Setari Cookie-uri

indragostita de cel mai bun prieten

fetelor, mi s-a intamplat si mie ceea ce cred k i s-a intamplat oricarei dintre voi:m-am indragostit de cel mai bun prieten.si,bineinteles,nu stiu ce sa fac.oricum, povestea e un pic ciudata pt k niciodata n-am crezut k se va ajunge aici.barbatul despre care vorbesc este coleg de munca.il stiu de cand s-a angajat,adica.cam de un an si ceva.nu mi s-a parut niciodata un barbat deosebit,nu am avut intentii de a -l cunoaste mai bine si nu am avut decat relatii de stricta colegialitate.cu toate acestea el a incercat de multe ori sa vb cu mine, s-a purtat f amabil cu mine,insa eu l-am ignorat total si nu i-am acordat importanta pana acum cateva luni.nu stiu ce s-a intamplat... cum.... nici eu nu-mi dau seama, dar intr-o zi am fost la el in birou cu niste acte.si am stat putin de vorba.m-a captivat f repede felul lui de-a fi si .... nu stiu.... in cateva minute mi-am dat seama cat de important este sa nu-i ignori pe cei care iti acorda atentie si de faptul k doar cateva cuvinte pot schimba parerea despre un om care pana atunci ti-a fost indiferent.am continuat sa vb si in zilele urmatoare si am devenit f apropiati.intr-o zi m-a invitat la un suc k sa vb si in afara orelor de lucru.am acceptat si....trebuie sa spun k a fost una dintre cele mai frumoase seri din viata mea.am descoperit atunci k avem multe in comun,am descoperit k are un simt al umorului extraordinar si ca este un om deosebit.ne-am intalnit si a doua seara iar la munca am inceput sa ne intelegem extraordinar de bine.ne-am povestit unul altuia povesti din viata,ne-am impartasit ideile,am vorbit despre trecutul fiecaruia .... vorbim despre orice... m-a invitat de multe ori la plimbari cu masina,am iesit in diverse localuri doar noi doi si...... bineinteles k m-am indragostit de el.stiu k si lui ii face placere sa petreaca timpul cu mine pt k mi-a marturisit acest lucru.momentan suntem fff buni prieteni,dar eu incep sa am sentimente mai puternice decat cele de simpla simpatie.nu pot sa ii spun acest lucru pt k mi-e teama k el nu simte acelasi lucru fata de mine si ,in al doilea rand,nu cred ca as putea da ochii cu el dupa ce i-as spune ceea ce simt in cazul in care sentimentele n-ar fi reciproce.sunt intr-o mare dilema.tin la el, tin la prietenia lui,este un tip grozav si mi-e teama sa nu-l pierd.ma gandesc k poate e mai bine sa fim doar prieteni buni fara sa ne complicam.dar in acelasi timp,nu pot sa ignor ceea ce simt fata de el, mai ales k il vad zilnic iar in weekend-uri el isi face timp si pt mine atunci cand are liber.
cam asta ar fi pe scurt povestea mea. am apelat la voi pentru un sfat....poate imi spuneti ce ati face in locul meu si poate imi impartasiti cate ceva din propria experienta.astept cu nerabdare cuvintele voastre!!
ganimede
Postat pe 21 Februarie 2009 21:11
E singur?

Sincera sa fiu, n-am mai auzit de un barbat care sa fie dragut cu o femeie doar din prietenie.
Kathara
Postat pe 21 Februarie 2009 21:49
Aveti prieteni comuni ?

