Setari Cookie-uri

DEFECTELE FETELOR...!

Haideti sa abordam acest subiect pt ca eu una il gasesc f interesant.Care credeti ca sunt defectele voastre?Pur si simplu in comportarea de zi cu zi,in relatia cu iubitul/logodnicul/sotul.
Eu una sunt foarte incapatanata in relatia cu iubitul meu,cu toate ca acesta este un defect nu-mi pare rau ca il am deoarece am si avantaje...nu trebuie sa cedez(eee...mai sunt mici exceptii ).Eu ador sa fiu incapatanata in familie si in dragoste am avut noroc dar intre prieteni trebuie sa recunosc ca nu-mi mai merge trebuie sa mai accept si parerea celorlalti,nu am de ales.Sunt si foarte rea de multe ori deoarece am realizat ca in viata daca esti bun esti luat de prost asa ca mai bn sa fiu eu pers negativ .Bine vb de persoanele care merita sa te porti urat.cu toate ca am defecte eu ma plac asa cum sunt si sunt de parere ca nu ar trebui sa renuntam la defecte pt ca unele chiar sunt benefice
BYE....
P.S. Saa nu ma criticati prea mult daca nu sunteti de acord cu mine
sweety_cornelia
Postat pe 12 Februarie 2009 16:48
defectele fetelor? suntem barfitoare si daca cineva ne supara putem sa il facem praf si pulbere din vorbe. suntem rele intre noi si ne simtim usor teritoriul atacat. cu cat suntem mai constiente de chestiile astea, cu atat putem sa ne abtinem mai usor, iar asta nu poate decat sa ne prinda bine. a, inca un defect, unul pe care ma mandresc ca am reusit sa il depasesc, spiritul de haita. "fataa, hai cu mine la baie, hai cu mine la soping, hai cu mine sa verific posta..."...
ecstasytm
Postat pe 12 Februarie 2009 17:10
da f interesant...bravo ma bucur pt u ca ai putut sa renunti la "spiritul de haita"
sweety_cornelia
Postat pe 12 Februarie 2009 17:13
femia n-are defecte!
e perfectiunea, este capodopera lu' dumnezeu!

Postat pe 12 Februarie 2009 17:15
De la: geo_sh, la data 2009-02-12 17:15:12femia n-are defecte!
e perfectiunea, este capodopera lu' dumnezeu!


continui eu..e minunea minunilor, ratiunea noastra de a trai, lumina noastra calauzitoare prin viata, aaa....daca imi mai aduc aminte mai spun
Iradiatu_
Postat pe 12 Februarie 2009 17:17
pai cu care sa incep
sunt foarte capoasa .
prea buna cu unii si mi se intoarce "bunatatea "(bumerang efect dar negativ)
vorbareata foc
si cam atat pt azi.

Mai bine ar zice baietii ce defecte avem ar fi mai obiectivi
flururas
Postat pe 12 Februarie 2009 17:19
nu cred ca ai vrea sa vezi ce scru baietii despre noi...
sweety_cornelia
Postat pe 12 Februarie 2009 17:22
barbatii fara defecte sa raspunda.sa vedem....
dana_mv
Postat pe 12 Februarie 2009 17:26
De la: dana_mv, la data 2009-02-12 17:26:16barbatii fara defecte sa raspunda.sa vedem....


ioiiii, aci chiar m-ai lovit in orgoliu!

Postat pe 12 Februarie 2009 17:29
De la: geo_sh, la data 2009-02-12 17:29:59
De la: dana_mv, la data 2009-02-12 17:26:16barbatii fara defecte sa raspunda.sa vedem....


ioiiii, aci chiar m-ai lovit in orgoliu!
rau?
dana_mv
Postat pe 12 Februarie 2009 17:31
da' rau!!

