Setari Cookie-uri

Hainele in ziua de azi

De la: Ronnie_Coleman, la data 2009-04-28 00:01:22sa para? sunt chiar ridicoli :)) astia cu moda lor....inventeaza niste haine....fff ciudate
la asta vroiam sa ajung sunt niste haine foarte ciudate care au invadata piata si nici nu prea mai ai ce alege
yumy
Postat pe 28 Aprilie 2009 08:56
eu incerc sa scap de mania de a imi cumpara haine... dar nu prea reusesc.. oricum port doar ce imi place si in ce ma simt bine... nu conteaza ca e de firma...oricum mi-am luat un tricou pacat ca numai stiu firma si la prima spalare arata ca dracu
_dulcik_
Postat pe 28 Aprilie 2009 23:00
De la: _dulcik_, la data 2009-04-28 23:00:04eu incerc sa scap de mania de a imi cumpara haine... dar nu prea reusesc.. oricum port doar ce imi place si in ce ma simt bine... nu conteaza ca e de firma...oricum mi-am luat un tricou pacat ca numai stiu firma si la prima spalare arata ca dracu

eeeeeeeee e cam greu sa scapi de mania cumparaturilor oricum e bine ca iti cumperi lucruri care iti plac si in care te simti bine
Eu nu-mi prea cumpar haine de firme stiu ca sunt aceleasi haine numai ca au eticheta de firma stiu asta de la un vecin care lucreaza la zara aia iau haine din europa si le pun tot felul de zorzoane si etichete de firma
yumy
Postat pe 29 Aprilie 2009 06:51
De la: mrskattousa, la data 2009-03-20 02:06:51Bun, de acord, dar preferati no name-uri, turcisme sau haine din targ? Cred ca tot dupa firma ne ghidam atunci cand mergem la cumparaturi...fie ca vrem sa recunoastem sau nu. Nu stiu cum e in tara, dar in afara ceea ce e de firma e si de calitate.


Nu este vb ca preferam turcisme. Nimeni nu prefera turcismele in favoarea hainelor de calitate. Dar totusi stiai ca firme precum Ipekyol si chiar Multe alte asa zise branduri care au magazine in mall au produse fabricate in Turcia? Si in plus in Turcia sa-r putea sa gasesti haine de calitate, am fost acolo si m-am minunat. Este adevarat tot ce aduc asa zisii vanzatori la noi in tara sunt haine de proasta calitate,dar in turcia exista haine foarte frumoase si de calitate daca stii unde sa cauti. Ca idee am gasit si eu un singur magazin care nu si-a pus adaos chiar deloc. Karen Millen din mall Baneasa nu are adaos comercial,este adevarat au si preturi foarte mari dar te pot salva in caz de urgenta. Si in legatura cu hainele de firma, le cumperi dar daca vezi dupa ce pret au avut la fabricatie nu mai cumperi in veci de la magazine gen Lee Cooper s.a.m.d. Sincer mie imi pare foarte rau ca nu mai putem sa ne facem haine pe comanda ca mamele noastre,isi doreau o rochie se duceau la croitor si isi comandau pe placul lor. Am umblat 3 luni sa-mi gasesc o rochie si cand am gasit-o am aflat cu parere de rau ca avea un pret exorbitant si ptr ce, in loc sa dau 18 mil am dat 8 si mi-am luat alta. Sincer uneori se merita sa dai banii si alteori nu.
arabella_neicu
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:17
De la: arabella_neicu, la data 2009-04-30 10:17:35
De la: mrskattousa, la data 2009-03-20 02:06:51Bun, de acord, dar preferati no name-uri, turcisme sau haine din targ? Cred ca tot dupa firma ne ghidam atunci cand mergem la cumparaturi...fie ca vrem sa recunoastem sau nu. Nu stiu cum e in tara, dar in afara ceea ce e de firma e si de calitate.


