Setari Cookie-uri

prietenii lui.....

Am o relatie de o luna si ceva, totul este bine intre noi doi, m-a dus pe la el pe acasa, i-am cunoscut parintii, mi-a cunoscut cativa prieteni, familia...dar la capitolul prietenii lui....inca nu ii cunosc, nici macar pe unul personal, el mi-a zis ca nu prea are multi prieteni si nu prea se poate baza pe ei, dar ca o sa iesim si cu prietenii lui cand va fi cazul, credeti ca ar fi asta o problema, ar trebui sa insist mai mult pe acest capitol al prietenilor?
otilia23
Postat pe 25 Februarie 2009 20:45
Dupa o luna si ceva chiar vrei sa il invadezi ? Hai sa fim seriosi, peste inca o luna urmeaza sa se plictiseasca de tine

Postat pe 25 Februarie 2009 20:47
De la: otilia23, la data 2009-02-25 20:45:26Am o relatie de o luna si ceva, totul este bine intre noi doi, m-a dus pe la el pe acasa, i-am cunoscut parintii, mi-a cunoscut cativa prieteni, familia...dar la capitolul prietenii lui....inca nu ii cunosc, nici macar pe unul personal, el mi-a zis ca nu prea are multi prieteni si nu prea se poate baza pe ei, dar ca o sa iesim si cu prietenii lui cand va fi cazul, credeti ca ar fi asta o problema, ar trebui sa insist mai mult pe acest capitol al prietenilor?

Poate chiar nu are prieteni...sau nu a avut ocazia sa va puna in contact...asteapta si tu o zi de nastere, vreun chef ceva...si atunci ii vei cunoaste.
Dar de ce te intereseaza prietenii lui pana la urma ? faptul ca te-a prezentat parintilor lui e mai important.
ocs
Postat pe 27 Martie 2009 10:49
eu zic sa te bucuri acum cat il mai ai pe deplin langa tine...:)) ca dupa poate doar de prietenii lui o sa ai parte, si in loc sa stea cu tine o sa ti+o bage pe aia cu meciul de fotbal, seara de baieti in oras etc..:)) stai linistita ca e devreme, nu iti mai face griji aiurea....cu soacra e bine?:))
boomboom
Postat pe 27 Martie 2009 10:54
De la: otilia23, la data 2009-02-25 20:45:26Am o relatie de o luna si ceva, totul este bine intre noi doi, m-a dus pe la el pe acasa, i-am cunoscut parintii, mi-a cunoscut cativa prieteni, familia...dar la capitolul prietenii lui....inca nu ii cunosc, nici macar pe unul personal, el mi-a zis ca nu prea are multi prieteni si nu prea se poate baza pe ei, dar ca o sa iesim si cu prietenii lui cand va fi cazul, credeti ca ar fi asta o problema, ar trebui sa insist mai mult pe acest capitol al prietenilor?


nu dragutza, nu, nu si nu. cu calm si batransete ajungi undeva.
cristi_nne
Postat pe 27 Martie 2009 12:05
au trecut 2 luni si ceva...cu soacra e bine:) Am iesit cu prietenii o data, mi-a explicat ca nu prea ies nici aia prea des (acum nu stiu ce sa zic daca el nu iese si din motive financiare, chiar daca eu imi platesc partea mea de obicei) si ca are prieteni care sunt singuri si ei ies in grup, oricum el nu iese cu prietenii, cel putin vreau sa am incredere ca asa este...cum imi zice el....
Eu as vrea mai multa sociabilitate si asta doar prin iesiri cu prietenii este posibila din punctul meu de vedere.
otilia23
Postat pe 28 Martie 2009 21:59
De la: otilia23, la data 2009-03-28 21:59:54au trecut 2 luni si ceva...cu soacra e bine:) Am iesit cu prietenii o data, mi-a explicat ca nu prea ies nici aia prea des (acum nu stiu ce sa zic daca el nu iese si din motive financiare, chiar daca eu imi platesc partea mea de obicei) si ca are prieteni care sunt singuri si ei ies in grup, oricum el nu iese cu prietenii, cel putin vreau sa am incredere ca asa este...cum imi zice el....
Eu as vrea mai multa sociabilitate si asta doar prin iesiri cu prietenii este posibila din punctul meu de vedere.



eu cred k ar trebui sa te simti ok,in momentul in care o sa te cunoasca prietenii lui,fiind o gasca,probabil vor incepe cu comentarii,iar daca nu vei fi pe placul lor ii vor baga tot felul de chestii in cap...asa k take it easy...
SweetHappyButterfly
Postat pe 28 Martie 2009 22:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce mai ramane de facut? 25 De la: anamaria_brunetik 19 Aprilie 2010 12:01
Statutul femeii in Islam si Crestinism 1 De la: Catalinusha 2 Septembrie 2012 23:40
Relatie la distanta 4 De la: simonycik 2 Octombrie 2009 17:31
de ce se poarta asa?ma doare... 59 De la: Pisicutzaaa 12 Ianuarie 2012 01:34
TOT EU 5 De la: ella_c 27 Septembrie 2009 07:42