Setari Cookie-uri

Ce faci in acest moment!?



Doamna invatatoare:
-Bula maine mama ta sa te insoteasca la scoala!
-Nu se poate Doamna!Mama a murita calcata de buldozer!
Socata Doamna:
-Bine atunci vi cu tata!
-Nu se poate si el a fost calcat de buldozer!
din ce in ce mai socata invatatoare:
-Pot veni bunicii!
-Din pacate au avut aceeasi soarta!!
Siderata invatatoarea il intreaba pe Bula:
-Si tu ce faci singur acasa!
-Ma joc cu buldozerul!!

kiss_my_ass
Postat pe 28 August 2013 15:24
De la: kiss_my_ass, la data 2013-08-28 15:24:00

Doamna invatatoare:
-Bula maine mama ta sa te insoteasca la scoala!
-Nu se poate Doamna!Mama a murita calcata de buldozer!
Socata Doamna:
-Bine atunci vi cu tata!
-Nu se poate si el a fost calcat de buldozer!
din ce in ce mai socata invatatoare:
-Pot veni bunicii!
-Din pacate au avut aceeasi soarta!!
Siderata invatatoarea il intreaba pe Bula:
-Si tu ce faci singur acasa!
-Ma joc cu buldozerul!!



rondina
Postat pe 28 August 2013 15:26
Azi dimineata conduceam pe autostrada cand, intr-o data, m-am uitat in stanga. Si ce mi-au vazut ochii ? Langa mine, intr-un BMW ultimul racnet, nou si stralucitor, o femeie tanara si frumoasa, conducea cu 120 Km/ora. In acelasi timp se uita in oglinda, rujandu-se. Mi-am intors privirea la drum si dupa cateva secunde am vazut-o din nou, depasindu-ma si continuand sa se fardeze. E adevarat, eu sunt barbat curajos, dar ce facea ea m-a infricosat asa de tare incat aparatul electric de barbierit mi-a cazut din mana, peste mana dreapta in care tineam sandwichul, care la randul lui a cazut peste picioarele mele. M-am manjit tot de maioneza. Am incercat sa indrept ghidonul cu genunchiul si de atata zapaceala mi-a zburat telefonul mobil de la ureche si a cazut chiar in ceasca de cafea pe care o tineam intre picioare. Cafeaua fierbinte s-a imprastiat in toate directiile. Vai, ce arsuri am capatat pa ambele maini si pe... pantaloni. Cafeaua fierbinte mi-a stins si tigara, mi-a distrus celularul si mi-a intrerupt convorbirea care era intr-adevar, dar intr-adevar IMPORTANTA!! Cine dracu' le-a dat voie femeilor sa conduca?
piscotica
Postat pe 28 August 2013 15:27
De la: piscotica, la data 2013-08-28 15:27:09Azi dimineata conduceam pe autostrada cand, intr-o data, m-am uitat in stanga. Si ce mi-au vazut ochii ? Langa mine, intr-un BMW ultimul racnet, nou si stralucitor, o femeie tanara si frumoasa, conducea cu 120 Km/ora. In acelasi timp se uita in oglinda, rujandu-se. Mi-am intors privirea la drum si dupa cateva secunde am vazut-o din nou, depasindu-ma si continuand sa se fardeze. E adevarat, eu sunt barbat curajos, dar ce facea ea m-a infricosat asa de tare incat aparatul electric de barbierit mi-a cazut din mana, peste mana dreapta in care tineam sandwichul, care la randul lui a cazut peste picioarele mele. M-am manjit tot de maioneza. Am incercat sa indrept ghidonul cu genunchiul si de atata zapaceala mi-a zburat telefonul mobil de la ureche si a cazut chiar in ceasca de cafea pe care o tineam intre picioare. Cafeaua fierbinte s-a imprastiat in toate directiile. Vai, ce arsuri am capatat pa ambele maini si pe... pantaloni. Cafeaua fierbinte mi-a stins si tigara, mi-a distrus celularul si mi-a intrerupt convorbirea care era intr-adevar, dar intr-adevar IMPORTANTA!! Cine dracu' le-a dat voie femeilor sa conduca?


asta-i ca aia cu instructiunile de folosire a cardului!!
kiss_my_ass
Postat pe 28 August 2013 15:29
De la: piscotica, la data 2013-08-28 15:27:09Azi dimineata conduceam pe autostrada cand, intr-o data, m-am uitat in stanga. Si ce mi-au vazut ochii ? Langa mine, intr-un BMW ultimul racnet, nou si stralucitor, o femeie tanara si frumoasa, conducea cu 120 Km/ora. In acelasi timp se uita in oglinda, rujandu-se. Mi-am intors privirea la drum si dupa cateva secunde am vazut-o din nou, depasindu-ma si continuand sa se fardeze. E adevarat, eu sunt barbat curajos, dar ce facea ea m-a infricosat asa de tare incat aparatul electric de barbierit mi-a cazut din mana, peste mana dreapta in care tineam sandwichul, care la randul lui a cazut peste picioarele mele. M-am manjit tot de maioneza. Am incercat sa indrept ghidonul cu genunchiul si de atata zapaceala mi-a zburat telefonul mobil de la ureche si a cazut chiar in ceasca de cafea pe care o tineam intre picioare. Cafeaua fierbinte s-a imprastiat in toate directiile. Vai, ce arsuri am capatat pa ambele maini si pe... pantaloni. Cafeaua fierbinte mi-a stins si tigara, mi-a distrus celularul si mi-a intrerupt convorbirea care era intr-adevar, dar intr-adevar IMPORTANTA!! Cine dracu' le-a dat voie femeilor sa conduca?

