Setari Cookie-uri

Cum so uit mai repede?

El: sunt fete destule...
Eu: Dar spune-mi mai sunt ca ea?
El: Poate sunt mai bune...
Eu: dar eu nu vreau pe altcineva !
El: Esti inca tanar stii nu e ultima...
Eu: Stiu dar nu mai are rost conversatia !!
Am incercat cred ca am facut tot ce imi sta in putinta
nu mai pot schimba nimic in aceasta privinta
Nu vrea sa-mi dea sperante iar despre sentimente
Cand le fac prezenta sunt mereu absente
Cum se poate cand nu mai suntem amandoi
Sunt sigur si imi dau seama ca iubesc pt doi
ALerg prin ploaie si mi se pare
ca nu mi se vad lacrimile e singura alinare
O sun trimit mesaje nu-mi raspunde
ma gandesc ca poate telefonul nu-l aude
Trebuie sa renunt nu mai e cum a fost
Sterg numarul dar numarul il stiu pe de rost
kevin
Postat pe 25 Februarie 2009 20:50
Ai rabdare. Doar atat poti face.
Cu timpul trec toate. absolut toate
ralukiss
Postat pe 25 Februarie 2009 20:52
Dragoste nu se face cu sila, dragostea se petrece in 2 !

Postat pe 25 Februarie 2009 20:53
Da stiu dar ea imi spuune ca ma iubestte si ca nu ma v-a putea uita niciodata si in acelas timp se desparte de mine si iese cu alti 2 in 1 zi ......? ce sa mai cred eu?
kevin
Postat pe 25 Februarie 2009 20:56
De la: kevin, la data 2009-02-25 20:56:25Da stiu dar ea imi spuune ca ma iubestte si ca nu ma v-a putea uita niciodata si in acelas timp se desparte de mine si iese cu alti 2 in 1 zi ......? ce sa mai cred eu?



Hai sa fim seriosi ! Iese cu 2 in aceeasi zi si te iubeste pe tine ? Zau...:)

Postat pe 25 Februarie 2009 20:57
Cred ca fiecare dintre noi si-ar dori sa existe o reteta miraculoasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 25 Februarie 2009 21:01
da stiu......dar imi mai spune si ca "te iubesc-ul" ala care i l-a spus la al doilea dupa mine nu o sa mai existe niciodata ca,,,,,,,,,,,cum mi-l spunea mie......stiu ca minte...da ce sa fac ca so uit? asta era intrebare.....
kevin
Postat pe 25 Februarie 2009 21:02
Nu e neaparat asta nu asta era intrebarea cum s-o uit mai repede......?
kevin
Postat pe 25 Februarie 2009 21:03
De la: kevin, la data 2009-02-25 21:03:07Nu e neaparat asta nu asta era intrebarea cum s-o uit mai repede......?


iesi,plimba te,distreaza te,citeste etc!!!! tipa chiar nu merita
SweetHappyButterfly
Postat pe 25 Februarie 2009 21:06
De la: kevin, la data 2009-02-25 21:02:01da stiu......dar imi mai spune si ca "te iubesc-ul" ala care i l-a spus la al doilea dupa mine nu o sa mai existe niciodata ca,,,,,,,,,,,cum mi-l spunea mie......stiu ca minte...da ce sa fac ca so uit? asta era intrebare.....


Adica... e falsa. Pur si simplu. Te-a mintit. Ii place sa se joace cu tine.

Fa ceva, orice, umple-ti timpul, ca sa nu te mai gandesi... si cu timpul va fi bine
ralukiss
Postat pe 26 Februarie 2009 14:09
du-te la sala,fa un efort fizic si sigur te vei simti mai bine pt k se secreta niste endorfine care nu te lasa sa cazi in depresie,umpleti timpul ,munceste,iesi cu prietenii si treptat te vei simti mai bine
lacrasar
Postat pe 26 Februarie 2009 14:13
De la: kevin, la data 2009-02-25 20:56:25Da stiu dar ea imi spuune ca ma iubestte si ca nu ma v-a putea uita niciodata si in acelas timp se desparte de mine si iese cu alti 2 in 1 zi ......? ce sa mai cred eu?



