Setari Cookie-uri

dragoste dulce-amaruie

suntem impreuna de 3 luni...ne intelegeam foarte bine...chiar daca era el putin mai rece...de cate ori ne vedeam mi se dedica mie...era cu tot sufletul acolo ...prin mesaje nu prea vorbeam, iar la telefon din cand in cand...pe mess tot asa...imi raspundea greu...
de la inceput mi.a spus ca e greu sa il intelega cineva...ca are nevoie de libertate...i.am acordat.o...ca e putin mai complicat cu el...am incercat sa il inteleg
totul a fost bn pana acum vreo 3 saptamani...a inceput sa fie foarte indiferent...are probleme...in familie...si la scoala...si se consuma...nu se exteriorizeaza si nu vrea sa imi spuna...l.am inteles si de data asta
a treia zi de craciun a plecat la o colega la mare...o cunosc pe aceasta fata...sunt prieteni buni...ea are iubit.......cica vrea sa scape...sa se detaseze...nu mi.a picat deloc bn...dar nu nu am comentat
de revelion...a facut cu prietenii lui...mi.a spus ca e mai bn sa nu fiu eu prezenta fiindca s.ar simti putin aiurea si el si eu ...eu fiindca nu cunosc majoritatea de acolo iar el fiindca ar trebui sa imi acorde mie atentie maxima...si apoi ar iesi discutii...i s.a mai intamplat
aici am inceput sa fac urat...i.am reprosat...deja erau prea multe...el nu a zis nimic...nu ii place sa se certe...a inteles, dar asa e el...si nu pot sa ii fac nimic...mi.a zis chiar el asta
de revelion mi.a trimis doar un mesaj, a doua zi afland ca nu ii mai merge telu...touchscreen.ul...in aceeasi perioada avea pb cu pc.ul...deci nici pe mess nu mai putea intra
l.am sunat eu in fiecare seara...insa vorbeam putin si apoi imi spunea...'hai ca te las si mai vb'
ulterior si.a facut pc.ul...dar i.a fost sparta parola la id ...vb cu mn prin mesaje...isi conecta telu la pc si imi trimetea
pana in seara asta cand am hotarat sa nu il mai sun...sa nu il caut...sa vad daca face cumva si da vreun semn de viata...si nu l.am sunat...dar nici lui nu i.a pasat...nu am vb deloc
ce sa fac???...ma gandeam sa ma despart dar tin prea mult la el...si apoi tot nu ar fi bn...nu mi.ar ameliora starea ...nu stiu cum sa procedez...vreau sa nu mai fie asa indiferent
el e leu...eu sunt rac
Black___White
Postat pe 5 Ianuarie 2011 23:23
Rac se potriveste de minune cu scorpion , b-) poate ar trebui sa iti cauti unul ... persoanele de fata aaaaaaaaaa se exclud . Acum vorbind serios , cred ca ar trebui sa nu mai fi asa disperata dupa el , poate ai fost prea afectuoasa cu el si poate se simtea sufocat , poate relatia devenea prea serioasa si simtea ca isi pierde independeta lui atat de scumpa . Traieteti viata si cautati unul pe gustul tau care sa iti raspunda la fel la sentimente . Intelege unele lucru merita asteptate , el dupa parerea mea nu .
Alex_Bodea
Postat pe 5 Ianuarie 2011 23:34
Am inteles ca sunteti de 3 luni impreuna. Dar de cat timp va cunoasteti? Adica cat de bine va cunoasteti?
Pentru ca din tot ce povestesti...eu cred ca de fapt are de mult pe altcineva...adica nici craciun, nici revelion impreuna...cam strange nu crezi? Bine sunt sigura ca si varsta voastra e destul de frageda si atunci nu se prea pune problema de facut chestii impreuna...dar totusiiiiiii!!!!
Teoretic cu leii te intelegi bine. Dar atentie ca eu nu cred ca vei reusi ce ti-ai propus: sa nu il mai suni sau cauti in vreun fel. racii sunt foarte sensibili, vor afectiune, vor sa fie bagati in seama, sa li se dea atentie, etc...nu stiu cum ai rezistat langa asa un speciment, pentru ca omul asta (cel putin din ce zici), nu prea e tandru si dragastos.
pinguina
Postat pe 5 Ianuarie 2011 23:56
esti scorpion?
dar nu sunt disperata dupa el...daca tu crezi ca daca l.am sunat doar seara, o singura data pe ziua aia, inseamna sa fi disperat apoi nu stiu ce sa mai zic...
ma gandeam ca poate se mai poate face ceva...suntem intr.o perioada destul de dificila amandoi...eu cu bacul iar el cu facultatea...s.ar putea sa piarda si anul ...si e mai tot timpul morcovit...nu as vrea sa ii dau paucii si apoi sa imi para rau...dar cred ca mi.i iau eu pana la urma


