Setari Cookie-uri

"agonie multa...moarte sigura"....??!!!???

credeti ca este adevarata aceasta zicala...????in ceea ce priveste legatura dintre doua pers...

Intr-o oarecare masura am cam inceput sa dau dreptate acelor pers care mi-au spus o ...pt ca de obicei ..daca nu faci un lucru atnci cand simti..cand este momentul lui..e posibil sa..nu mai ai ocazia sa-l faci..si cu cat lasi sa treaca mai mult timp..cu atat...realizezi..ca..vrei altceva..ca esti plictisit...inaintezi in varsta ..te cureti de complexe...si ai asteptari tot mai mari de la pers din jurul tau..
Pe cand daca faci ceea ce trebuie la momentul respectiv...e posibil..sa nu mai fie..asa pt ca in timp ne leaga altceva...dorinta de a construi..de a face lucruri in comun..apar cred eu legaturi mult mai puternice decat la inceputul relatie..care se bazeaza pe o pasiune inflacarata..

Voi ce parere aveti?
ingerdemon69
Postat pe 26 Februarie 2009 09:14
ca este prea profunda intrebarea pt ora asta
eu nu cred in zicala asta.....indiferent de decizia pe care o iei tot ai sa regreti ori ca ai facut-o si nu trebuia ... ori ca nu ai facut-o...desi ai simtit asta.....si oricum eu cred ca mai devreme sau mai tarziu mai revine aceea ocazie cei drept cu alta persoana..in alte conditii....
coffeeta
Postat pe 26 Februarie 2009 09:20
Mie mi-a revenit ocazia cu aceeasi persoana dupa 7 ani,si ceea ce nu ar fi functionat atunci ,acum functioneaza,asa ca nu cred ca zicala asta are de-a face cu dragostea.
Pt mine cuvantul agonie=chin deci nu vad sensul ei in dragoste,mai degraba cred ca zicala asta se refera la suferinta,adica "suferinta multa moarte sigura".Fiind un fel de anagrama fiecare ii da un sens,iar pt mine acel sens=nu te chinui degeaba nu suferi ca nu iti faci decat rau tie,si ma grav e ca acel rau psihic devine fizic.
Viata e frumoasa mergi inainte.treci peste obstacole,fi puternic.
Ele_ely
Postat pe 12 August 2009 20:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatiile cu veciinii din bloc. 10 De la: Summer_ 1 Aprilie 2010 14:47
inca o problema a sufletului... 66 De la: vas25 27 Aprilie 2009 12:46
Momente in viata care te-au lasat fara respiratie 40 De la: _dulcik_ 1 Aprilie 2009 20:52
Ce ziceti de masaj erotic pentru cupluri? 1 De la: kudika_1043887 23 Octombrie 2022 22:57
haideti sa dam o sansa unei iubiri ...multumesc 7 De la: iris_4_ever 4 Februarie 2009 18:11