Mey anumite femei simt o dorinta apriga sa stie ca mai multi baieti se tin dupa ele...uit-o cat mai repede posibil.Ai grija de tine si de sufletul tau, esti inca un copil!
anelys
Postat pe 26 Februarie 2009 17:03
Mergi la o fundatie si implicate ca si voluntar. Vei intalni oameni cu probleme adevarate, insa cu un psihic mult mai bun decat al tau. Plus ca te vei simti util, iti vei umple timpul si mintea cu altele. Scoate-ti prietenii in oras fara sa devii plictisitor si sa vorbesti numai despre ea. Ideea e sa o uiti, nu sa o "multiplici".

Postat pe 26 Februarie 2009 19:44
te inteleg perfect ce simti si prin ce treci pt ca in aceeasi situatie sunt si eu!iubesc enorm o pers cu care am fost 6 ani insa intr-o zi mi-a zis ca nu ne mai potrivim si ca nu mai vrea sa fim impreuna!a fost o rel ffffff frumoasa in care aman2 am fost numai unul pt celalalt insa in acest moment nu mai pot face nimic!singura mea speranta este ca Dumnezeu ne va ajuta intr-o buna zi sa fim din nou impreuna!Tot ce trebuie sa faci e sa ai incredere in Dumnezeu si vei vedea ca intr-o zi iti va fi bn cu ea sau cu alta persoana care te va iubi,te va respecta si va sti sa te aprecieze!te pup si ai grija de tine!
v_alexandra2005
Postat pe 8 Martie 2009 00:31
cel mai groaznic lucru e sa traiesti cu speranta ca se va mai intoarce vreodata la tine....incearca sa-ti construiesti viata fara sa mai crezi ca o sa mai fiti impreuna, mai ales daca el crede ca nu va potriviti....oricum nu o sa se intoarca niciodata din decizia lui.
nu exista o reteta fixa de urmat pt a uita pe cineva, fiecare trebuie sa gaseasca singur calea...de cele mai multe ori nu poti decat sa astepti .,.
Madeleine100
Postat pe 8 Martie 2009 20:07
De la: kevin, la data 2009-02-25 20:50:52El: sunt fete destule...
Eu: Dar spune-mi mai sunt ca ea?
El: Poate sunt mai bune...
Eu: dar eu nu vreau pe altcineva !
El: Esti inca tanar stii nu e ultima...
Eu: Stiu dar nu mai are rost conversatia !!
Am incercat cred ca am facut tot ce imi sta in putinta
nu mai pot schimba nimic in aceasta privinta
Nu vrea sa-mi dea sperante iar despre sentimente
Cand le fac prezenta sunt mereu absente
Cum se poate cand nu mai suntem amandoi
Sunt sigur si imi dau seama ca iubesc pt doi
ALerg prin ploaie si mi se pare
ca nu mi se vad lacrimile e singura alinare
O sun trimit mesaje nu-mi raspunde
ma gandesc ca poate telefonul nu-l aude
Trebuie sa renunt nu mai e cum a fost
Sterg numarul dar numarul il stiu pe de rost




misto versuri


iti zic eu solutia...un cui il scoate pe altul...serios
sweet_xx
Postat pe 9 Martie 2009 00:10
un cui il scoate pe celalalt.. am crezut si eu in asta... degeaba