pai ne stim de ceva timp...de mici ca sa zic asa...suntem vecini la tara...insa niciodata nu ne.am spus mai mult de un "buna"...pana vara trecuta...cand am avut ocazia sa ne cunoastem mai bine...
l.am intrebat de faza cu alta fata...dar mi.a spus ca din moment ce e cu cnv nu se mai uita dupa altele...si nu e genu...adik pare sincer...si nu il vad sa faca d.astea
eu am 18 ani...el are 22
nici eu nu stiu cum am rezistat...eroic...fac eforturi foarte mari sa nu par isterica...dar daca imi propun sa nu ii dau atentie pot face asta...dar doare...
sunt foarte confuza






Black___White
Postat pe 6 Ianuarie 2011 12:04
Tu esti genul de om care daca il dai afara pe usa intra pe geam?Nu te baga in seama,nu te suna,nu-ti trimite mesaje,nu vrea sa faca sarbatorile cu tine etc.Il doare la basca de tine asa ca vezi-ti de viata ta.
Barbie30_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 13:03
De la: Black___White, la data 2011-01-06 12:04:11
dar nu sunt disperata dupa el...daca tu crezi ca daca l.am sunat doar seara, o singura data pe ziua aia, inseamna sa fi disperat apoi nu stiu ce sa mai zic...


Disperata nu inseamna sa il suni de 50 de ori pe zi (asta e obsesie), disperata inseamna sa te gandesi la el asa de mult si sa nu renunti de la primele faze pe care ti le-a facut , ba chiar sa vrei sa continui dupa astea . E morcovit ? la ce te referi ? Dar sa petreaca fara tine nu este ? Nu e teme ca te poate pierde asa ? Asta inseamana oare ca nu esti destul de importanta ptr el sa conteze tu ce astepti de la el ?
Alex_Bodea
Postat pe 6 Ianuarie 2011 18:31
De la: Black___White, la data 2011-01-05 23:23:28
el e leu...eu sunt rac


iar io sunt confuz!!
geo_resuscitat
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:53
i.am vb de despartire si el mi.a spus ca nu vrea asta...ca vrea sa continuam...
dar daca eu asa vreau o sa imi respecte decizia...

inca nu am ajuns la un final...nu i.am spus ceva concret
nu se poate ameliora cu ceva indiferenta?
Black___White
Postat pe 8 Ianuarie 2011 19:27
De la: Black___White, la data 2011-01-08 19:27:01i.am vb de despartire si el mi.a spus ca nu vrea asta...ca vrea sa continuam...
dar daca eu asa vreau o sa imi respecte decizia...

inca nu am ajuns la un final...nu i.am spus ceva concret
nu se poate ameliora cu ceva indiferenta?


Cum sa-si ia singur dreptul la cate o babardeala ocazionala?!
Barbie30_
Postat pe 8 Ianuarie 2011 19:29
o luna are 4 saptamani...voi va cunoasteti de 3 luni = 12 saptamani- 3 saptamani de indiferenta...mai raman 9 saptamani de iubire si cunoastere profunda
miss_darine
Postat pe 8 Ianuarie 2011 19:44
De la: Barbie30_, la data 2011-01-08 19:29:30
De la: Black___White, la data 2011-01-08 19:27:01i.am vb de despartire si el mi.a spus ca nu vrea asta...ca vrea sa continuam...
dar daca eu asa vreau o sa imi respecte decizia...

inca nu am ajuns la un final...nu i.am spus ceva concret
nu se poate ameliora cu ceva indiferenta?


