt un an,si mai ales ca a avut 2 zile tel inchis)la scurt timp am cunoscut la un joc online un barbat...simteam nevoia sa vorbesc cu cineva despre problema mea si am dat id-ul, am inceput sa conversam timp de vreo 3 luni doar pe mess...apoi am intrerupt legatura pana cand am observat ca poate are rost sa mai lupt pt casnicia mea(,ca doar eu am tras de ea)dar nimic,m-am lecuit sotul meu in momente de dragoste imi zice pe numele fostei,il strang in brate imi zice pe numele fostei...dupa o cearta urata de tot am hotarat as le spun si parintilor mei tot(ca nu stiau nimic de suferinta mea)..m-au inteles si mi-au oferit sprijinul lor,la fel si fratii mei...am avut o discutie mai aprinsa cu socrii mei,m-au jignit si am considerat ca nu mai am ce cauta in casa lor..am plecat la parintii mei..sotul meu nu a facut nimic sa ma impiedice..intre timp am mai vorbit ne-am mai intalnti,dar simt ca mi-e mai bine fara el!!!!!!
toate discutiile noastre sunt certuri..am reluat legatura de o luna de zile cu tipul care l-am cunoscut,si cred ca mi se aprind calcaiele,are aceeasi varsta ca sotul meu,dar cu totul diferit,vrea sa ne cunoastem,sa ne vedem,este la 600km distanta de mine,este deosebit are o vorba duioasa ,calda,din caracter este ceea ce mi-am dorit...dar astept intai sa-l cunosc...nu stiu ce sa fac sa ma duc la el...sa am incredere?(stie ca-s casatorita ,ca sotul meu m-a tradat,ca stau la parintii mei...mi-a sugerat divortul )
sa mai lupt pt casnicia mea(dak simt ca nu mai merge)?simt ca persoana respectiva ma alina,cu ajutorul lui mi-am capatat increderea in mine,m-a ajutat fff mult psihic..la momentul potrivit omul potrivit...considerati ca gresesc?
astept un raspuns de la voi...va multumesc anticiat!

Postat pe 14 Decembrie 2009 10:42
eu vroiam un roman horror si tu ai scris unul de love!
Eu zic: lasa-l pe sot si ia-l pe iubi 2!
miss_darine
Postat pe 14 Decembrie 2009 21:01
Buna.am 19 ani,nu sunt maritata si nu o voi face in urmatorii 10 ,tocmai pentru a nu ajunge la un DIVORT!!! Sfatul meu?
Divorteaza,pentru ca nu esti nici prima nici ultima.Du-te si intalneste-te cu iubitul si vezi ce iasa.Daca nu iasa nimic,nu dispera ca va aparea si printul tau calare pe o dacie alba
Lady_Pisy
Postat pe 20 Decembrie 2009 22:52
Stii iubitul meu spune un lucru,un barbat o data ce calca stramb...o va face mereu.Du-te mancand nori si nu te mai uita inapoi,ai toata viata inainte si incearca cu celalalt,dar nu te aprinde prea tare.Sunt trecuta printr-o casnicie de 7 ani,am stat singura 8 si am gasit iubirea vietii mele pe net acum 1 an,sunt fericita si il iubesc,daca vrei sa stam de vorba iti las id-ul meu gabriela2905.Bafta!
rain75
Postat pe 21 Decembrie 2009 15:30
...22 de ani, deja nefericita, cu increderea zdruncinata....etc, amanuntele nu mai conteaza, dar deja ai simtit ca ti-e mai bine fara el....si, parerea mea, esti inca copila, nu cred ca sti foarte bine ce vrei de la un barbat si cum sa te porti cu un sot....faci ce te trage inima acum....un sfat, oricat de mult te iubeste un sot, tot mai doreste SEX si doar SEX din cand in cand. De ce sa nu-l oferi tu, ca sotie decat sa plece la curve, foste, noi....
maralupu
Postat pe 21 Decembrie 2009 19:43
eh, uite de asta nu sunt eu de acord cu casnicia la varste fragede

in primul rand, comunicarea intre voi este si a fost zero. Cum adica el trebuia sa stie cum sa te scoata din starea ta proasta? Tu stii cum trebuie sa fi scoasa din aceasta stare, in primul rand? In al doilea rand, lui i-ai spus ce si cum sa faca?
Doar sentimentele nu sunt de ajuns pentru a va citi gandurile, sa stii. Cu gandirea asta de printesica, rezulta exact ce ti se intampla tie: el se retrage si chiar cauta altceva.

