Setari Cookie-uri

cat de repede te judeca unii....

stateam si ma gandeam cat de repede te judeca unii.. daca cititi in continuare va veti da seama despre ce vorbesc..(voi scrie mai pe scurt)

povestea mea de dragoste a inceput intr-o seara de mai la Zilele Cetatii Devei. am fost cu verisorul meu si cu prietena lui... acolo am cunoscut un baiat minunat de care m-am indragostit din prim clipa in care l-am vazut. era prieten cu verisorul meu. din seara aceea am inceput sa ne intalnim si sa stam impreuna la verisorul meu. respectivul avea o relatie de 3 ani,insa nu ne-a interesat prea mult pe niciunul dintre noi...dupa plansete ca nu putem fi impreuna si dupa cateva incercari de despartire si impacare (am tot incercat sa ne despartim dar am constat ca nu putem sta unul fara celalalt mai mult de cateva ore),eu m-am hotarat sa ma dau la o parte si sa il las sa-si vada de viata lui cu fosta prietena.am plecat din tara,dar nu pentru mult timp...pentru ca amandoi vroiam sa ma intorc.dar inainte de a ma intoarce i-am spus " ce rost are sa ma intorc daca tu tot cu ea vei fi?? daca te desparti de ea si ramai cu mine ma voi intoarce; stii ca ma iubesti si stai cu ea din mila ,pentru ca nu se intelege cu parintii." a decis sa se desparta de ea ca sa fim impreuna...

Suntem de 9 luni impreuna si suntem fericiti. ce ma deranjeaza pe mine e ca sefa lui ii reproseaza in fiecare luna ca s-a despartit de fosta pentru mine..sefa lui ma cunoaste cat de cat..stie ca nu sunt o fata rea.cu ce sunt eu de vina ca asa a fost sa fie.. sa ne indragostim unul de celalalt iremediabil. Care e problema ei de fapt?? nu inteleg. e viata noastra si o traim cum vrem. nu il lega nimic de fosta pretena ca sa nu se desparta de ea.

Nu inteleg si nu am sa inteleg niciodata care e problema sefei lui.

Sper sa nu ma judecati si voi si daca se poate sa imi dati cateva sfaturi.

ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 14 Februarie 2009 10:15
Sefa e sefa .

Cliseele de la tv cu femeile care isi pandesc toti vecinii sa afle la ce ore pleaca de acasa , la ce ora vin , cine trece pe la ei , ora etc .etc. se intampla si in viata reala ;) De data asta s-a intamplat sa fie sefa .
Atat timp cat omu isi face treaba si nu ii da motiv sa il dea afara poate sa o ignore . Ce ii pasa lui ce zice sefa ?

Sau ca tot vorbim , dc iti pasa tie ce zice sefa ? Vrei sa primesti acordul intregii comunitati in care traiesti pt. relatia voastra ?

Las-o sa comenteze , vedeti-va de treaba si gata .

Problem solved !

Next !
un1_simplu_baiat
Postat pe 14 Februarie 2009 10:24
Atata timp cat sefa lui nu este fosta , si nu este ruda sau prietena buna cu fosta nu inteleg ce treaba are e cu viata lui privata.
Nici nu inteleg de ce el nu o pune la punct, si îi permite sa faca reprosuri sau sa comenteze fapte care pe ea nu ar trebui sa o tangeze...
Atata timp cat relatia voastra nu-i afecteaza calitatea muncii pe care o depune el, "mucles" pentru sefa.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Februarie 2009 10:29
Full , nu e atat de usor .

Omu tine la job-ul lui .

Acus il zboara daca comenteaza .
Nu traim intr-o utopie unde legea e suprema si trb urmata . Nu ii trebuie motiv sa il concedieze .

Daca omu "o pune la punct" si ea il concediaza ii oferi u un job cu acelasi salariu ?

I think not !
un1_simplu_baiat
Postat pe 14 Februarie 2009 10:34
Sunt de acord cu Full .....chiar nu vad de ce isi baga nasul sefa in pantalonii lui , e treaba lui cu ce fata alege sa iasa atata timp cat nu-si ia colegele la o partida.