Daca iti e frica sa il intrebi direct, poti pune pe cineva sa faca apropo si vezi cum reactioneaza .
Sau o poti face chiar u sub forma de gluma si vezi cum reactioneaza :)
un1_simplu_baiat
Postat pe 22 Februarie 2009 10:24
da,este singur.momentan nu are nicio relatie .
ganimede
Postat pe 22 Februarie 2009 19:33
Daca esti sigura ca tipul nu este implicat deja intr-o relatie.......este ok......mergi mai departe, vezi ce se intampla. Succes!
Sara79
Postat pe 22 Februarie 2009 20:39
Mie mi s-a intamplat acelasi lucru foarte de curand si tot ce pot spune e ca sunt mai fericita decat isi poate cineva inchipui.Eram prieteni foarte buni ieseam in oras sau sa ne plimbam vorbeam despre orice aici incluzand relatiile ratate in care fiecare din noi era implicat....nu a incercat sa se dea la mine macar o secunda a tinut totul secret pana acum ceva timp cand mi-a spus ce simte...intradevar m-am gandit ca e cel mai bun prieten,si totusi am acceptat si ma bucur enorm ca am facut asta...acum imi e cel mai bun prieten imi e si iubit
KiddUtza
Postat pe 1 Martie 2009 12:04
eu am trecut prin asa ceva si nu tot timpul este un final fericit asa cum ne scria mai dvm cineva , ideea este ca orise strica relatia de tot , adica nu va mai exista niciun fel de comunicare , ori , in caz fericit , iti va fii f bine alaturi de el . noi abea ne mai salutam pe strada , iar daca suntem undeva impreuna, intamplator , subiectele de discutie nu sunt f interesante
littl3_mada
Postat pe 17 Martie 2009 13:11
...la mine e naspa ca...prietenul meu cel mai bun e indragostit de mine de doi ani si ceva...
am incercat in felurite moduri sa-l fac sa ma uite.n-a mers asa ca....mi-i asa de drag in ultima vreme
pe deo parte cred ca as innebuni sa stiu ca nu ma mai iubeste...
nu mi-o zice dar...deh,se cunoaste...
si...af fi ok daca nu as avea un iubit de 3ani care sa fie super gelos si pe buna dreptaet :((

Postat pe 18 Martie 2009 00:17
sati dau un sfat mai bine nu iai spune ca il iubest.am trecut si eu prin asta si acum abia dak ne mai spunem buna.Eu inca il iubesc dar in momentul in care iam spus lui acest lucru abia ma despartisem de iubitul meu.El acrezut ca mam despartit din cauza lui chiar dak nu era adevarat.Akm nush cum sa ii explic acest lucru tinand cont de faptul ca nu vrea sa mai auda de faptul ca eu exist.Mai bn nui spune caci vei regreta.
kudika188757
Postat pe 8 Decembrie 2010 08:33
De la: kudika188757, la data 2010-12-08 08:33:20sati dau un sfat mai bine nu iai spune ca il iubest.am trecut si eu prin asta si acum abia dak ne mai spunem buna.Eu inca il iubesc dar in momentul in care iam spus lui acest lucru abia ma despartisem de iubitul meu.El acrezut ca mam despartit din cauza lui chiar dak nu era adevarat.Akm nush cum sa ii explic acest lucru tinand cont de faptul ca nu vrea sa mai auda de faptul ca eu exist.Mai bn nui spune caci vei regreta.


