Setari Cookie-uri

povestea mea...

Am avut o relatie de 4 ani cu un tip S. mai mare k mine cu 10 ani...planuri mari, care s-au dovedid nerealizabile, desi eram pe punctul de a ne casatorii (motivul, vrea sa ma vada fericita, si ca-mi traiesc viatza,si nu vrea sa ma incurce)...ne-am desp k a vrut el...un an jumate am suferit vazandu-l zilnic, intalnindu-ne si vbind diverse (era si profu' meu, prof univ), dar imi placea sa nu ma arat(aveam impresia k ma vrea inapoi) dar stiam k o data despartiti nimik nu va mai fi la fel(era un principiu)....La o saptamana de la terminarea facultatii am plecat in state. Am mai avut o relatie de 2 luni chiar inainte sa plec la care am renuntzat atunci, el iarasi o rel pasagera, nimik imp. Vbeam din cand in cand la tf...cu el, cu familia lui...mereu erau doar vorbe bune. Am stat 2 ani in state, nu am avut nici o relatie in tot acest timp, desii am vizitat jumate de tara, nu am intalnit o persoana care sa-mi placa. La un moment dat, reiau legatura cu un fost iubit (cel care m-a sarutat prima data)...si a ramas mereu in inima mea chiar daca soarta ne-a desp de tineri (el a plecat in italia, eu la scoala in alt oras). Acest tip, D., acum era in irl, si din noiembrie tot insista sa vin la el, dar el, dupa 10 ani, e insurat desii sotia e in italia, si el in irl, nu mai au relatii de 2 ani(decat k mai vbesc din cand in cand la tf, cand il cauta ea)...Am renuntat la toate la fel k si atunci knd am plecat in state, si am venit pana la urma in irl la el. Pt k D are planuri mai, vrea sa-si intemeieze o fam cu mine, sa divorteze...imi spune cat ma iubeste, si familia lui ma place fff mult(pe cealalta n-o placeau deloc, chiar daca ei aveau o rel de 7 ani din care doar cateva luni au locuit impreuna).
Intrebarea mea este, credeti ca el este acum cu mine doar din cauza ca ma place familia lui? si daca nu, atunci de ce nu vrea sa o "raneasca" pe fosta si sa ii reproseze ea cumva "k mi-am batut joc de ea" atunci knd eu ii zik sa termine orice legatura intre ei.Mi-a spus k au prieteni comuni la care tine, si k nu vrea vorbe urate despre el. Desii ii spun k nu imi place situatia, el imi zice k pt mine poate sa stearga toate legaturile, sa-si schimbe nr de tf, s-o steara din lista de mess, etc...dar eu nu-i zik nimik, (astept sa faca astea din proprie initiativa)...oare astept degeaba? oare poate fi o relatie de viitor?
Acum 10 ani am fost impreuna 8 luni (doar k eram copii), si toate au mers bine!
Sunt aici de 10 zile, credeti k ar trebuii sa mai astept, are rost? as dorii sfaturile voastre!....a, si am uitat sa mentionez, diff de ani dintre mine si D e de 2 ani, si momentan stau la el, cu el, si fratele si sora lui.Acum intentionam sa ne mutam singuri(zice el). Ce ar trebuii sa fac, simt k is geloasa k nu a terminat-o de tot cu fosta..nu mai zik k ea imi spune k ea e printesa lui, ba chiar sa il sarut de noapte buna din partea ei!!!
Ma simt de parca am fi in desene animate!
anaraoul
Postat pe 19 Februarie 2009 11:23
nu stiu...sfaturi se pot da o mie si se poate vedea situatia din dif perspective,...insa in viata cred ca nu trebuie sa accepti sa stai cu indoiala ca poate esti p locul 2 in inima lui ....si na a fost prima lui sotie nu se uita indf cate neintelegeri sunt cred eu ai facut multe pt aa ajunge unde esti....si asa ca ...poti avea iubirea p care o cautam in viata doar a ta si sa nu stai cu gandul ...ca,odata ai impartiro cu o alta ...si cum viata tie ti-a dat ocazia sa fii din nou cu el...de ce nu crezi ca asa va fi si cu e...eii!! ...na parerea mea...si un PUNCT pus odata trebuie sa fie PUNCT intre ei nu este asa gan deste te bine....ai grija de tine!!! pup si numai bn
kudika005063
Postat pe 30 Martie 2009 23:27
nush daca am inteles bine,ai doar 10 zile de cand esti in irlanda?esti putin cam grabita,trebuie sa ai putina rabdare,nu cred ca el te-a chemat la el doar pt ca placi la familie,mai asteapta putin.cant despre fosta este normal sa incerce sa si-l ia inapoi,important este sa nu cedezi,iar atata timp cat ea este in italia si el in irlanda nu vad de ce iti este frica
andra89
Postat pe 31 Martie 2009 00:28
nu poti sa tragi concluzii dupa 10 zile de stat cu un om pe care nu l-ai vazut 10 ani parerea mea....timpul cred k iti va da raspuns la toate intrebarile...dak ti la el ramai alaturi de el fara prea multe intrebari,cand iei un om il iei cu tot cu trecut!!!!
bruneagra25
Postat pe 31 Martie 2009 12:11
da cu tot cu trecut...........insa trecutul asta sa nu fie o piedica in relatia lor .....daca deja are el ganduri de a intemeia o familie...din cate am inteles ......cum am mai zis el na pus punct trecutului deci pt el ...inca e in prezent...acea poveste si .;... ...nush nu mi-as pune mari sperante...
kudika005063
Postat pe 31 Martie 2009 12:30
pai esti ca un desene animate....eu nu inteleg de ce cauti iubire..la oameni insuratii..care mai au..au avut relatii ..imbirligaturi cauta unu fara obligatii...chiar asa e greu?
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 12:53
brune
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 12:54
Ar trebui sã realizezi k nu e corect deloc ce face; nici pt tn, nici pt soția lui. Nehotãrârea asta a lui denotã faptul k va ține pe amândouã în șah pânã își dã el seama cum e mai convenabil.
Jtiu k atunci knd nu mai merge o cãsnicie e normal sã îi pui punct fãrã sã cauți alte alternative. Dacã ne gândim numai la asta deja ne putem da seama cã omul ãsta se gândește numai la binele lui.
Eu zic sa îți continui viața alãturi de cnva care meritã și sã nu fii doar "alternativa" cuiva a cãrui cãsnicie nu a mers.
Dak era vorba de iubire, te cãuta mai demult
x_tina90
Postat pe 31 Martie 2009 13:14
exact daca era iubire ....nu dura atatia anii sa realizeze ..E SAH asa ca fa u miscarea si FA-I MAT
kudika005063
Postat pe 31 Martie 2009 13:30
De la: pamela_1, la data 2009-03-31 12:54:18brune

