Setari Cookie-uri

NU POT AVEA ORGASM !!!!!!!!!!

CE POT FACE? Nu pot avea orgasm si cred ca m-am obisnuit cu aceasta idee, asa ca nu am mai facut nimic in aceasta privinta.E veche problema deoarece eu am peste 30 ani si nu sunt nici la primul prieten.Ce pot sa va spun este ca , desi imi place dragostea, iubesc , nu pot fara sex, mi s-a spus deseori ca sunt rece innauntru, adica nu reusesc sa ajung la faza finala.stiu ce e orgasm am avut dar ocaziile sunt numarabile, iar de la prieteni am aflat deseori ca femeile au orgasm de fiecare data cand fac sex.eu pot sa fac o noapte intreaga si nu am orgasm.Ce naiba sa fac ca , de multe ori ma simt un nimeni si cred ca prietenii mei s-au simtit incapabili sa ma satisfaca si s-au rupt relatii bune din aceasta cauza.Prietenul actual e destul de viril, face tot ce e mai bine ptr. mine, eu ma simt bine si fara orgasm , dar am apucat sa-i confirm ca nu am orgasm si ma tem sa nu se sature de asta.Sunt momente multe cand el crede ca el e cauza, dar eu stiu ca nu e asa, ptr. ca asa sunt eu.
bdancio
Postat pe 26 Februarie 2009 20:52
De la: bdancio, la data 2009-02-26 20:52:00CE POT FACE? Nu pot avea orgasm si cred ca m-am obisnuit cu aceasta idee, asa ca nu am mai facut nimic in aceasta privinta.E veche problema deoarece eu am peste 30 ani si nu sunt nici la primul prieten.Ce pot sa va spun este ca , desi imi place dragostea, iubesc , nu pot fara sex, mi s-a spus deseori ca sunt rece innauntru, adica nu reusesc sa ajung la faza finala.stiu ce e orgasm am avut dar ocaziile sunt numarabile, iar de la prieteni am aflat deseori ca femeile au orgasm de fiecare data cand fac sex.eu pot sa fac o noapte intreaga si nu am orgasm.Ce naiba sa fac ca , de multe ori ma simt un nimeni si cred ca prietenii mei s-au simtit incapabili sa ma satisfaca si s-au rupt relatii bune din aceasta cauza.Prietenul actual e destul de viril, face tot ce e mai bine ptr. mine, eu ma simt bine si fara orgasm , dar am apucat sa-i confirm ca nu am orgasm si ma tem sa nu se sature de asta.Sunt momente multe cand el crede ca el e cauza, dar eu stiu ca nu e asa, ptr. ca asa sunt eu.



multe femei nu au orgasm...nu cred k exista o cauza anume..iar daca pr tau se desparte de tine din cauza asta... cum sa te desparti de cineva doar k nu are orgasm???
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Februarie 2009 20:54
Multe femei pot trece prin viata fara sa aibe macar 1 !

Prietenii tai te-au mintit . LA ce se refera ei , la mimatul orgasmului , ala da , il poti face il fiecare seara .

Dar si tu gresesti un pic , nu numai tu esti de vina , de vina e si partenerul !!!
Ca doar se face in 2 . Cat o fi de viril . Daca nu il ai inseamna ca el nu face TOT ce trebuie !

Eh , orgasmul asta e o combinatie rara pentru femei . Dar de 3 ori mai intensa decat la noi .

Unde mai pui ca voi puteti sa aveti mai multe orgasme intr-un minut iar noi trb sa asteptam "regenerarea" .

NOT FAIR !!
un1_simplu_baiat
Postat pe 26 Februarie 2009 21:03
De la: un1_simplu_baiat, la data 2009-02-26 21:03:10Multe femei pot trece prin viata fara sa aibe macar 1 !

Prietenii tai te-au mintit . LA ce se refera ei , la mimatul orgasmului , ala da , il poti face il fiecare seara .

Dar si tu gresesti un pic , nu numai tu esti de vina , de vina e si partenerul !!!
Ca doar se face in 2 . Cat o fi de viril . Daca nu il ai inseamna ca el nu face TOT ce trebuie !

