Setari Cookie-uri

Un sfat de la prieteni!

Va scriu, pentru k nush c sa mai f... si sincer sper sa-mi veniti in ajutor makr cu un sfat... Sunt casatorita de aproape 6 ani si am un copil de 5... Dupa nenumarate certuri, presarate cu insulte si injurii, violenta atat fizik, kt si psihik, s-a ajuns in final sh la divort. K mai apoi de dragul copilului sa raman tot ku el (actiunea de divort a f akum un an si a durat vreo 3 luni)... dar in sufletul meu nu mai e nik... stam impreuna doar pentru copil... orikt ar incerk sa stearga totul cu buretele nu se poate, pt k ierti, dar nu uiti... pt mn akum reprezinta doar barbatul cu kre am stat 6 ani din viata mea si este tatal copilului meu. Intre timp, inima mea a inceput sa bata din nou..(dar nu pt cn trebuie)... at knd ma asteptam mai putin, am inceput sa simt cv c nu trebuie si nici nu vreau, dar simt... pt cnva kre a f langa mn intotdeauna, at knd am avut nevoie de un prieten p al krui umar sa plang... nu m-a lasat singura nici knd am avut ochii umflati de plans, nici knd i-am avut umflati de bataile inksate! Asa k .... akum sunt mainefericita k oriknd!! Ajutati-ma va rog! C sa f? Cum pot sa iau o decizie, sa f bn pt toata lumea??
just_myself
Postat pe 19 Februarie 2009 16:33
te rog frumos sa traduci ce ai scris in minunata limba romana ca eu m-am chinuit vreo 5 minute sa citesc si m-am lasat pagubasa.
ma irita limbajul asta de mess....
dandanaua_reloaded
Postat pe 19 Februarie 2009 16:36
Daca varsta de la profil e reala inseamna ca te-ai maritat la 17 ani si la 18 ai intrat deja in campul muncii cu un bebelus .....esti un copil care e mamica ...urata treaba ce sa zic.
Daca celalat iti accepta copilul ....fa ce-ti dicteaza inima.
Daca tu nu esti bine nici copilul tau nu va fi bine , un copil crescut intr-un mediu violent numai copil nu este ....ia o decizie favorabila tie in primul rand .
iris_4_ever
Postat pe 19 Februarie 2009 16:46
Draga fata! Viata este scurta! E mare pacat sa ti irosesti timpul langa cineva ,,doar de dragul copilului! Ce crezi ca o sa ti multumeasca vreodata copilul ca l-ai crescut in stres si neliniste??! O sa ti reproseze ca,n-ai divortat! De tatal lui! Nu merge,,,casnicia, acum, nu v-a merge,,niciodata,!! O STIU PE PROPRIA PIELE SI ACUM,,,REGRETELE S TARZII!! iN PRIVINTA CELUILALT,,NU TE GRABI, AI FACUT O O DATA,, NU REPETA,,MAREA GRESALA!! Asteapta,,,vezi, te vrea cu copil sau doar mijloc de ,,destindere,!! Viata este ff, complicata si e pacat sa ti-o mai complici,iar!
kudika017520
Postat pe 5 Mai 2009 01:41
De la: Denu_Denu, la data 2009-02-19 16:33:41Va scriu, pentru k nush c sa mai f... si sincer sper sa-mi veniti in ajutor makr cu un sfat... Sunt casatorita de aproape 6 ani si am un copil de 5... Dupa nenumarate certuri, presarate cu insulte si injurii, violenta atat fizik, kt si psihik, s-a ajuns in final sh la divort. K mai apoi de dragul copilului sa raman tot ku el (actiunea de divort a f akum un an si a durat vreo 3 luni)... dar in sufletul meu nu mai e nik... stam impreuna doar pentru copil... orikt ar incerk sa stearga totul cu buretele nu se poate, pt k ierti, dar nu uiti... pt mn akum reprezinta doar barbatul cu kre am stat 6 ani din viata mea si este tatal copilului meu. Intre timp, inima mea a inceput sa bata din nou..(dar nu pt cn trebuie)... at knd ma asteptam mai putin, am inceput sa simt cv c nu trebuie si nici nu vreau, dar simt... pt cnva kre a f langa mn intotdeauna, at knd am avut nevoie de un prieten p al krui umar sa plang... nu m-a lasat singura nici knd am avut ochii umflati de plans, nici knd i-am avut umflati de bataile inksate! Asa k .... akum sunt mainefericita k oriknd!! Ajutati-ma va rog! C sa f? Cum pot sa iau o decizie, sa f bn pt toata lumea??


stai sa mananci bataie..asa e cel mai bine pt oricine...fara numar
cristi_nne
Postat pe 5 Mai 2009 09:11
multumesc mult pt sfat. ceea ce imi spui este foarte adevarat si sunt constienta. dar eu nici nu ma gandeam sa dau cu capul in gard din nou! multumesc pt parere inca o data!
just_myself
Postat pe 7 Mai 2009 14:40
si cum a trecut ceva vreme din februarie, ce decizia ai luat, cum o duci?
_diana_
Postat pe 7 Mai 2009 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As vrea o parere sau un sfat .. am nevoie .. va rog sa ma ajutati 2 De la: dolcedoll 3 Februarie 2009 03:33
Dificultati de reangajare dupa nastere 1 De la: timeAftertime 29 Aprilie 2009 14:09
Doctor Dermatolog in bucuresti 4 De la: kalli 21 August 2009 19:53
Ce parere aveti despre relatiile mixte, cu cineva de o alta nationalitate , cultura si mod de viata? 9 De la: kudika052198 18 Septembrie 2009 09:33
cum fac sa-mi aflu defectele profesionale 6 De la: laurathegirl 8 Martie 2009 14:20