Cum cine?! Sigur tot o femeie....
rondina
Postat pe 28 August 2013 15:29
Draga Abbe,
Nu ti-am scris niciodata pana acum, dar chiar am nevoie de sfatul tau pentru o decizie cruciala. Am suspectat de ceva timp ca sotia ma inseala. Semnele obisnuite... suna telefonul si daca raspund eu, cel care ma suna inchide. Sotia a iesit cu prietenele recent foarte mult si cand o intreb cine sunt ele intotdeauna imi raspunde "Doar niste prietene de la serviciu, nu le cunosti." Stau intotdeauna treaz sa ma uit pe geam ca sa vad taxiul ei cand vine acasa, dar intotdeauna vine jos, pe alee. Desi aud o masina care pleaca de parca ar fi coborat din ea in coltul strazii. De ce? Poate nu era intr-un taxi? Odata am luat telefonul ei doar pentru a vedea cat e ceasul si a inceput sa se enerveze si sa tipe ca niciodata sa nu ii mai ating telefonul si de ce o verificam in acest mod. In fine, niciodata nu am deschis acest subiect cu sotia mea. Cred ca in adancul sufletului meu pur si simplu nu vreau sa aflu adevarul, dar aseara a iesit iar si m-am hotarat s-o verific mai bine. Am hotarat sa parchez motocicleta mea Harley Davidson aproape de garaj si sa ma ascund dupa ea pentru a avea o vedere larga asupra intregii strazi cand ea ar fi venit acasa. Chiar in acel moment, cand eram culcat dupa Harley-ul meu, am observat ca prin invelisul de la supapa motorului meu parea ca se scurge putin ulei. E ceva ce pot repara si singur sau trebuie sa o aduc inapoi la dealer?

asta-i cu dedicatie ptr.darine
piscotica
Postat pe 28 August 2013 15:31
Un azil de batrani inchiriaza un autocar pentru o excursie. La putin timp de la plecare, soferul simte o bataie usoara pe umar si o bunicuta il intreaba daca vrea niste alune.
Soferul accepta bucuros pumnul de alune pe care i-l ofera batrana.
Dupa vreo 15 minute, batrana vine din nou cu un pumn de alune. Povestea se repeta inca de vreo cateva ori, dupa care soferul, nedumerit, o intreaba cand apare iar langa scaunul lui:
- Mamaie, da' de ce nu mancati alunele, ca sunt scumpe, si aveti pensii mici...
- Eee, da crezi ca mai avem dinti sa mancam noi alune?
- Pai bine, si atunci de ce mai dati banii pe ele daca nu le puteti manca?
- Eee, de fapt nici nu vrem alune, noi sugem doar ciocolata de pe ele ...


kiss_my_ass
Postat pe 28 August 2013 15:35

ioi minte mi-a luat-o razna incercand sa-si imagineze pe tanti cu proteza-n manuta ,sugand aradidele

Dupa ce loveste un pieton, masina isi continua drumul inca 10 metri. Soferul opreste,scoate capul pe fereastra si tipa:
-Fii mai atent!
Pietonul se ridica speriat si intreaba:
-De ce, dai inapoi?
piscotica
Postat pe 28 August 2013 15:37
De la: piscotica, la data 2013-08-28 15:37:54
ioi minte mi-a luat-o razna incercand sa-si imagineze pe tanti cu proteza-n manuta ,sugand aradidele

Dupa ce loveste un pieton, masina isi continua drumul inca 10 metri. Soferul opreste,scoate capul pe fereastra si tipa:
-Fii mai atent!
Pietonul se ridica speriat si intreaba:
-De ce, dai inapoi?



kiss_my_ass
Postat pe 28 August 2013 15:40
si ultimile pe ziua de azi

Un tip se trezeste in ambulanta:
- U... u... unde ma duceti!
- La morga!
- Pai nu am... murit!
- Pai... nu am ajuns!
______________
Ardea o casa de tigani. El catre ea:
-Fah', parca miroase a zahar ars!
-Pai n-avea maica-ta diabet? ...
_______________
Nasterile sunt de trei tipuri:
1) spontane - cand nevasta naste la o luna dupa casatorie.
2) tardive - cand naste nevasta la doi ani de la moartea sotului.
3) extrauterine - cand naste servitoarea
piscotica
Postat pe 28 August 2013 15:43
o dupa amiaza frumoasa tuturor!!!!
eu_ovidiu
Postat pe 28 August 2013 16:16
Muse__
Postat pe 28 August 2013 17:16
eu_ovidiu
Postat pe 28 August 2013 17:26
De la: eu_ovidiu, la data 2013-08-28 17:26:07

