Setari Cookie-uri

de ce asa?

buna...am sunt de ceva vreme pe acest site dar nu am avut curajul sa scriu vreodata...nu stiud e ce si nici nu vreau sa ma chinui sa inteleg prea mult...
de ce asa?
asta e intrebarea care mi a pus stapanire pe viata in ultimele luni!am pierdut ce pretuiam mai mult ca viata mea...l am pierdut pe el...si mai greu este ca iubirea pentru el nu s a diminuat...imi lipseste...imi e dor...si sunt atatea momentele cand il vreau aproape, incat uneori...mi as dori sa nu mai exist!de ce doare atat iubirea?simt ca viata mea nu mai are niciun rost fara el...fac atat de multe lucruri...doar ca sa pot sa l uit, insa din pacate aceste lucruri nu ma fac decat sa uit pe moment ca nu mai este langa mine!fiecare loc in care am fost impreuna candva...fiecare obiect pe care l a atins candva...fiecare melodie de suflet...pastreaza acel gram de dragoste pe care il simt...de parca fiecare celula din corpul meu a fost creata ca sa l iubeasca pe el!
am incercat chiar si alte relatii...nu merge nici una...nici un altul nu este ca el...pentru ca nici un altul, nu este el!
mi as dori sa stiu ce gandeste...
cateodata imi iau inima in dinti si mi spun: "de azi nu o sa ma mai gandesc la el,de azi nu o sa ma mai doare amintirile care l includ...de azi...!" credeti ca merge?nu merge...ma amagesc...si ma mint zi de zi ca maine va trece...ca ma voi indragosti de alt barbat...si ca el va disparea din mintea..sufletul...viata mea!i am scris zeci de scrisori...niciodata nu i le am trimis...
stiu doar ca l vreau inapoi...ca doar cu el langa mine o sa simt iar ca traiesc!
ati iubit vreodata cu toata fiinta?
este cel mai minunat sentiment...dar doare atat de mult...
si in cazul asta ce e de facut?mi as dori sa nu l mai iubesc...off...dar uit mereu ca inimii nu i putem comanda...e pe cont propriu...ea crede ca stie ce face...
il voi iubi mereu...si in fiecare secunda fara el...voi pierde o particica din sufletul meu...sper sa am sufletul destul de mare!:)
emacris
Postat pe 10 Iulie 2009 15:10

Spune-ne si motivul despartirii, altfel vei primii raspunsuri destul de aiurea
_fantoma_
Postat pe 10 Iulie 2009 15:15
motivul despartirii....? greu de spus...
nu am primit niciodata un raspuns la intrebarea asta!
cred ca pur si simplu...nu ma iubea!
emacris
Postat pe 10 Iulie 2009 16:56
atunci?ce mai vrei?daca nu te iubea nu are rost sa mai incerci ca doar te amagesti.. gaseste-ti pe altul si nu te mai gandi la el cu dragoste ci ca si la ceva frumos care a ramas doar o amintire
rahella
Postat pe 10 Iulie 2009 17:03
Sa stii ca....eu sunt in aceeasi situatzie...da...stiu cum este sa iubesti din toata fiinta...si cit de mult poate sa doara...este ...tragic! te devora iubirea asta care merge doar intr-un sens....am vrut sa te consolez..pt ca nici eu nush ce sa fac ca sa-l uit...atitea lucruri s-au skimbat in viatza mea...dar atitea lucruri se repeta in viatza de zi cu zi a tuturor..este impresionant cit de similare sunt situatile...eu...tot asa ..incerc sa ma tin cit mai ocupata..si cind incep sa ma delectez si sa ma concentrez la altceva...apare el pe undeva...si ma scoate din minti....m INNEBUNESTE!!!..ma dispera...pt vreau sa-l uit....daca nu poate fii asa cum vreau eu...cum as vrea eu...
Dvampire
Postat pe 10 Iulie 2009 19:21
Inca un pic si imi dadeau lacrimile ,cand am ajuns la partea cu
De la: emacris, la data 2009-07-10 15:10:09 stiu doar ca l vreau inapoi...ca doar cu el langa mine o sa simt iar ca traiesc
mi-am dat seama ca eroul principal al povestirii nu este mort asa ca am inceput sa ma


pe masura ce citeam continuarea.