E mai mult decat clar ca v-ati luat doar din dorinta de a fi sot si sotie, pentru statut, si nu din dorinta de a va petrece toata viata impreuna. Nici macar nu va cunosteati... si nu cred ca va cunoasteti nici acum. E mai mult decat clar ca relatia voastra e moarta (din ceea ce povestesti) si ca el o iubeste pe fosta (casatoria cu tine pare ca a fost sub un impuls de a o uita pe ea.. probabil ca avea ganduri de casatorie cu ea, iar cand s-a rupt relatia lor, a ramas cu dorinta de a se lua; te-a gasit pe tine... si, v-ati luat)

Sfatul meu este sa realizezi ce-ti doresti de la un barbat, ce-ti doresti de la o casnicie si ce-ti doersti de la viata in general si apoi sa cauti aceste lucruri.
kitty_krieger
Postat pe 21 Decembrie 2009 20:08
ce as putea sa-ti spun decat ca timpul le rezolva pe toate .nu te grabi mai asteapta!
poti divorta de sot si vei scapa de povara ca el o mai iubeste pe fosta .atat timp cat e e indiferent la situatia pe are ai povestia cred ca divortule solutia.genu asta de oameni nu au leac.
cat despre persoana de pe net eu zic ca toti sunt la fel la inceut totul roz,cu sotul tau nu a fost asa la inceput?
nu te grabi!
lasa pe el sa vina la tine de ce sa mergi tu 600km , de ce te increzi ca acolo va fi totul ok.clarifica situatia cu sotul si lasa pe cel de pe net sa vina sa te vada.asa cred eu.
nu uita k lumea e rea si se pot schimba multe de la ora la ora dar la o distanta de 600km.netul poate unora ne arata persoana asa cum ne-o dorim si nu cum este de fapt.ochii mari ca te-ai ars o data.
iti doresc sarbatori linistite si fericite si daca vrei putem sa mai conversam.
multa bafta!
kudika097265
Postat pe 24 Decembrie 2009 10:29
Divorteaza, dar fii sigura ca o faci pt tine, nu pt ala de pe net......
Aphrodite
Postat pe 26 Decembrie 2009 17:28
subscriu
_oktober_
Postat pe 26 Decembrie 2009 18:22
si eu!
Nuovamente_Robertina
Postat pe 26 Decembrie 2009 19:20
nu stiu daca asta te consoleaza cu ceva dar de fiecare data roata se intoarce...nu'i mai da niciun semn...knd nu se va mai simti bagat in seama si va avea parte doar de indiferenta va reactiona daca intr'adevar ii pasa de tine...daca nu va reactiona atunci nu are rost sa traiesti in trecut. bafta!
alecsanddra
Postat pe 10 Ianuarie 2010 05:18
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-12-21 20:08:41eh, uite de asta nu sunt eu de acord cu casnicia la varste fragede

in primul rand, comunicarea intre voi este si a fost zero. Cum adica el trebuia sa stie cum sa te scoata din starea ta proasta? Tu stii cum trebuie sa fi scoasa din aceasta stare, in primul rand? In al doilea rand, lui i-ai spus ce si cum sa faca?
Doar sentimentele nu sunt de ajuns pentru a va citi gandurile, sa stii. Cu gandirea asta de printesica, rezulta exact ce ti se intampla tie: el se retrage si chiar cauta altceva.

E mai mult decat clar ca v-ati luat doar din dorinta de a fi sot si sotie, pentru statut, si nu din dorinta de a va petrece toata viata impreuna. Nici macar nu va cunosteati... si nu cred ca va cunoasteti nici acum. E mai mult decat clar ca relatia voastra e moarta (din ceea ce povestesti) si ca el o iubeste pe fosta (casatoria cu tine pare ca a fost sub un impuls de a o uita pe ea.. probabil ca avea ganduri de casatorie cu ea, iar cand s-a rupt relatia lor, a ramas cu dorinta de a se lua; te-a gasit pe tine... si, v-ati luat)

Sfatul meu este sa realizezi ce-ti doresti de la un barbat, ce-ti doresti de la o casnicie si ce-ti doersti de la viata in general si apoi sa cauti aceste lucruri.