Cum sa-si ia singur dreptul la cate o babardeala ocazionala?!

asa ceva nu intra in discutie (si la trecut si la prezent:P)
Black___White
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:07
De la: Black___White, la data 2011-01-08 20:07:08
De la: Barbie30_, la data 2011-01-08 19:29:30
De la: Black___White, la data 2011-01-08 19:27:01i.am vb de despartire si el mi.a spus ca nu vrea asta...ca vrea sa continuam...
dar daca eu asa vreau o sa imi respecte decizia...

inca nu am ajuns la un final...nu i.am spus ceva concret
nu se poate ameliora cu ceva indiferenta?


Cum sa-si ia singur dreptul la cate o babardeala ocazionala?!

asa ceva nu intra in discutie (si la trecut si la prezent:P)


Adica nimic..nimic?
Barbie30_
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:10
De la: miss_darine, la data 2011-01-08 19:44:50 o luna are 4 saptamani...voi va cunoasteti de 3 luni = 12 saptamani- 3 saptamani de indiferenta...mai raman 9 saptamani de iubire si cunoastere profunda

exact
Black___White
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:10
De la: Barbie30_, la data 2011-01-08 20:10:03
De la: Black___White, la data 2011-01-08 20:07:08
De la: Barbie30_, la data 2011-01-08 19:29:30
De la: Black___White, la data 2011-01-08 19:27:01i.am vb de despartire si el mi.a spus ca nu vrea asta...ca vrea sa continuam...
dar daca eu asa vreau o sa imi respecte decizia...

inca nu am ajuns la un final...nu i.am spus ceva concret
nu se poate ameliora cu ceva indiferenta?


Cum sa-si ia singur dreptul la cate o babardeala ocazionala?!

asa ceva nu intra in discutie (si la trecut si la prezent:P)


Adica nimic..nimic?

ce este atat de surprinzator ?
Black___White
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:13
De la: Black___White, la data 2011-01-08 20:13:39
De la: Barbie30_, la data 2011-01-08 20:10:03
De la: Black___White, la data 2011-01-08 20:07:08
De la: Barbie30_, la data 2011-01-08 19:29:30
De la: Black___White, la data 2011-01-08 19:27:01i.am vb de despartire si el mi.a spus ca nu vrea asta...ca vrea sa continuam...
dar daca eu asa vreau o sa imi respecte decizia...

inca nu am ajuns la un final...nu i.am spus ceva concret
nu se poate ameliora cu ceva indiferenta?


Cum sa-si ia singur dreptul la cate o babardeala ocazionala?!

asa ceva nu intra in discutie (si la trecut si la prezent:P)


Adica nimic..nimic?

ce este atat de surprinzator ?


Surprinzator este ca nu te-ai prins tu pana acum cum sta treaba de este el indiferent.Daca te astepti sa te mangaie forever pe frunte...te inseli amarnic.
Barbie30_
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:16

ce este atat de surprinzator ?[/quote]

Surprinzator este ca nu te-ai prins tu pana acum cum sta treaba de este el indiferent.Daca te astepti sa te mangaie forever pe frunte...te inseli amarnic.[/quote]
bn...nici chiar asa...dar oricum atentia si iubirea nu se castiga prin asta
Black___White
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:26
bn...nici chiar asa...dar oricum atentia si iubirea nu se castiga prin asta
Black___White
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:28
De la: Black___White, la data 2011-01-08 20:28:24bn...nici chiar asa...dar oricum atentia si iubirea nu se castiga prin asta


Esti micuta...o sa inveti cu timpul cum sta treaba.
Barbie30_
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:31
De la: Barbie30_, la data 2011-01-08 20:31:38
De la: Black___White, la data 2011-01-08 20:28:24bn...nici chiar asa...dar oricum atentia si iubirea nu se castiga prin asta