Ceea ce faci tu se numeste masochism ,iti produci suferinta singura in conditiile in care stii ca el nu te iubea iar continui sa il vrei inapoi
iris_4_ever
Postat pe 11 Iulie 2009 07:28
De la: emacris, la data 2009-07-10 15:10:09
ati iubit vreodata cu toata fiinta?
este cel mai minunat sentiment...dar doare atat de mult...


De ce este atat de complicat totul? Asa este , ai dreptate...Cand iubesti ...iubesti pur si simplu ,nu prea mai gandesti ce "se face" ce "nu se face"..Indiferent de situatie il vrei si ai face orice sa -l vezi ,sa-l auzi , sa-l atingi...Si DA, este cel mai minunat sentiment ...

Ptiuu...iar am luat-o pe aratura
ella_c
Postat pe 11 Iulie 2009 08:29
usor de spus..greu de facut!nu sunt masochista...pur si simplu sentimentele pentru el sunt mai puternice decat mine...nu pot sa le controlez!am incercat...si inca incerc...nu am reusit momentan...dar stiu ca in final o sa reusesc!
emacris
Postat pe 12 Iulie 2009 17:14
ai o stituatie foarte asemanatoare... asa e si la mine...cand am crezut ca l am uitat...ne am intalnit la ziua unui prieten comun si situatia s a intors iar impotriva mea...nici el nu vrea sa ma lase...nu se poate obisnui cu sentimemntul ca nu o sa l mai vreau intr o zi dar, nici langa el nu ma vrea(atata timp cat nu face nimic in sensul asta)!
acum ma intreb...daca nu ma vrea, de ce m a sarutat la acea petrecere unde ne am intalnit, a prietenului comun? complicat .nu?
asa ziceam si eu...
emacris
Postat pe 12 Iulie 2009 17:19
aaa...si in plus...atunci cand iubeti nu poti fi si cerebral...lucrurile astea se bat cap in cap!
emacris
Postat pe 12 Iulie 2009 17:22
te inteleg si eu sunt in aceeasi situatie k tine..nu ai ce face decat sa astepti poate cu trecerea timpului ai sa reusesti sa il uiti..nu sunt in masura sa iti dau sfaturi.incearca sa iti faci noi prieteni Capu sus..
didabruneta
Postat pe 12 Iulie 2009 18:29
De la: emacris, la data 2009-07-12 17:22:07aaa...si in plus...atunci cand iubeti nu poti fi si cerebral...lucrurile astea se bat cap in cap!
Viata nu se termina la un barbat caruia ii este frica sa spuna de ce nu te mai vrea (eu asa am inteles ca nu ai sti motivul despartiri). Cauta pe cineva cu care poti comunica sau cauta unde ati gresit.
valivieru96
Postat pe 12 Iulie 2009 18:46
Singurul aliat pe care il ai acum este timpul..el va avea grija sa vindece tot, iar amintirile sa nu mai fie dureroase. Incearca sa nu te izolezi, sa nu iti limitezi viata doar la "viata ta langa el", iesi cu prietenii, fa noi cunostinte, stabileste-ti niste prioritati si cel mai important let him go! Oricat de greu ar parea acum, peste ceva vreme -cand vei avea langa tine persoana care te merita- o sa iti aduci aminte de clipele astea cu indiferenta si o sa fie pentru tine doar simple amintiri! Mult succes!
TheMasquerade
Postat pe 29 Iulie 2009 23:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
voi ce a ti face? 7 De la: motzko 21 Mai 2010 15:43
Ce este de fapt enciclopedia Wikipedia? 2 De la: solutiidecriza_com 1 Aprilie 2009 09:20
sufar in tacere.. 163 De la: kudika000 28 Octombrie 2009 19:32
prieteni amici sau doar colegi ! 10 De la: dusmanu_lu_Celina 21 Noiembrie 2010 11:26
divortat cu un copil....am vreo sansa? cine a mai avut astfel de relatii? 52 De la: kudika425814 26 August 2011 00:19