Eh , orgasmul asta e o combinatie rara pentru femei . Dar de 3 ori mai intensa decat la noi .

Unde mai pui ca voi puteti sa aveti mai multe orgasme intr-un minut iar noi trb sa asteptam "regenerarea" .

NOT FAIR !!



da dar voi ajungeti la punctul final de fiecare data knd faceti sex...adik orgasm...la noi mai rar sau deloc
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Februarie 2009 21:07
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-26 21:07:27
da dar voi ajungeti la punctul final de fiecare data knd faceti sex...adik orgasm...la noi mai rar sau deloc


O fi mai rar la voi , dar e ca diferenta intre trenuletul pentru kinderi cu 1 singura calatorie si un mountainruss extrem in care te dai de cateva ori consecutiv !
un1_simplu_baiat
Postat pe 26 Februarie 2009 21:17
eu spun de ceva foarte rar sau deloc.si una e sa aiba orgasm amandoi odata si sa stii ca prietenul tau a avut sau are o astfel de relatie, in care au orgasm amndoi odata de fiecare data cand fac dragoste, si alta e sa te straduiesti, doar sa te straduiesti pana la disperare sa faci orice ca sa ai orgasm si rezultatul sa fie 0.Si acum nu vb. din puntul de vedere al unei femei, desi femeie sunt, ci doar ma pun in locul barbatului care are posibilitatea sa facaa asta cu 2 femei total diferite:una, cea cu care poti fi in culmea FERICIRII defiecare data cand faci sex, si cea de doua, care, involuntar, te face sa te simti slab deoarece nu poti s-o faci fericita in pat(aceaa fericire care ti-o da orgasmul)
bdancio
Postat pe 26 Februarie 2009 21:25
Poate nu iti dai seama , dar cea cu care nu poate obtine un rezultat de la ea e in avantaj ( din pct. lui de vedere ) pt. ca prezinta o provocare . Si cum noi provenim din vanatori inflacarati , mai repede ne avantam spre ce nu avem decat spre ce avem deja .
Incercam din ce in ce mai tare sa obtinem , schimbam tactici , strategii etc.
Un vanator prefera sa vaneze ce nu poate obtine din prima ( orgasmul ala ) decat sa fie cu cineva cu care il obtine de fiecare data .

Daca vrei sa ramai la partenerul actual , propunei o provocare ! De fiecare data sa vina cu un element nou ! O pereche de catuse, o pozitie noua , o tehnica noua etc.
Niciodata nu stii de unde sare "iepurele" . Incercati si ceva mai provocator , cum ar fi undeva in public unde exista mereu posibilitatea sa te prinda cineva .
Experiment , experiment , experiment pana dai de combinatia fericirii !
Poate ce face acum in subconstient ti se pare banal si nu provoaca scanteia .

un1_simplu_baiat
Postat pe 26 Februarie 2009 21:36
De la: bdancio, la data 2009-02-26 20:52:00CE POT FACE? Nu pot avea orgasm si cred ca m-am obisnuit cu aceasta idee, asa ca nu am mai facut nimic in aceasta privinta.E veche problema deoarece eu am peste 30 ani si nu sunt nici la primul prieten.Ce pot sa va spun este ca , desi imi place dragostea, iubesc , nu pot fara sex, mi s-a spus deseori ca sunt rece innauntru, adica nu reusesc sa ajung la faza finala.stiu ce e orgasm am avut dar ocaziile sunt numarabile, iar de la prieteni am aflat deseori ca femeile au orgasm de fiecare data cand fac sex.eu pot sa fac o noapte intreaga si nu am orgasm.Ce naiba sa fac ca , de multe ori ma simt un nimeni si cred ca prietenii mei s-au simtit incapabili sa ma satisfaca si s-au rupt relatii bune din aceasta cauza.Prietenul actual e destul de viril, face tot ce e mai bine ptr. mine, eu ma simt bine si fara orgasm , dar am apucat sa-i confirm ca nu am orgasm si ma tem sa nu se sature de asta.Sunt momente multe cand el crede ca el e cauza, dar eu stiu ca nu e asa, ptr. ca asa sunt eu.

