Setari Cookie-uri

Si cei de la NIVEA se tin de glume cu cartele reincarcabile???

Am primit acum cateva zile un e-mail de la nivea cu un concurs, si azi am primit notificare ca am castigat un aparat de ras (oricum nu ma prea intereseaza, dar daca e gratis de ce nu ), dar cica trebuie sa le trimit un cod valid orange de la o cartela 4 dolari.

Apare sigla orange la parteneri...si cronica carcotasilor...mailul duce la pagina nivea...e destul de profesional facut, dar totusi nu-mi vine sa pun botu

incerc sa pun pe profilu meu snapshot cu mailu, daca vreti sa va dati cu parerea
a mai primit careva???
lifeworthliving
Postat pe 17 Februarie 2009 19:37
poate te-ai inscris la un concurs si nu mai tii minte; scrie-le celor de la nivea sa vezi daca e reala treaba...daca era phishing, te anunta ceva de genul ca ai castigat nush ce tombola si ca ai un premiu mult mai consistent (gen 1 mil de dolari)
kitty_krieger
Postat pe 17 Februarie 2009 19:39
nici o firma de renume nu o sa-ti ceara sa dai un cod de cartela reancarcabila.
este doar o inselatorie desteapta,dar tot inselatorie ramane.buzdugan si morar la radio zu au testat un astfel de mesaj,iar apoi au dat avertisment.toate firmele au negat implicarea intr-o astfel de campanie.
NU PUNETI BOTU!
gabriela_35ct
Postat pe 17 Februarie 2009 22:53
si eu am patit aceeasi chestie: am primit un mail de la nivea: concurs, la cateva zile ca am castigat un aparat de ras... bine-nteles ca nu am trimis niciun cod de reincarcare. le-am trimis in schimb cateva cuvinte de dulce in loc de cod
ly_ya
Postat pe 11 Martie 2009 09:33
De la: gabriela_35ct, la data 2009-02-17 22:53:40nici o firma de renume nu o sa-ti ceara sa dai un cod de cartela reancarcabila.
este doar o inselatorie desteapta,dar tot inselatorie ramane.buzdugan si morar la radio zu au testat un astfel de mesaj,iar apoi au dat avertisment.toate firmele au negat implicarea intr-o astfel de campanie.
NU PUNETI BOTU!

Dar mi se pare grav faptul ca se folosesc de renumele unei companii, in care de regula lumea are incredere. Ar trebui dati in judecata de cei de la Nivea.
ocs
Postat pe 11 Martie 2009 12:11
Eu am primit un mesaj asemanator dar de la Flanco, cum ca as fi castigat un telefon si 3000 euro si bineinteles ca nu ma pus BOTU.
cam1978
Postat pe 11 Martie 2009 13:10
si eu tot de la flanco... aberatii
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 15:30
A dat strechea in toti.Dupa o invazie masiva de mailuri de la africani ,apoi de la banci,acum au inceput si cu niveea,toate sunt numai tepe si e bine de evitat sa fie deschise ca s-ar putea virusa calculatorul de nu-l mai poti folosi.Cu bancile fiti atenti ca va goleste conturile imediat. NIMENI NU CERE DATE PERSONALE PE MAIL SAU TELEFONIC.
Cam asa arata ceea ce am primit de la niveea:
Sunteti castigatorul unui aparat de ras Philips !!!Friday, March 20, 2009
From: "NIVEA.ro" Add sender to ContactsTo: undisclosed-recipientsMessage contains attachmentsNivea - Validare premiu.html (183b)
Cine sunt ceilalti castigatori?
Ionescu Mariana - Bucuresti
Mechenie George Adrian - Bucuresti
Cristeac Cati - Slobozia
Laposi Elisabeta - Cluj
Bogdan Andreea - Bucuresti
Nicolae Anisoara - Tulcea
Mocanu Aurelia - Constanta
Ce am castigat?
Aparat de ras Philips HS802
Cum intru in posesia premiului?
Pentru a intra in posesia premiului va trebui sa validati o cartela Orange Prepay in valoare de 4 Euro.

Pentru validare completati formularul atasat la email.

Acest demers reprezinta taxa de transport pe care o suportati dumneavoastra.

Introducerea unui cod invalid duce la anularea premiului.

Postat pe 22 Martie 2009 00:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ciclu peste sarcina 3 De la: lucignola 6 Octombrie 2010 22:03
nu pot intelege 40 De la: bruneagra25 1 Iunie 2009 11:18
Lamuritzi-ma si pe mine... 18 De la: mady_puppy 3 Decembrie 2009 16:38
Sex neprotejat urmat de mici... probleme. 15 De la: kudika004836 31 Octombrie 2009 11:27
sex in the city 23 De la: dragon_fly88 3 Septembrie 2010 08:19