... 22 cu 29 ... virste fragede ??? ... 79 cu 89 probabil ca e mai bine !!! ... critica ... daca e alba, de ce e alba ... daca neagra, de ce e nearga ... pentru ca nu te-a intrebat nimeni !!! ... sa fii sigura ca au facut-o altii atunci cind s-au hotarit sa faca pasul ... ca doar nu au fugit in mexic sa se casatoreasca singuri cu un popa ... dar de babete din astea bagacioase si filozoafe nu scapa nimeni ... mai ales daca nu merge treaba din cauza unui MUCOS de 29 de ani ... de ce oare isi inchipuie unii ca doar ei detin secretul intelepciunii ? ...



marco918
Postat pe 10 Ianuarie 2010 05:36
De la: Lady_Pisy, la data 2009-12-20 22:52:16Buna.am 19 ani,nu sunt maritata si nu o voi face in urmatorii 10 ,tocmai pentru a nu ajunge la un DIVORT!!! Sfatul meu?
Divorteaza,pentru ca nu esti nici prima nici ultima.Du-te si intalneste-te cu iubitul si vezi ce iasa.Daca nu iasa nimic,nu dispera ca va aparea si printul tau calare pe o dacie alba





... ...
marco918
Postat pe 10 Ianuarie 2010 05:37
am patit si eu ceva asemanator ,doar ca nu ajunsesem la casatorie .tipul ajunsese sa aiba viata dubla .sincer nu te merita ,asta e clar si gandeste te ce caracter are el si c principii daca s a intors la cea care l a inselat?crezi ca ar merita sa tragi cu dintii de o astfel de relatie?nu .curajj ,viata merita traita ,divorteaza .chiar tu ai spus ca t simti mai bine fara el ,c te leaga ? o hartie ?la wc cu ea.cat despre celalalt incearca ,si nu lipsita de incredere ,doar fii mai precauta ,lasa l sa demonstreze ce poate mai ales ca stie situatia ta .
incearca sa fii fericita
ca meriti
t pup
sa ne tii la curent ;))
emilik8
Postat pe 10 Ianuarie 2010 06:08
Divorteaza!! Nu- i leac pentru un barbat ca sotul tau!
Te incurca pe tine, o incurca pe fata cu care a fost, a parasit- o, iar a reluat relatia.... Asa va fi si cu tine; o sa va impacati pana isi gaseste ceva ce i se va parea mai bun ca voi doua si e foarte posibil sa mearga cu toate in paralel. "Fosta"... cred ca si ea e abandonata, ca tine, pt ca altfel, nu ar fi acceptat sa se impace stiind ca e insurat, decat in situatia in care dorea sa se razbune.
Fugi cat poti de repede de el!
Asculta sfatul unui barbat care nu te cunoaste si nu are nicio certitudine, ca ii vei cadea la pat, ca sa aibe un interes la tine!. Vorbesc de"noul" .
Copilareste, socializeaza si cauta sa cunosti mai multi barbati, fa o selectie si incearca sa nu te implici emotional, decat atat cat poti gestiona!
Inainteaza divortul pana nu e prea tarziu si profita de faptul ca ai tai te inteleg si- ti sunt alaturi, sustinandu- te1

