Setari Cookie-uri

O dilema si poate un raspuns

In urma cu 2 luni, aflandu-ma la munte, am descoperit ca intre mine si un amic de-al meu exista o atractie fizica cel putin ciudata.Cuprinsa de sentimentul vacantei mi-am spus ca as putea sa incerc o aventura, asa ca i-am dat de inteles complicelui meu despre intentiile mele, care s-au materializat bineinteles. Spre surprinderea mea dupa aventura de la munte am debutat intr-o proaspata relatie. L-am descoperit ca fiind o persoana destul de incapatanata, singuratica, necomunicativa, dar pe cealalta parte interesata sincer de persoana mea. Nu am incercat sa grabesc lucrurile, i-am oferit spatiu, l-am lasata sa ma descopere, fiind mereu constransa de faptul ca am grabit lucrurile la incput.(initiativa a fost de partea mea). In urma cu 2 saptamani am mers impreuna la parinti( acestia fiind din acelasi oras).Ne-am vazut ziua iar seara l-am sunat pentru ca el sa imi spuna ca iese cu prietenii lui, dar nu m-a invitat M-am suparat putin si a observat, dar cum ii sta in fire nu si-a schimbat planul. Ne-am ciondanit putin, i-am reprosat ca eu il invit si pe el iar prin ce face imi da iimpresia ca vrea sa ne certam.Am incheiat discutia spunanadu-i sa ma sune cand va fa fi singur.Era destul de nervos pentru ca am incercat sa intervin in planurile lui si nu a zis nimic. Au trecut 2 saptamani si nici un semn, doar o privire pe un site idiot cu poze. Dati-mi o idee sau un sfat pentru ca eu le-am gandit pe toate si nu sunt linistita. Va multmesc pentru timpul acordat
miss_jones
Postat pe 26 Februarie 2009 00:22
nu am nici o idee
Asynia
Postat pe 26 Februarie 2009 00:27
si de ce il vrei tu pe acest baiat?

Nu stiu de ce te multumesti cu resturi de atentie cand poti avea toata atentia unui alt barbat.Tu ai citit cum l-ai descris?Gandeste-te cum va fi peste ani daca cum este asa...
Ai fost iubita?Sti cum e?Cred ca nu....De fapt e exact invers ce traiesti tu acum...
ella_c
Postat pe 26 Februarie 2009 00:54
Poate am gresit cand am considerat ca descrierea in amanunt a persoanei ar fi putut devia caracterul consultativ al mesajului. Am omis puncte forte in relatia noastra ca si similitudinea ideilor despre viata, cariera, prieteni. Ca si mod de gandire suntem apropiati, iar la capitolul sex nu se putea mai bine. Tocmai din acest motiv nu-i inteleg reactia brusca. Si da...am iubit si am fost iubita, sentimentul e minunat, dar necesita intelegere, timp si rabdare. Iar daca gasesti potential pentru dragoste cred ca sentimentul merita efortul.Din nou, poate am gresit crezand ca voi gasi in aceasta situatie, si de aceea parerile sunt binevenite.
miss_jones
Postat pe 26 Februarie 2009 16:34
Buna Miss Jones,

Problema ta este una cu care si-au batut capul multe femei , fete, ...poate chiar barbatii, poate chiar si cei care nu sunt medici...
Zic ca cel mai bine ar fi sa te gandesti ca asta este o problema generala, fiecare pierdem pe cineva mai repede sau mai tarziu, indiferent care a iubit mai mult...
Eu am trecut prin mai multe situatii critice ale iubirii , dar nu m-am descurajat, si nici nu am murit...daca esti suferinda de inima nu iti garantez- fa-ti un consult...
Apoi chiar crezi ca este mai bine sa insisti sa te vrea , decat sa te resemnezi in fata realitati si a sentimentelor lui ? Nu o sa-ti para rau ca-i strici ani din viata lui poate chiar intreaga viata, asta doar pentru ca tu nu il intelegi de ce nu te vrea? Iubirea trebuie inteleasa.... Apoi poate ii chinui si pe cei din anturajul sau cu insistentele , ... Nu crezi ca ceri prea multe .... Asta e pe scurt sfatul pe care ti-l dau, sa gandesti si sa intelegi viata in primul rand.... Pe mine m-a invata multe viata si nu sunt la varsa inaintata...

