Setari Cookie-uri

Hainele in ziua de azi

S-au inventat atatea marci dar daca stam sa ne gandim bine pana la urma nici nu mai conteaza denumirea pana si marile firme folosesc aceleasi materiale ca alte firme mai putin cunoscute
Eu cred ca este important sa ne alegem hainele cu gust sa ni se potriveasca si sa nu aratam ca niste clowni cand iesim pe strada si mai ales sa fie curate
yumy
Postat pe 28 Februarie 2009 12:21
extensii de par clip on la cel mai bun pret pt detalii biancam225@yahoo.com
biancam225
Postat pe 10 Martie 2009 12:14
da cam asa este. dai o gramada de bani de multe ori doar pe denumirea firmei ca produsul lasa de dorit!
raluca_sarbu
Postat pe 18 Martie 2009 14:27
Sunt complet deacord cu tine...brendurile cunosute la noi sunt foarte scumpe....si sunt in mare majoritate facaturi....dar daca scrie mare si sa se vada din avion versace este calitate.....pe naiba sunt simple tiganii pe care dai foarte multi bani iar la prima spalare...sa micsorat firma!!!trebuie doar sa ne imbracam cum ne simtim bine...si ce ne incape pe solduri....nu adevarate marionete care copiaza...

Postat pe 20 Martie 2009 01:09
Bun, de acord, dar preferati no name-uri, turcisme sau haine din targ? Cred ca tot dupa firma ne ghidam atunci cand mergem la cumparaturi...fie ca vrem sa recunoastem sau nu. Nu stiu cum e in tara, dar in afara ceea ce e de firma e si de calitate.
mrskattousa
Postat pe 20 Martie 2009 02:06
firme, nu mai stii daca firmele sunt firme sau nu ...la cate magarii se fac peste tot ...poti sa-ti iei tzepe de zile mari in cele mai fitzoase magazine si in prea- minunatele mall-uri ...
__LL__
Postat pe 20 Martie 2009 02:11
Pai aici intrevine experienta de "shopaholic" Daca stii ce cauti, vei sti sa deosebesti un fake de original. Eu una nu cred in veci sa gasesti geanta fake la LV de exemplu, sau orice alta marca de renume. Bine...daca o cumperi de la baietasii care fura din Spania,s-ar putea sa dai 1000 euro pe un fake care nu face nici 50. Cand achizitionezi un produs din marile magazine, ti se ofera si certificat de garantie, intretinerea pielii gratuita...etc...

PS: scuze de off topic...se vorbea de haine dar eu am dat-o pe genti...
mrskattousa
Postat pe 20 Martie 2009 02:31
De la: mrskattousa, la data 2009-03-20 02:06:51Bun, de acord, dar preferati no name-uri, turcisme sau haine din targ?

:) eu imi iau haine si din hipermarket daca sunt de buna calitate
am invatat materialele si stiu care e de calitate si care nu, asa ca nu ma mai uit de mult la eticheta; pentru mine firma e mai putin importanta
kitty_krieger
Postat pe 20 Martie 2009 18:27
SUNT MULTI SNAPANI CARE IAU HAINE DIN EUROPA SI PUN ETICHETA DE FIRMA SI LE DUC IN MAGAZINE SAU MAGAZINE UNDE SE PUN ADAOSURI F MARI SI NU SE MERITA SUNT LUCRURI DE CALITATE IN EUROPA,NIRO,SAMEXPO,DRAGONUL ROSU SI F CONVENABILE LA PRET
NICOLETA69
Postat pe 21 Martie 2009 12:15
Fiecare se imbraca cum doreste.. chit ca de firma chit ca de la magazinu de vis-a vis .. important e sa te simti bine in ceea ce porti si sa iti stea si bine
_dulcik_
Postat pe 21 Martie 2009 13:02
http://cufarulfermecat.blogspot.com/ am si eu un blog de haine daca va intereseaza ceva astept un e-mail
lourdess
Postat pe 21 Martie 2009 16:40
De la: lourdess, la data 2009-03-21 16:40:28 buna fetelor am si eu un blog de haine daca va intereseaza ceva astept un e-mail
http://cufarulfermecat.blogspot.com/
lourdess
Postat pe 21 Martie 2009 16:43
Va astept la noul meu magazin de hainute vintage online
http://adricavintage.blogspot.com
carmen_claudia
Postat pe 21 Martie 2009 19:19
am inrat si eu pe adresele voastre dar na... cateva mi-au placut... dragutze dar nu prea pe stilu meu
_dulcik_
Postat pe 22 Martie 2009 22:26
Saptaqmana Rochiilor
http://roxajustshopping.blogspot.com/
roxana0407
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:33
Lenjerie intima(babydoll, bikini, corsete, costume sexy, fustite) : www.passion4u.ro
Lenjerie_intima
Postat pe 4 Aprilie 2009 16:30
pamela_1
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:01
De la: carmen_claudia, la data 2009-03-21 19:19:21Va astept la noul meu magazin de hainute vintage online
http://adricavintage.blogspot.com