Daca tu si fosta ati fi lucrat cu el si automat sefa lui ar fi fost si a voastra as intelege dar asa .....

Fosta e ruda cu sefa ?

Sefa e mentorul lui spiritual sau care-i faza ? ce tip de relatie au ?
iris_4_ever
Postat pe 14 Februarie 2009 12:42
De la: un1_simplu_baiat, la data 2009-02-14 10:34:09Full , nu e atat de usor .

Omu tine la job-ul lui .

Acus il zboara daca comenteaza .
Nu traim intr-o utopie unde legea e suprema si trb urmata . Nu ii trebuie motiv sa il concedieze .

Daca omu "o pune la punct" si ea il concediaza ii oferi u un job cu acelasi salariu ?

I think not !

Nu cred ca era subiectul topicului, sa-i ofer eu un job, nici sa analizezi tu opinia mea.
Daca regulile bunului simt, competentele sociale.... pe care le astept eu de la o sef/a intr-o relatie cu subalterni sunt pentru tine utopice, tine probabil de conceptiile diferite pe care avem in aceasta privinta si experienta avuta.


De la: iris_4_ever, la data 2009-02-14 12:42:50Sunt de acord cu Full .....chiar nu vad de ce isi baga nasul sefa in pantalonii lui , e treaba lui cu ce fata alege sa iasa atata timp cat nu-si ia colegele la o partida.

Daca tu si fosta ati fi lucrat cu el si automat sefa lui ar fi fost si a voastra as intelege dar asa .....

Fosta e ruda cu sefa ?

Sefa e mentorul lui spiritual sau care-i faza ? ce tip de relatie au ?

Exact asta ma intreb si eu, ce tip de relatie au? Mie imi lipseste "distanta" intre "servici" si "lucrurile private."
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Februarie 2009 12:50
Ca sa poti ,,avea dreptul'' de a interveni in relatia subalternului ar trebui sa ai deja o multime de informatii despre viata lui personala.
Chiar daca esti la curent cu viata lui personala oricum nimeni nu are dreptul de a-ti impune sa iesi cu cineva.

Intamplarea a facut ca doi dintre prietenii mei sa se priceapa foarte bine la calculatoare ...pe primul l-a placut seful foarte mult pentru ca se intelegeau foarte bine iar pe al doilea ...nu a fost foarte incantat de el dar de , de fiecare data cand aveam o probl cu calculatorul venea sa mi-o rezolve.

Cu primul statea 3 ore de vorba cand il prindea in biroul meu ,cu al doilea....il saluta,intreba de santate si atat.

Seful a pastrat o relatie de prietenie cu primul meu prieten .....uneori mai aducea vorba de,,cat de tuta sunt'' ca l-am parasit dar atat ....totul a ramas intre mine si el , nu m-am apucat sa-i spun niciodata actualului ca seful nu e multumit de el

Ar fi aiurea sa-i spun aceste lucruri pentru ca ar insemna ca el sa-si puna intrebarea logica :,,ce treaba are seful cu cine ti-o tragi tu ? '' sau i-as da motive de neincredere in el ...cu ce era mai bun fostul decat el din punctul sefului meu de vedere ?

Clar nu se face asa ceva ,nu cred ca sefa ii reproseaza prietenului tau ceva legat de fosta fiind si tu prezenta la discutii ....iar faza cu , concediatul ....nu are nici o logica.
Daca discuta problemele lui personale in mod sigur prietenul tau este de ceva vreme in firma si este putin probabil sa nu-l fi concediat pana acum din cauza ca era impreuna cu fosta.....


iris_4_ever
Postat pe 14 Februarie 2009 13:25
ei, sefa lui nu are ocupatie, ignorantza e cea mai buna
Aladiah
Postat pe 14 Februarie 2009 13:41
De la: un1_simplu_baiat, la data 2009-02-14 10:24:19Sefa e sefa .

Cliseele de la tv cu femeile care isi pandesc toti vecinii sa afle la ce ore pleaca de acasa , la ce ora vin , cine trece pe la ei , ora etc .etc. se intampla si in viata reala ;) De data asta s-a intamplat sa fie sefa .
Atat timp cat omu isi face treaba si nu ii da motiv sa il dea afara poate sa o ignore . Ce ii pasa lui ce zice sefa ?