"LENUTA TRACTORISTA"
kudika004432
Postat pe 10 Ianuarie 2010 07:44
Draga mea situatia nu e roza deloc ,dar esti tanara si viata merge inainte, nu ai copiii cu el si asta e bine.
Sfatul meu este sa il parasesti , il iubesti dar o sa treaca cu timpul.Asta nu este viata , daca te-a tradat o data o va face mereu.
Pleca si nu te mai uita inapoi !
Lucrurile care merg prost de la inceput asa vor merge mereu.!
Trebuie numai sa vrei si tu asta pentru ca in final orice sfat ai primi , decizia iti apartinte tie!
Cu simpatie............
melchiori
Postat pe 10 Ianuarie 2010 07:52
buna
viata este scurta si trebuie traita
eu te sfatuiesc sa nu stai sa suferi sa te consumi linga un om care se gideste la altcineva
este bine ca ai cunoscut pe altcineva si ti-ai recapatat increderea in tine numai asa poti trece mai usor peste o despartire
dar trebuie sa fii mai vigilenta sa faci ochii mari fiind fripta odata
iti doresc sanatate putere sa treci mai departe si nu lasa anii sa treaca pe linga tine bafta
kudika096439
Postat pe 10 Ianuarie 2010 08:07
pentru cine sa suferi?
il mai iubesti? nu prea cred. am fost si eu cu cineva la varsta de 17 ani, doar ca noi nu nea-am casatorit. am suferit mult. am ajuns pana intr-acolo incat mi-am taiat si venele. la mine erau si parintii si ex viitorii socri si fostul. in acea perioada cand eram la el si parintii lui, fostul era cu cineva. sunt impreuna de 9 ani ei doi , au si un copil. mentionez ca am 26 de ani. treci peste asta ca nu merita. iti rapeste timp din viata , timp pe care ai sa-l regreti! acu sunt de 7 ani cu un barbat care ma iubeste , pe 16 ianuarie facem cununia civila, in mai asteptam si bebe, si in iulie facem si nunta. au trecut totusi 7 ani de cand suntem impreuna zi de zi, am mai avut mici certuri, dar nu am mai trecut prin momentele acelea ca la 17 ani. concluzia: divorteaza si nu te uita inapoi! doar din greseli inveti! pupici
otilia26
Postat pe 10 Ianuarie 2010 08:37
Fetele au dreptate, daca te-a inselat o data o va face si a doua oara. E clar ca nu se merita sa mai ramai cu el sau sa mai simti ceva pentru el. Esti tanara, slava Domnului ca nu aveti un copil asa ca pastreaza-ti increderea in fortele proprii si ia-o de la capat. Acum sa ai grija data viitoare sa nu te mai grabesti sa te arunci cu capul inanite. Chiar cea mai buna solutie ar fi sa te desparti de el. Cu siguranta persoana potrivita pentru tine se afla undeva, doar ai rabdare.
kudika018340
Postat pe 10 Ianuarie 2010 08:50
Buna dimineata!
Sunt adepta sustinerii unei casnicii dar de vreme ce el are numai pe fosta in gand ce rost are?
Vrei sa lupti cu morile de vant? Vrei sa suferi in continuare?
Nu stii exact nici cum se comporta cel de-al doilea, cunoscut pe net. Daca as fi in locul tau, si sa mai am varsta ta, as divorta pentru mine si pentru linistea sufletului meu ...
georgianabucur
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:04
draga stiu cumva prin ce treci ...sfatul meu este sa pui capat acum unei casnici care nu merge ..nu te amgagi,,pt ca odata ce te minte nu va fi niciodata sincer cu tine esti tinara ..si o sa -ti fie mai usor ...eu de teama si in speranta ca v afii bin e ma asteptat 23 de ani si pina la urma tot acolo am ajuns ..deci taie raul din radacina ,,fara frrica ,,si nu gindindute la ce cu care vb pe mes ...fao doar pt tin e...povestea cu celalalt sa fie separata ..si sa inceapa ,,dupa .....iti doresc , sa ai putere si incredere in tine
kudika081749
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:05
Raspunsurile pe care le vei primi nu vor face decat sa-ti faci o parere, nicidecum sa iei o decizie. Gandeste-te bine inainte de a o face. Cert este ca doar atunci cand vei fi pregatita sa faci pasul, fa-l, dar doar atunci cand esti sigura.
Parerea mea e ca o casnicie inseamna DOI. Daca te hotarasti sa mergeti mai departe nu vei supravietui daca nu vei si ierta/uita. Observ ca esti destul de afectata ca sa o faci. Faptul ca ai vazut in "celalalt" o oaza.. nu uita ca esti foarte vulnerabila si el e posibil sa "profite". Eu am dubii in cel de dincolo de monitor, practic el ne va spune ceea ce vrem sa auzim. Du-te cu celalalt dupa ce iti trece de actualul, in cazul unui divort. Combinand casnicia si "celalalt" nu vei face decat sa o lalai, in defaboarea ta. Gandeste-te in primul rand la tine. Nu ai decat 22 de ani, nu aveti copii iar ceea ce spun/gandesc cei din jur este fix O. Cand pui capul pe perna nimeni nu te intreaba cum iti e. Sunt convinsa ca esti de-ajuns de puternica si vei lua decizia corecta. Nu merg pe premiza "un barbat daca insala odata o va face si a doua oara"... eu merg pe premiza "daca isi doreste acum o femeie... eu nu-s de-ajuns" si asta ma convinge sa plec. Doare, dar... in fond cam face parte din viata.
mara78
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:13