buna pam k doar e primavara nu?
bruneagra25
Postat pe 31 Martie 2009 13:42
eu iti dau mai multe ca te iubesc...nu esti tu preferata mea?
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 13:59
De la: pamela_1, la data 2009-03-31 13:59:47 eu iti dau mai multe ca te iubesc...nu esti tu preferata mea?

ma faci sa rosesc....
bruneagra25
Postat pe 31 Martie 2009 14:02
desii nu stam in acelas oras...esti prietena mea cea mai buna de pe kudik..nu?....
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 14:04
sex....la ora asta.... ///interzissssssssssss copiilor
zory65
Postat pe 31 Martie 2009 14:08
ce sex draga mea?!!...unde?
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 14:12
De la: pamela_1, la data 2009-03-31 14:12:30ce sex draga mea?!!...unde?
fara mine
dontworibehapi
Postat pe 31 Martie 2009 14:25
iubire daca tot ma urmaresti ..hai sa ne luam...ca tot ne iubim noi...dar sa nu ma bata amantele tale pt asta ..care este....
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 14:44
dragele mele..eu cu acest barbat bine..chipesi si dezbracat...avem o poveste de dragoste uluitoare...si el ma insala cu altele...ce sa fac?? eu stiu ca el ma doreste...ma iubeste...ma vrea....ce sa fac??
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 14:46
Sincer eu as renunta la tot felul de ideei pe cae ti le faci singura si as incerca sa fiu fericita! :*Cunosti persoane care sa utilizeze internet de la orange prin stick usb???? DAca da astept un semn pe messenger allessa1721
allessa1721
Postat pe 31 Martie 2009 14:54
ma faci sa rid.....eu cu barbatul asta frumos....chiar ne iubim...de unde sti tu ca prin usb?..... auzi iubire......
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 14:57
De la: pamela_1, la data 2009-03-31 14:46:24dragele mele..eu cu acest barbat bine..chipesi si dezbracat...avem o poveste de dragoste uluitoare...si el ma insala cu altele...ce sa fac?? eu stiu ca el ma doreste...ma iubeste...ma vrea....ce sa fac??

