Setari Cookie-uri

Am nevoie de sfatul vostru

De la: Roco, la data 2009-02-16 06:45:13
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 22:26:01 eu sunt printre exceptiile alea care cred in prietenia sincera si dezinteresata intre un barbat si o femeie deoarece eu chiar traiesc asa ceva zi de zi.

Bai Imparate, tu chiar vrei sa le uzi pe toate femeile de pe Kudica? Mai e putin si ma ud si eu, zau! Vad ca chiar am inceput...
Provoci atac la scaune, ca te banui ca ai firma de curatenie.
De ce nu crezi ca intre un barbat si o femeie nu poate exista o relatie de prietenie sincera si dezinteresata
puiu66
Postat pe 16 Februarie 2009 21:43
De la: puiu66, la data 2009-02-16 21:43:43
De la: Roco, la data 2009-02-16 06:45:13
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 22:26:01 eu sunt printre exceptiile alea care cred in prietenia sincera si dezinteresata intre un barbat si o femeie deoarece eu chiar traiesc asa ceva zi de zi.

Bai Imparate, tu chiar vrei sa le uzi pe toate femeile de pe Kudica? Mai e putin si ma ud si eu, zau! Vad ca chiar am inceput...
Provoci atac la scaune, ca te banui ca ai firma de curatenie.
De ce nu crezi ca intre un barbat si o femeie nu poate exista o relatie de prietenie sincera si dezinteresata

Din cauza sexului.

Postat pe 17 Februarie 2009 04:35
De la: Roco, la data 2009-02-17 04:35:17
De la: puiu66, la data 2009-02-16 21:43:43
De la: Roco, la data 2009-02-16 06:45:13
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 22:26:01 eu sunt printre exceptiile alea care cred in prietenia sincera si dezinteresata intre un barbat si o femeie deoarece eu chiar traiesc asa ceva zi de zi.

Bai Imparate, tu chiar vrei sa le uzi pe toate femeile de pe Kudica? Mai e putin si ma ud si eu, zau! Vad ca chiar am inceput...
Provoci atac la scaune, ca te banui ca ai firma de curatenie.
De ce nu crezi ca intre un barbat si o femeie nu poate exista o relatie de prietenie sincera si dezinteresata

Din cauza sexului.


Mda...aici trebuie sa-ti dau dreptate.
ella_c
Postat pe 17 Februarie 2009 04:54


E na ?

Tot ce trebuie sa faci e sa o consideri unul dintre "homies" .
Nu te gandesti la lucruri "necurate" cand esti sau vb cu un tip , nu ?

Problem solved .

Mereu exista un interes , dar nu la cel care se gandeste roco .
Poate el are nevoie de o parere despre x.
Ea are nevoie de opinia lui in cazul x .

Nimeni nu e altruist 100% .
Poate amandoi vor inside info din tabara opusa .
Depinde de la caz la caz , dar poate exista prietenie fara sa se ajunga la mentalitatea lui Roco :)

Daca amandoi vor o prietenie sincera si stabilesc asta inca de la inceput , e chiar usor de realizat !
Poate fi ff. greu in cazul lui Roco , dar deh . Difera de la om la om .
un1_simplu_baiat
Postat pe 17 Februarie 2009 04:55
De la: un1_simplu_baiat, la data 2009-02-17 04:55:50

E na ?

Tot ce trebuie sa faci e sa o consideri unul dintre "homies" .
Nu te gandesti la lucruri "necurate" cand esti sau vb cu un tip , nu ?

Problem solved .

Mereu exista un interes , dar nu la cel care se gandeste roco .
Poate el are nevoie de o parere despre x.
Ea are nevoie de opinia lui in cazul x .

Nimeni nu e altruist 100% .
Poate amandoi vor inside info din tabara opusa .
Depinde de la caz la caz , dar poate exista prietenie fara sa se ajunga la mentalitatea lui Roco :)

Daca amandoi vor o prietenie sincera si stabilesc asta inca de la inceput , e chiar usor de realizat !
Poate fi ff. greu in cazul lui Roco , dar deh . Difera de la om la om .



Eu de cazul lui Roco vorbeam

Si tu ai dreptate..Dar sentimentele se modifica pe parcurs..Prietenii ii alegi dupa gustul tau. Sigur ajungi sa te indragostesti..
ella_c
Postat pe 17 Februarie 2009 05:08
De asta am zis sa se mentioneze inca de la inceput relatia pe care o vor .

