Setari Cookie-uri

Despre familie si diferenta de varsta intr-un cuplu!!!

Ehhh vad ca toata lumea isi posteaza offful pe aici,si cauta solutii la problemele lor...m-am gandit sa va spun si voua offful meu....poate ma ajutati cu niste sfaturi...
Acum fro 10 eu nu stiam ce inseamna sa ai o mama...spre norocul meu tata sa recasatorit,cu o femeie minunata,pe atunci el avand 36 si ea 34...la inceput totul a mers destul de bine intre ei.El ia luat mintile cat de frumos se purta cu ea,si nu arata nici urat la varsta aia.
Ea ma iubit si ma iubeste si acum ca pe propriul fiu,pot zice ca a avut grija destul de bine de mn,ma educat,ma imbracat,mereu am avut o mancarica calda,hainele spalate,calcate si curatenia de rigoare in casa (la care participam si eu),mi-a vorbit deschis despre orice,ma invatat sa ma feresc de nenorocirile vietii,si ma invatat sa am grija singur de mine.O sa o respect intotdeauna pt ce a facut pt mine si ii multumesc pt tot....pt ca odata cu trecerea timpului si tatal meu sa schimbat in mai rau, bea foarte mult,si scandalul era la ordinea zilei,sa numai zic de bataile pe care le-am mancat eu,bataie fara motiv,pt simplul fapt ca lui i se parea ca am umblat la tv,sau am miscat ceva prin casa,sau ca ma uit urat la el,dar acum eram mai norocos pt ca se baga mama intre noi,ma salvat de cate ori a putut,de cate ori era acasa.A ramas cu el din cauza mea,din cauza mea a stat cu el atatia ani.din cauza mea a suportat atatea certuri,atatea imbranceli,atatea nopti nedormite,atatea plansete (mare noroc am avut cu ea,nu?dar daca ma gandesc cand eram mic si stateam doar cu el...ce pateam in fiecare seara,de cate ori era sa mor,ajungand la spital)...Mama (ca nu ii pot spune altfel) mai are o fata dintr-o alta casnicie care este mai mare cu 6 ani decat mine...despre sora mea,ehhh lumea zice ca nici daca eram frati adevarati nu ne impacam asa de bine...ea a plecat din tara la o varsta destul de frageda (17 ani),la matusa ei...fro 6 ani numai am vazuto...apoi a revenit in tara pentru 2 saptamani si a plecat iar spunand ca se va casatori cu un barbat,mai mare cu 25 de ani decat ea...cand am auzit prima data chestia asta...nu prea mi-a picat bine,dar peste inca 1 ani aveam sa il cunosc si eu personal pe sotul ei.
Am ramas placut uimit de el,chiar la varsta lui arata super bine,la 49 de ani ziceai ca are 30,un om de nota 10,perfect din toate privintele...l-am acceptat in familie imediat!
Povestea lor,zici ca e desprinsa din filme...intr-o zi sora mea fiind neatenta sau cascata cum vreti voi si-a pierdut portofelul plin cu acte,bani,carduri...dupa 3 zile sa lasat de cautat,declarand la politie,asa se face acolo...dar spre surprinderea ei dupa o saptamana un necunoscut,a "ciocanit" la usa...aducandui portofelul si tot ce era in el,a fost dragoste la prima vedere a zis ea (acolo nu se aplica regula romaneasca "ce am gasit e al meu").
Ea a acceptat faptul ca el mai are 2 fete din casnicia precedenta.Sunt gemene si au 17 ani.
Ani au trecut si uite ca soarta a facut sa plec si eu din tara...si ce coincidenta,tot in acceasi tara ca si sora mea...ce fericire pe noi ca avem pe cineva la atatia kilometri de casa...la inceput am stat la ei,ca sa economisesc bani.Dar nu am putut sa stau la infinit si mi-am luat casa mea.
In fiecare weekend ma duc la ei sau vin la mine...sau cand avem chef sa mai vb ne facem cate o vizita...
Era frumos la inceput dar povestea sa complicat...acum fro 3 luni sora mea a primit un telefon de la un fost iubit (prima ei iubire)...acesta zicand k vrea sa o mai vada,k i sa facut dor de ea etc.
S-au reintalnit,au vorbit si sa aprins iar o scanteie intre ei...si au facut sex.Acesta fiind mai mare cu 3 ani decat ea! Si l-am cunoscut personal,e un tip de treaba,cuminte,si frumos...dar cu bani sta cum prost....adica nu are un trai de lux....cum are sora mea....sotul fiind bogat!
Acum,ea nu poate sa iasa la "plimbare" mereu,pt ca mai are si acasa pe sotul,fetele...si se foloseste de mine,adica ii zice sotului ca vine la mine,sau ca mergem la film,cumparaturi etc. si sotul nu ii zice nimic pt ca stie ca e cu mine,si oricum el nu e tipul gelos, posesiv sau suspicios,o crede mereu...dar eu trebuie sa il mint mereu...si asta ma doare..
Asta se intampla 1-2 pe saptamana...mi-e mila de el,pt ca e un om minunat,chiar sotul ideal pt o femeie,si ea isi bate joc de el.
Ea zicand ca sexul a inceput sa fie mai rar,ca e tanara si trebuie sa isi traiasca viata..iar eu ii zic mereu "de ce te-ai casatorit cu el atunci?nu stiai ca asa o sa fie?" mai si zice ca il iubeste....
Dar nici pe sora mea nu pot sa o tradez...pt ca e sora mea si ma ajutat foarte mult
Oricum de parasit nu isi va parasi sotul,pt ca nu poate,cate nu a facut pt ea...ia luat masina,ia facut cont in banca,mereu ia cumparat tot ce a vrut....si a vrut tot ce e mai scump...
In curand o sa ma intorc in tara...sa vad ce o sa mai ii zica...
Multumesc celor care au citit povestea mea...