Postat pe 12 Februarie 2009 17:33
De la: geo_sh, la data 2009-02-12 17:33:31da' rau!!

doare geo,???
hai sa pupe laura
matracucu
Postat pe 12 Februarie 2009 17:56
De la: sweety_cornelia, la data 2009-02-12 16:48:32Haideti sa abordam acest subiect pt ca eu una il gasesc f interesant.Care credeti ca sunt defectele voastre?Pur si simplu in comportarea de zi cu zi,in relatia cu iubitul/logodnicul/sotul.
Eu una sunt foarte incapatanata in relatia cu iubitul meu,cu toate ca acesta este un defect nu-mi pare rau ca il am deoarece am si avantaje...nu trebuie sa cedez(eee...mai sunt mici exceptii ).Eu ador sa fiu incapatanata in familie si in dragoste am avut noroc dar intre prieteni trebuie sa recunosc ca nu-mi mai merge trebuie sa mai accept si parerea celorlalti,nu am de ales.Sunt si foarte rea de multe ori deoarece am realizat ca in viata daca esti bun esti luat de prost asa ca mai bn sa fiu eu pers negativ .Bine vb de persoanele care merita sa te porti urat.cu toate ca am defecte eu ma plac asa cum sunt si sunt de parere ca nu ar trebui sa renuntam la defecte pt ca unele chiar sunt benefice
BYE....
P.S. Saa nu ma criticati prea mult daca nu sunteti de acord cu mine


Incapea si cuvantul 'fitoasa' printre cele spuse de tine , no offence
G_Bogdan
Postat pe 12 Februarie 2009 18:05
In general femeilor li se reproseaza ca vorbesc prea mult!-cel putin asta spun toti barbatii pe care i-am cunoscut. Cred ca defectul meu este ca accord prea multa liberatate care poate fi uneori confundata cu nepasarea!
jemima_uk
Postat pe 12 Februarie 2009 18:07
faptul ca ma plac asa cum sunt inseamna ca sunt fitzzzzzzzzzzoasa?bogdan?
sweety_cornelia
Postat pe 12 Februarie 2009 18:11
cand vei gasi printul din povesti nu vei mai fi nepasatoare...stai linistita...poate ca baietii care i-ai cun pana acum nu ti-au captat indeajuns atentia incat sa nu mai oferi atata "libertate"
sweety_cornelia
Postat pe 12 Februarie 2009 18:14
De la: sweety_cornelia, la data 2009-02-12 17:22:20nu cred ca ai vrea sa vezi ce scru baietii despre noi...


ba da as vrea .
eu una prefer sa mi se spuna in fata ce si cum... ca sa pot oferi argumente contra sau ca sa fiu de acord.
nu ma ascund dupa tufisuri
flururas
Postat pe 12 Februarie 2009 18:16
Pai, avand in vedere ca este sotul meu de 5 ani....nu prea stiu ce sa zic...e si asta o varianta! Iar incapatanarea de care te faci tu 'vinovata' poate sa fie numita si perseverenta si atunci este un lucru bun!
jemima_uk
Postat pe 12 Februarie 2009 18:18
bogdan, mie nu-mi transpare fitzosenie din mesajul fetei, poate rasfat...e o diferenta
defectele mele?? hmmm.... sunt mai distanta la inceputul unei relatii (deh, suflu si-n iaurt)..in rest, incerc sa ma adaptez in functie de omul cu care sunt, in conditiile in care tipul chiar merita si-si da si el silinta in egala masura
kitty_krieger
Postat pe 12 Februarie 2009 18:20
Ai spus un mare adevar iry
sweety_cornelia
Postat pe 12 Februarie 2009 18:25
De la: sweety_cornelia, la data 2009-02-12 18:11:18faptul ca ma plac asa cum sunt inseamna ca sunt fitzzzzzzzzzzoasa?bogdan?