Nu este vb ca preferam turcisme. Nimeni nu prefera turcismele in favoarea hainelor de calitate. Dar totusi stiai ca firme precum Ipekyol si chiar Multe alte asa zise branduri care au magazine in mall au produse fabricate in Turcia? Si in plus in Turcia sa-r putea sa gasesti haine de calitate, am fost acolo si m-am minunat. Este adevarat tot ce aduc asa zisii vanzatori la noi in tara sunt haine de proasta calitate,dar in turcia exista haine foarte frumoase si de calitate daca stii unde sa cauti. Ca idee am gasit si eu un singur magazin care nu si-a pus adaos chiar deloc. Karen Millen din mall Baneasa nu are adaos comercial,este adevarat au si preturi foarte mari dar te pot salva in caz de urgenta. Si in legatura cu hainele de firma, le cumperi dar daca vezi dupa ce pret au avut la fabricatie nu mai cumperi in veci de la magazine gen Lee Cooper s.a.m.d. Sincer mie imi pare foarte rau ca nu mai putem sa ne facem haine pe comanda ca mamele noastre,isi doreau o rochie se duceau la croitor si isi comandau pe placul lor. Am umblat 3 luni sa-mi gasesc o rochie si cand am gasit-o am aflat cu parere de rau ca avea un pret exorbitant si ptr ce, in loc sa dau 18 mil am dat 8 si mi-am luat alta. Sincer uneori se merita sa dai banii si alteori nu.

da sun tot f putzine locurile in care se mai fac haine pe comanda dar si f scumpe
yumy
Postat pe 30 Aprilie 2009 15:06
mai na fiecare prefera sa isi cumpere ce vrea... pana la urma nu conteaza daca e de firma sau nu... conteaza sa iti vina bine.. unele haine de firma sunt mai proaste ca cele de la un magazin obisnuit... oricum firmele din Romania nu sunt decat niste etichete
_dulcik_
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:55
Se spune ca "nu haina il face pe om"...
Dar rar ,mai gasesti ceva de calitate in ziua de astazi:de firma ori nu ,nu conteaza.Am vazut de firma si proaste si de la magazine obisnuite i destul de bune,din punct de vedere calitativ,desigur.
AMETYST
Postat pe 1 Mai 2009 00:58
Da asa e,nu stiu daca ai auzit dar Giorgio Armani a dat in judecata pe D&g ca s-a luat dupa el la material:))))) ...si parerea mea e sa iti alegi ceva ce ti se potriveste si iti sta bine chit ca este scumpa sau ieftina
bruneta21
Postat pe 1 Mai 2009 01:15
nu pot nega sunt si haine de firma dragutze si care iti pot veni bine dar nu stiu uneori pretul e cam exagerat(probabil pentru ca traim in romania)
yumy
Postat pe 1 Mai 2009 07:45
faptul ca majoritatea hainelor, gentilor sau ochelarilor de firma are un corespondent in piatza sau alte magazine no name, fac ca acestea sa fie banalizate in asa hal incat multii incep sa-si cumpere din strainatate in ideea ca pe aici nu sunt, sau incep sa-si cumpere de la firme mai putin cunoscute.
deelisha
Postat pe 1 Mai 2009 11:39
va astept cu drag in vizita la mine
http://roxajustshopping.blogspot.com/ noutati
roxana0407
Postat pe 1 Mai 2009 16:09
De la: yumalai, la data 2009-05-01 07:45:15nu pot nega sunt si haine de firma dragutze si care iti pot veni bine dar nu stiu uneori pretul e cam exagerat(probabil pentru ca traim in romania)


mai da e adevarata ca pretul e mai mare la noi dar daca te duci prin alte tari sa cumperi adica mie una mi se pare mai ieftin si au si calitate... eu prefer sa le combin si de firma si din magazine obisnuite... am destule haine de firma care nu le mai port din cauza materialelor proaste
_dulcik_
Postat pe 1 Mai 2009 23:55
De la: _dulcik_, la data 2009-05-01 23:55:00
De la: yumalai, la data 2009-05-01 07:45:15nu pot nega sunt si haine de firma dragutze si care iti pot veni bine dar nu stiu uneori pretul e cam exagerat(probabil pentru ca traim in romania)


mai da e adevarata ca pretul e mai mare la noi dar daca te duci prin alte tari sa cumperi adica mie una mi se pare mai ieftin si au si calitate... eu prefer sa le combin si de firma si din magazine obisnuite... am destule haine de firma care nu le mai port din cauza materialelor proaste

da si mi-am luat o bluza de firma dar nu se calca deloc e un material foarte nasol asa ca nu port sa ies cu ea pe strada ca zici ca sunt scoasa din *und si nu mai zic ca am dat o gramada banii pe ea dar materialul a lasat de dorit
yumy
Postat pe 2 Mai 2009 08:23
De la: yumalai, la data 2009-05-02 08:23:30
De la: _dulcik_, la data 2009-05-01 23:55:00
De la: yumalai, la data 2009-05-01 07:45:15nu pot nega sunt si haine de firma dragutze si care iti pot veni bine dar nu stiu uneori pretul e cam exagerat(probabil pentru ca traim in romania)