Esti micuta...o sa inveti cu timpul cum sta treaba.

daca era interesat de chestia asta...sau ma rog...daca era centrul relatiei si vroia neaparat...se dadea pe langa mine...ma cauta non-stop...ma lua cu dulcegarii si altele...dar din moment ce el e pe partea cealalta cum sa se astepte la asa ceva?
Black___White
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:38
De la: Black___White, la data 2011-01-08 20:38:37
De la: Barbie30_, la data 2011-01-08 20:31:38
De la: Black___White, la data 2011-01-08 20:28:24bn...nici chiar asa...dar oricum atentia si iubirea nu se castiga prin asta


Esti micuta...o sa inveti cu timpul cum sta treaba.

daca era interesat de chestia asta...sau ma rog...daca era centrul relatiei si vroia neaparat...se dadea pe langa mine...ma cauta non-stop...ma lua cu dulcegarii si altele...dar din moment ce el e pe partea cealalta cum sa se astepte la asa ceva?


Cum e pe partea cealalta?E cu barbatii? Asa se intelege de ce nu da niciun semn.
Barbie30_
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:40
De la: Barbie30_, la data 2011-01-08 20:40:15
De la: Black___White, la data 2011-01-08 20:38:37
De la: Barbie30_, la data 2011-01-08 20:31:38
De la: Black___White, la data 2011-01-08 20:28:24bn...nici chiar asa...dar oricum atentia si iubirea nu se castiga prin asta


Esti micuta...o sa inveti cu timpul cum sta treaba.

daca era interesat de chestia asta...sau ma rog...daca era centrul relatiei si vroia neaparat...se dadea pe langa mine...ma cauta non-stop...ma lua cu dulcegarii si altele...dar din moment ce el e pe partea cealalta cum sa se astepte la asa ceva?


Cum e pe partea cealalta?E cu barbatii? Asa se intelege de ce nu da niciun semn.

ma refeream la indiferenta
Black___White
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:41
S-a plictisit si el ...si a cedat cum era normal,nu prezinti interes pentru el.Crezi ca poti sa procesezi informatia asta?
Barbie30_
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:44
De la: Barbie30_, la data 2011-01-08 20:44:49S-a plictisit si el ...si a cedat cum era normal,nu prezinti interes pentru el.Crezi ca poti sa procesezi informatia asta?

da, pot...nu e vb ca vrea sa scape de mn si nu poate...sa imi spuna...nu ma interesezi...vreau sa imi refac viata si inteleg...ma indepartez
Black___White
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:50
oricum deja am deviat de la subiect
vroiam sa stiu ce se mai poate face...daca se poate trata indiferenta
Black___White
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:57
De la: Black___White, la data 2011-01-08 20:57:53oricum deja am deviat de la subiect
vroiam sa stiu ce se mai poate face...daca se poate trata indiferenta


Ai auzit de legea cauzei si a efectului?Probabil ca nu...tu vezi efectul dar nu stii care e cauza,ca sa schimbi ceva tre sa descoperi cauza si noi nu te putem ajuta cu nimic,putem doar sa presupunem.Un lucru e cert,ceva il indeparteaza de tine,sa fie sexul...sa fie fizicul...sa fie caracterul...
Barbie30_
Postat pe 8 Ianuarie 2011 21:08
De la: Barbie30_, la data 2011-01-08 21:08:37[quote name='Black___White' date='2011-01-08
Un lucru e cert,ceva il indeparteaza de tine,sa fie sexul...sa fie fizicul...sa fie caracterul...


daca sexul, fizicul, caracterul il indeparteaza de ea, de ce ar mai vrea sa continue relatia?



