Setari Cookie-uri

Relatie..sexuala...de durata...exista?

Sunt cu cineva de un an si cateva luni. Locuim impreuna de jumatate de an..iar sexul este grozav si foarte des..de doua ori pe zi..foarte rar se intampla sa facem sex la cateva zile si asta pe motivul oboselii . Planuim o nunta in urmatorii 2 ani, insa din cate aud de la majoritatea femeilor in relatii de lunga durata, sexul devine din ce in ce mai rar si mai nesatisfacator... cred ca asta depinde de fiecare cuplu in parte..insa este ceva de care eu sunt dependenta...gandul ca dupa 5 ani o sa facem sex o data pe luna ma innebuneste... linistiti-ma va rog
P.S.: sunt foarte fidela, asa ca gasirea unui amant nu este o solutie pentru mine.. cel putin asa gandesc acum
simonycik
Postat pe 17 Februarie 2009 09:45
Daca esti fidela asa cum ai zis unui singur barbat eu cred ca o sa ajungi la 50 de ani de casatorie(nunta de aur) si tot nu o sa te mai saturi de sex.Cred ca prea multi amanti dauneaza totusi vietii sexuale...... cei prea mult strica intotdeauna....
Baiat_Rezervat
Postat pe 17 Februarie 2009 10:36
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-17 10:36:11Daca esti fidela asa cum ai zis unui singur barbat eu cred ca o sa ajungi la 50 de ani de casatorie(nunta de aur) si tot nu o sa te mai saturi de sex.Cred ca prea multi amanti dauneaza totusi vietii sexuale...... cei prea mult strica intotdeauna....


cum le sti tu pe toate
donttouch
Postat pe 17 Februarie 2009 10:39
De la: donttouch, la data 2009-02-17 10:39:08
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-17 10:36:11Daca esti fidela asa cum ai zis unui singur barbat eu cred ca o sa ajungi la 50 de ani de casatorie(nunta de aur) si tot nu o sa te mai saturi de sex.Cred ca prea multi amanti dauneaza totusi vietii sexuale...... cei prea mult strica intotdeauna....


cum le sti tu pe toate
Chiar pe toate nu le stiu.... ma straduiesc insa sa stiu cat mai mult.... uite un cadou:un si o
Baiat_Rezervat
Postat pe 17 Februarie 2009 10:55
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-17 10:55:50
De la: donttouch, la data 2009-02-17 10:39:08
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-02-17 10:36:11Daca esti fidela asa cum ai zis unui singur barbat eu cred ca o sa ajungi la 50 de ani de casatorie(nunta de aur) si tot nu o sa te mai saturi de sex.Cred ca prea multi amanti dauneaza totusi vietii sexuale...... cei prea mult strica intotdeauna....


cum le sti tu pe toate
Chiar pe toate nu le stiu.... ma straduiesc insa sa stiu cat mai mult.... uite un cadou:un si o


stai sa vedem ce vreau mai intai asta sau asta complicat rau
donttouch
Postat pe 17 Februarie 2009 11:03
numai crede in tot ce se zice...
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 21:21
tu traiesti din auzite??? dak da atunci fati griji mai departe dak nu atunci traiesteti viata si vei vedea ce va fi...eu poti sa-ti zic k am o rel de 5 ani si asta chiar nu ne-a afactat viata sexuala..deci depinde de om...
bruneagra25
Postat pe 11 Martie 2009 08:41
Brunetzicoooo! Unde esti? Hai sa-ti spui: E pe privat... :)