Draga mea foarte bine ca , te placi, iubeste-te mult ce pot sa iti spun ,a fost doar parerea mea si atat
G_Bogdan
Postat pe 12 Februarie 2009 18:31
De la: iry24, la data 2009-02-12 18:20:44bogdan, mie nu-mi transpare fitzosenie din mesajul fetei, poate rasfat...e o diferenta
defectele mele?? hmmm.... sunt mai distanta la inceputul unei relatii (deh, suflu si-n iaurt)..in rest, incerc sa ma adaptez in functie de omul cu care sunt, in conditiile in care tipul chiar merita si-si da si el silinta in egala masura



Uneori imi este greu sa mai fac diferenta intre rasfat, naturalete si fite,deoarece nu de puþine ori le-am vazut intr-un amestec atat de firesc la cateva persoane ... incat pentru felul lor de a fi nu stiu daca trebuie sa le indragesc sau sa ramana antipatice pentru totdeauna.
G_Bogdan
Postat pe 12 Februarie 2009 18:55
Uneori sunt :
-prea sincera
-prea rationala
-nu imi plac dulcegariile si sunt catalogata drept insensibila
-imi schimb starile f des
-instabila
-incapatanata, exagerat de incapatanata
-cand zic ,,nu'' sau ,,da'' asa ramane, nimeni nu ma poate influenta
-intr-o relatie sunt cam libertina, de asemenea ofer libertate :P

Postat pe 12 Februarie 2009 18:59
De la: Georgia99, la data 2009-02-12 18:59:10Uneori sunt :
-prea sincera
-prea rationala
-nu imi plac dulcegariile si sunt catalogata drept insensibila
-imi schimb starile f des
-instabila
-incapatanata, exagerat de incapatanata
-cand zic ,,nu'' sau ,,da'' asa ramane, nimeni nu ma poate influenta
-intr-o relatie sunt cam libertina, de asemenea ofer libertate :P


Will you marry me?
G_Bogdan
Postat pe 12 Februarie 2009 19:04
foarte tare
sweety_cornelia
Postat pe 12 Februarie 2009 20:06
defectele mele sunt:-fitoasa,rea,mincinoasa,laudaroasa,barfitoare,increzuta,ironica,rautacioasa,ma aprind imediat daca cineva nu imi face pe plac etc.... astea sunt cele mai naspa dar nu inseamna ca le am tot timpul,doar cand ma apuca cel mai des mi-am dat seama ca ma supar daca nu se executa ceea ce zic eu,sau daca rog pe cineva ceva desi imi promite nu se tine de cuvant,ma enervez ff repede dar imi trece la fel,am calitatea ca nu port ura,in general sunt o persoana f draguta la prima vedere toti ma plac dar si cand ma supar am toate defectele enumerate mai sus
onlyme1985
Postat pe 12 Februarie 2009 20:23
De la: geo_sh, la data 2009-02-12 17:15:12femia n-are defecte!
e perfectiunea, este capodopera lu' dumnezeu!


Geo,nimeni nu le spune ca tine!
Ma regasesc
ella_c
Postat pe 12 Februarie 2009 20:23
btw eu chiar am fost sincera nu vreau sa par perfecta,pt ca nimeni nu este....
onlyme1985
Postat pe 12 Februarie 2009 20:23
De la: _justme_, la data 2009-02-12 20:23:53btw eu chiar am fost sincera nu vreau sa par perfecta,pt ca nimeni nu este....


Daca as incepe eu sa-mi insir defectele,as umple 3 pagini...
Are vre-un rost??

ella_c
Postat pe 12 Februarie 2009 20:25
De la: ella_c, la data 2009-02-12 20:25:57
De la: _justme_, la data 2009-02-12 20:23:53btw eu chiar am fost sincera nu vreau sa par perfecta,pt ca nimeni nu este....


Daca as incepe eu sa-mi insir defectele,as umple 3 pagini...
Are vre-un rost??






eu le-am zis asa in mare,nu am vrut sa sperii lumea evident ca am mai multe,dar si calitatile sunt pe masura
onlyme1985
Postat pe 12 Februarie 2009 20:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutati-ma si pe mine cu un sfat fetelor 3 De la: kudika062019 1 Octombrie 2009 20:05
ea varsator el pesti 1 De la: myrela05 16 August 2009 10:01
CASTIGA BANI FARA NICI UN EFORT!!! 3 De la: amagire 2 Aprilie 2012 20:59
compatibilitate zodii 7 De la: Boca 6 Ianuarie 2010 10:30
Au pestoaicele noroc in dragoste? 50 De la: dabijp 30 Noiembrie 2009 15:21