Setari Cookie-uri

Va rog dati-mi un sfat....

In urma cu cativa ani am fost cu C., a fost totul perfect , l-am iubit enorm de mult.Mai mult de atat am ramas insarcinata cu el si am fost amandoi de acord cu el sa fac avort. Eram in clasa a 12 , vroiam sa dau la facultate. Dupa cateva luni, m-a sunat si mi-a zis k el este cu ea de 4 luni si k peste 3 luni vor avea cununia civila si apoi nunta, sa nu il mai sun , sa nu il mai caut.Pt k el vrea sa se insoare si eu vreau sa merg la faculta , k el are o varsta , k ai lui il preseaza etc. A fost ceva ce nu pot explica, e fost cea mai mare durere a mea, am intrat in depresie, am slabit 12 kg intr-o luna. Cu ajutorul Lui Dumnezeu am intrat la facultate, am depasit momenut, sau mai bine zis am crezut pana acum, cand am inceput sa ma gandesc iar la el, il visez.
Dar acum urmeaza parte cea grea. Dupa ceva vreme l-am cunoscut pe D., a fost dragoste la prima vedere, aveam o stare ciudata doar cand eram in preajma lui, aveam impresia k il cunosc de aproape toata vitza, ma simteam atat de bine cu el. Dupa cateva luni, el a zis k sa incetam sa ne mai vedem un timp , pt k el tocmai iesise dintr-o relatie de 8 ani , cand ne-a cunoscut noi, fiind si el inselat de fosta lui. Am fost de acord . Chiar nu am avut nici o stare , eram bine pt k ceva din interiorul meu imi spunea mereu k el se v-a intoarce si v-a fi bine. Dupa cateva luni , m-a sunat D., am inceput sa vb, sa iesim , sa ne vedem din ce in ce mai des. eram fff fericita, nimic nu ma putea atinge. Anul trecut am cununat cu D. pe prietenul lui, iar noaptea la nunta m-a cerut de nevasta, si am zis DA. Am fost tare fericita si sunt si acum , au urmat zile fff frumoas si mai putin frumoas. Anul acesta ne-am mutat impreuna si anul viitor am progrmat nuna. am platit avansul la restaurant , la muzica. Dar pe parcurs aa inceput sa ma gandesc la C. din cauza k D. mai venea tarziu de la servici, era stresat, nu imi mai dadea atentie, erau saptamani , cand ne vedeam doar noaptea in pat , ziua fiind la servici amadoi .Avea zile cand era foarte stresat cu proiectele de servici, uita de nevoile mele, de mine. Si mereu imi zicea mergi in oras, i-a cvardul si dute cumparati ceva. Nu sunt o fire materialista, am avut intradevar tot timpul orice vreau, eu sunt o fire romantica, vreau dragoste, sa fie alturi de mine. Asa am inceput sa fac comparatie intre cei doi, si prin urmare acum stau si ma gandesc dak fac bine maritandu-ma cu D. si dak totul v-a fi bine.Nu stiu ce fac .Sunt blocata intr-un camp de unde nu stiu cum sa ies. Tin sa va spun k pe D il iubesc,, si tin la el, ma simt bine cu el , doar atat k nu e asa romantic, nu ma alinta, mai deloc, foarte serios, foarte cret cu coloana vertebrala , pe cand C, era k mine , mai nebunatic , romantic, ne placea sa traim clipa fara sa ne gandim la ce v-a fi peste o ora. Deci ce sa fac, >DE UN LUCRU SUNT SIGURA, VREAU SA FIU CU D. PTK CU EL POT CONSTRUI O VIATZA DE FAMILIE, EL E PETNRU FAMILIE, SE IMPLICA MULT. PE CAND C. ERA MAI BAIAT DE ORAS, IL PLAC IESIRILE, DISTRACTIILE .Il iubsc pe D, , dar cum sa fac sa nu ma mai gandesc la C. si sa nu iii mai compar Spuneti-mi va rog ce sa fac ........dati-mi un sfat,
ooanytzaa
Postat pe 25 Mai 2010 13:51
De la: ony_pityc, la data 2010-05-25 13:51:16In urma cu cativa ani am fost cu C., a fost totul perfect , l-am iubit enorm de mult.Mai mult de atat am ramas insarcinata cu el si am fost amandoi de acord cu el sa fac avort. Eram in clasa a 12 , vroiam sa dau la facultate. Dupa cateva luni, m-a sunat si mi-a zis k el este cu ea de 4 luni si k peste 3 luni vor avea cununia civila si apoi nunta, sa nu il mai sun , sa nu il mai caut.Pt k el vrea sa se insoare si eu vreau sa merg la faculta , k el are o varsta , k ai lui il preseaza etc. A fost ceva ce nu pot explica, e fost cea mai mare durere a mea, am intrat in depresie, am slabit 12 kg intr-o luna. Cu ajutorul Lui Dumnezeu am intrat la facultate, am depasit momenut, sau mai bine zis am crezut pana acum, cand am inceput sa ma gandesc iar la el, il visez.
Dar acum urmeaza parte cea grea. Dupa ceva vreme l-am cunoscut pe D., a fost dragoste la prima vedere, aveam o stare ciudata doar cand eram in preajma lui, aveam impresia k il cunosc de aproape toata vitza, ma simteam atat de bine cu el. Dupa cateva luni, el a zis k sa incetam sa ne mai vedem un timp , pt k el tocmai iesise dintr-o relatie de 8 ani , cand ne-a cunoscut noi, fiind si el inselat de fosta lui. Am fost de acord . Chiar nu am avut nici o stare , eram bine pt k ceva din interiorul meu imi spunea mereu k el se v-a intoarce si v-a fi bine. Dupa cateva luni , m-a sunat D., am inceput sa vb, sa iesim , sa ne vedem din ce in ce mai des. eram fff fericita, nimic nu ma putea atinge. Anul trecut am cununat cu D. pe prietenul lui, iar noaptea la nunta m-a cerut de nevasta, si am zis DA. Am fost tare fericita si sunt si acum , au urmat zile fff frumoas si mai putin frumoas. Anul acesta ne-am mutat impreuna si anul viitor am progrmat nuna. am platit avansul la restaurant , la muzica. Dar pe parcurs aa inceput sa ma gandesc la C. din cauza k D. mai venea tarziu de la servici, era stresat, nu imi mai dadea atentie, erau saptamani , cand ne vedeam doar noaptea in pat , ziua fiind la servici amadoi .Avea zile cand era foarte stresat cu proiectele de servici, uita de nevoile mele, de mine. Si mereu imi zicea mergi in oras, i-a cvardul si dute cumparati ceva. Nu sunt o fire materialista, am avut intradevar tot timpul orice vreau, eu sunt o fire romantica, vreau dragoste, sa fie alturi de mine. Asa am inceput sa fac comparatie intre cei doi, si prin urmare acum stau si ma gandesc dak fac bine maritandu-ma cu D. si dak totul v-a fi bine.Nu stiu ce fac .Sunt blocata intr-un camp de unde nu stiu cum sa ies. Tin sa va spun k pe D il iubesc,, si tin la el, ma simt bine cu el , doar atat k nu e asa romantic, nu ma alinta, mai deloc, foarte serios, foarte cret cu coloana vertebrala , pe cand C, era k mine , mai nebunatic , romantic, ne placea sa traim clipa fara sa ne gandim la ce v-a fi peste o ora. Deci ce sa fac, >DE UN LUCRU SUNT SIGURA, VREAU SA FIU CU D. PTK CU EL POT CONSTRUI O VIATZA DE FAMILIE, EL E PETNRU FAMILIE, SE IMPLICA MULT. PE CAND C. ERA MAI BAIAT DE ORAS, IL PLAC IESIRILE, DISTRACTIILE .Il iubsc pe D, , dar cum sa fac sa nu ma mai gandesc la C. si sa nu iii mai compar Spuneti-mi va rog ce sa fac ........dati-mi un sfat,