...nu cred ca trebuie sa-i spui de fiecare data daca ai avut sau nu orgasm... normal ca barbatilor nu le place sa le spui..."eu nu am avut orgasm..." Dar chiar nu-ti place deloc ? Nu ai avut nici macar atunci cand te-ai masturbat ? sau nu te-ai masturbat niciodata...
Poate te-ar ajuta un medic...sau...apuca-te de yoga...poate te va ajuta sa te concentrezi...
ocs
Postat pe 8 Martie 2009 14:48
iti recomnd un curs..numai pt femei ..la care poti discuta tot ce te doare si pentru ca este tinut de o psihoterapeuta o sa te alegi cu mai mult decat vorbe; nu mai sta pe ganduri si inscrie-te fat-o..ca viata e scurta http://relatiifericite.blogspot.com
Leya7
Postat pe 8 Martie 2009 16:19
De la: bdancio, la data 2009-02-26 20:52:00CE POT FACE? Nu pot avea orgasm si cred ca m-am obisnuit cu aceasta idee, asa ca nu am mai facut nimic in aceasta privinta.E veche problema deoarece eu am peste 30 ani si nu sunt nici la primul prieten.Ce pot sa va spun este ca , desi imi place dragostea, iubesc , nu pot fara sex, mi s-a spus deseori ca sunt rece innauntru, adica nu reusesc sa ajung la faza finala.stiu ce e orgasm am avut dar ocaziile sunt numarabile, iar de la prieteni am aflat deseori ca femeile au orgasm de fiecare data cand fac sex.eu pot sa fac o noapte intreaga si nu am orgasm.Ce naiba sa fac ca , de multe ori ma simt un nimeni si cred ca prietenii mei s-au simtit incapabili sa ma satisfaca si s-au rupt relatii bune din aceasta cauza.Prietenul actual e destul de viril, face tot ce e mai bine ptr. mine, eu ma simt bine si fara orgasm , dar am apucat sa-i confirm ca nu am orgasm si ma tem sa nu se sature de asta.Sunt momente multe cand el crede ca el e cauza, dar eu stiu ca nu e asa, ptr. ca asa sunt eu.