App. , un cuplu batran din america i s-a luat un interviu despre casnicia lor si care e secretul ei .
Ei au raspuns " Marry your best friend !" .
Asa , ca fapt divers .
un1_simplu_baiat
Postat pe 17 Februarie 2009 05:20
De la: un1_simplu_baiat, la data 2009-02-17 04:55:50Mereu exista un interes , dar nu la cel care se gandeste roco

Eu n-am pomenit de vreun interes... Citeste cu atentie ce scriu altii ca le ametesti in capul tau.

Mai exista prietenii si intre sexe diferite - mai rar insa.
De obicei prieteniile sunt numai intre barbati.
Intre femei sunt altfel de relatii.

Postat pe 17 Februarie 2009 05:26
De la: ella_c, la data 2009-02-17 04:54:34
De la: Roco, la data 2009-02-17 04:35:17
De la: puiu66, la data 2009-02-16 21:43:43
De la: Roco, la data 2009-02-16 06:45:13
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 22:26:01 eu sunt printre exceptiile alea care cred in prietenia sincera si dezinteresata intre un barbat si o femeie deoarece eu chiar traiesc asa ceva zi de zi.

Bai Imparate, tu chiar vrei sa le uzi pe toate femeile de pe Kudica? Mai e putin si ma ud si eu, zau! Vad ca chiar am inceput...
Provoci atac la scaune, ca te banui ca ai firma de curatenie.
De ce nu crezi ca intre un barbat si o femeie nu poate exista o relatie de prietenie sincera si dezinteresata

Din cauza sexului.


Mda...aici trebuie sa-ti dau dreptate.
Incredibil dar adevarat,sa stiti ca totusi exista si asa ceva
puiu66
Postat pe 17 Februarie 2009 20:50
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 17:54:53Am avut acum cateva zile o intalnire cu o domnisoara. Rolul lui Cupidon l-a jucat o prietena comuna. Totul a decurs firesc am vorbit despre diverse. Eu m-am plasat strategic la masa ca sa ma uit in ochii ei tot timpul. din pacate intalnirea nu a durat prea mult si nu s-a continuat si cu o plimbare in parc. Seara i-am dat un mesaj pe hi5. I-am dat de inteles in cel mai politicos si decent mod ca imi place de ea si ca as vrea sa-mi dea datele ei de contact pentru a discuta mai multe, pentru o eventuala intalnire, pentru a ne cunoaste mai bine. Noi ne stim mai mult din descrierea prietenei comune( aici ma refer la temperament nu la aspect fizic). I-am spus ca o rog pe ea sa-mi dea idd-ul si nu vreau sa intervin la prietena noastra comuna deoarece nu este politicos asa. Mi-am cerut scuze daca sunt prea indraznet si i-am spus ca indiferent de ce va fi intalnirea cu ea va ramane o amintire placuta pt mine. Cupidon(prietena comuna) a vazut mesajul trimis de mine si mi-a spus ca am talent, e perfect, ea daca ar fi fost in locul respectivei ar fi fost data gata de un asemenea mesaj tongue.gif

Domnisoara in cauza discuta a doua zi pe mess cu, Cupidon si o intreaba ce parere am avut despre ea. I-a spus ca buna iar ea a zis ca sunt un tip interesant. Cupidon i-a spus sa se uite pe hi 5 ca "are impresia" tongue.gif ca i-am trimis un mesaj.

M-a adaugat in lista de Mess. Vineri ii propun sa mergem la un film. Cupidon zice ca poate am gresit a doua zi fiind Sf Valentin. I-am cerut si nr de tel. Mi-a raspuns a doua zi ca nu poate deoarece are treburi legate de job care nu necesita amanare si nu poate nici duminica seara. Cu toate astea mi-a dat nr de tel.

Intrebarea este: sa mai incerc o data saptamana viitoare sa o invit undeva?...Ma rog nu am nimic de pierdut doar sa nu creada ca sunt vreun nesimtit...Cupidon(femeie) ma sfatuieste sa insist..pe de alta parte parca nu-mi vine sa renunt atat de usor...
Vreau sa vad sfaturile femeilor...Parerea feminina este mai avizata...
monikgabriela2007
Postat pe 1 Martie 2009 10:22
Parerea mea:INSISTA! Nu ai nimik de pierdut,si apoi daca ea chiar nu avea de gand sa se mai intalneasca vreodata cu tine ,nu-ti dadea id-ul ei,nr de tel etc.Inca o data INSISTA si BAFTA MULTA!