Eu zic ca ar trebui sa l lasi balta, indiferenta nu se trateaza, si nu cred ca ai vrea sa ai langa tine toata viata o asemenea fiinta :)
lovemybotik
Postat pe 8 Ianuarie 2011 22:15
De la: Black___White, la data 2011-01-05 23:23:28suntem impreuna de 3 luni...ne intelegeam foarte bine...chiar daca era el putin mai rece...de cate ori ne vedeam mi se dedica mie...era cu tot sufletul acolo ...prin mesaje nu prea vorbeam, iar la telefon din cand in cand...pe mess tot asa...imi raspundea greu...
de la inceput mi.a spus ca e greu sa il intelega cineva...ca are nevoie de libertate...i.am acordat.o...ca e putin mai complicat cu el...am incercat sa il inteleg
totul a fost bn pana acum vreo 3 saptamani...a inceput sa fie foarte indiferent...are probleme...in familie...si la scoala...si se consuma...nu se exteriorizeaza si nu vrea sa imi spuna...l.am inteles si de data asta
a treia zi de craciun a plecat la o colega la mare...o cunosc pe aceasta fata...sunt prieteni buni...ea are iubit.......cica vrea sa scape...sa se detaseze...nu mi.a picat deloc bn...dar nu nu am comentat
de revelion...a facut cu prietenii lui...mi.a spus ca e mai bn sa nu fiu eu prezenta fiindca s.ar simti putin aiurea si el si eu ...eu fiindca nu cunosc majoritatea de acolo iar el fiindca ar trebui sa imi acorde mie atentie maxima...si apoi ar iesi discutii...i s.a mai intamplat
aici am inceput sa fac urat...i.am reprosat...deja erau prea multe...el nu a zis nimic...nu ii place sa se certe...a inteles, dar asa e el...si nu pot sa ii fac nimic...mi.a zis chiar el asta
de revelion mi.a trimis doar un mesaj, a doua zi afland ca nu ii mai merge telu...touchscreen.ul...in aceeasi perioada avea pb cu pc.ul...deci nici pe mess nu mai putea intra
l.am sunat eu in fiecare seara...insa vorbeam putin si apoi imi spunea...'hai ca te las si mai vb'
ulterior si.a facut pc.ul...dar i.a fost sparta parola la id ...vb cu mn prin mesaje...isi conecta telu la pc si imi trimetea
pana in seara asta cand am hotarat sa nu il mai sun...sa nu il caut...sa vad daca face cumva si da vreun semn de viata...si nu l.am sunat...dar nici lui nu i.a pasat...nu am vb deloc
ce sa fac???...ma gandeam sa ma despart dar tin prea mult la el...si apoi tot nu ar fi bn...nu mi.ar ameliora starea ...nu stiu cum sa procedez...vreau sa nu mai fie asa indiferent
el e leu...eu sunt rac


Cel mai tare imi place la lei cum trateaza ei lumea de sus, totul li se cuvine, asta te atrage la el, ca nu ti da atentie, poate te place insa clar mai are si pe altcineva cu care desigur are ganduri mai serioase, acum stai putin si te gandeste : se merita sa astepti iubirea si atentia unui astfel de om ???? cine te iubeste cu adevarat te cauta, te suna, vrea sa va intalniti, nu te lasa sa astepti ca o pustnica, nu te lasa singura de sarbatori sau alte evenimente importante, isi doreste sa faca dragoste cu tine, iti aduce flori .... el ce a facut pt tine ????? eu cred ca nimic, doar iti spune ca nu vrea sa va despartiti, ca te place, bla, bla(minciuni, ca cine stie cand ramane singur si are nevoie de o tavaleala). Sper ca nu am fost dura cu tavaleala, dar leii sunt vestiti pt pofta lor pt sex (sa ma contrazica cineva daca poate), daca vrei sa te distrezi fao, dar fii cu cineva care te merita, vezi tu timpul trece ....si vreau sa fii puternica sa nu-l mai cauti, chiar nu merita, daca te cauta joaca teatru ca esti inebunita dupa el si tu distreaza te cu altcineva, in viata trebuie sa platesti cu aceeasi moneda, eu asa am facut, acum mi-e foarte bine .... o sa-ti fie si tie intr-o buna zi, nu dispera ca viata e asa frumoasa ....
lover_woman
Postat pe 8 Ianuarie 2011 22:31
asa e...langa un asemenea om nu se poate trai...si stiu si eu asta...dar nu il vreau pt toata viata...ci doar pentru un timp...nu imi place sa stau singura
pe altcineva nu cred sa aiba
ai dreptate lover-woman