Fa si tu ce fac femeile deobicei: mimeaza!
cristinarudi
Postat pe 15 Martie 2009 16:22
invata-ti sotul /prietenul unde e nord si sud si spunei sa lubrieze degetul si sa-l miste cind la nord cind la sud itingin clitorsul aceasta pot sa dureze si cinsprezece minute dar in timpul asta sa te saruyte si pe sini si cind intelegi ca=ti vine lacerea atunci lasa-l sati vire penisul in vagin ca sa puteti avea orgasm inpreuna si odata
kudika002633
Postat pe 15 Martie 2009 16:32
Iubita mea sunt in aceeasi situatie si eu.Parerea mea este sa nu mai spui acest lucru la nimeni ,la nici un partener de-al tau.Te inteleg si incerc sa-ti spun ca exista si varianta orgamului clitoritic.E super tare senzatia si iti faci treaba.Asta este se intampla ce sa faci trebuie sa termini si tu cumva,nu?Incearca varianta de a te mastruba singurica in timp ce esti penetrata de partenerul tau sau invata-l pew el cum sa o faca .O sa ai parte de o partida super tare crede-ma.Nu-ti fie rusine....si in sex dai tot fara rezerve.Incearca o sa fie bine
Mary_Anel
Postat pe 15 Martie 2009 16:36
parerea mea e ca te gandesti si dai prea multa atentie la asta..
uite..de exemplul, fostul meu prieten se chinuia ore intregi sa-mi provoace un orgasm si era stresant cand stiam ca are o asteptare de la mine, si chiar daca aveam orgasm nu ma simteam cine stie ce bine...
iar cu prietenul actual..am de fiecare data....nu am reusit ce-i drept sa am niciodata orgasm prin simplul act sexual, intotdeauna a fost nevoie de ceva in plus...sa se joace cu degetul pe clitoris....sa ma sarute pe sani....sau sa-mi faca oral....
si ar trebui sa zici multumesc ca ii pasa ca nu ai orgasm...foarte multi barbati nici macar nu observa....nu deschid subiectul....
hai sa-ti mai zic un truc....legat de relaxare....
cu actualul meu prieten sunt cam de jumatate de an....dar pana de vallentine's day nu a fost foarte clara relatia noastra....si de vallentine's am stat impreuna si ne-am oficializat sa zicem asa relatia...si cand eram in pat mi-a zis ca vrea si el un cadou de la mine ...si anume un orgasm (al meu bineinteles)....si eram iarasi stresata ca trebuie sa am neaparat s stiam ca am mai greu...in final am avut dar senzatia nu a fost asa placuta cum ma asteptam...
urmatoarea data cand am fost impreuna stiam ca o sa insiste iar asa ca din primele secunde ale actului sexual m-am relaxat foarte tare....ma gandeam doar la mine si la el....la cum il simt in mine...el ma mangaia pe clitoris.....si cred ca nu au durat nici 30 de secunde si am avut un orgasm de zile mari ...
incearca sa faci la fel....
mi-e greu sa cred ca exista femei care nu pot sa se bucure in totalitate de sex...
in pat nu trebuie sa ai nici o inhibitie...
arata-i partenerului tau ce crezi ca iti place.....
incearca sa te bucuri de calatorie...nu sa te gandesti doar la destinatie
kudika000482
Postat pe 16 Martie 2009 00:50
De unde au aparut mai puscariasii astia ????
__LL__
Postat pe 16 Martie 2009 02:00
Stai draga linistita, nu ai nici-o problema dak te simti bine, eu am 60 de ani si nu cred ca am avut de 2 ori cu sotul meu.Problema este la ei ca nu sunt in stare sa ne gaseasca punctul G.Dar ia si tu metoda mea , mimeaza, mimeaza si iar mimeaza si zii ca in sfirsit ti-a gasit pct. G., dak vrei sa nu plece asa cum banuiesti (din cauza asta) .Asa ca las-o balta ca ai vreo problema. Asa suntem unele facute , nici vorba de raceala in interior .Hahahah ce prosti care ti-au zis asta .Sau iti si bat joc de tine ca te plingi din acest motiv. Naivoooo.
lizi_preda
Postat pe 16 Martie 2009 11:04
De la: bdancio, la data 2009-02-26 20:52:00CE POT FACE? Nu pot avea orgasm si cred ca m-am obisnuit cu aceasta idee, asa ca nu am mai facut nimic in aceasta privinta.E veche problema deoarece eu am peste 30 ani si nu sunt nici la primul prieten.Ce pot sa va spun este ca , desi imi place dragostea, iubesc , nu pot fara sex, mi s-a spus deseori ca sunt rece innauntru, adica nu reusesc sa ajung la faza finala.stiu ce e orgasm am avut dar ocaziile sunt numarabile, iar de la prieteni am aflat deseori ca femeile au orgasm de fiecare data cand fac sex.eu pot sa fac o noapte intreaga si nu am orgasm.Ce naiba sa fac ca , de multe ori ma simt un nimeni si cred ca prietenii mei s-au simtit incapabili sa ma satisfaca si s-au rupt relatii bune din aceasta cauza.Prietenul actual e destul de viril, face tot ce e mai bine ptr. mine, eu ma simt bine si fara orgasm , dar am apucat sa-i confirm ca nu am orgasm si ma tem sa nu se sature de asta.Sunt momente multe cand el crede ca el e cauza, dar eu stiu ca nu e asa, ptr. ca asa sunt eu.
....fata mea de vina este el pt ca nu stie sa incalzesaca motorul cum trebuie si ai da pedale pina il ineaca
Ned_Kelly
Postat pe 16 Martie 2009 11:09
cred ca o are prea mik si subtire
baga-i niste vata sa se fie mai groasa
iar pt lungime ,lipeste-i un vibrator
just_heaven
Postat pe 16 Martie 2009 11:13
Nu trebuie sa te obisnuiesti cu idee asta trebuie sa-ti descoperi corpul si in primul rand sa comunici ce partenerul tau. Inca nu iti cunosti corpul. Preludiul trebuie sa fie mai lung si sa fii relaxata nu stresata ca nu poti incarca si o sa vezi . iri
kudika002740
Postat pe 16 Martie 2009 11:14
De la: Leya7, la data 2009-03-08 16:19:59iti recomnd un curs..numai pt femei ..la care poti discuta tot ce te doare si pentru ca este tinut de o psihoterapeuta o sa te alegi cu mai mult decat vorbe; nu mai sta pe ganduri si inscrie-te fat-o..ca viata e scurta http://relatiifericite.blogspot.com
......pot sa vin si eu acolo?????..
Ned_Kelly
Postat pe 16 Martie 2009 11:16
De la: un1_simplu_baiat, la data 2009-02-26 21:36:30Poate nu iti dai seama , dar cea cu care nu poate obtine un rezultat de la ea e in avantaj ( din pct. lui de vedere ) pt. ca prezinta o provocare . Si cum noi provenim din vanatori inflacarati , mai repede ne avantam spre ce nu avem decat spre ce avem deja .
Incercam din ce in ce mai tare sa obtinem , schimbam tactici , strategii etc.
Un vanator prefera sa vaneze ce nu poate obtine din prima ( orgasmul ala ) decat sa fie cu cineva cu care il obtine de fiecare data .

