Setari Cookie-uri

despartita ieri

salut fetelor! ieri m-am despartit de prietenul meu de 4 ani pe care l-am iubit, si inca il iubesc foarte mult. vreau sa stiu cum scap de senzatia asta de "picior amputat". am crezut ca va fi the one dar se pare ca el era de parere ca nu ne potrivim. asta este, dar am oricum o perioada mai proasta din punct de vedere moral si fara "acest ajutor". am oferit tot ce puteam in relatia asta si ce-i mai trist este ca cel mai bine ma simteam cu el. ma simteam acasa si ma simteam protejata. acuma parca nu mai sunt eu. nu stiu cine sunt si nu stiu cine este, sau a fost el. simt ca cineva mi-a furat astia 4 ani.
simonsez
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:57
trece ..cu timpu' !nu te inchide in casa ..iesi cu prietenii,dute la o sala,ocupati timpu'cu diferite activitati .si resemneaza-te ..
blaa
Postat pe 31 Ianuarie 2010 13:10
Simonsez,
Pentru noi femeile orice despartire este dureroasa; acesta e pretul pe care il platim. Stiu, nu e drept dar ....Acesta e motivul pentru care noi, mai mult decit companionii nostri am evoluat, ...ce nu ne doboara ne intareste... E una din "milstone"urile vietii... totul e sa stim cum trecem peste.....in liniste, stind de vorba sincer cu interiorul nostru, ce vrem de fapt vs. ce ni se potriveste, unde am gresit, unde nu am fost intelese, unde nu am inteles noi,.... nu o tragedie,
Scopul vietii noastre este "maturizarea" spirituala si, din pacate exact experientele (de cele mai multe ori negative) ne ajuta.....

Succes!
misteriousblueeyes
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:35
De la: misteriousblueeyes, la data 2010-01-31 15:35:05Simonsez,
Pentru noi femeile orice despartire este dureroasa; acesta e pretul pe care il platim. Stiu, nu e drept dar ....Acesta e motivul pentru care noi, mai mult decit companionii nostri am evoluat, ...ce nu ne doboara ne intareste... E una din "milstone"urile vietii... totul e sa stim cum trecem peste.....in liniste, stind de vorba sincer cu interiorul nostru, ce vrem de fapt vs. ce ni se potriveste, unde am gresit, unde nu am fost intelese, unde nu am inteles noi,.... nu o tragedie,
Scopul vietii noastre este "maturizarea" spirituala si, din pacate exact experientele (de cele mai multe ori negative) ne ajuta.....

Succes!

m-ai omorat.........
iar pt suferinda care care a postat.... ca sa treci mai repede peste fa o lista mare in care sa treci toate defectele lui, crede-ma functioneaza, si scrii acolo , sau o scrii in gand, tot ce te-a suparat, deranjat, intrigat la persoana lui....... la mine a mers de minune!!! asa de tare incat acum ii doresc moartea
Shhh
Postat pe 31 Ianuarie 2010 16:19
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .
Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 5 Februarie 2010 20:19
Daca nu te-ai lecuit nici acum,incearca o betie zdravana.Merge garantat.Coniac sau bere.
nicossia
Postat pe 7 Februarie 2010 18:55
ar trebui sa te bucuri ca esti libera .....
kudika099473
Postat pe 9 Februarie 2010 17:11
ani din viata nu inseamna nimic sunt altii care se despart dupa 25 si pe deasupra mai au si copii e greu.. dar toate trec asa cum vin
yumy
Postat pe 17 Februarie 2010 07:28
Incearca sa vorbesti cu el si poate o sa va impacati.
Andre33a
Postat pe 17 Februarie 2010 15:34
"Dupa nori apare soarele.."
Incearca sa iti gasesti o ocupatie,iesi,stai cu prietenele,cunoaste alta lume..si cu timpul va trece,totul va fi bine
liliac_
Postat pe 17 Februarie 2010 16:27
De la: yumalai, la data 2010-02-17 07:28:07ani din viata nu inseamna nimic sunt altii care se despart dupa 25 si pe deasupra mai au si copii e greu.. dar toate trec asa cum vin
aista asa e
dontworibehapi
Postat pe 17 Februarie 2010 16:39
De la: simonsez, la data 2010-01-31 12:57:18salut fetelor! ieri m-am despartit de prietenul meu de 4 ani pe care l-am iubit, si inca il iubesc foarte mult. vreau sa stiu cum scap de senzatia asta de "picior amputat". am crezut ca va fi the one dar se pare ca el era de parere ca nu ne potrivim. asta este, dar am oricum o perioada mai proasta din punct de vedere moral si fara "acest ajutor". am oferit tot ce puteam in relatia asta si ce-i mai trist este ca cel mai bine ma simteam cu el. ma simteam acasa si ma simteam protejata. acuma parca nu mai sunt eu. nu stiu cine sunt si nu stiu cine este, sau a fost el. simt ca cineva mi-a furat astia 4 ani.

