Setari Cookie-uri

nevoie mare de sfaturi!

Locuiesc cu prietenul meu de 1 an si ne intelegem minunat, eu inca sunt la facultate si avem o mica problema..el lucreza in domeniul constructiilor, mai precis e electrician, si pana se ne afecteze criza si apareau blocuri ca ciupercile dupa ploaie el facea cam 10000 RON la doua saptamani (nu glumesc).
Dar de cand cu criza, blocuri nu se mai construiesc.. el s-a reprofilat, iar acum este electromecanic de ascensoare, pe scurt monteaza lifturi si este o meserie foarte grea si solicitanta. bugetul s-a redus, acum face numai 30 de milioane pe luna si munceste cam 10 ore pe zi inclusiv sambata. Mai nou vrea sa se angajeze si in alt loc, unde sa munceasca dupa program. I-am propus de foarte multe ori sa ma lase si pe mine sa ma angajez undeva dar el nici nu vrea sa auda si imi tot spune sa-mi vad linistita de facultate si sa-l las pe el sa-si faca griji pentru bani. Intrebarea mea este: stiti vreun job eventual part-time (nu ma astept la ceva foarte bine platit) cu program flexibil, ca sa nu fiu nevoita sa lipsesc de la anumite cursuri, sau unul ce implica munca pe calculator acasa? va multumesc din suflet... si scuzati lungimea mesajului
P.S.: am mai muncit in timpul verii la un magazin vestimentar in Mall.( nu stiu la ce ajuta )
simonycik
Postat pe 17 Februarie 2009 08:51
Inscrie-te pe ejobs...si cauta si tu call-centere k ei angajeaza pe toti fara sa conteze k deabea ai trecut de liceu,si la part-time....e simplu.Multa bafta!:*
misterrrr
Postat pe 27 Februarie 2009 20:33
Mesajul asta face parte din categoria
,,Tanara, draguta, blonda, sexy, fara obligatii, 90-60-90, picioare 1,20m, ... exotica, misterioasa, amatoare de senzatii tari, vand camion'' ?
iris_4_ever
Postat pe 27 Februarie 2009 22:24
si cand ma gandesc ca-s unii care au 10 mil pe luna
kitty_krieger
Postat pe 27 Februarie 2009 23:07
De la: simonycik, la data 2009-02-17 08:51:24Locuiesc cu prietenul meu de 1 an si ne intelegem minunat, eu inca sunt la facultate si avem o mica problema..el lucreza in domeniul constructiilor, mai precis e electrician, si pana se ne afecteze criza si apareau blocuri ca ciupercile dupa ploaie el facea cam 10000 RON la doua saptamani (nu glumesc).
Dar de cand cu criza, blocuri nu se mai construiesc.. el s-a reprofilat, iar acum este electromecanic de ascensoare, pe scurt monteaza lifturi si este o meserie foarte grea si solicitanta. bugetul s-a redus, acum face numai 30 de milioane pe luna si munceste cam 10 ore pe zi inclusiv sambata. Mai nou vrea sa se angajeze si in alt loc, unde sa munceasca dupa program. I-am propus de foarte multe ori sa ma lase si pe mine sa ma angajez undeva dar el nici nu vrea sa auda si imi tot spune sa-mi vad linistita de facultate si sa-l las pe el sa-si faca griji pentru bani. Intrebarea mea este: stiti vreun job eventual part-time (nu ma astept la ceva foarte bine platit) cu program flexibil, ca sa nu fiu nevoita sa lipsesc de la anumite cursuri, sau unul ce implica munca pe calculator acasa? va multumesc din suflet... si scuzati lungimea mesajului
P.S.: am mai muncit in timpul verii la un magazin vestimentar in Mall.( nu stiu la ce ajuta )