eee ce sa faci fugi rapid la sex in 3....si va iubiti si va vreti....eeee vezi k m-am gandit la binele tau?
bruneagra25
Postat pe 31 Martie 2009 14:57
se oftica lumea ca il am pe sexosul pup brunica mea
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 14:58
De la: pamela_1, la data 2009-03-31 14:44:57iubire daca tot ma urmaresti ..hai sa ne luam...ca tot ne iubim noi...dar sa nu ma bata amantele tale pt asta ..care este....


auzi tu mai ai o sora geamana care posteaza pe forum sau ai mai multe coante ca tare mi-i cunoscut stilul asta?
donttouch
Postat pe 31 Martie 2009 15:00
nu iubire am decit unul....nus genul...sa fac mai multe...
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 15:02
da tot nu inteleg cu cine seman?? nu am sora
pamela_1
Postat pe 31 Martie 2009 15:03
De la: anaraoul, la data 2009-02-19 11:23:16Am avut o relatie de 4 ani cu un tip S. mai mare k mine cu 10 ani...planuri mari, care s-au dovedid nerealizabile, desi eram pe punctul de a ne casatorii (motivul, vrea sa ma vada fericita, si ca-mi traiesc viatza,si nu vrea sa ma incurce)...ne-am desp k a vrut el...un an jumate am suferit vazandu-l zilnic, intalnindu-ne si vbind diverse (era si profu' meu, prof univ), dar imi placea sa nu ma arat(aveam impresia k ma vrea inapoi) dar stiam k o data despartiti nimik nu va mai fi la fel(era un principiu)....La o saptamana de la terminarea facultatii am plecat in state. Am mai avut o relatie de 2 luni chiar inainte sa plec la care am renuntzat atunci, el iarasi o rel pasagera, nimik imp. Vbeam din cand in cand la tf...cu el, cu familia lui...mereu erau doar vorbe bune. Am stat 2 ani in state, nu am avut nici o relatie in tot acest timp, desii am vizitat jumate de tara, nu am intalnit o persoana care sa-mi placa. La un moment dat, reiau legatura cu un fost iubit (cel care m-a sarutat prima data)...si a ramas mereu in inima mea chiar daca soarta ne-a desp de tineri (el a plecat in italia, eu la scoala in alt oras). Acest tip, D., acum era in irl, si din noiembrie tot insista sa vin la el, dar el, dupa 10 ani, e insurat desii sotia e in italia, si el in irl, nu mai au relatii de 2 ani(decat k mai vbesc din cand in cand la tf, cand il cauta ea)...Am renuntat la toate la fel k si atunci knd am plecat in state, si am venit pana la urma in irl la el. Pt k D are planuri mai, vrea sa-si intemeieze o fam cu mine, sa divorteze...imi spune cat ma iubeste, si familia lui ma place fff mult(pe cealalta n-o placeau deloc, chiar daca ei aveau o rel de 7 ani din care doar cateva luni au locuit impreuna).
Intrebarea mea este, credeti ca el este acum cu mine doar din cauza ca ma place familia lui? si daca nu, atunci de ce nu vrea sa o "raneasca" pe fosta si sa ii reproseze ea cumva "k mi-am batut joc de ea" atunci knd eu ii zik sa termine orice legatura intre ei.Mi-a spus k au prieteni comuni la care tine, si k nu vrea vorbe urate despre el. Desii ii spun k nu imi place situatia, el imi zice k pt mine poate sa stearga toate legaturile, sa-si schimbe nr de tf, s-o steara din lista de mess, etc...dar eu nu-i zik nimik, (astept sa faca astea din proprie initiativa)...oare astept degeaba? oare poate fi o relatie de viitor?
Acum 10 ani am fost impreuna 8 luni (doar k eram copii), si toate au mers bine!
Sunt aici de 10 zile, credeti k ar trebuii sa mai astept, are rost? as dorii sfaturile voastre!....a, si am uitat sa mentionez, diff de ani dintre mine si D e de 2 ani, si momentan stau la el, cu el, si fratele si sora lui.Acum intentionam sa ne mutam singuri(zice el). Ce ar trebuii sa fac, simt k is geloasa k nu a terminat-o de tot cu fosta..nu mai zik k ea imi spune k ea e printesa lui, ba chiar sa il sarut de noapte buna din partea ei!!!
Ma simt de parca am fi in desene animate!
anaraoul
Postat pe 1 Aprilie 2009 19:44
De la: anaraoul, la data 2009-02-19 11:23:16Am avut o relatie de 4 ani cu un tip S. mai mare k mine cu 10 ani...planuri mari, care s-au dovedid nerealizabile, desi eram pe punctul de a ne casatorii (motivul, vrea sa ma vada fericita, si ca-mi traiesc viatza,si nu vrea sa ma incurce)...ne-am desp k a vrut el...un an jumate am suferit vazandu-l zilnic, intalnindu-ne si vbind diverse (era si profu' meu, prof univ), dar imi placea sa nu ma arat(aveam impresia k ma vrea inapoi) dar stiam k o data despartiti nimik nu va mai fi la fel(era un principiu)....La o saptamana de la terminarea facultatii am plecat in state. Am mai avut o relatie de 2 luni chiar inainte sa plec la care am renuntzat atunci, el iarasi o rel pasagera, nimik imp. Vbeam din cand in cand la tf...cu el, cu familia lui...mereu erau doar vorbe bune. Am stat 2 ani in state, nu am avut nici o relatie in tot acest timp, desii am vizitat jumate de tara, nu am intalnit o persoana care sa-mi placa. La un moment dat, reiau legatura cu un fost iubit (cel care m-a sarutat prima data)...si a ramas mereu in inima mea chiar daca soarta ne-a desp de tineri (el a plecat in italia, eu la scoala in alt oras). Acest tip, D., acum era in irl, si din noiembrie tot insista sa vin la el, dar el, dupa 10 ani, e insurat desii sotia e in italia, si el in irl, nu mai au relatii de 2 ani(decat k mai vbesc din cand in cand la tf, cand il cauta ea)...Am renuntat la toate la fel k si atunci knd am plecat in state, si am venit pana la urma in irl la el. Pt k D are planuri mai, vrea sa-si intemeieze o fam cu mine, sa divorteze...imi spune cat ma iubeste, si familia lui ma place fff mult(pe cealalta n-o placeau deloc, chiar daca ei aveau o rel de 7 ani din care doar cateva luni au locuit impreuna).
Intrebarea mea este, credeti ca el este acum cu mine doar din cauza ca ma place familia lui? si daca nu, atunci de ce nu vrea sa o "raneasca" pe fosta si sa ii reproseze ea cumva "k mi-am batut joc de ea" atunci knd eu ii zik sa termine orice legatura intre ei.Mi-a spus k au prieteni comuni la care tine, si k nu vrea vorbe urate despre el. Desii ii spun k nu imi place situatia, el imi zice k pt mine poate sa stearga toate legaturile, sa-si schimbe nr de tf, s-o steara din lista de mess, etc...dar eu nu-i zik nimik, (astept sa faca astea din proprie initiativa)...oare astept degeaba? oare poate fi o relatie de viitor?
Acum 10 ani am fost impreuna 8 luni (doar k eram copii), si toate au mers bine!
Sunt aici de 10 zile, credeti k ar trebuii sa mai astept, are rost? as dorii sfaturile voastre!....a, si am uitat sa mentionez, diff de ani dintre mine si D e de 2 ani, si momentan stau la el, cu el, si fratele si sora lui.Acum intentionam sa ne mutam singuri(zice el). Ce ar trebuii sa fac, simt k is geloasa k nu a terminat-o de tot cu fosta..nu mai zik k ea imi spune k ea e printesa lui, ba chiar sa il sarut de noapte buna din partea ei!!!
Ma simt de parca am fi in desene animate!
iza_sm
Postat pe 1 Aprilie 2009 19:50
Multumesc mai intai tuturor care mi-ati raspuns pana acum ....