e simplu .. nu mai folosi litera c .
Ventrue
Postat pe 25 Mai 2010 16:16
E simplu fata draga, vorbeste cu omul, adik D,si spune-i sa fie mai atent cu tine. N-are rost sa te gandesti la C, nu-i asa? Se vede ca nu a fost om serios. Pe cand D ti-a oferit destule. Viata e mai grea cand ai serviciu, nu-ti poate da omul tot timpul din lume, iar dk e mai distant un pic dar tot la tine se intoarce si tot ce face face pt tine nu inseamna ca nu te iubeste.
kudika185400
Postat pe 25 Mai 2010 16:24
ia'l de sot pe D si fa'l amant pe C
Shhh
Postat pe 25 Mai 2010 16:34
De la: Shhh, la data 2010-05-25 16:34:20ia'l de sot pe D si fa'l amant pe C

asta e discriminare! .. tot alfabetu sau nimic.
Ventrue
Postat pe 25 Mai 2010 16:39
daca acel C sa casatorit ar fi mai bine sa-l uiti . De ce nu te-a cerut el in casatorie? poate acel C nu te iubea atat de mult incat sa te ceara de sotie. Daca tu esti sigura ca il iubesti pe D atunci casatoreste-te cu el . dar daca ai vreo retinere mai bine mai asteapta nu te grabi
simons
Postat pe 25 Mai 2010 16:49
Ce am inteles eu de aici este ca tu suferi toata dupa un om care ti-a zis sa faci avort in clasa a 12-a, dupa care ti-a dat si papucii sa se insoare cu alta( cu care fusese probabil si in timp ce era cu tine ) ...corect ?
Iar D, cu care esti acum si care na, nu o fi omul cu atat de mult timp liber la dispozitie incat sa te alinte pe tine toata ziua, dar te-a cerut de sotie s.a.m.d. , nu corespunde nevoilor tale pentru ca nu e destul de...nebunatic ?
Nici nu mai e nevoie sa comentez, zau...daca tu singura nu vezi ce tampenii scrii si de fapt ce tampenii gandesti, fugi dupa minunatul ala care te-a lasat cu fundul in balta si mai fa un avort, ceva, din cauza lui.
anissya
Postat pe 25 Mai 2010 17:51
Cere-i o pauza de gandire lui D. Daca ti-e dor de el, totul va fi bine.

Tu i-ai spus lui C. cat rau ti-a facut? Nu crezi ca ai nevoie de o lamurire? Uneori te poate ajuta. Si poate o sa-l vezi mic si meschin...cine stie?

Bafta!
kudika085418
Postat pe 25 Mai 2010 18:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ati vrea asa barbat? 22 De la: Arutzu28 15 August 2011 18:35
Scoala vietii vs. scoala ca institutie !!! 108 De la: marco918 13 Ianuarie 2010 12:52
Te caut pe tine !!! 260 De la: Constantin_Alexandru_2 18 Iulie 2013 23:46
Este important ca viata sexuala sa fie ''piperata''? 51 De la: kudika_17905 31 Octombrie 2013 12:51
Caracteristicile bãrbatului ideal - studiu de caz 228 De la: scorpio67 21 Aprilie 2010 17:52