Postat pe 10 Martie 2009 16:44
haha ha eu am fost in situatie fetei de care iti place
faza a fost k mie nu-mi placea de el.....acum da chiar f mult asta pt k a fost el sincer si mi-a spus raspikt knd m-a sunat motivul,,imi placi si nu te las sa-mi scapi macar o intalnire si decizi u,,asa k fa acelasi lucru si u....o sa fie ok
alina_860102
Postat pe 17 Martie 2009 16:20
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 17:54:53Am avut acum cateva zile o intalnire cu o domnisoara. Rolul lui Cupidon l-a jucat o prietena comuna. Totul a decurs firesc am vorbit despre diverse. Eu m-am plasat strategic la masa ca sa ma uit in ochii ei tot timpul. din pacate intalnirea nu a durat prea mult si nu s-a continuat si cu o plimbare in parc. Seara i-am dat un mesaj pe hi5. I-am dat de inteles in cel mai politicos si decent mod ca imi place de ea si ca as vrea sa-mi dea datele ei de contact pentru a discuta mai multe, pentru o eventuala intalnire, pentru a ne cunoaste mai bine. Noi ne stim mai mult din descrierea prietenei comune( aici ma refer la temperament nu la aspect fizic). I-am spus ca o rog pe ea sa-mi dea idd-ul si nu vreau sa intervin la prietena noastra comuna deoarece nu este politicos asa. Mi-am cerut scuze daca sunt prea indraznet si i-am spus ca indiferent de ce va fi intalnirea cu ea va ramane o amintire placuta pt mine. Cupidon(prietena comuna) a vazut mesajul trimis de mine si mi-a spus ca am talent, e perfect, ea daca ar fi fost in locul respectivei ar fi fost data gata de un asemenea mesaj tongue.gif

Domnisoara in cauza discuta a doua zi pe mess cu, Cupidon si o intreaba ce parere am avut despre ea. I-a spus ca buna iar ea a zis ca sunt un tip interesant. Cupidon i-a spus sa se uite pe hi 5 ca "are impresia" tongue.gif ca i-am trimis un mesaj.

M-a adaugat in lista de Mess. Vineri ii propun sa mergem la un film. Cupidon zice ca poate am gresit a doua zi fiind Sf Valentin. I-am cerut si nr de tel. Mi-a raspuns a doua zi ca nu poate deoarece are treburi legate de job care nu necesita amanare si nu poate nici duminica seara. Cu toate astea mi-a dat nr de tel.

Intrebarea este: sa mai incerc o data saptamana viitoare sa o invit undeva?...Ma rog nu am nimic de pierdut doar sa nu creada ca sunt vreun nesimtit...Cupidon(femeie) ma sfatuieste sa insist..pe de alta parte parca nu-mi vine sa renunt atat de usor...
Vreau sa vad sfaturile femeilor...Parerea feminina este mai avizata...
da-mi si mie id-ulsau nr lu cupidon
adrianoo33
Postat pe 19 Aprilie 2009 16:44
De la: Roco, la data 2009-02-17 04:35:17
De la: puiu66, la data 2009-02-16 21:43:43
De la: Roco, la data 2009-02-16 06:45:13
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 22:26:01 eu sunt printre exceptiile alea care cred in prietenia sincera si dezinteresata intre un barbat si o femeie deoarece eu chiar traiesc asa ceva zi de zi.

Bai Imparate, tu chiar vrei sa le uzi pe toate femeile de pe Kudica? Mai e putin si ma ud si eu, zau! Vad ca chiar am inceput...
Provoci atac la scaune, ca te banui ca ai firma de curatenie.
De ce nu crezi ca intre un barbat si o femeie nu poate exista o relatie de prietenie sincera si dezinteresata

Din cauza sexului.
sigur ca exista prietenie intre un barbat si o femeie cu o singura conditie: careva sa fie transexual
eu_nusi
Postat pe 19 Aprilie 2009 16:49
iuiiiiiiiiii, ce rai sunteti!
Lucia1971
Postat pe 19 Aprilie 2009 16:56
Pai nu vei sti daca se va lega ceva intre voi doi pana nu incerci,si daca mai lasi sa treaca o sapt -doua ma indoiesc ca va mai crede ca ai fost vreodata interesat de ea.Sun'o,intreab'o ce face...in sf,incerci sa porti o conversatie la telefon.Da..insista,dar putin tact nu strica,daca ma intelegi. Mult succes si noroc!
lighton
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ROMANUL UITATOR?CE PUTE SA UITE? 3 De la: anastasia_m 2 Iunie 2010 21:28
Ne intalnim pe ascuns...pt ca...:( 266 De la: cristiana_cris 26 Octombrie 2009 14:42
O iubesc pe CRISTINA ,va rog ajutati-ma s-o cuceresc. 605 De la: Rock_this 18 Iunie 2009 13:02
UNDE AI? 27 De la: scorpio67 8 Iunie 2010 12:26
ce ar trebui sa fac..... 31 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 21:37