Setari Cookie-uri

Ce este iubirea???

sunt intr-un impas.....ce e iubirea....azi iubesc ..maine nu mai iubesc ....de ceva timp mi se intampla asta......poate sunt inconstienta...poate sunt doar un copil care vreau multe si poate chiar il iubesc pe El....de tinut tin la el ,....dar nu stiu daca e chiar iubire.....voi ce simtiti ?cum o descrieti??(eu sunt si o persoana mai rece ....adik nu sunt chiar atat de iubitoare nici cu familia)....astept parerea voastra
dalma
Postat pe 15 Ianuarie 2008 00:59
elly, draga, nici eu cand aveam 19 ani nu stiam ce e iubirea. Si au mai trecut ani buni pana am aflat. Sa stii ca nu exista nici o definitie, regula sau reteta sa cunosti sau sa recunosti iubirea. Totul in viata este relativ. Nu pot sa-ti spun cum simt eu iubirea, pentru fiecare este altfel, pt unii e de-ajuns o privire sau un gest si sunt siguri de iubire, pt altii e nevoie de timp, de fapte si isi dau seama de iubire. Tu poate nu stii daca il iubesti sau nu dar nici nu ai explicat ce simti, ce te framanta, ai spus doar "de tinut tin la el". Deci nu il iubesti, doar tii la el.

Postat pe 15 Ianuarie 2008 09:02
Iubirea e divina... Iubirea e atunci cand dai totul si nu astepti nimic in schimbi.Atunci cand iti doresti sa il vezi dis de dimineata,cand simti fluturasi in stomac.Iubirea e frumoasa si te face si pe tine frumoasa si optimista.Parere proprie si personala ,fiecare vede iubirea in felul lui,eu asa o vad...fiind ca iubesc
butterflylili
Postat pe 15 Ianuarie 2008 14:11
iubirea..............eu am iubit la varsta de 18 ani. Asa cum numai la varsta tineretii poti iubi,cu acei fluturasi pe care-i amintea liliana2007,cu emotii si cu daruire,dar.........n-a fost sa fie. L-am revazut dupa 14 ani,si pot spune ca am simtit din nou acei fluturasi in stomac,poate nu cu aceeasi intensitate, dar i-am simtit

Postat pe 15 Ianuarie 2008 22:10
poi ce sa zic....tin foarte mult la el...ne-am despartit....ma gandesc la el..acum imi e mai bine pt k am realizat k am alte prioritati in perioada asta(bacul) si daca e sa fie cue l isi va da si el seama k ma iubeste si o sa se sature de distractii cu fete usoare si de masinii..in fine...asta dk ma mai iubeste...dk nu asta e ......si vreau sa fiu optimista ..dk nu e sa fie cu el ..tot imi voi gasii eu unul...asta imi doresc ...sa am liniste ...si sa acel cineva sa ma iubeasca ....si sa ma simt bine cu el.Cand eram cu el ..pot sa zic k nu simteam fluturasii....dar ma simteam bine cu el ..ma simteam in largu meu ,protejata,intr-un cuvant...bine....stiam k pot sa il sun la orice ora si macar doar sa vb cu el k s ama linistesc ..ne dadeam sfaturi...dar din pacate nu cred k ma mai iubeste...asta e ...avetzi grija:*
dalma
Postat pe 17 Ianuarie 2008 18:58
Iubirea e divina... Iubirea e atunci cand dai totul si nu astepti nimic in schimbi.Atunci cand iti doresti sa il vezi dis de dimineata,cand simti fluturasi in stomac.Iubirea e frumoasa si te face si pe tine frumoasa si optimista.Parere proprie si personala ,fiecare vede iubirea in felul lui,eu asa o vad...fiind ca iubesc

Postat pe 29 Iunie 2008 23:12
Iubirea e puterea de a te tranpune in nevoile celuilalt,... de orice tip ar fi ele!
prin iubire eu inteleg generozitate umana, spirit de sacrificiu;
cred ca trebuie sa invatam sa iubim corect ptr sanatatea noastra mentala ! a se lua aminte ca nici creatorul nostru nu ne iubeste tocmai neconditionat ...
edviga
Postat pe 27 Octombrie 2008 16:49
“It is impossible to fall out of love. Love is such a powerful emotion, that once it envelops you it does not depart. True love is eternal. If you think that you were once in love, but fell out of it, then it wasn't love you were in. There are no 'exit' signs in love, there is only an 'on' ramp.”
mi se pare ca citatul asta descrie cel mai bine iubirea adevarata
DeeaCatalina
Postat pe 27 Octombrie 2008 17:10
Iubirea este ceva minunat,simti ca vrei sa fii mereu cu EL ,sa te trezesti langa el,sa dormi langa el ,sa il vezi mereu,cand ii auzi numai numele ai acei "fluturasi"in stomac.Iubirea este cand dai tot ce ai mai bun din tine si EL la fel .Iubirea adevarata o intalnesti o data in viata nu de zece ori.
Este parerea mea ,eu asa simt deoarce iubesc cu adevarat si sunt iubita.
andra_30_tm
Postat pe 29 Noiembrie 2008 00:57
bla,bla,bla