cum se manifesta depresia? :
Black___White
Postat pe 9 Ianuarie 2011 11:56
De la: Black___White, la data 2011-01-09 11:56:54asa e...langa un asemenea om nu se poate trai...si stiu si eu asta...dar nu il vreau pt toata viata...ci doar pentru un timp...nu imi place sa stau singura
pe altcineva nu cred sa aiba
ai dreptate lover-woman

cum se manifesta depresia? :


nu ai chef de nimic : nici sa traiesti, sa dormi, sa mananci, absolut nimic nu te mai incanta, decat el, el este pe un piedestal si cu o mana iti ia toate durerile, el este vindecatorul ....
lover_woman
Postat pe 9 Ianuarie 2011 19:51
De la: Black___White, la data 2011-01-05 23:23:28suntem impreuna de 3 luni...ne intelegeam foarte bine...chiar daca era el putin mai rece...de cate ori ne vedeam mi se dedica mie...era cu tot sufletul acolo ...prin mesaje nu prea vorbeam, iar la telefon din cand in cand...pe mess tot asa...imi raspundea greu...
de la inceput mi.a spus ca e greu sa il intelega cineva...ca are nevoie de libertate...i.am acordat.o...ca e putin mai complicat cu el...am incercat sa il inteleg
totul a fost bn pana acum vreo 3 saptamani...a inceput sa fie foarte indiferent...are probleme...in familie...si la scoala...si se consuma...nu se exteriorizeaza si nu vrea sa imi spuna...l.am inteles si de data asta
a treia zi de craciun a plecat la o colega la mare...o cunosc pe aceasta fata...sunt prieteni buni...ea are iubit.......cica vrea sa scape...sa se detaseze...nu mi.a picat deloc bn...dar nu nu am comentat
de revelion...a facut cu prietenii lui...mi.a spus ca e mai bn sa nu fiu eu prezenta fiindca s.ar simti putin aiurea si el si eu ...eu fiindca nu cunosc majoritatea de acolo iar el fiindca ar trebui sa imi acorde mie atentie maxima...si apoi ar iesi discutii...i s.a mai intamplat
aici am inceput sa fac urat...i.am reprosat...deja erau prea multe...el nu a zis nimic...nu ii place sa se certe...a inteles, dar asa e el...si nu pot sa ii fac nimic...mi.a zis chiar el asta
de revelion mi.a trimis doar un mesaj, a doua zi afland ca nu ii mai merge telu...touchscreen.ul...in aceeasi perioada avea pb cu pc.ul...deci nici pe mess nu mai putea intra
l.am sunat eu in fiecare seara...insa vorbeam putin si apoi imi spunea...'hai ca te las si mai vb'
ulterior si.a facut pc.ul...dar i.a fost sparta parola la id ...vb cu mn prin mesaje...isi conecta telu la pc si imi trimetea
pana in seara asta cand am hotarat sa nu il mai sun...sa nu il caut...sa vad daca face cumva si da vreun semn de viata...si nu l.am sunat...dar nici lui nu i.a pasat...nu am vb deloc
ce sa fac???...ma gandeam sa ma despart dar tin prea mult la el...si apoi tot nu ar fi bn...nu mi.ar ameliora starea ...nu stiu cum sa procedez...vreau sa nu mai fie asa indiferent
el e leu...eu sunt rac


pazeste te, daca ai dat de un leu...
bella28
Postat pe 11 Ianuarie 2011 08:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
da asa e 15 De la: dandanaua_reloaded 20 Ianuarie 2010 20:19
virus 36 De la: yumalai 21 Februarie 2010 11:43
la multi ani! tuturor mariilor si marian 2 De la: dulcyka 27 August 2009 20:00
Atractie intre doua prietene 63 De la: Summer_ 8 Decembrie 2010 21:44
oare m-am indragostit ??? 5 De la: alyn27 17 Iunie 2010 17:17