ElainaD
Postat pe 14 Iulie 2009 18:51
draga mea, tu stii cel mai bine daca il vrei langa tine pe acest baiat, are el ceva .... daca u il vrei :) asa ca sa nu facem din tzantzar armasar , baietii sunt buni iar fetele si mai sii... si cei mai "nebuni" sunt cei mai doriti de fete, cred ca esti cea mai in masura sa vezi cum e situatia cu el, si prnd rabdare chiar poti face minuni !! sper sa iei cea mai buna decizie . te pup, bafta!!
frosi_ssimonica
Postat pe 14 Iulie 2009 19:04
De la: miss_jones, la data 2009-02-26 00:22:31In urma cu 2 luni, aflandu-ma la munte, am descoperit ca intre mine si un amic de-al meu exista o atractie fizica cel putin ciudata.Cuprinsa de sentimentul vacantei mi-am spus ca as putea sa incerc o aventura, asa ca i-am dat de inteles complicelui meu despre intentiile mele, care s-au materializat bineinteles. Spre surprinderea mea dupa aventura de la munte am debutat intr-o proaspata relatie. L-am descoperit ca fiind o persoana destul de incapatanata, singuratica, necomunicativa, dar pe cealalta parte interesata sincer de persoana mea. Nu am incercat sa grabesc lucrurile, i-am oferit spatiu, l-am lasata sa ma descopere, fiind mereu constransa de faptul ca am grabit lucrurile la incput.(initiativa a fost de partea mea). In urma cu 2 saptamani am mers impreuna la parinti( acestia fiind din acelasi oras).Ne-am vazut ziua iar seara l-am sunat pentru ca el sa imi spuna ca iese cu prietenii lui, dar nu m-a invitat M-am suparat putin si a observat, dar cum ii sta in fire nu si-a schimbat planul. Ne-am ciondanit putin, i-am reprosat ca eu il invit si pe el iar prin ce face imi da iimpresia ca vrea sa ne certam.Am incheiat discutia spunanadu-i sa ma sune cand va fa fi singur.Era destul de nervos pentru ca am incercat sa intervin in planurile lui si nu a zis nimic. Au trecut 2 saptamani si nici un semn, doar o privire pe un site idiot cu poze. Dati-mi o idee sau un sfat pentru ca eu le-am gandit pe toate si nu sunt linistita. Va multmesc pentru timpul acordat
ma dor picioarele .....
adrianoo33
Postat pe 15 Iulie 2009 02:52
De la: miss_jones, la data 2009-02-26 16:34:16 Poate am gresit cand am considerat ca descrierea in amanunt a persoanei ar fi putut devia caracterul consultativ al mesajului. Am omis puncte forte in relatia noastra ca si similitudinea ideilor despre viata, cariera, prieteni. Ca si mod de gandire suntem apropiati, iar la capitolul sex nu se putea mai bine. Tocmai din acest motiv nu-i inteleg reactia brusca. Si da...am iubit si am fost iubita, sentimentul e minunat, dar necesita intelegere, timp si rabdare. Iar daca gasesti potential pentru dragoste cred ca sentimentul merita efortul.Din nou, poate am gresit crezand ca voi gasi in aceasta situatie, si de aceea parerile sunt binevenite.