Sau ca tot vorbim , dc iti pasa tie ce zice sefa ? Vrei sa primesti acordul intregii comunitati in care traiesti pt. relatia voastra ?

Las-o sa comenteze , vedeti-va de treaba si gata .

Problem solved !

Next !


da stiu ca nu ar trebui sa ma intereseze dar ma deranjeaza ca eu fac tot posibilul sa uite ca a avut o relatie cu fosta si sefa lui tre sa ii aminteasca mereu
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 14 Februarie 2009 13:52
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-14 12:42:50Sunt de acord cu Full .....chiar nu vad de ce isi baga nasul sefa in pantalonii lui , e treaba lui cu ce fata alege sa iasa atata timp cat nu-si ia colegele la o partida.

Daca tu si fosta ati fi lucrat cu el si automat sefa lui ar fi fost si a voastra as intelege dar asa .....

Fosta e ruda cu sefa ?

Sefa e mentorul lui spiritual sau care-i faza ? ce tip de relatie au ?



nu fosta nu e ruda cu sefa,nici macar nu a aost angajata ei..o cunostea ca mai trecea pe la el pe la lucru si ea era acolo.
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 14 Februarie 2009 13:54
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-02-14 12:50:04
De la: un1_simplu_baiat, la data 2009-02-14 10:34:09Full , nu e atat de usor .

Omu tine la job-ul lui .

Acus il zboara daca comenteaza .
Nu traim intr-o utopie unde legea e suprema si trb urmata . Nu ii trebuie motiv sa il concedieze .

Daca omu "o pune la punct" si ea il concediaza ii oferi u un job cu acelasi salariu ?

I think not !

Nu cred ca era subiectul topicului, sa-i ofer eu un job, nici sa analizezi tu opinia mea.
Daca regulile bunului simt, competentele sociale.... pe care le astept eu de la o sef/a intr-o relatie cu subalterni sunt pentru tine utopice, tine probabil de conceptiile diferite pe care avem in aceasta privinta si experienta avuta.


De la: iris_4_ever, la data 2009-02-14 12:42:50Sunt de acord cu Full .....chiar nu vad de ce isi baga nasul sefa in pantalonii lui , e treaba lui cu ce fata alege sa iasa atata timp cat nu-si ia colegele la o partida.

Daca tu si fosta ati fi lucrat cu el si automat sefa lui ar fi fost si a voastra as intelege dar asa .....

Fosta e ruda cu sefa ?

Sefa e mentorul lui spiritual sau care-i faza ? ce tip de relatie au ?

Exact asta ma intreb si eu, ce tip de relatie au? Mie imi lipseste "distanta" intre "servici" si "lucrurile private."


el e un simplu angajat in biroul ala... nu zic.. e prieten cu sefa si cu seful lui dar nu atat de buni incat sa isi bage ea nasu in viata lui personala
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 14 Februarie 2009 13:56
De la: addicted_to_love, la data 2009-02-14 13:52:17
De la: un1_simplu_baiat, la data 2009-02-14 10:24:19Sefa e sefa .

Cliseele de la tv cu femeile care isi pandesc toti vecinii sa afle la ce ore pleaca de acasa , la ce ora vin , cine trece pe la ei , ora etc .etc. se intampla si in viata reala ;) De data asta s-a intamplat sa fie sefa .
Atat timp cat omu isi face treaba si nu ii da motiv sa il dea afara poate sa o ignore . Ce ii pasa lui ce zice sefa ?

Sau ca tot vorbim , dc iti pasa tie ce zice sefa ? Vrei sa primesti acordul intregii comunitati in care traiesti pt. relatia voastra ?

Las-o sa comenteze , vedeti-va de treaba si gata .

Problem solved !

