Setari Cookie-uri

ador bronzul

culoarea pielii mele nu este chiar alba..sa zicem ca "am o tenta de creola" dar imi place mult sa fiu bronzata..tinand cont ca cum este iarna nu te poti bronza decat la solar...dar am auzit o multime de chestii ca au murit in solar multe fete..si mi'e frik rau...acum ce sa fac sa astept sa vina vara????
sensitive
Postat pe 17 Februarie 2009 12:28
si eu am facut solar o perioada ma duceam o zi da 2 nu...si am obt ce vroiam dupa kre a venit sezonu de mare si nu mai m am dus dar nu am patit nimic pt k mereu dupa ce ieseam de la solar , la vro 2-3 ore ma dadeam cu o crema fffffff hidratanta...... dar ma bate gandu sa ma ducc iar zilelele astea, fara nici un gand rau k nu abuzez. in schimb am auzit si eu de cazuri dastea nasoale....dak abuzezi e rau dak nu NU ..
alina_luminita
Postat pe 25 Februarie 2009 09:33
Am fobie de solar...imi imaginez tot felul de dezastre cat stau acolo...si de multe ori ies fara sa mi se termine sedinta...am noroc cu vremea de aici...vara 300 de zile pe an , ba mai mult chiar...
mrskattousa
Postat pe 25 Februarie 2009 10:00
mai.......mie mi-e frica sa merg.........la cluj au fost 2 fete carbonizate la doua saloane diferite, din cauza ca s-au defectat aparatele.....au murit pe loc.....ma apuca tremuratul numai cand ma gandesc........nu am curaj sa merg....oricum nu eram mare fan solar.o singura data am facut un abonament....dar acuma chiar nu mai am curaj sa merg
_diana_
Postat pe 25 Februarie 2009 10:13
knd e sa mori...:))) mori si la tine in pat nu numai in solar
alina_luminita
Postat pe 25 Februarie 2009 17:29
De la: sensitive, la data 2009-02-17 12:28:10culoarea pielii mele nu este chiar alba..sa zicem ca "am o tenta de creola" dar imi place mult sa fiu bronzata..tinand cont ca cum este iarna nu te poti bronza decat la solar...dar am auzit o multime de chestii ca au murit in solar multe fete..si mi'e frik rau...acum ce sa fac sa astept sa vina vara????


parerea mea este ca bronzul natural nu se compara cu cel de la "solar". Deci asteapta vara.
eross
Postat pe 3 Martie 2009 16:30
De la: sensitive, la data 2009-02-17 12:28:10culoarea pielii mele nu este chiar alba..sa zicem ca "am o tenta de creola" dar imi place mult sa fiu bronzata..tinand cont ca cum este iarna nu te poti bronza decat la solar...dar am auzit o multime de chestii ca au murit in solar multe fete..si mi'e frik rau...acum ce sa fac sa astept sa vina vara????

eu n-am auzit de asa ceva, in schimb am auzit de cazuri cand s-a murit de la cancer de piele cauzat de prea mult solar....... si asta chiar e pe bune, riscul de cancer de piele este enorm la solar
kitty_krieger
Postat pe 3 Martie 2009 17:06
Solar sau nu, pregatiti-va pielea din timp cu suc de morcovi...vitaminele se duc direct in piele si bronzul va fi mai rapid si mai de durata. Este chiar delicios si de multe ori inlocuiesc o masa cu un pahar imens de suc de morcovi (fresh, facut in casa). Yummmyyyy
mrskattousa
Postat pe 3 Martie 2009 18:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dureri de spate...masaj 1 De la: din_suflet 23 Aprilie 2009 20:05
LUMINA PULSATA SAU CEARA???????? 10 De la: sweetgirll 3 Decembrie 2009 13:35
Extensiile de par....fitza sau necesitate? 9 De la: dudett_ 23 Septembrie 2009 15:05
produse cosmetice de la Marea Moarta 1 De la: kudika_11262 4 Iulie 2012 15:49
incaltari shape-up/step gym/fitness gym 6 De la: Crst_monA 25 Aprilie 2011 21:21