Si totusi... vei constata in timp. ca acele defecte enumerate de tine in primul mesaj vor deveni uriase.. si vor distruge sau estompa calitatile pe care (crezi ca) le are. Cand veti termina (¿) de abordat ideile comune, cand prietenii se vor duce care incotro... cand cariera va fi pusa sub semnul intrebarii... cand vei dori pur si simplu sa dormi si nu sa faci iar sex... vor ramane doar acele defecte. Si te vei intreba de ce nu le-ai vazut la timp sau de ce nu le-ai acordat importanta cuvenita...
Si vei intelege ca ti-ai irosit timpul.. si sentimentele...
rashela
Postat pe 15 Iulie 2009 05:57
De la: miss_jones, la data 2009-02-26 00:22:31In urma cu 2 luni, aflandu-ma la munte, am descoperit ca intre mine si un amic de-al meu exista o atractie fizica cel putin ciudata.Cuprinsa de sentimentul vacantei mi-am spus ca as putea sa incerc o aventura, asa ca i-am dat de inteles complicelui meu despre intentiile mele, care s-au materializat bineinteles. Spre surprinderea mea dupa aventura de la munte am debutat intr-o proaspata relatie. L-am descoperit ca fiind o persoana destul de incapatanata, singuratica, necomunicativa, dar pe cealalta parte interesata sincer de persoana mea. Nu am incercat sa grabesc lucrurile, i-am oferit spatiu, l-am lasata sa ma descopere, fiind mereu constransa de faptul ca am grabit lucrurile la incput.(initiativa a fost de partea mea). In urma cu 2 saptamani am mers impreuna la parinti( acestia fiind din acelasi oras).Ne-am vazut ziua iar seara l-am sunat pentru ca el sa imi spuna ca iese cu prietenii lui, dar nu m-a invitat M-am suparat putin si a observat, dar cum ii sta in fire nu si-a schimbat planul. Ne-am ciondanit putin, i-am reprosat ca eu il invit si pe el iar prin ce face imi da iimpresia ca vrea sa ne certam.Am incheiat discutia spunanadu-i sa ma sune cand va fa fi singur.Era destul de nervos pentru ca am incercat sa intervin in planurile lui si nu a zis nimic. Au trecut 2 saptamani si nici un semn, doar o privire pe un site idiot cu poze. Dati-mi o idee sau un sfat pentru ca eu le-am gandit pe toate si nu sunt linistita. Va multmesc pentru timpul acordat