Sper ca nu astepti raspuns pe topicul asta mort de un an
Barbie30_
Postat pe 8 Decembrie 2010 08:35
De la: ganimede, la data 2009-02-21 21:11:41fetelor, mi s-a intamplat si mie ceea ce cred k i s-a intamplat oricarei dintre voi:m-am indragostit de cel mai bun prieten.si,bineinteles,nu stiu ce sa fac.oricum, povestea e un pic ciudata pt k niciodata n-am crezut k se va ajunge aici.barbatul despre care vorbesc este coleg de munca.il stiu de cand s-a angajat,adica.cam de un an si ceva.nu mi s-a parut niciodata un barbat deosebit,nu am avut intentii de a -l cunoaste mai bine si nu am avut decat relatii de stricta colegialitate.cu toate acestea el a incercat de multe ori sa vb cu mine, s-a purtat f amabil cu mine,insa eu l-am ignorat total si nu i-am acordat importanta pana acum cateva luni.nu stiu ce s-a intamplat... cum.... nici eu nu-mi dau seama, dar intr-o zi am fost la el in birou cu niste acte.si am stat putin de vorba.m-a captivat f repede felul lui de-a fi si .... nu stiu.... in cateva minute mi-am dat seama cat de important este sa nu-i ignori pe cei care iti acorda atentie si de faptul k doar cateva cuvinte pot schimba parerea despre un om care pana atunci ti-a fost indiferent.am continuat sa vb si in zilele urmatoare si am devenit f apropiati.intr-o zi m-a invitat la un suc k sa vb si in afara orelor de lucru.am acceptat si....trebuie sa spun k a fost una dintre cele mai frumoase seri din viata mea.am descoperit atunci k avem multe in comun,am descoperit k are un simt al umorului extraordinar si ca este un om deosebit.ne-am intalnit si a doua seara iar la munca am inceput sa ne intelegem extraordinar de bine.ne-am povestit unul altuia povesti din viata,ne-am impartasit ideile,am vorbit despre trecutul fiecaruia .... vorbim despre orice... m-a invitat de multe ori la plimbari cu masina,am iesit in diverse localuri doar noi doi si...... bineinteles k m-am indragostit de el.stiu k si lui ii face placere sa petreaca timpul cu mine pt k mi-a marturisit acest lucru.momentan suntem fff buni prieteni,dar eu incep sa am sentimente mai puternice decat cele de simpla simpatie.nu pot sa ii spun acest lucru pt k mi-e teama k el nu simte acelasi lucru fata de mine si ,in al doilea rand,nu cred ca as putea da ochii cu el dupa ce i-as spune ceea ce simt in cazul in care sentimentele n-ar fi reciproce.sunt intr-o mare dilema.tin la el, tin la prietenia lui,este un tip grozav si mi-e teama sa nu-l pierd.ma gandesc k poate e mai bine sa fim doar prieteni buni fara sa ne complicam.dar in acelasi timp,nu pot sa ignor ceea ce simt fata de el, mai ales k il vad zilnic iar in weekend-uri el isi face timp si pt mine atunci cand are liber.
cam asta ar fi pe scurt povestea mea. am apelat la voi pentru un sfat....poate imi spuneti ce ati face in locul meu si poate imi impartasiti cate ceva din propria experienta.astept cu nerabdare cuvintele voastre!!


acum desteaptelor si desteptelor ati vazut ca prieteniile de sex opus sunt cam greu de obtinut? asa fac majoritatea stau cu cel mai bun prieten sau buna prietena si ei cred ca e doar amicitie si dintro data na ca m-am indragostit. NU EXISTA ASA CEVA. prietenii de sex opus mai ales daca unul dintre ei e singur.si chiar si dupa ce s-a intamplat asta gagica asta care a postat topicul va zice ca da e posibil si dupa ce desparte de asta se va combina iar cu alt bun prieten si tot asa.deci stricati o prietenie si va faceti dusmani.du-te ma si fa-ti cel mai bun prieten un om de acelasi sex ca doar nu ai sa imi zici tu mie daca sunt cel mai bun prieten de ciclurile tale lunare si ce vata iti trebuie.ee naaa .conceptia de amic chiar daca teoretic ar exista ar fi ca sa nu simti altceva pt ala decat iubire platonica si viceversa pt ca daca unul simte mai mult si s eminte singur asteptand ocazia cand tu i-o oferi va sari pe tine si aia nu mai e amicitie.off off creier ce ai si tu.te ranesti singura in acest fel.macar de ai invata apoi si nu ai maif ace asta sau mai crede in povesti.
extravagant
Postat pe 8 Decembrie 2010 14:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau un zambet 16 De la: LizMarinovici 29 Aprilie 2010 19:50
E cel mai greu moment 10 De la: iubi7a_lui 27 Octombrie 2009 01:15
Relatie extra-life 198 De la: CESSY_C 19 Aprilie 2011 02:00
Nu inteleg... 25 De la: strainger_s_dream 3 Octombrie 2009 19:25
Nu-mi pasa 20 De la: aniela_cat 18 Iulie 2009 22:44