Postat pe 29 Noiembrie 2008 09:38
iubirea
un sentimnet atat de placut dar k sa ajungi la el trebuie sa lupti
iubirea este una din ramurile vietii de care ai nevoie k sa traiesti..e k aerul...mereu simti nevoie sa iubesti si sa fii iubit...iubirea te face sa zambesti,sa lupti,sa mergi mai departe
in iubire nu sunt reguli...totul e sa stii sa primesti iubirea si sa rasplatesti pt ce ai primit.
bestiuitza
Postat pe 29 Noiembrie 2008 10:07
iubirea inseamna a oferi...asta e sinonimul ei.sa oferi fara sa astepti nimic in schimb.cine poate sa ajunga la stadiul asta si sa simta iubirea in cea mai pura forma si cea mai inalta?

cand iubesti cu adevarat fericirea vine din faptul ca iti poti manifesta si darui iubirea! nu daca iubirea ti se intoarce...din nou iluzii iluzii..trebuie doar sa daruiesti fara sa te gandesti daca primesti si cat si cum primesti inapoi.
succes in iubire
DeeaCatalina
Postat pe 29 Noiembrie 2008 15:30
multumesc pt. raspunsurile date:P.sunt cinvinsa k o sa vina si ziua aceea la mn ,cand o sa simt iubirea in adevaratul sens al cuvantului;)).va pup:*
dalma
Postat pe 30 Noiembrie 2008 17:10
uite te pe blogul meu la "superb" si zi mi ce parere ai
morticia_adams
Postat pe 10 Ianuarie 2009 17:36
salut,eu iubesc de ceva timp un baiat si sincera sa fiu sunt foarte sigura de ceea ce simt deoarece simt ca sunt dispusa sa fac orice si sa renunt la orice pentru el.atunci cand esti dispus sa renunti la ceva pentru presupusul iubit iti dai seama ca intradevar iubesti.Deci draga mea inca nu ai gasit barbatul care sa iti fure inima....ceea ce simti tu eu cred ca nu e decat simpatie fata de acea persoana....parerea mea!

Postat pe 24 Februarie 2009 09:41
paulline_flori
Postat pe 24 Februarie 2009 09:48
iubirea e un sentiment intre 2 persoane.... e ceva frumos atunci cand o traiesti.... nu poti iubi de pe o zi pe alta...
_dulcik_
Postat pe 24 Februarie 2009 21:09
De la: dana_danetta2000, la data 2009-02-24 09:41:39salut,eu iubesc de ceva timp un baiat si sincera sa fiu sunt foarte sigura de ceea ce simt deoarece simt ca sunt dispusa sa fac orice si sa renunt la orice pentru el.atunci cand esti dispus sa renunti la ceva pentru presupusul iubit iti dai seama ca intradevar iubesti.Deci draga mea inca nu ai gasit barbatul care sa iti fure inima....ceea ce simti tu eu cred ca nu e decat simpatie fata de acea persoana....parerea mea!




sa stii ca ai dreptate ,cam asa gandesc si eu ......mersi pentru raspuns
dalma
Postat pe 24 Februarie 2009 23:04
It is impossible to fall out of love. Love is such a powerful emotion, that once it envelops you it does not depart. True love is eternal. If you think that you were once in love, but fell out of it, then it wasn't love you were in. There are no 'exit' signs in love, there is only an 'on' ramp.”
E foarte tare citatul asta..chiar are dreptate:):)..
Rodyyyyyyyyy
Postat pe 11 Iunie 2009 21:04
Iubirea este ceva minunat,simti ca vrei sa fii mereu cu EL ,sa te trezesti langa el,sa dormi langa el ,sa il vezi mereu,cand ii auzi numai numele ai acei "fluturasi"in stomac.Iubirea este cand dai tot ce ai mai bun din tine si EL la fel .Iubirea adevarata o intalnesti o data in viata nu de zece ori.
Este parerea mea ,eu asa simt deoarce iubesc cu adevarat si sunt iubitaaaa
kudika032109
Postat pe 28 August 2009 22:53
"Iubirea nu-i facuta sa dureze oricat ne-am dori....nu ..nuuu vreau sa-nceapa sa nu-ti mai pese ..ca se va sfarsi:|..Ce e iubirea? e durere, e placere sau chin ..nu voi stii niciodata ...e ca un trandafir cu spini!"