se poate sa fie felul lui in care s-a despartit de tine
SweetDadyD
Postat pe 15 Iulie 2009 11:40
se pare ca este un tip mai libertin...nu ai place sa faca ce vrei tu...isi vrea viata de inainte...se pare ca a pus punctul pe "i"...si daca nu te mai cauta...inseamna ca sa terminat
pamela_1
Postat pe 15 Iulie 2009 12:15
Uneori concluziile pot fi gresite.Nu pentru ca asa spui tu, ci pentru ca Dumnezeu vrea altfel.
kudika023770
Postat pe 15 Iulie 2009 15:43
daca am gasi baiatu potrivit din prima, baiatul care sa fie asa cum am visat at nu ar mai exista dragoste visuri si realizari. pt dragoste trebuie sa lupti si tu daca esti 100%sigura ca il vrei langa tine lupta pt el. gandeste-te poate ai gresit si tu cicalindu-l. daca tu ai iesi cu fetele si nu l-ai invita si el ti-ar face capul calendar nici tu nu ai fi acceptat.si sa te duci tu numai intre baieti e aiurea. iar pt toate comentariile de mai sus sa stiti ca baietii rai si retrasi si libertini ect se poat schimba daca stii cum sa o faci. mult succes
melka
Postat pe 21 Octombrie 2009 18:00
si inca ceva ca am uitat.suna-l si spunei clar.ce inseamna indiferenta lui si de ce nu te mai suna.si daca vrea sa se desparta de tine poate sa ti-o spuna ca un barbat ce e direct nu sa te ignore.poop
melka
Postat pe 21 Octombrie 2009 18:02
Parerea mea este ca te-ai lasat descoperita prea repede.Puteai sa racesti , sa-ti curga nasul si sa ti se ingalbeneasca ochii ceea ce ar fi daunat aspectului tau fizic atragator care ar fi devenit invers.
Suzuki ii spune lui maica-sa: Sa stii ca nu mai vreau sa ma mai intalnesc cu Suzuka.Vine la intalnire cu ochii umflati si galbeni si eu cred ca face aluzie ca n-am cules ceapa de pe camp.
kudika023770
Postat pe 21 Octombrie 2009 19:08
ai stat cam mult cu gandul la el.era de ajuns 1 saptamana. am patit si eu la fel odata , candva , in tineretea mea(ce batrana sunt doamne! )dar mi-am revenit asa-ce naiba chiar am ajuns sa stau dupa un om care nu are nici macar bunul simt sa fie sincer cu mine si sa-mi spuna ca a fost doar o simpla distractie!!!!cand a vazut ca mi-am revenit -si inca ce revenire!!!!!cu un tip ca din reviste, brunet cu niste ochi fantastici albastrii si muuult mai inalt decat el -a vrut sa reluam de unde ramasesem....hai brrr i-am zis dar ce crezi ca eu sunt hopa mitica-hai, pleaca, hai pleaca!!!sunt bune si aceste aspecte neplacute traite in viata noastra pt. ca asa inveti sa stii sa alegi ceea ce e bun si iti trebuie pe termen lung.asa ca REVINO-TI SI DA-L NAIBII CA NU MERITA!!!orice om are o demnitate a lui peste care nu are voie nimeni sa calce chiar daca acel om este un om simplu , fara bani sau educatie. CAPUL SUS SI SUCCES!VIATA E ATAT DE FRUMOASA DAR ATA DE SCURTA!!DECI NU PIERDE TIMPUL CU NONVALORI BANALE. PUPICI SI IUBIRE MULTA
GABYTA13
Postat pe 21 Octombrie 2009 20:46
Una dintre cele mai mari greseli pe care le fac femeile este sa stea prea mult cu gandul la el.O prietena de-a lui Suzuki a cazut pe ganduri si si-a fracturat soldul.Si pe urma, sa stai o saptamana cu gandul fixat pe om transforma femeia intr-o creatura carnivora care sta la panda intr-un copac si abia asteapta ca fratele indigen sau aborigen sa treaca pe dedesubt ca sa-l salte de urechi.Abia acum realizez de ce majoritatea barbatilor sunt surzi la femei.Ridicatul de urechi este foarte periculos, mai ales la un om care are o suta de kg.Va dati seama ca impartind la doua urechi, revine cam cincizeci de kilograme forta care se aplica pe ureche.Daca o sa vi se spuna ca nu este adevarat, fiindca kilogramele se impart si la maini si la picioare, nu este adevarat.Verificati mai intai daca femeile care v-au martrurisit asta nu sunt corigente la matematica sau sunt blonde.
kudika023770
Postat pe 22 Octombrie 2009 19:36
A VRUT SI EL O AVENTURA CA SI TINE, PROBLEMA TA: TU AI LUAT-O IN SERIOS!
stefanant
Postat pe 22 Octombrie 2009 21:44
A vrut doar un orificiu sa se goleasca......
Aphrodite
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:47
Am auzit si eu ca era instalator.
kudika023770
Postat pe 23 Octombrie 2009 19:25
Traiasca aventura,traiasca prietenia! Numai ca el probabil s-a speriat putin ca tu ai luat-o asa in serios, nedorindu-si mai mult. Si barbatii uneori sunt lasi,nu spun.Plus ca poate chiar regreta turnura pe care a luat-o situatia...
AliceP
Postat pe 24 Octombrie 2009 00:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de sfaturi!!! 4 De la: crysa_tm 26 Iulie 2010 11:42
despre barbatu pe care la-ti visat in copilarie (sa zicem asa ) 29 De la: erikahd2008 17 Februarie 2009 20:45
O relatie...ciudata 28 De la: Cristinakitty 27 Ianuarie 2010 18:57
nu stiu ce sa mai fac...am incercat...dar se pare k nu prea am rezultate... 10 De la: Adellin 27 Mai 2010 21:11
prima discutie p forum :P 6 De la: felixcat 30 Iulie 2009 17:32