Daca vrei sa ramai la partenerul actual , propunei o provocare ! De fiecare data sa vina cu un element nou ! O pereche de catuse, o pozitie noua , o tehnica noua etc.
Niciodata nu stii de unde sare "iepurele" . Incercati si ceva mai provocator , cum ar fi undeva in public unde exista mereu posibilitatea sa te prinda cineva .
Experiment , experiment , experiment pana dai de combinatia fericirii !
Poate ce face acum in subconstient ti se pare banal si nu provoaca scanteia .

...bine punctat iubito trbuie sa apelati la noi stiluri si pracici tehnici ,eu desii am avut toata viata asemenea idei traznite si nu am avut cu cine sa le pun in practica vi le spun si voua de exp.;daca stati la bloc noaptea dupa ce se culca vecinii puteti s-o faceti pe palier sau in scara blocului ori in liftul care oscileaza aiurea intre etaje sau pe balcon sau chiar in apartament dar cu luminile aprinse si ferestrele ne acoperite mai ales daca au vedere la vecinul ,senzatia ca sunteti vazuti sporesc considerabil efectul placerii sau dupa miezul noptii dupa ce se reduce circulatia pe sosele in tmp ce mergeti aiurea prin oras cu masina personala si bineinteles sa fiti goi pusca si fara haine la voi pt a creste tensiunea si suspansul tocmai la ideea ca puteti fi surprinsi si nu tre. sa uitati preludiul lung si pasional amestecat cu vorbe cind mai dulci cind mai obscene cind mai tandru cind mai indraznet este fff important idiferent unde va aflati ,pt ca de multe ori el constitue cheia succesului nu doar sa treceti la actul sexual asa de-o data mecanic si animalic......OFFFF!!!...masculi asti ai vostrii nu au idei de loc ??? si eu care credeam ca barbatul trebuie sa gindeasca la toate astea pt a mentine o relatie si nu voi iubitzicile......offf! vorbii acum eu cel fara pereche si la propriu si la figurat...va tzuk baiatau fain!
Ned_Kelly
Postat pe 16 Martie 2009 11:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O NOUA FANTEZIE?! 27 De la: danut_lucian 24 Iunie 2009 16:28
intrebare 20 De la: Baiat_Rezervat 20 Ianuarie 2009 17:01
vreau si eu un sfat 30 De la: alina_pitaru 10 Septembrie 2009 13:03
sunt sanse de a fi ramas? 62 De la: Sabrina_Nede 5 Decembrie 2009 12:16
din iubiti am devenit amanti ocazionali 63 De la: simonaj 2 Iunie 2013 01:12