Next !


da stiu ca nu ar trebui sa ma intereseze dar ma deranjeaza ca eu fac tot posibilul sa uite ca a avut o relatie cu fosta si sefa lui tre sa ii aminteasca mereu
si in plus de asta nu imi convine pt ca mai trebuie sa merg pe la el pe la birou si dau ochii cu ea si cand o vad cum se uita la mine...mai mai sa imi sara la gat...imi vine mie sa ma iau de ea si sunt cam impulsiva..s-ar putea sa o fac si sa ii fac si lui probleme la lucru.
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 14 Februarie 2009 14:35
addicted_to_love uite o idee:

El tine la job si sefa isi baga nasul!?!?!?!?
Asemanator, am trecut prin asta. Norocul ca nu ii e sefa directa!
L-am asteptat la el la servici (cu masina noastra, un vw) in dreptul masinii lui de servici intrucat trebuia sa plecam direct intr-o vizita nu departe de serviciul lui. Cum nu fumam in masina noastra, am coborat din ea, si mi-am aprins o tigara. El a venit si-a mutat cadoul (apucase sa-l cumpere in pauza de masa) din masina de servici in a noastra.
Ea...a venit, a trecut sorbindu-l pe el din ochi si sfidandu-ma pe mine, foarte eleganta si fitoasa, si s-a urcat in Daciaaaa____
OCAZIA: I-am spus lui cat sa ma auda si aia:
- Mamaa, uita-te la asta, are pe ea zorzoane care fac mai mult decat masina!!!!!!!!!!!!!!!!
A plecat cu a 2-a de pe loc..........................
S-a asternut definitiv pacea!

Cauta si tu ocazia unica sa-l aperi dar sa-l lasi cu servici! Bafta!!!


90701
Postat pe 10 Martie 2009 16:38
pana la urma ce se baga sefa atata in viata lui? o fi ea sefa dar nu are nici un drept... daca asta a fost decizia lui ea dc se baga?
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 20:47
De la: _dulcik_, la data 2009-03-10 20:47:18pana la urma ce se baga sefa atata in viata lui? o fi ea sefa dar nu are nici un drept... daca asta a fost decizia lui ea dc se baga?


creca il vrea si ea si e geloasa...
Diavolyta_
Postat pe 10 Martie 2009 20:53
dar de ce te enerveaza in fond?...te simti vinovata?....e parerea ei, crezi ca i-o poti schimba? nu merita sa te stresezi din cauza asta si nici prietenul tau sa o bage in seama.... simplu ...ignore total ...pe de alta parte trebuie sa accepti ca exista o fosta care e si ea femeie si care poate l-a iubit ...atat si nimic mai mult:)
anira_38
Postat pe 10 Martie 2009 21:10
in sfrasit ...zilele trecute si-a dat sefa lui seama ce fel de fata apara cu atata insistenta. si ca sa stiti la ce ma refer : fosta prietenului meu s-a cuplat cu prietenul lui cel mai bun. si asa si-a dat seama si el ce persoane a avut langa el in tot acest timp.


pana la urma sefa lui a spus: mai bine ca s-a intamplat asa. (ca m-a cunoscut pe mine si s-a despartit de ea atunci)
ADDICTED_TO_LOVE
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:15
De la: addicted_to_love, la data 2009-04-30 17:15:07in sfrasit ...zilele trecute si-a dat sefa lui seama ce fel de fata apara cu atata insistenta. si ca sa stiti la ce ma refer : fosta prietenului meu s-a cuplat cu prietenul lui cel mai bun. si asa si-a dat seama si el ce persoane a avut langa el in tot acest timp.


pana la urma sefa lui a spus: mai bine ca s-a intamplat asa. (ca m-a cunoscut pe mine si s-a despartit de ea atunci)



So, problem solved
pisicuta_trista
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce e mai important... dragostea sau stabilitatea? 73 De la: Stanciu_Maria 1 Septembrie 2009 01:00
credinta... 10 De la: Adora_me 3 Februarie 2009 09:32
Aberatii de noapte 11 De la: RAINBOWLADY 8 Ianuarie 2012 10:18
PARERI VA ROG 0 De la: 19 August 2009 16:44
waaaau iREALITATEA.n e t EXISTA! 8 De la: verraa 23 Aprilie 2011 23:08