nu`tzi pot da sfaturi, mie nu mi`a trecut inca.. multa rabdare itzi doresc >:D
aiurita23
Postat pe 9 Martie 2009 23:43
este greu intradevar dar sa stii ca cu multa rabdare iti va trece
ceaia ce ar trebiu sa faci este sa nu ii mai dai atentie
si vei vedea ca daca intradevar te iubeste se intoarce singura
credema si eu am o relatie de 5 ani si eu am fost despartita de el
si am stat am plans o luna si am dat sms telefoane dra nici un raspuns
cand miam dat seama ca ma distrug si ca nu este el singuru baiat
am inceput sa ies cu prietene sa ma distrez la care dupa un timp ma sunat el
si a dat el sms peste sms .AI RABDARE SI VEI VEDEA
DACA NU SE INTOARCE VIATA MERGE INAINTE CU BUNE SI RELE
NU AI CE FACE
AI GRIJA DE TINE
alexandra_sziga
Postat pe 11 Martie 2009 16:18
daca in caz ca nu ai uiat-o iti spun eu ce sa faci ca sa iti fie bine: intalneste-te cu mine :)) si iti spun eu ce sa faci pa!!!!
1dana2
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:36
n-ai mai uitat-o de atunci?
lacrasar
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:39
De ce vrei s-o uiti? Nu trebuie s-o uiti... transform-o in amintire!
Hai... zau asa... un pic de optimism! Traieste-ti viata, ca e tare frumoasa!
misstiqque
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:42
Sfatul meu e sa cunosti alta fata . Asa ai sa o uiti.
Narcisa_Ana
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:18
cum s-o uiti???incearca sa-ti gasesti pe cineva care sa-ti placa,sa te atraga si vei vedea ca persoana care te minte ca te iubeste nu va mai fi asa de importanta si nu va mai fi in gandul tau zi de zi!!!
ligiuta21
Postat pe 7 Aprilie 2009 18:25
Mai copilu' eu te sfatuiesc sa faci cu fata respectiva cum ai facut cu gramatica limbii romane: uit-o repede.
SO UIT se scrie altfel.
aprov
Postat pe 7 Aprilie 2009 18:46
Cum se zicea mai sus fa ceva cu timpul tau,vremea din fericire nu e un impediment.Oricum nu exista nici un dubiu din descrierea ta ce "iubire"iti purta ea.Sper doar ca ratiunea sa ti invinga inima si o sa vezi ce usor o uiti.Bafta prietene.
Stripes
Postat pe 8 Aprilie 2009 07:51
De la: kevin, la data 2009-02-25 20:56:25Da stiu dar ea imi spuune ca ma iubestte si ca nu ma v-a putea uita niciodata si in acelas timp se desparte de mine si iese cu alti 2 in 1 zi ......? ce sa mai cred eu?