Iubirea e atunci cand mergeti la restaurant si te lasa sa`i papi si portia lui de cartofi prajiti


Iubirea...durere combinata cu placere.. un chin adorbail, o boala,, singura boala fara care nu putem supravietui... :X
Nicoleta01
Postat pe 29 August 2009 11:58
Ori iubesti , ori stai deoparte , cu atat mai putin , sa nu faci greseala , sa spui TE IUBESC....
Se prea poate ca persoana de langa tine sa te iubeasca , si o vei face sa sufere , iar suferintza din dragostea , este cea mai grea de suportat si cea mai dureroasa...eu sunt experimentat
Daca nu poti iubii , atunci nici tu nu vei fi iubita , iti vei bate joc , atunci nu te intreba mai tarziu dc platesti si pt ce....
Iubirea prinde viata si traieste cat vrem noi sa traiasca , atata timp cat este alimentata de ambele parti , pe urma , cel ce iubeste cel mai mult , va iubii in continuare , pana celalalt ai va frange inima...atunci trezirea va fi rece...brusca...nimicitoare.....
Unele persoane trec foarte repede peste....altii insa....sufera si ani....sau .....mai grav.......
Parerea mea : stai si fa o analiza a propriei persoane...si vezi ce simti...doar tu poti sti...noi...doar dam cu presupusa.........si vom spune mereu , doar prin ce am trecut noi....sau ce simtim noi.....sau cum suferim noi...dar ce simte celalalt de langa noi cu adevarat.......HABAR NU AVEM !!!
yneedlove
Postat pe 28 Septembrie 2009 17:30
Iubirea este ceva foarte minunat,simti ca vrei sa fii mereu cu EL ,sa te trezesti langa el,sa dormi langa el ,sa il vezi mereu,cand ii auzi numai numele ai acei "fluturasi"in stomac.Iubirea este cand dai tot ce ai mai bun din tine si EL la fel .Iubirea adevarata o intalnesti o data in viata nu de zece ori.
Este parerea mea ,eu asa simt deoarce iubesc cu adevarat si sunt iubitaaaaaaaaaaa
kudika032109
Postat pe 29 Septembrie 2009 16:46
De la: kudika032109, la data 2009-09-29 16:46:34Iubirea este ceva foarte minunat,simti ca vrei sa fii mereu cu EL ,sa te trezesti langa el,sa dormi langa el ,sa il vezi mereu,cand ii auzi numai numele ai acei "fluturasi"in stomac.Iubirea este cand dai tot ce ai mai bun din tine si EL la fel .Iubirea adevarata o intalnesti o data in viata nu de zece ori.
Este parerea mea ,eu asa simt deoarce iubesc cu adevarat si sunt iubitaaaaaaaaaaa


Pana ti'o furi.....pe urma mai vb noi
yneedlove
Postat pe 30 Septembrie 2009 18:22
De la: dalma, la data 2008-01-15 00:59:48sunt intr-un impas.....ce e iubirea....azi iubesc ..maine nu mai iubesc ....de ceva timp mi se intampla asta......poate sunt inconstienta...poate sunt doar un copil care vreau multe si poate chiar il iubesc pe El....de tinut tin la el ,....dar nu stiu daca e chiar iubire.....voi ce simtiti ?cum o descrieti??(eu sunt si o persoana mai rece ....adik nu sunt chiar atat de iubitoare nici cu familia)....astept parerea voastra


La 15 ani iubeam , la 17 iubeam si tot asa , pana cand la 19 l-am cunoscut pe sotul meu . Atunci mi-am dat seama ca nu au fost iubiri , au fost iluzia iubirii , deci , iluzii doar . Cand o sa il intalnesti pe EL , atunci singura iti vei da seama ce este . Si trebuie doar sa ai rabdare . Pana atunci , distreaza-te , savureaza tineretea ta . Eu spun asa , sa nu incerci sa o definesti . Si peste orice dezamagire sa treci cu curaj , sa incerci sa ramai cu amintirile placute . Intr-o zi si la poarta ta va bate iubirea si atunci cand se va intampla , o vei recunoaste .
danylor29
Postat pe 1 Octombrie 2009 04:45
sa ai intr-atat de multa incredere in persoana de langa tine, incat sa simti ca ii poti incredinta viata ta lui/ei.
greierash_is_back
Postat pe 1 Octombrie 2009 05:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELLO 8 De la: blaa 19 Februarie 2010 19:29
am nevoie de ajutor,nu stiu ce sa fac 44 De la: Ellena_Elle 15 Ianuarie 2011 12:31
De ce esti pe forum 13 De la: Mike_Dex 17 August 2014 13:52
Sa apelez la despartire sau nu?:-?? 45 De la: porumbita00 1 Mai 2011 10:41
cum treci peste moartea cuiva foarte drag? 68 De la: danny_danna 23 Iulie 2014 15:41