BU VREAU SA PAR REA INSA AM INTRAT SI AM VAZUT CE VINZI.CUMVA BUNICA TA TI-A DAT SI CACIULA SI POSETELE??
bebe_Cristina
Postat pe 7 Aprilie 2009 20:09
eu cred ca am devenit obsedata de haine nu pot rezista 2 zile fara sa'mi cumpar ceva nou si uneori poate fi o pb asta pentru ca banii nu cresc in copaci
ancuis
Postat pe 11 Aprilie 2009 23:45
De la: ancuis, la data 2009-04-11 23:45:13eu cred ca am devenit obsedata de haine nu pot rezista 2 zile fara sa'mi cumpar ceva nou si uneori poate fi o pb asta pentru ca banii nu cresc in copaci



cred ca sunt cam in aceeasi situatie...si daca ma simt stresata suparata sau ceva de genu am o nevoie f mare sa cumpar ceva...chiar dk e vorba si de o simpla pereche de chiloti sau de sosete ...:)) ma binedispune si chiar ma ajuta sa imi schimb starea ...nu mai vorbesc de haine...sau posete dar ptr asta trebuie sa dispun si de buget si asta nu apare mereu in acelasi timp cu starile mele de stres
iulices
Postat pe 12 Aprilie 2009 00:04
Joining the club! Atunci cand trebuie...trebuie!
mrskattousa
Postat pe 12 Aprilie 2009 00:13
De la: ancuis, la data 2009-04-11 23:45:13eu cred ca am devenit obsedata de haine nu pot rezista 2 zile fara sa'mi cumpar ceva nou si uneori poate fi o pb asta pentru ca banii nu cresc in copaci

nu-i bai bani se gasesc hainele sa fie bune
yumy
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:04
Bine zici, yumalai!
Laura_cute
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:05
HAINE!!!! Of, cati bani si timp mi-au mancat... Dar, cred ca m-am maturizat, si m-am hotarat sa nu mai cumpar orice imi sare in ochi... Si "de firma", si nu, problema era ca nu mai aveam pe unde sa le ingramadesc... Asa ca am facut o curatenie inainte de Pasti si am dat tot ce nu mai imbracam... Foarte multe... Bineinteles ca am primit remarci de tipul "Iti faci loc pentru urmatorul val...", dar m-am hotarat NU MAI DAU BANI PE HAINE ANUL ASTA! :sml-sign0138
Pentru mine... ca piticul trebuie sa fie la moda. :
Kathhy
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:37
De la: yumalai, la data 2009-02-28 12:21:00S-au inventat atatea marci dar daca stam sa ne gandim bine pana la urma nici nu mai conteaza denumirea pana si marile firme folosesc aceleasi materiale ca alte firme mai putin cunoscute
Eu cred ca este important sa ne alegem hainele cu gust sa ni se potriveasca si sa nu aratam ca niste clowni cand iesim pe strada si mai ales sa fie curate

si ce ai vrut sa spui cu asta?
Ronnie_Coleman
Postat pe 26 Aprilie 2009 21:43
Eu cred ca a vrut sa zica asa ceva : nu tot ce e de firma inseamna ca e mult mai bun. De cele mai multe ori platesti numele si atat. Nu conteaza ce iti " poruncesc " podiumurile de la Fashion TV ci ceea ce ti se potriveste. Alea sunt haine pt prezentari de moda, pt spectacol si asa trebuiesc privite. Daca o femeie s-ar imbraca pe strada cum se imbraca alea pe cat-walk, ar avea foarte mari sanse sa cada in ridicol. Si la urma, a pus accentul pe curatenie. Ceea ce e foarte bine. Eu sunt de acord cu tot.
Laura_cute
Postat pe 26 Aprilie 2009 22:34
De la: nattalya, la data 2009-04-26 22:34:02Eu cred ca a vrut sa zica asa ceva : nu tot ce e de firma inseamna ca e mult mai bun. De cele mai multe ori platesti numele si atat. Nu conteaza ce iti " poruncesc " podiumurile de la Fashion TV ci ceea ce ti se potriveste. Alea sunt haine pt prezentari de moda, pt spectacol si asa trebuiesc privite. Daca o femeie s-ar imbraca pe strada cum se imbraca alea pe cat-walk, ar avea foarte mari sanse sa cada in ridicol. Si la urma, a pus accentul pe curatenie. Ceea ce e foarte bine. Eu sunt de acord cu tot.

da asta am vrut sa zic ca probabil lumea a vazut la tv vedete care poarta marci renumite dar arata ca naibii insa stiu ca nu toata lumea va fii de acord cu ceea ce spun ca e important sa ai haine bune, curate si ingrijite sunt multi care le prefera de firma, sifonate si chiar murdare am specimene de astea prin bloc
yumy
Postat pe 27 Aprilie 2009 06:36
era o intrebare retorica. e logic sa te imbraci cu ce ti se potriveste si sa fie in primul rand curat. mi s-a parut ca prin postul ei nu a spus nimic nou, sau ceva deosebit.
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Aprilie 2009 11:06
De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-04-27 11:06:38era o intrebare retorica. e logic sa te imbraci cu ce ti se potriveste si sa fie in primul rand curat. mi s-a parut ca prin postul ei nu a spus nimic nou, sau ceva deosebit.

noutatea e ca in trecut nu existau atatea branduri ca in ziua de astazi mi se pare ca este tot mai greu sa iti gasesti haine care sa ti se potriveasca cand toti copiaza si fac haine la fel
nu am vazut pe niciun un podium sa fie create haine comode ci numai haine foarte extravagante care nu cred ca se potrivesc oamenilor de rand si pe care pe unii ii fac sa par chiar ridicoli
yumy
Postat pe 27 Aprilie 2009 11:23
sa para? sunt chiar ridicoli :)) astia cu moda lor....inventeaza niste haine....fff ciudate
Ronnie_Coleman
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
din lana, de mana... 1 De la: ciripelle 20 Octombrie 2011 16:51
blog haine 11 De la: dressy8 8 Septembrie 2013 17:41
Pentru cei pasionati de shopping-ul online 8 De la: kudika_1022176 25 Ianuarie 2017 16:48
haine de inalta calitate si la preturi mici 12 De la: lenkka 27 Iulie 2015 18:23
tinuta pt balul bobocilor 7 De la: ramonicaii 7 Septembrie 2009 19:43