poate chiar nu va intelegeti si drag voastra nu mai merge....poate si ea te iubeste...dar face orice ca durerea sa dispara si sa te uite....poate de asta iese cu unii cu altii...poate de asta nu iti rasp la tel...intr-o rel intotdeauna unul e mai puternic si se vindeca mai rpd....si altul sufera mai mult....
camy_doll
Postat pe 8 Aprilie 2009 09:31
mai nu mai criticati atat...intotdeauna adevarul e la mijloc....si nu stiti ce a fost intre voi...ce simte si ea.....am fost parasita desi mai exista iubire.....l-am urat...am suferit enorm.....mai tz am inteles ca nu trebuie sa-l condamn...a fost mai puternic si s-a eliberat de suferinta mai rpd decat mine...ca sa-l uit am folosit tactica "cui pe cui se scoate"....noul cui a aparut fff rpd.....in nici o sapt(pt asta ar trebui sa ma judece altii pe mine ca nu l-am iubit pe fostul dk am iesit cu altul?dk am icnercat sa uit?sa fac orice sa scap de durerea aia?vhiar si fostul care ma parasise,tot el s-a intors sa ma judece ca nu l-am iubit cu adevarat de mi-am gas deja p altul...avea dreptul?ce vroia sa ma vada tarandu-ma de durere?era terminata deja de suferinta....aveam 43 kg...aratam jalnic.....si dk s-ar mai fi putut vedea si interiorul...eram terminata)...sa revenim...deci a aparut "noul cui" in nici o sapt...eu zic ca a fost destinul...acum dupa jum de an cu actualul....se repeta povestea....din nou sufar enorm...in ciuda faptului ca ne iubim...ne dorim lucruri diferite....el nu are nici cele mai mici planuri de viitor pt noi....cum spunea....."viitorul meu e scoala iar celelalte sunt doar variabile care se pot schimba"...."nu suntem casatoriti,suntem doar prieteni ca jum din planeta asta" ma doare ce sa zic....as putea sa-l judec ca nu ma iubeste...dar poate nu stie sa iubeasca...nu stie....stiu si eu asta,stie si el....suntem fff diferiti...diferente care pana acum nu am fost asa evidente,poate au fost ascunde sau poate m-am mintit singura....se repeta istoria...din nou simt ca ma sting...dar ca si data trecuta...neputinta de a merge mai departe si de a-mi pastra makr orgoliul.....o sa stau in rel asta pana in ultimul ceas....chiar dk asta ma va termina....si cz la care am vrut sa ajung.....in astfel de situatii cum este a mea....unii stau pana in ultima clipa cand se distruge totul....partenerii devin satui unul de celalalt...desi poate exista si sentimente acolo intr-un coltisor...si fiekre fuge....unul e slab si ar vrea sa ma continue calvarul,desi constient ca nu va duce nicaieri.....iar altul e puternic si trece mai departe,chiar si fara a gasi alt cui....culmea e ca cel mai slab se dovedeste a fi cel care cauta cuie noi:))...totusi am invatat un lucru...eu aia rationala si obiectiva....sa ma mint frumos ca sa sufar un mom si sa nu plang zile intregi....sa ma mint frumos pana va sosi mom ala
camy_doll
Postat pe 8 Aprilie 2009 09:44
scuze de eventualele greseli...am scris rpd si din suflet :)
camy_doll
Postat pe 8 Aprilie 2009 09:46
Pt Camy... te inteleg perfect,am trecut si eu prin asa ceva si stiu cum este,daca ai iesit cu acel cineva nu inseamna ca nu l-ai iubit pe fostul poate tot la el te gandeai atunci cand ieseai cu baiatul acela....dar ca sa il uiti iti trebuie timp....eu am fost cu cineva 2 ani si ne-am desp in martie anul trecut si mi-am revenit dupa mult timp... acum pot zice ca l-am uitat si l-am transformat intr-o amintire....acum 3 luni am int.pe cineva si mi-e bn langa pers aceasta si chiar am inceput sa tin la el,desi nu credeam vreodata k voi putea sa mai tin la cineva....te pup ai grija de tine
ligiuta21
Postat pe 9 Aprilie 2009 14:09
TIMPUL E SINGURUL CARE TE POATE AJUTA SI SA-TI VINDECE RANILE! ai rabdare ca timpul trece si asa va trece si ce simti pt.ea ..pana atunci evita contactul cu ea,cu tot ce e legat de ea...fa vechile metode :iesi cu prieteni...omoara-ti timpul si mintea cu ceva imp.....si roaga-te !Eu am avut o rel de 3 ani minunati dupa care m-a lasat pt.alta,am suferit ca un caine,a fost cea mai grea perioada dar au trecut toate ....si dupa2 ani si ceva am inceput sa vb.cu resp.pe mess. si nu am simtit nimic....si toate amintirile rele acum sunt ca niste amintiri traite de altcineva,ca un vis...fara durere...CREDE K O SA FIE BINE K IN FINAL CHIAR SA FIE
dumitru_cristina50
Postat pe 9 Aprilie 2009 15:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lupti pentru iubirea ta??? 57 De la: stem_29 25 August 2010 16:24
Povestea mea 9 De la: Cristinakitty 20 Ianuarie 2010 14:28
Nu vreau sa par prea disperata, dar as vrea sa ma apropiu de el... 10 De la: steffy91 5 Ianuarie 2012 21:34
Eu 15 ani, el 20... 54 De la: printesaaaa_x 19 Ianuarie 2011 11:03
Cum te descurci cu o iubire imposibila?? 25 De la: contesina 1 Aprilie 2011 09:56