Postat pe 4 Martie 2009 09:00
sora ta, sora ta dar ar trebui sa o mai sfatuiesti si tu totusi sotul ei poate afla dintr-o prostie si sa nu regrete apoi, vezi deasta ni se mai intampla si lucruri rele pt. ca atunci cand le intalnim pe alea bune nu stim sa le apreciem. oricum succes, cat despre mama ta (adoptiva) daca este asa cum zici ai grija de ea si respecto
smigal
Postat pe 4 Martie 2009 13:46
doamne, asta da femeie(adik mama ta), merita tot ceea ce e mai bun in viatza, sa ai grija de ea. in cealalta privintza familia e familie, k? dar totusi spune-i sora-tii sa nu te mai bage pe tine, pt k nu e bine sa fii implicat in faza asta daca se afla.
cristi_nne
Postat pe 5 Martie 2009 12:58
Astea se intamplau acum 2 ani. Ce s-a mai intamplat intre timp??
andreuzza
Postat pe 16 Mai 2009 01:05
Hai, mai andreuzza, de unde 2 ani? Baiatul zice ca "acum fro 3 luni " a reaparut prima iubire a sorei, si zicea asta prin martie, deci sunt vreo 5 luni de atunci... intrebarea mea e daca fostul iubit ar fi reaparut in viata sorei si in cazul in care ea nu ar fi avut un "trai de lux"... ...
(ca doar intrusul "cu bani sta cam prost ", iar cand asta se intampla cand esti intr-o tara straina....)
ciudat cum i s-a facut tipului dor asa, deodata, dupa mai bine de...6-7 ani...
In ce tara se petrece actiunea?
Chrys4Angel
Postat pe 16 Mai 2009 09:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce se casatoresc oamenii!? 56 De la: a_alex 15 Martie 2009 18:08
help ,help,help... 3 De la: _dulcik_ 6 Mai 2009 22:05
Dilema! 21 De la: roz5bule6lila7 4 Iulie 2009 18:36
fetelor! ajutatzi ma! 7 De la: Kathara 29 August 2009 21:01
oare e o relatie.......? 6 De la: darksukkubus69 29 Noiembrie 2009 21:46