Setari Cookie-uri

leu-taur

eu sunt leu ,iar el e taur...cine stie sa-mi spuna ce sanse avem impreuna...???
carmenbb
Postat pe 27 Februarie 2009 10:03
Draga mea, din experienta proprie.....fugi cat mai poti!
Am avut o relatie minunata, ne-am iubit mult insa, daca eu eram singura femeie de pe pamant, mai eram inca impreuna.E o relatie care iti fura energia si iti limiteaza personalitatea, asta daca il iubesti, daca nu, totul este posibil.Bafta!!!
kudika75
Postat pe 1 Martie 2009 18:45
eu sunt taur si am fost tare dezamagita de un leu...nu stiu ce sa iti zic...fiecare situatie este diferita eu categoric nu m-am potrivit cu un leu pt ca eu sunt f incapatanata si el la fel. Amandoi avem orgolii puternice si firi autoritare...in schimb sa sti ca in pat ne-am inteles f bine asta a fost singurul aspect care tinea relatia in picioare....dar binenteles toate au o limita...multa bafta si nervi puternici
ellyssa
Postat pe 16 Iunie 2009 13:08
Eu sunt taur si sotia este leu.Suntem impreuna de aproape 18 anidin care 11 de casatorie. Avem un baiat de 6 ani. Daca fiecare lasa de la el atat cat sa nu- si piarda demnitatea totul este ºi va fi OK. Amandoi suntem mai mult decat orgoliosi dar stim care ne sunt limitele si totul este minunat.Depinde doar de voi. Bafta ºi aveti incredere unul in celalalt.
romulandu
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:32
buna,eu am avut o exerienta destul de dificila alaturi de un leu,eu fiind taur.am fost impreuna 2 ani dupa care ne am casatorit.singurul aspect unde ne potriveam era in pat,acolo lasam tot deoparte,insa chiar si rabdarea mea de taur a ajuns la limita langa un leu.sunt firi mult prea nervoase pt calmii tauri,nu exista comunicare intre noi doar cand aveam de platit ceva in casa si atunci totul se facea cu nervi,gelosi fara un motiv real si egoisti cat incape,asa ceva nu aveam nevoie,nu ma simteam sustinuta si apreciata si aaaa sa nu uitam de mistourile fara rost si fara pic de umor in ele care ma faceau sa ma simt o incapabila de parca tot ce faceam eu nu era bine .m a secat de toata energia pe care o aveam si m a facut sa mi calc peste orice principiu,sa mi pierd respectu si increderea in mine.2 ani cat am fost casatoriti au fost ca un adevarat razboi,3 zile de pace ,4 de razboi,nu am mai putut suporta asa ca am divortat.apreciez insa ca a realizat k nu mai avea rost sa continuam asa a venit la divort fara sa comenteze nimic si de cand am iesit de la tribunal a disparut din viata mea,nu m a mai cautat si nici nu m a sunat.m a lasat linistita in pace sa mi lingggg ranile fara sa ma deranjeze,insa acum realizez k si eu am fost de vina,dar nu atat de mult ca si el.au si parti bune,familisti(cand vor),buni bucatari si pasionali in pat,dar asta nmu e totu in viata,aaa si le plac copii.mult succes taurilor care vor sa inceapa o rel cu un leu(daca aveti bani suficienti,nu o sa aveti motive de cearta),daca nu,mereu o sa fi tu de vina,taurul.poop.
kudika042695
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:53
exista mai multe sanse de reusita intre o leoaica si un taur,decat invers,taurii sunt calmi si leoaicele se stiu impune,ceea ce nu e f greu de suportat pt barbatul taur,grija mare insa sa nu i neglijati nevoile barbatului taur caci daca simte k nu poate comunica cu tine,se inchide in el si nu o sa stii niciodata de ce e nervos fara motiv sau nu stii d c nu reusesti sa i intrii in gratii,asta daca aduna prea multe frustrari.asa ca invata sa l aduci langa tine si sa comunici cu el,sa l intrebi ce gandeste ce i ar placea sa faca sau care sunt dorintele lui,etc,nu trebuie sa faci asta zilnic sau prea des,dar trebuie sa vada si sa stie k iti pasa de el,chiar daca ii spui doar o data pe luna,are nevoie de siguranta sentimentala.e cazul fratelui meu,de asta pot sa documentez f bine.poop
kudika042695
Postat pe 9 Septembrie 2009 12:00
wow:D
foarte complicata combinatia, si o spun ca am trait-o pe pielea mea. E super cand amandoi lasa garda jos dupa o suparare, iar momentele de dupa sunt foarte speciale. Eu sunt leoaica, si el este taur, amandoi avem personalitati puternice si se stie ca leul intotdeauna domina, orice ar face, lucru ce taurului nu-i prea place, pt ca el el barbat si vrea sa conduca. Partea proasta e ca atunci cand sunt suparati, cei 2 nu mai comunica si se distanteaza reciproc, ceea ce face ca relatia sa subrede.
Trebuie sa mentionez ca eu ca fata, retin foarte multe date privind intamplari, chiar imi pot aduce cu usurinta multe despre cum era imbracat, pe unde am iesit...cu el.
Taurului cand ii trece supararea te abordeaza de parca nimic nu s-ar fi intamplat, iar pe el(pe el) il socheaza asta, pt ca stie ca este ce s-a intamplat si vrea explicatii.
Daca aman2 lasa de la ei, sunt multe sance de reusita!!!
koryne_2007
Postat pe 9 Septembrie 2009 21:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu rac el scorpion 14 De la: kudika438511 30 Octombrie 2011 16:36
sagetator......calitati defecte 46 De la: kudika082502 10 Noiembrie 2009 07:38
Compatibilitate 38 De la: bestiutza_relouded 15 August 2009 01:20
Gemeni-Gemeni 7 De la: healthy013967 16 August 2010 10:18
buna 8 De la: Dontyyy 12 Mai 2010 12:51