Parerea mea este ca esti foarte tanara si ai viata inainte. Lasa-l si vezi-ti de drum,mai ales ca parintii iti asigura sprijinul lor.Ei sunt singurii care nu te vor minti sau insela vreodata
Coco_2
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:15
De la: , la data 2009-12-14 10:42:53buna...sunt intr-o situatie delicata,rog sa-mi raspunda doar cine ma intelege si fara critici,numai cine trece sau a trecut poate intelege!!!!!
am 22 de ani,viata nu a tinut intocmai cu mine am avut multe piedici,parte de nenoroc...in 2007 m-am casatorit,sotul meu are 29 de ani...la inceput totul a mers struna..un adevarat gentleman...era foarte atent cu mine,ma iubea enorm...am stat 6 luni impreuna dupa care ne-am casatorit..in prezent avem 2 ani de casnicie dar s-au intamplat atat de multe cat pentru 20 de ani.....
dupa cununia religioasa ne-am hotarat sa mergem in alt oras mai mare pt ca aveam mai multe oportunitati,am plecat am stat un an...(am inceput din cauza greului sa ne indepartam unul de celalalt,ne certam,nu mai comunicam)apoi ne-am intors in orasul natal..ce credeti:am descoperit ca sotul meu vorbea cu fosta lui cu care a stat 6 ani!
de fapt, cred ca asta era motivul certurilor noastre,ca el se ducea si se plangea ei de modul cum ne certam ce ne spuneam..dar rufele se spala in familie... se ducea cu pretextul ca tre sa vorbeasca cu fratii sai la net dar cand colo cred ca vorbea cu ea...ca tot timpul venea morocanos acasa,lipsit de viata(datorita faptului ca el nu m-a inteles adik ,a fost plecat de acasa,mie mi-a fost greu sa ma acomodez si nu prea aveam asa chef de nimic,imi era dor de casa...dadea vina pe mine ca e asa pt ca eu sunt suparata dar trebuia sa inteleaga ca nu am fost plecata de acasa niciodata,trebuia sa stie cum sa ma scoata din starea mea ,sa ma ajute sa ma acomodez)....cat de greu mi-a fost,ne-am mutat in orasul natal la socri ,odata ajunsi au inceputt multe probleme,certuri care m-au indepartat de el,dar cea mai grava problema..l-am descoprit ca tinea legatura cu fosta lui...mi-am fcaut un id cu numele unei fostei colege de facultate care era prietena cu amandoi,i-am dat addd si am inceput sa vbesc cu ea,sa o intreb,sa o trag de limba...mi-a spus tot ce stiam numai eu cu sotul meu,ca sotul meu ar vrea sa ne despartim da nu poate ca-i este frica de parinti,ca e nehotarat,ca ea il iubeste ,ca el o iubeste,ca si-au dat intalnire...sotul meu vrea amanta..credeti-ma daca era alta nu am durea asa tare,dar pt ca ala l-a parasit pt altul si el acum o vrea inapoi,si tocmai ea rivala mea...offfff cata durere si cate intrebari...
cum v-ati simti puneti-va in locul meu...sa va stiti barbatul ca are gandul la alta,ca dormiti lg el in pat ,ca faceti dragoste dar gandul lui e la alta...ma simt atat de tradata...
l-am prins,i-am aratat conversatia si mi-a promis ca se linisteste,intre timp mie mi-a pierit increderea in el..tot timpul eram suspicioasa la ceea ce-mi zice(fosta este plecata la bucuresti si el a avut cursuri de training de la jobul sau in bucuresti ...numai gandul ca s-au intalnit l-am avut...o saptamana a durat cat pt un an,si mai ales ca a avut 2 zile tel inchis)la scurt timp am cunoscut la un joc online un barbat...simteam nevoia sa vorbesc cu cineva despre problema mea si am dat id-ul, am inceput sa conversam timp de vreo 3 luni doar pe mess...apoi am intrerupt legatura pana cand am observat ca poate are rost sa mai lupt pt casnicia mea(,ca doar eu am tras de ea)dar nimic,m-am lecuit sotul meu in momente de dragoste imi zice pe numele fostei,il strang in brate imi zice pe numele fostei...dupa o cearta urata de tot am hotarat as le spun si parintilor mei tot(ca nu stiau nimic de suferinta mea)..m-au inteles si mi-au oferit sprijinul lor,la fel si fratii mei...am avut o discutie mai aprinsa cu socrii mei,m-au jignit si am considerat ca nu mai am ce cauta in casa lor..am plecat la parintii mei..sotul meu nu a facut nimic sa ma impiedice..intre timp am mai vorbit ne-am mai intalnti,dar simt ca mi-e mai bine fara el!!!!!!
toate discutiile noastre sunt certuri..am reluat legatura de o luna de zile cu tipul care l-am cunoscut,si cred ca mi se aprind calcaiele,are aceeasi varsta ca sotul meu,dar cu totul diferit,vrea sa ne cunoastem,sa ne vedem,este la 600km distanta de mine,este deosebit are o vorba duioasa ,calda,din caracter este ceea ce mi-am dorit...dar astept intai sa-l cunosc...nu stiu ce sa fac sa ma duc la el...sa am incredere?(stie ca-s casatorita ,ca sotul meu m-a tradat,ca stau la parintii mei...mi-a sugerat divortul )
sa mai lupt pt casnicia mea(dak simt ca nu mai merge)?simt ca persoana respectiva ma alina,cu ajutorul lui mi-am capatat increderea in mine,m-a ajutat fff mult psihic..la momentul potrivit omul potrivit...considerati ca gresesc?
astept un raspuns de la voi...va multumesc anticiat!


