Setari Cookie-uri

Când femeile pot face primul pas?

Numai în cazul one night stand-urilor. Atunci când nu aºteaptã nimic serios de la o relaþie cu excepþia plãcerii pur sexuale. Aceasta e situaþia, dragi prietene, ºi cu ea defilãm. Pentru a obþine inelul pe deget ( sntem ºi mai dezirabile atunci când ni-l putem achiziþiona prin intermediul propriului card bancar ) e necesar sã reprezentãm o provocare incitantã. Evident cã avem voie sã facem avansuri. Dar numai în cazul mai sus menþionat. Atât.
ileanaadrianastan
Postat pe 27 August 2009 09:47
Sa fi ramas barbatii atat de inapoiati si cu aceleasi prejudecati ,ex. ei trebuie sa faca primul pas ca altfel nu se mai simt masculi ?

Postat pe 27 August 2009 10:00
posibil...nu mai ma mira nimic.....
monaq
Postat pe 27 August 2009 10:08
Tot timpul ...pot face primul pas
loveisblinde
Postat pe 1 Septembrie 2009 10:02
depinde de barbat..unii pot considera ca femeia care face primul pas e usoara,altii mai deschisi la minte nu considera asta.apoi mai e un aspect...barbatii introvertiti asteapta femeia sa faca primul pas in timp ce barbatii extravertiti il fac ei si simt o placere deosebita in asta.asa ca si femeia poate face primul pas fara probleme,atata timp cat si-a dat seama cu ce barbat are de-a face.dar cel mai important lucru in viata este sa incerci sa profiti de orice ocazie pe care ti-o ofera viata si daka simti ca ai vrea sa cunosti pe cineva,fie ca esti barbat sau femeie ,fa-o...altfel poate vei regreta mai tarziu.
razz
Postat pe 2 Septembrie 2009 10:30
Exista o tehnica anume in care poti sa faci primul pas si totusi sa fii considerata cu bun simt chiar si de cei mai pretentiosi barbati
wanda_love_you
Postat pe 2 Septembrie 2009 10:37
De la: ileanastan, la data 2009-08-27 09:47:06Numai în cazul one night stand-urilor. Dar numai în cazul mai sus menþionat. Atât.


Da de unde!!! Sunt nshpe mii de situatii cand trebuie sau merita sa faci primul pas (femeie fiind)... Si la fel de multe sunt si modalitatile de a face primul pas. Conteaza foarte mult cat sau ce doresti sa primesti, cat timp ai la dispoztie, cat de bine cunosti barbatul respectiv (desigur, ma refer la cat de multe informatii ai strans despre el.... despre vulnerabilitatea si disponibilitatea lui). si asa mai departe. Sunt barbati care nu-si vor da seama niciodata ca, de fapt, tu esti cea care a facut primul pas. Si n-are absolut nicio legatura cu "o singura noapte"... , dar are o uriasa legatura cu prima noapte.
rashela
Postat pe 2 Septembrie 2009 13:40
De la: ileanastan, la data 2009-08-27 09:47:06Numai în cazul one night stand-urilor. Atunci când nu aºteaptã nimic serios de la o relaþie cu excepþia plãcerii pur sexuale. Aceasta e situaþia, dragi prietene, ºi cu ea defilãm. Pentru a obþine inelul pe deget ( sntem ºi mai dezirabile atunci când ni-l putem achiziþiona prin intermediul propriului card bancar ) e necesar sã reprezentãm o provocare incitantã. Evident cã avem voie sã facem avansuri. Dar numai în cazul mai sus menþionat. Atât.

ce prostii zici
SweetDadyD
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:01
Eu cred ca trebuie sa povoci... sa fii seducatoare si, astfel, sa-l determini pe tip sa te caute el...
alina02
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:06
De la: ileanastan, la data 2009-08-27 09:47:06Numai în cazul one night stand-urilor. Atunci când nu aºteaptã nimic serios de la o relaþie cu excepþia plãcerii pur sexuale. Aceasta e situaþia, dragi prietene, ºi cu ea defilãm. Pentru a obþine inelul pe deget ( sntem ºi mai dezirabile atunci când ni-l putem achiziþiona prin intermediul propriului card bancar ) e necesar sã reprezentãm o provocare incitantã. Evident cã avem voie sã facem avansuri. Dar numai în cazul mai sus menþionat. Atât.