Muse__
Postat pe 28 August 2013 17:27
De la: Muse__, la data 2013-08-28 17:27:40
De la: eu_ovidiu, la data 2013-08-28 17:26:07







muzo`...e greu nde ajuns la tine...cata vreme....ne lovim de...altele....deci....hai sa rezolvam!!!
eu_ovidiu
Postat pe 28 August 2013 17:34
De la: eu_ovidiu, la data 2013-08-28 17:34:26
De la: Muse__, la data 2013-08-28 17:27:40
De la: eu_ovidiu, la data 2013-08-28 17:26:07







muzo`...e greu nde ajuns la tine...cata vreme....ne lovim de...altele....deci....hai sa rezolvam!!!


pentru ca sunt o antipatica

I'm a bussiness girl, busy as though you see me around :P:P:P
ma chinuie talentele :))))))
Muse__
Postat pe 28 August 2013 17:35
I feel good

http://www.youtube.com/watch?v=u5HRzaOFhec
Muse__
Postat pe 28 August 2013 17:38
am gresit topicul, omg. :p
Muse__
Postat pe 28 August 2013 17:39
si eu...is la fel de...greu de ajuns...asa ca...om vighe`......
eu_ovidiu
Postat pe 28 August 2013 17:47
ocupati, ocupati, dar de pupat, poti sa ma pupi
Muse__
Postat pe 28 August 2013 17:49
Azi, sunt nostalgicã… Nu știu dacã din cauza ploii sau doar pentru cã aceasta este ultima sãptãmânã din august...
Cu gândul la toamnã, mi-am amintit de aceastã poezie care îmi place...

Cad frunzele... cad ca din departare,
de parcã vestejesc grãdini din ceruri,
cu gesturi de negare cad, de-a rândul.
Iar noptile, cum cade greu pãmantul
din toate stelele, intr-o insingurare.

Noi toti cãdem. Si mâna asta, iatã.
Cãderea, vezi, e-n toti si in oricine,
Si totusi, este Unul care tine
nespus de blând, pe maini, cãderea toata.
_MySelf_
Postat pe 28 August 2013 18:16
:)
Muse__
Postat pe 28 August 2013 18:30
De la: eu_ovidiu, la data 2013-08-28 16:16:30o dupa amiaza frumoasa tuturor!!!!

si tieeeeeeeeeeeeeeeeee...si fara nostalgii...
pup taty...
_MySelf_
Postat pe 28 August 2013 18:34
egali din nastere
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5Zkrw7MQx5g
sssss sarpele ascuns ssss sta la panda
acum-sunt-eu
Postat pe 28 August 2013 22:26


daca ati adus serpi p-aici,io nu mai intru
Ame_li
Postat pe 28 August 2013 22:30
ai intrat deja,,ai de grija
acum-sunt-eu
Postat pe 28 August 2013 22:37
De la: acum-sunt-eu, la data 2013-08-28 22:37:05ai intrat deja,,ai de grija


hai lasa-ma
Ame_li
Postat pe 28 August 2013 22:42
Ai grija de viata, vulturi planeaza-n ceatza
O fiinta intinde o mana, cealalta poate fi hoatza
In dobanda sarpele ascuns sta la panda
De-un fir de atza atarna totul intr-o secunda
Leii devin prada, femei vin gramada, pe una o vrei,
Ramas fara iubirea ei te-apuci sa bei
Privind in pahar astepti sa vina un zar
Un prieten rar trece...
Tu nu-l observi macar
Ai trudit visand ani de zile, copile
Sa obtii ceea ce altuia intr-o zi pe pile
Nu-ti doresti a stii vreuna din meserii
Cand tatii se sting saraci muncind zi de zi
Ai frati in puscarii legati pentru smecherii
Unii sfarsesc in franghii darul de-a trai
Banul sapa o groapa in care viermii s-adapa
Din sange fratelui fratelui prefacut in apa.
acum-sunt-eu
Postat pe 28 August 2013 23:01
http://www.youtube.com/watch?v=73hLx0mputU
acum-sunt-eu
Postat pe 28 August 2013 23:11
http://www.youtube.com/watch?v=O_Fpad20Zbk
acum-sunt-eu
Postat pe 28 August 2013 23:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
joc 3 De la: yumalai 17 Noiembrie 2009 09:16
Ce parere aveti despre aceasta rugaciune ? 14 De la: Radu_Cristian_1 20 Februarie 2014 13:41
Ce spune Presa despre Electro Star 7 De la: onnyta 23 Septembrie 2008 14:17
repetitii cu saxofon in apartament 2 De la: kudika_21633 29 Aprilie 2015 09:36
VAND LICENTA SOCIOLOGIE! 2 De la: loca 1 Februarie 2011 19:20