buna,

am citit tot ce ai scris si intredevar este f dureros.te ai casatorit tanara.nu cred ca merita asemenea om sa te aiba.divorteaza si veziti mai departe de viata ta dar acum deschide bine ochii.nu il cunosti pe al 2 decat de pe mess.daca este casatorit daca.........ai mare grija.nu poti avea incredere intrun om vb doar pe mess cu el.si eu am trecut aprox prin ce ai trecut tu dar numai ca eu nu eram casatorita cu aceea pers.dupa ce el sa insurat sa sti ca ma tot cautat pt ca nu se intelegea cu sotia.vroia cum vrea sotul tau o amanta. intrebarea mea era atunci de ce te ai mai insurat cu ea si ma vrei pe mine? de ce numai luat pe mine de sotie.?ai mare grija te rog deschide bine ochii nu te arunca acum repede in bratele altuia sa i faci in ciuda fostului sot.el cred ca tot o va mai cauta pe fosta chiar daca ti a spus ca nu.tu trebuie sa hotarasti ce este mai bine pt tine.nu eu sau familia ta.mai vb daca vrei.te pop.
nicoletadina
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:19
Draga mea,
Daca nu ai copil cu sotul tau, atunci esti LIBERA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! fugi cat de repede poti! si eu am trecut prin mizerii de genul acesta de 2 ori! (ca sa vezi cat am invatat de multe). doar ca diferenta este ca am 2 copii: cate 1 cu fiecare. sfatul meu: nu face copii pana cand nu te simti pe picioarele tale. ca daca se intampla ceva, sa fii pregatitata si sa nu depinzi de nimeni. dar dat fiind ca ai inca parinti, sfatul cu copiii nu tine (eu nu am parinti si nu ma poate ajuta nimeni). si incearca sa nu fii dependenta psihic de un barbat. dar nu uita: nu te pripi cu urmatoarea relatie. stai linistita in banca ta. dat fiind ca ai fost stresata rau in ultimii ani, ca sa te refaci emotional ai nevoie de 2 ani. daca ai norocul, baiatul de pe mess te va ajuta. dar daca este si el persoana nu tocmai potrivita?!? tu trebuie sa ai grija mai intai de tine!
danutzakudica
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:20
Buna! Eu personal, in general nu dau sfaturi, dar acum am simtit ca ar trebui sa-ti las cateva cuvinte pentru ca am trecut printr-o poveste asemanatoare, dupa o casnicie de 18 ani (cu un copil de 16 ani la acea data) am pus punct. Am ramas agatata in relatie 5 ani... 5 ani in care am stiut ca este cu altcineva, am luptat pentru familia mea... a fost in zadar. Parerea mea este ca ceva ce nu mai merge trebuie oprit in acel moment.... si peste un an si peste doi.... va fi la fel. Nu-ti irosi viata langa un om care nu te merita. Iubirile nu mai ies niciodata la fel din moarte clinica, sunt ciuntite, chinuite... nu le mai poti resuscita decat pentru perioade scurte si vei ajunge de unde ai plecat. Iti las id-ul meu aiana2k7@yahoo.com, poate vorbim. Curaj si senin iti doresc!
kudika028992
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:21
Ar trebui sa divortezi si sa nu te uiti in urma, se pare ca nu a mers si atat.Daca e sa vorbim despre casnicie ,dragoste si fidelitate ti-as putea spune ca trebuie sa ai incredere in tine si numai dupa ce cunosti partenerul foarte bine poti sa-i acorzi dragostea ta .