e foarte greu cand te desprati de cinneva mai ales pe care il iubesti....cunosc si stiu cum...simti ca te sufosci...ca nu ai aer si chesti de genul asta....dar trebuie sa speri in continuare si sa incerci sa mergi mai departe viata merita traita...pana la urma o sa apara cineva cel putin asta sper eu...pentru ca sunt cam in aceeasi situatie ca si tine
dontworibehapi
Postat pe 17 Februarie 2010 16:46
dupa 4 ani de zile spune ca nu va potriviti....daca era asha tare greu si-a dat seama,poate e alt motiv..bine nu pot sa imi dau eu cu parerea tu stii cel mai bine ce este intre voi

nush ce poate fi in capul lui dar sfatu meu...de fapt..parerea mea
este sa nu te inchizi in tine de uitat nu ai cum sa uiti si nici nu cred ca vrei dar gaseste undeva un loc in inima ta si pastreaza doar momeentele frumoase...in 4 ani de zile e si iubire dar e si obisnuinta..aqm poate iti e greu si pt ca daca aveai o problema te duceai la el gaseai in el sprijin,consolare,intelegere..etc

incearca sa gandesti pozitiv iesi cu prietenele cum spunea cineva si mai sus ocupa+ti timpul cu o activitate ce iti place e cel mai bine..si ai sa vezi ca o sa te obisnuiesti cu ideea..


bafta:*
_PrInTzEs_
Postat pe 17 Februarie 2010 21:44
De la: simonsez, la data 2010-01-31 12:57:18salut fetelor! ieri m-am despartit de prietenul meu de 4 ani pe care l-am iubit, si inca il iubesc foarte mult. vreau sa stiu cum scap de senzatia asta de "picior amputat". am crezut ca va fi the one dar se pare ca el era de parere ca nu ne potrivim. asta este, dar am oricum o perioada mai proasta din punct de vedere moral si fara "acest ajutor". am oferit tot ce puteam in relatia asta si ce-i mai trist este ca cel mai bine ma simteam cu el. ma simteam acasa si ma simteam protejata. acuma parca nu mai sunt eu. nu stiu cine sunt si nu stiu cine este, sau a fost el. simt ca cineva mi-a furat astia 4 ani.

zilele si noptile vor deveni chin pentru tine...vei izbucni in plans, mergand pe strada, la servici, etc...vei suferi foarte mult...vei crede ca viata ta s a sfarsit in momentul despãrþirii...dar vei trece peste toate astea...4 ani nu s epot uita atat de usor...si daca nu se va intoarce la tine, toata viata il vei pastra in inima ta...dar trebuie sa ai puterea de a merge mai departe...viata este prea frumoasa...nu cred ca te merita...nu cred ca in acesti 4 ani si a dat seama de valoare ta...oriunde vei merge, orice vei face el va fi pentru totodeauna in inima ta...lupta cu tine si resemneaza ta...demonstreaza ti tie ca esti puternica...si eu am trecut peste aceste momente dar am reusit (cu greu) sa merg mai departe iar el este acum doar o amintire frumoasa si vie pentru mine...daca il mai iubesc?da, inca il mai iubesc...fii tare...
catalina69
Postat pe 18 Februarie 2010 09:08
De la: simonsez, la data 2010-01-31 12:57:18salut fetelor! ieri m-am despartit de prietenul meu de 4 ani pe care l-am iubit, si inca il iubesc foarte mult. vreau sa stiu cum scap de senzatia asta de "picior amputat". am crezut ca va fi the one dar se pare ca el era de parere ca nu ne potrivim. asta este, dar am oricum o perioada mai proasta din punct de vedere moral si fara "acest ajutor". am oferit tot ce puteam in relatia asta si ce-i mai trist este ca cel mai bine ma simteam cu el. ma simteam acasa si ma simteam protejata. acuma parca nu mai sunt eu. nu stiu cine sunt si nu stiu cine este, sau a fost el. simt ca cineva mi-a furat astia 4 ani.
Asta este ..viata masii...aceste situatii ma fac sa urasc ...barbatii de ocazie,sa zic asa !!!
cristinxxx
Postat pe 18 Februarie 2010 09:38
De la: simonsez, la data 2010-01-31 12:57:18salut fetelor! ieri m-am despartit de prietenul meu de 4 ani pe care l-am iubit, si inca il iubesc foarte mult. vreau sa stiu cum scap de senzatia asta de "picior amputat". am crezut ca va fi the one dar se pare ca el era de parere ca nu ne potrivim. asta este, dar am oricum o perioada mai proasta din punct de vedere moral si fara "acest ajutor". am oferit tot ce puteam in relatia asta si ce-i mai trist este ca cel mai bine ma simteam cu el. ma simteam acasa si ma simteam protejata. acuma parca nu mai sunt eu. nu stiu cine sunt si nu stiu cine este, sau a fost el. simt ca cineva mi-a furat astia 4 ani.