mai da e adevarata ca pretul e mai mare la noi dar daca te duci prin alte tari sa cumperi adica mie una mi se pare mai ieftin si au si calitate... eu prefer sa le combin si de firma si din magazine obisnuite... am destule haine de firma care nu le mai port din cauza materialelor proaste

da si mi-am luat o bluza de firma dar nu se calca deloc e un material foarte nasol asa ca nu port sa ies cu ea pe strada ca zici ca sunt scoasa din *und si nu mai zic ca am dat o gramada banii pe ea dar materialul a lasat de dorit


pai de cam asa sunt firmele din romania... tzeapa... foarte putine magazine de firma din romania au haine de calitate... noroc cu tata ca e placat si imi trimite el
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 01:15
De la: _dulcik_, la data 2009-05-03 01:15:55
De la: yumalai, la data 2009-05-02 08:23:30
De la: _dulcik_, la data 2009-05-01 23:55:00
De la: yumalai, la data 2009-05-01 07:45:15nu pot nega sunt si haine de firma dragutze si care iti pot veni bine dar nu stiu uneori pretul e cam exagerat(probabil pentru ca traim in romania)


mai da e adevarata ca pretul e mai mare la noi dar daca te duci prin alte tari sa cumperi adica mie una mi se pare mai ieftin si au si calitate... eu prefer sa le combin si de firma si din magazine obisnuite... am destule haine de firma care nu le mai port din cauza materialelor proaste

da si mi-am luat o bluza de firma dar nu se calca deloc e un material foarte nasol asa ca nu port sa ies cu ea pe strada ca zici ca sunt scoasa din *und si nu mai zic ca am dat o gramada banii pe ea dar materialul a lasat de dorit


pai de cam asa sunt firmele din romania... tzeapa... foarte putine magazine de firma din romania au haine de calitate... noroc cu tata ca e placat si imi trimite el

da imi trimiti si mie ceva
yumy
Postat pe 3 Mai 2009 08:08
germania este dupa parerea mea pe primul loc la imbracaminte.gasesti numai haine de calitate iar preturile sunt pentru portofelul tuturor.
nu trebuie sa iti sara in ochi firma pe care o porti, haina trebuie sa te scoata pe tine in evidenta.
la tinutele sport, adidas imi place cel mai mult.
htania
Postat pe 3 Mai 2009 11:58
De la: htania, la data 2009-05-03 11:58:19germania este dupa parerea mea pe primul loc la imbracaminte.gasesti numai haine de calitate iar preturile sunt pentru portofelul tuturor.
nu trebuie sa iti sara in ochi firma pe care o porti, haina trebuie sa te scoata pe tine in evidenta.
la tinutele sport, adidas imi place cel mai mult.

knd o sa pot pleca in germania o sa ma duc sa imi iau si eu haine momentam ma tarai cu made in romania
yumy
Postat pe 3 Mai 2009 12:49
preturile de la noi sunt exagerate, o bataie de joc...ma uitam la zara, o camasa simpla aproape 2 milioane, la mango nu mai zic, la esprit...chiar ma enervez cand vad ca traim intr-o tara cu preturi mai mari ca in germania, italia, cat despre america nici nu mai vorbim.
hai ca m-am enervat :))))
htania
Postat pe 3 Mai 2009 14:04
Poti gasi si haine mai ieftine insa cum pe unii ii omoara snobismul....
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 14:06
De la: ionia, la data 2009-05-03 14:06:41 Poti gasi si haine mai ieftine insa cum pe unii ii omoara snobismul....


poate ne zici si noua de unde sa luam haine ieftine si frumoase, te rugam!
htania
Postat pe 3 Mai 2009 18:14
De la: ionia, la data 2009-05-03 14:06:41 Poti gasi si haine mai ieftine insa cum pe unii ii omoara snobismul....
intr-o tara invadata de magazinele cu 12 ron orice produs nu stiu ce mai putem sa gasim
yumy
Postat pe 3 Mai 2009 18:40
da...acum SIMTUL DE TURMA este INCREDIBIL...daca,DE EXEMPLU sunt la moda fustele scurte,vezi toate fetele cu asa ceva,numai ca unora le ies toate sunculitzele pe afara si nu cred ca se simt prea ok,dar deh,este in trend!!!mai important este ca imbracamintea sa-mi vina bine si sa ma reprezinte,daca se poate spune asa...decat sa fiu penibila pe strada...mai bne ma imbrac ca pe vremea strabunicii...glumeam
rock90
Postat pe 28 Mai 2009 20:38
hainele de firma tin mai mult timp si pot fi deosebite de un fake foarte usor.