'Aceasta e situaþia, dragi prietene, ºi cu ea defilãm"

Defileaza tu singura "draga prietena".
valita76
Postat pe 2 Septembrie 2009 17:22
Te-nseli.
1.Nu-mi doresc niciodata placere pur sexuala.
2.Fac exact ceea ce vreau, cand si cum am chef
Rezultatul: se intampla sa fiu o provocare incitanta , uneori...
si cu toate astea, adevarul e ca nu VREAU sa ma casatoresc nu ca nu s-ar gasi amatori!
eka
Postat pe 4 Septembrie 2009 18:00
Faci primul pas atunci knd simti k asta iti doresti,iti iei inima in dinti,oricum incercarea moarte n-are.
capriciosa
Postat pe 4 Septembrie 2009 18:12
De la: monaram, la data 2009-08-27 10:08:10posibil...nu mai ma mira nimic.....


quaqãl

Postat pe 6 Septembrie 2009 02:50
De la: rashela, la data 2009-09-02 13:40:30
De la: ileanastan, la data 2009-08-27 09:47:06Numai în cazul one night stand-urilor. Dar numai în cazul mai sus menþionat. Atât.


Da de unde!!! Sunt nshpe mii de situatii cand trebuie sau merita sa faci primul pas (femeie fiind)... Si la fel de multe sunt si modalitatile de a face primul pas. Conteaza foarte mult cat sau ce doresti sa primesti, cat timp ai la dispoztie, cat de bine cunosti barbatul respectiv (desigur, ma refer la cat de multe informatii ai strans despre el.... despre vulnerabilitatea si disponibilitatea lui). si asa mai departe. Sunt barbati care nu-si vor da seama niciodata ca, de fapt, tu esti cea care a facut primul pas. Si n-are absolut nicio legatura cu "o singura noapte"... , dar are o uriasa legatura cu prima noapte.


ok fã tu primul pas ºi ºterge-þi contul,altele te vor urma!

Postat pe 6 Septembrie 2009 02:53
De la: capriciosa, la data 2009-09-04 18:12:09Faci primul pas atunci knd simti k asta iti doresti,iti iei inima in dinti,oricum incercarea moarte n-are.


Nu simþi cã þi-e sete?fã primul pas Ia-þi inima-n dinþi ºi încearcã soda aia din baie, apoi revino cu niºte comentarii caustice.

Postat pe 6 Septembrie 2009 02:55
De la: alina02, la data 2009-09-02 15:06:17 Eu cred ca trebuie sa povoci... sa fii seducatoare si, astfel, sa-l determini pe tip sa te caute el...


Tu crezi...miºcã ºi spalã aragazu! Femeie nerecunoscãtoare!

Postat pe 6 Septembrie 2009 02:58
misogin....ai spus lucrurilor pe nume
cristinik_20
Postat pe 6 Septembrie 2009 02:59
De la: wanda_love_you, la data 2009-09-02 10:37:32Exista o tehnica anume in care poti sa faci primul pas si totusi sa fii considerata cu bun simt chiar si de cei mai pretentiosi barbati


Da se numeºte deepthroat cu finalizare, mulþi nu se vor plânge.

Postat pe 6 Septembrie 2009 03:01
De la: scorpio67, la data 2009-08-27 10:00:50Sa fi ramas barbatii atat de inapoiati si cu aceleasi prejudecati ,ex. ei trebuie sa faca primul pas ca altfel nu se mai simt masculi ?


Îmi cer scuze pentru comentariile rãutãcioase din trecut, sper sã nu-mi porþi picã.Mã simt oarecum vinovat ºi voi încerca sã deschid un canal comunicaþional printr-un mesaj de pace.Scorpio67 promit cã te voi lãsa sã-mi cari lada cu bere de fiecare datã când va fi nevoie.Nu-s un tip imposibil, te voi mângâia pe creºtetul capului....pentru cã meriþi.

Postat pe 6 Septembrie 2009 03:08
De la: ileanastan, la data 2009-08-27 09:47:06Numai în cazul one night stand-urilor. Atunci când nu aºteaptã nimic serios de la o relaþie cu excepþia plãcerii pur sexuale. Aceasta e situaþia, dragi prietene, ºi cu ea defilãm. Pentru a obþine inelul pe deget ( sntem ºi mai dezirabile atunci când ni-l putem achiziþiona prin intermediul propriului card bancar ) e necesar sã reprezentãm o provocare incitantã. Evident cã avem voie sã facem avansuri. Dar numai în cazul mai sus menþionat. Atât.


Mã simt generos azi..ai voie sã-mi faci oricând plata unui avans pentru o maºinã nouã prin intermediul propriului card bancar fãrã sã-mi oferi vreun favor sexual.ªi numai exagera,n-ai fi în stare sã reziºti stand up la nici un night cu mine.

Postat pe 6 Septembrie 2009 03:22
De la: cristinik_20, la data 2009-09-06 02:59:54 misogin....ai spus lucrurilor pe nume


Da cristinik 20. Asta te face un lucru?