Si totusi viata ne poate surprinde asa ca incerca sa traiesti din plin clipele frumoase alaturi partenerul pe care il vei alege.
g39_forall
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:22
Inainte de a te incepe o alta relatie cu X trebuie sa lamuresti treaba cu actualul sot, dupa ce faci lucrul acesta nu te arunca cu capul inainte....fii lucida si vezi ce-i poate pielea si aluilalt...asa pe net pot vb frumos si eu si sa ti spun exact ce vrei si trebuie sa auzi..........succes si ai grija de tine
krisstyn
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:22
distreaza-te k ink esti tanara si dak tu simti k nu mai poti sta langa sotul tau..lasa-l...
o viata avem!! dc sa ne chinuim?
Nicola_Andreea
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:32
Draga mea,eu consider ca e cazul sa-ti vezi de viata ta,de fericirea ta.Daca discutiile au inceput si cu socrii ,sorti de reusita in a salva ceva nu ai,iti spun din experienta. Ai numai 22 de ani si si vrei sa lupti ptr ce? Daca aveati copii ar fi meritat,dar asa linistea ta si fericirea sunt mult mai importante.Actioneaza cat poti de repede divortul,nu te mai uita o clipa in urma si ia viata de la capat cu oricine,dar cu sotul nu.Poate nu te-ai gandit la o noua relatie de experienta , nu sa treci direct la casatorie,asteapta si 2 ani daca e cazul nu merge direct la ofiterul starii civile.Eu am stat 7 ani pana ne-am casatorit legal si am constatat acum ca am facut gresala de a ma cununa. Dar eram disperata ca raman fata batrana. Si acum suport consecintele tot din aceleasi motive ca ale tale. Fugi cat vezi cu ochii,nu te intoarce o clipa innapoi.Croieste-ti o alta viata diferita de ce a fost pana acum. Imi vei multumi candva.
LumiTaf
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE PARERE AVETI DESPRE BARBATUL TAUR ? DAR RELATIA DINTRE O "CAPRICOARNA" SI UN TAUR ? 11 De la: kudika144927 14 Martie 2010 18:59
hmm 30 De la: 592777 22 Iunie 2009 18:15
femeie gemeni-barbat capricorn??? 8 De la: Calandrinon 5 Ianuarie 2010 19:29
... 1 De la: kudika004489 10 Aprilie 2009 16:57
eu rac el pesti??ce ziceti??? 32 De la: mamaia22 26 Noiembrie 2013 23:35