ca o completare....
Intre timp, noi ne intelegem tot mai bine. El si-a sters-o din lista de mess, de pe tf (de fapt si-a schimbaat si nr de tf)ultima lor convorbire a fost despre divort, sa-l faca cat mai repede!
Cat despre casatoria lor a fost una doar pe hartie, caci pe vremea aia, ea avand interdictie pe Italia, s-a tinut de el sa se casatoreasca si sa isi schimbe numele sa poate merge iarasi in Italia. Actele le-au semnat la o primarie dintr-un satuc.....imbacati in blugi....k de strada.....apoi au facut un gratar si aia a fost tot!
Bineinteles ca parintii lui nu au stiut nimik. A aflat mama lui mai tarziu, care s-a si interesat putin despre ea....asa a aflat k face parte dintr-o familie destramata, ea neavand nici scoala...mai mult de 6 clase, ar fi si tiganca, si in tot satul ala (satul ei) is cei mai prost vazuti, fetele..k is mai multe surori se ocupau de mici cu streatease-ul si toate au ramas ba cu cate un copil...sau ramaneau garvide sa aiba cu ce sa tina cate un sot langa ele(obligandu-l sa le i-a)....Se zice k s-ar ocupa si cu bozgoane....
Si D. acum se mira cum a putut sa fie cu acea persoana atata vreme....
Acum ea incearca mereu sa i-a contact cu el....suna mereu, il cauta pe hi5...si peste tot, de cateva zile insa s-a linistit....El a facut o imputernicire la un avocat sa il reprezinte la divort, pt k nici nu vrea sa o mai vada....probabil va trebuii doar la semnarea actelor de divort. Avocatul zice k nu va dura mult divortul, pt ca nu au nimik impreuna, nici bunuri, nici copii, nici macar timpul nu si-l mai impart de multa vreme....si k e doar o chestiune de formalitati pana se va termina totul....
Dar intre timp....eu sunt tot a doua "pe lista" teoretic, chiar daca practic sunt numai eu.
Mai e un pik...si ma tot incurajez singura sa treaca toate mai repede....si voua celor care ma incurajati va transmit un pupik si toate cele bune...
anaraoul
Postat pe 1 Aprilie 2009 20:04
De la: anaraoul, la data 2009-04-01 20:04:38 Multumesc mai intai tuturor care mi-ati raspuns pana acum ....