Daca nu platiti chirie, cei 3000 de lei cu care ati mai ramas ar trebui sa va cam ajunga...asa ca, mai bine vezi-ti de invatat, ia o bursa, fa-ti practica intr-un loc bun in care sa te faci remarcata si unde sa poti obtine un job serios dupa absolvire...oricum cu un job part time vei pierde o gramada de timp, nu vei mai putea sa te pregatesti temeinic pentru scoala, si vei lua niste bani de mizerie...
ocs
Postat pe 8 Martie 2009 12:00
De la: simonycik, la data 2009-02-17 08:51:24Locuiesc cu prietenul meu de 1 an si ne intelegem minunat, eu inca sunt la facultate si avem o mica problema..el lucreza in domeniul constructiilor, mai precis e electrician, si pana se ne afecteze criza si apareau blocuri ca ciupercile dupa ploaie el facea cam 10000 RON la doua saptamani (nu glumesc).
Dar de cand cu criza, blocuri nu se mai construiesc.. el s-a reprofilat, iar acum este electromecanic de ascensoare, pe scurt monteaza lifturi si este o meserie foarte grea si solicitanta. bugetul s-a redus, acum face numai 30 de milioane pe luna si munceste cam 10 ore pe zi inclusiv sambata. Mai nou vrea sa se angajeze si in alt loc, unde sa munceasca dupa program. I-am propus de foarte multe ori sa ma lase si pe mine sa ma angajez undeva dar el nici nu vrea sa auda si imi tot spune sa-mi vad linistita de facultate si sa-l las pe el sa-si faca griji pentru bani. Intrebarea mea este: stiti vreun job eventual part-time (nu ma astept la ceva foarte bine platit) cu program flexibil, ca sa nu fiu nevoita sa lipsesc de la anumite cursuri, sau unul ce implica munca pe calculator acasa? va multumesc din suflet... si scuzati lungimea mesajului
P.S.: am mai muncit in timpul verii la un magazin vestimentar in Mall.( nu stiu la ce ajuta )


o parere de proaspat absolventa. daca iti permiti sa nu lucrezi, nu o face, cu atat mai mult daca iti doresti sa profesezi in domeniul pe care il studiezi.
daca te intereseaza cu adevarat domeniul in care faci facultatea si ai timp liber..invata, implica-te in proiecte ale organizatiilor studentesti, mergi la conferinte, la workshop-uri, asa ai avea ocazia sa cunosti oameni, sa te faci remarcata si sa obtii experiente mult mai interesanta decat ce ai putea acumula la munca. vei avea toata viata la dispozitie sa te distrezi cu serviciu, rutina, colegi nesuferiti, responsabilitatile de la munca.
crede-ma, stiu despre ce vorbesc...eu am lucrat aproape toata facultatea, dar daca as avea sansa s-o iau de la capat, as proceda cum am scris mai sus.
succes!
dummygirl
Postat pe 8 Martie 2009 12:11
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-27 22:24:49Mesajul asta face parte din categoria
,,Tanara, draguta, blonda, sexy, fara obligatii, 90-60-90, picioare 1,20m, ... exotica, misterioasa, amatoare de senzatii tari, vand camion'' ?

La cat vinzi camionul? De restul ma ocup eu, stai linistita!

Postat pe 8 Martie 2009 12:17
De la: Roco, la data 2009-03-08 12:17:21
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-27 22:24:49Mesajul asta face parte din categoria
,,Tanara, draguta, blonda, sexy, fara obligatii, 90-60-90, picioare 1,20m, ... exotica, misterioasa, amatoare de senzatii tari, vand camion'' ?

La cat vinzi camionul? De restul ma ocup eu, stai linistita!


De restul ???Pai ce a mai ramas.. ?? A, da, senzatiile tari ..
__LL__
Postat pe 8 Martie 2009 16:39
E postat la panarama...
Aladiah
Postat pe 8 Martie 2009 16:42
Cauta pe net... nu ai au zit de bestjobs?Da tare bine mai e platit iubitul tau... altii saracii traiesc cu minimul pe economie si al tau ia milioane si nu va ajunge... o aberatiie de topic... sau poate aici vroiai sa te lauzi ca ce salariu mare are iubitu tau
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:37
Nu era nevoie sa dai atatea detalii inutile de parca ar interesa pe cineva... si totul numai ca sa ceri sfaturi cu privire la un loc de munca. Extraordinar! Bine ca esti abonata la reviste pe net da sa cauti pe google nu stii.............
kris07
Postat pe 19 Martie 2009 12:06
N-as vrea sa fiu rautacioasa,dar daca tot a castigat atat de bine ,nu ati pus nimic deoparte ? Sa lucrezi si tu nu este o idee rea ,mai ramane sa-l convingi si pe el ca nu pierzi nimic ,ba mai mult ,te vei simti utila.
Job-uri part time vei gasi prin ziare si pe net .
Paste Fericit !
ionia
Postat pe 17 Aprilie 2009 10:32
ioana_bebec_yahoo_com
Postat pe 23 Septembrie 2009 22:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu RAC el LEU 1 De la: FilipAna 20 Noiembrie 2009 11:19
Am gasit o chestie interesanta:P - Scuzele zodiilor 6 De la: RaLuK09 13 August 2009 11:22
Eu pestoaica iar el capricon 19 De la: kudika147982 2 Ianuarie 2011 12:04
barbatul pesti si femeia sagetator.Credeti k se potrivesc? 21 De la: kudika461007 29 Martie 2012 15:14
ajutor! 8 De la: kudika026577 17 Martie 2011 15:28