ma rog; eu daca imi iau o haina de firma nu imi iau ceva cu ditamai firma scrisa pe ea. e nasol.
in plus nu poti gasi haine originale, de exemplu puma, intr-un magazin oarecare; deoarece ei isi vand hainele doar in magazinele lor.
SugarBubbles
Postat pe 28 Mai 2009 20:55
De la: rock90, la data 2009-05-28 20:38:03da...acum SIMTUL DE TURMA este INCREDIBIL...daca,DE EXEMPLU sunt la moda fustele scurte,vezi toate fetele cu asa ceva,numai ca unora le ies toate sunculitzele pe afara si nu cred ca se simt prea ok,dar deh,este in trend!!!mai important este ca imbracamintea sa-mi vina bine si sa ma reprezinte,daca se poate spune asa...decat sa fiu penibila pe strada...mai bne ma imbrac ca pe vremea strabunicii...glumeam

aici ai dreptate mereu se impune un trend in moda ca si cu blugi cu talie joasa iar bietele fete cu sunculite par ridicole pt ca isi expun grasimea groaznic ajung la un moment dat cand decat astfel de blugi sa gas pe piata si de isi cumpara ca nu au ce sa ia
uneori piata e foarte influetata de un anumit trend desi cred ca trebui indiferent de moda sa se fabrice tot felul de haine pt ca omul sa isi poate alege hainele care vrea sa le poarte si in care se simte bn
yumy
Postat pe 11 Iunie 2009 08:57
Buna! Am un site cu haine vintage si retro. Hainele sunt de foarte buna calitate si preturile super bune. Va astept pe: ladyvintage2009.blogspot.com
adelinasira
Postat pe 10 Iulie 2009 11:13
De la: htania, la data 2009-05-03 18:14:52
De la: ionia, la data 2009-05-03 14:06:41 Poti gasi si haine mai ieftine insa cum pe unii ii omoara snobismul....


poate ne zici si noua de unde sa luam haine ieftine si frumoase, te rugam!


kotton, takko, etic, tinaR, georgia
plus ca sunt tot felul de magazinase de cartier, care au haine surprinzator de bune calitativ pentru cat de ieftine sunt
kitty_krieger
Postat pe 10 Iulie 2009 16:29
Va astept pe toate sa gasiti farmecul hainelor vintage. ladyvintage2009.blogspot.com Haine vintage si retro la cele mai mici preturi (ex.: Rochie Vera Mont Paris 45 lei)
ladyvintage2009.blogspot.com
adelinasira
Postat pe 11 Iulie 2009 17:23
yumy
Postat pe 12 Iulie 2009 16:11
De la: rock90, la data 2009-05-28 20:38:03da...acum SIMTUL DE TURMA este INCREDIBIL...daca,DE EXEMPLU sunt la moda fustele scurte,vezi toate fetele cu asa ceva,numai ca unora le ies toate sunculitzele pe afara si nu cred ca se simt prea ok,dar deh,este in trend!!!mai important este ca imbracamintea sa-mi vina bine si sa ma reprezinte,daca se poate spune asa...decat sa fiu penibila pe strada...mai bne ma imbrac ca pe vremea strabunicii...glumeam


Problema e ca in toate magazinele numai fuste scurte, verzi gasesti.
Kathara
Postat pe 12 Iulie 2009 16:13
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
kudika051526
Postat pe 13 Iulie 2009 11:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa port dak sunt ff slaba? 43 De la: danytza 2 Octombrie 2014 20:25
Cum asortezi fusta cu volane din dantela nearga? 1 De la: Elena_Iuliana 16 August 2010 16:06
Va plac concursurile cu premii in haine? 2 De la: GODZILA 29 Noiembrie 2011 02:15
Rochii albastre: cum le accesorizam la inceput de primavara? 2 De la: Anaetic 27 Iulie 2015 18:10
Magazin online cu hainute pentru pitici 1 De la: remi_samoila 17 Decembrie 2009 08:42