ca o completare....
Intre timp, noi ne intelegem tot mai bine. El si-a sters-o din lista de mess, de pe tf (de fapt si-a schimbaat si nr de tf)ultima lor convorbire a fost despre divort, sa-l faca cat mai repede!
Cat despre casatoria lor a fost una doar pe hartie, caci pe vremea aia, ea avand interdictie pe Italia, s-a tinut de el sa se casatoreasca si sa isi schimbe numele sa poate merge iarasi in Italia. Actele le-au semnat la o primarie dintr-un satuc.....imbacati in blugi....k de strada.....apoi au facut un gratar si aia a fost tot!
Bineinteles ca parintii lui nu au stiut nimik. A aflat mama lui mai tarziu, care s-a si interesat putin despre ea....asa a aflat k face parte dintr-o familie destramata, ea neavand nici scoala...mai mult de 6 clase, ar fi si tiganca, si in tot satul ala (satul ei) is cei mai prost vazuti, fetele..k is mai multe surori se ocupau de mici cu streatease-ul si toate au ramas ba cu cate un copil...sau ramaneau garvide sa aiba cu ce sa tina cate un sot langa ele(obligandu-l sa le i-a)....Se zice k s-ar ocupa si cu bozgoane....
Si D. acum se mira cum a putut sa fie cu acea persoana atata vreme....
Acum ea incearca mereu sa i-a contact cu el....suna mereu, il cauta pe hi5...si peste tot, de cateva zile insa s-a linistit....El a facut o imputernicire la un avocat sa il reprezinte la divort, pt k nici nu vrea sa o mai vada....probabil va trebuii doar la semnarea actelor de divort. Avocatul zice k nu va dura mult divortul, pt ca nu au nimik impreuna, nici bunuri, nici copii, nici macar timpul nu si-l mai impart de multa vreme....si k e doar o chestiune de formalitati pana se va termina totul....
Dar intre timp....eu sunt tot a doua "pe lista" teoretic, chiar daca practic sunt numai eu.
Mai e un pik...si ma tot incurajez singura sa treaca toate mai repede....si voua celor care ma incurajati va transmit un pupik si toate cele bune...


ma bucur sa aud de bine,ai vazut ca aveam dreptate si ca trebuie sa ai rabdare?nu putea baiatul sa isi rezolve toate problemele in 10zile
andra89
Postat pe 2 Aprilie 2009 19:25
esti tare daca zici ca iti dai singura curaj...dar de ce ai fi tot pe locul 2? sunt unele femei care se tin scai de cate un barbat...well...daca crezi ca il iubesti draga mea el trebe sa simta,sa ii areti si si sa o vada atunci vei fi cu siguranta tu pe locul 1 in viata lui.
Heavenly_angel
Postat pe 12 Mai 2009 03:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doamnelor ce preferati doctorii ginecologi de sex feminin sau masculin 30 De la: EndlessBleu 21 Aprilie 2012 16:58
IUBIREA DE OAMENI SI IUBIREA DIVINA 9 De la: nocturnalia 10 Iunie 2009 15:14
young or mature 10 De la: scorpyoW 21 Ianuarie 2011 21:29
sex la 18 ani 41 De la: anaiubb 30 August 2010 03:46
Dati'ne un sfat :D 18 De la: karynutza18 26 Noiembrie 2009 10:07