De la: simonsez, la data 2010-01-31 12:57:18salut fetelor! ieri m-am despartit de prietenul meu de 4 ani pe care l-am iubit, si inca il iubesc foarte mult. vreau sa stiu cum scap de senzatia asta de "picior amputat". am crezut ca va fi the one dar se pare ca el era de parere ca nu ne potrivim. asta este, dar am oricum o perioada mai proasta din punct de vedere moral si fara "acest ajutor". am oferit tot ce puteam in relatia asta si ce-i mai trist este ca cel mai bine ma simteam cu el. ma simteam acasa si ma simteam protejata. acuma parca nu mai sunt eu. nu stiu cine sunt si nu stiu cine este, sau a fost el. simt ca cineva mi-a furat astia 4 ani.


Am incercat sa vad ce varsta ai, dar profilul tau e.. incomplet.
Draga, majoritatea celor care am trecut de o varsta, am avut si o deceptie in dragoste. Pe mine m-a tinut aproape 3 ani prima mea relatie. Dar in cazul meu, eu am fost cea care a terminat-o. Asta nu inseamna insa ca nu am suferit. Chiar si dupa un an, inca ma gandeam la el si cum ar fi fost. Dar nu avea rost sa ma mint, imi facea mai mult rau decat bine. In fine, poate nu e cazul tau.
Solutia mea: am ascuns undeva toate amintirile (poze, cadouri etc.) in speranta ca voi fi candva suficient de puternica sa le revad; am incetat orice contact cu el, cu toate ca faceam parte din acelasi grup de prieteni. Iar apoi, asa cum spunea altcineva.. am cantarit situatia: eu voiam sa studiez, el era cam incult si prefera sa munceasca (ba mai mult imi cerea sa renunt eu la studii pentru a pleca din tara cu el), eu eram sociabila, el era doar aparent (ca sa ma poata controla, verifica)si multe alte incompatibilitati.

A trecut aproape o luna. Poate ne tii la curent cu ce s-a mai petrecut. Poate v-ati impacat, cine stie Cu toate ca, dupa parerea mea, nu ar merita.
Mult succes!
kudi_onutsa
Postat pe 18 Februarie 2010 09:39
De la: simonsez, la data 2010-01-31 12:57:18salut fetelor! ieri m-am despartit de prietenul meu de 4 ani pe care l-am iubit, si inca il iubesc foarte mult. vreau sa stiu cum scap de senzatia asta de "picior amputat". am crezut ca va fi the one dar se pare ca el era de parere ca nu ne potrivim. asta este, dar am oricum o perioada mai proasta din punct de vedere moral si fara "acest ajutor". am oferit tot ce puteam in relatia asta si ce-i mai trist este ca cel mai bine ma simteam cu el. ma simteam acasa si ma simteam protejata. acuma parca nu mai sunt eu. nu stiu cine sunt si nu stiu cine este, sau a fost el. simt ca cineva mi-a furat astia 4 ani.


Si eu trec prin aceeasi situatie...numai ca nu e vb de 4 ani, ci de aproape 2... simt ca nimic nu mai are sens fara el, as da orice sa se intoarca... oare se poate trece peste asta? se pot uita atatea amintiri?
love_is_precious
Postat pe 23 Mai 2010 14:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum il cuceresti 20 De la: Laurelin 28 Aprilie 2009 23:58
Intalnirea cu un baiat manierat 2 De la: kudika_12958 18 August 2012 10:03
doresc sa aflu ceva de la fetele de pe acest site 111 De la: cotyca 26 Februarie 2010 12:46
Va rog sa mi dati un sfat din suflet!!!!! 70 De la: kudika_9431 23 August 2012 11:26
who wants yo be my girl ? 578 De la: Diavolyta_ 14 Mai 2009 17:29