Postat pe 6 Septembrie 2009 03:25
subiecte inventate! doar de dragul parerilor pro si contra!!!!
sometimes_g
Postat pe 6 Septembrie 2009 07:41
Eu cred ca suntem oameni indiferent de ce avem sau nu avem ... puncte puncte , numai cineva cu neuroni lipsa ar considera usoara o femeie care face primul pas
Denver
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:42
De la: misogin, la data 2009-09-06 03:25:15
De la: cristinik_20, la data 2009-09-06 02:59:54 misogin....ai spus lucrurilor pe nume


Da cristinik 20. Asta te face un lucru?



Ma face un lucru??Nu cred k am prins ideea ta...
cristinik_20
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:00
De la: cristinik_20, la data 2009-09-06 12:00:44
De la: misogin, la data 2009-09-06 03:25:15
De la: cristinik_20, la data 2009-09-06 02:59:54 misogin....ai spus lucrurilor pe nume


Da cristinik 20. Asta te face un lucru?



Ma face un lucru??Nu cred k am prins ideea ta...

Mai bine asa.
baby_jacks3187
Postat pe 6 Septembrie 2009 12:11
De la: wanda_love_you, la data 2009-09-02 10:37:32Exista o tehnica anume in care poti sa faci primul pas si totusi sa fii considerata cu bun simt chiar si de cei mai pretentiosi barbati


Si anume?

Ia s-auzim
pisicuta_trista
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:30
EU SUNT DE MODA VECHE SI CRED CA NU AS AVEA CURAJUL PT. A FACE PRIMIL PAS...DECAT PE JUMATATE,PT. CA M~AR APUCA REMUSCARILE... IN ALTA ORDINE DE IDEI,CUM IMI POT SCHIMBA NUMELE DE UTILIZATOR?MULTUMESC PT. RASPUNSURI.
kotoasa
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:35
De la: cristinik_20, la data 2009-09-06 12:00:44
De la: misogin, la data 2009-09-06 03:25:15
De la: cristinik_20, la data 2009-09-06 02:59:54 misogin....ai spus lucrurilor pe nume


Da cristinik 20. Asta te face un lucru?



Ma face un lucru??Nu cred k am prins ideea ta...


Esti proasta. Mai clar acum?
Kathara
Postat pe 6 Septembrie 2009 15:38
Eu am facut primul pas cu un tip. Imi placea de el si atat. Nu am asteptat declaratii sau dragoste eterna Nici nu imi doream asa ceva. Ma despartisem de 2 luni de prietenul meu cu care am stat o gramada de timp si aveam capul varza. Nu mai credeam in relatii. Lucru cert este ca m-a ajutat faptul ca am facut eu primul pas...l-am determinat sa-mi ceara numarul de telefon. Mi-am zis ca nu am nimic de pierdut... Si a iesit ceva dragut intre noi
Tin sa precizez ca nu mai facusem asta cu nimeni. Si eu eram de parere ca barbatul trebuie sa faca primul pas, sa te cucereasca...bla bla
Nu mai suntem in evul mediu si vorba aia oameni suntem...totul depinde de viziunea fiecaruia iar ochelarii de cal nu ajuta pe nimeni
kudika064462
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:21
Acceptînd de dragul discuþlei ideea (adicã altminteri, pînã aºteaptã ea sã facã el întîiul step, i l-a suflat deja alta... - îi urez Lui sã fie suficient de valoros pentru a naºte asemenea competiþie, acum ºi pururea!), rãspund cã atunci cînd sînt suficient de puternice.
Una dintre femeile trecutului meu la a cãrei atitudine visez ºi azi (s-a prãpãdit între timp, accident pe munte...) este aceea care m-a invitat într-o searã la o plimbare în josul cabanei Garofiþa Pietrei Craiului. ªi zãu cã nu ne-.am iubit ca lumea mai devreme de o lunã, în ciuda ºarmului Balanþei masculine... Of. Cînd nenea Dumnezeu m-o întreba vreodatã ce-mi plãcu mai mult pe plaiurile Sale, momentul amintit va fi unul dintre primele cinci.
Mircea_O
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu pesti ..el rac 3 De la: contesina 27 Iunie 2011 23:02
vise spulberate... 49 De la: stem_29 27 August 2010 13:11
la traduction en roumain (traducerea in romana) Scriu in romana prin intermediul unei persoane care stie aceasta limba. 36 De la: just_laura 21 Mai 2009 17:41
Oare este un rost fara rost? 42 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 10:46
"Flacara pasiunii" 18 De la: geo_geo822000 12 Iunie 2009 15:27