Dor_a
Postat pe 11 Martie 2009 08:55
normal ca exista... doar de aia s-a inventat atractia...
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 21:32
sexoasa mika ce esti.....baga tare....uneori vrem mult...mai sunt si pauze...lol...
mikela_my
Postat pe 12 Martie 2009 16:28
atat cat ii functioneaza instrumentul,dupa ...............amin
just_heaven
Postat pe 12 Martie 2009 16:29
mikela_my
Postat pe 12 Martie 2009 16:31
Relaþia sexualã de duratã existã. Ea depinde de ambii parteneri, dacã reuºesc sã menþinã vie flacãra excitaþiei mutuale. ªi îndeosebi de femeie. Ea trebuie sã inventeze mereu jocuri erotice inedite, care sã-l atragã pe partener. Nici bãrbatul nu trebuie sã se lase pe tânjalã, eternizându-se la o bere cu amicii ori în faþa tv-ului. Dacã între cei doi existã o legãturã puternicã, nu atât sexualã, cât mai ales emoþional-intelectualã, totul se rezolvã de la sine. Schema e sã fie compatibili pe principiul sacrosanct al similitudinii. Asta e ceea ce conteazã cu adevãrat. ªi duce la durabilitatea oricãrei relaþii. Similitudinea.
ileanaadrianastan
Postat pe 29 Aprilie 2009 10:19
Depinde intr-adevar de parteneri, de noutatile aduse din cand in cand in jocurile erotice si de potrivirea celor doi din punct de vedere sexual. Daca se trece testul asta atunci.... La noi dureaza de 11 ani, dar stiu un cuplu care isi exercita atributiile de 18 si tot nu se mai satura. La ceva perioada de timp se mai diminueaza apetitul, important e ca partenerul sa te simta si, tacit, sa stie sa-ti aduca inapoi dorinta de a-l avea. Si nu cred ca e importanta desimea raporturilor sexuale. Pot fi si de 2-3 ori pe saptamana dar facute cu dorinta si terminate cu satisfactia ambilor parteneri. Inceputul e furtunos la toata lumea, important e sa stii cum sa mentii flacara vie.
kudika017653
Postat pe 1 Mai 2009 07:49
As mai avea un mesaj dar care nu are nicio legatura cu tema de astazi. As face referire direct la persoana dar nu vreau sa o pun intr-o lumina urata, deocamdata, si sper din tot sufletul sa se sesizeze, desi sunt slabe sperante, si sa inceapa sa invete ceva ortografie, ca intr-adevar, grea e limba romana! Chiar daca folosim messengerul si limbajul semnelor atribuit lui, asta nu inseamna ca trebuie neaparat sa ajungem analfabeti! Aici nu e messenger si cei care citesc mesajele lasate nu sunt prietenii apropiati care te cunosc, stiu ca stii sa scrii dar ignori, asa cum face toata lumea. Aici intra si vede o tara intreaga si sa nu stii sa pui o cratima la locul ei e rusinos pana la flacari.
kudika017653
Postat pe 1 Mai 2009 07:59
normal relatie sexuala de durata exista mai putin de durata este relatia de dragoste
yumy
Postat pe 1 Mai 2009 08:20
da
matracucu
Postat pe 1 Mai 2009 10:33
De la: yumalai, la data 2009-05-01 08:20:18normal relatie sexuala de durata exista mai putin de durata este relatia de dragoste


din pacate asa e ca daca dispare dragostea ...
_dulcik_
Postat pe 2 Mai 2009 00:02
Am 7 ani de casnicie si cum trec anii..... sexul e tot mai super si ajung mai repede la orgasm.Totul e sa ai grija cum te comporti in aceasta relatie.Fi cat se poate de flexibila in tot ce faci si ce faceti .Nu am crezut vreodata ca va fi asa viata mea sexuala dupa 7 ani
kudika022144
Postat pe 7 Iunie 2009 21:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex-ul k pasiune 43 De la: roz5bule6lila7 25 Mai 2009 14:42
cutare 25 De la: arpydia 14 Septembrie 2010 11:29
Prelungitor penis 8 De la: kudika_981624 23 Februarie 2020 17:47
a"ti patzito vreodata? 21 De la: byannca 7 Septembrie 2009 00:34
Iubitul meu vrea sex in 3. 125 De la: dark_eye 15 Noiembrie 2010 16:12