Setari Cookie-uri

iubesc 2 barbati.e posibil??????

acum 5 ani am avut o rel.a fost super,parca imi gasisem jumatatea,dar din pacate k orice minune nu a durat.la ceva timp ne-am despartit.am suferit ff mult,eu chiar am tinut la el,pot spune k a fost prima mea iubire.la un an dupa ce ne-am despartit l-am sunat de Sf.Ion pt a-i spune 'la multi ani'.... sincer nu se astepta,totusi trecuse un an,nu se gandea k mai stiu nr si k era ziua lui.. cum toate rel lui s-au terminat nasol...iar de atunci a inceptu totul!!! am inceput iar sa ne intalnim (numai k acum pe ascuns pt k intre timp amandoi ne-am refacut viata,amandoi ne-am casatorit) si de 3 ani o tot tinem asa; ne intalnim knd putem,cam o data pe saptamana,in rest dak ne vedem pe strada nu ne cunoastem, suntem 2 straini iar knd ne intalnim ies scantei(intelegeti voi ce vreau sa zic : ) sincer nu credeam k o sa dureze atat "rel noastra" totusi ne intalnim de 3 ani si nici unul din partenerii nostrii nu banuie nimic,dar a inceput sa imi fie frica vb aceea "ulciorul nu merge de multe ori la apa" iar la mine tot a mers.nu vreau sa se afle pt k imi iubesc sotul si nu vreau sa ne despartim dar nici la celalalt nu vreau sa renunt,a fost prima dragoste si aia nu se uita.in concluzie ii iubesc pe amandoi si nu cred k as putea sa stau fara unul din ei.ce sa fac???????????
sonyas
Postat pe 2 Martie 2009 11:43
E posibil, cred eu..... Dar nu e normal satzi insheli sotzul, ar trebui so rupi cu el shi sati traieshti viatza alaturi de cel pe care lai ales... Cu atit mai mult daca iti iubeshti sotzul, il vei uita, shi oricum pina la urma se va afla despre voi shi va fi mai rau.........Oricum trebuie sa alegi din unul, iar daca pe cel cu care va intilnitzi pe ascuns il iubeshti mai tare shi el e gata sa lase familia pentru tine Succes, daca nu rupeo cu el shi cauta de familie...
emoliubcik
Postat pe 2 Martie 2009 12:36

mai draga, ca sa zic asa
nu-i iubesti pe amandoi, de fapt cred ca nu iubesti pe niciunul

pe sot daca-l iubeai, nu il inselai
pe celalalt doar crezi ca il iubesti, ptr ca ti-o trage bine (probabil)
_fantoma_
Postat pe 2 Martie 2009 13:51
De la: sonyas, la data 2009-03-02 11:43:56
a inceput sa imi fie frica vb aceea "ulciorul nu merge de multe ori la apa" iar la mine tot a mers.


Da' de ce sa nu merga de multe ori la apa??? S-au schimbat vremurile!!! Ulciorul, azi, e mult mai rezistent... Si apoi... ai grija sa folosesti "plasticul"!
Vorba aceea:
"Cat de fantastic e in plastic
In plastic e fantastic
Nici prea rigid, nici prea elastic
In plastic e fantastic."

e plastic stilul tau...
fataverde
Postat pe 2 Martie 2009 14:13
De la: vas25, la data 2009-03-02 13:51:28
mai draga, ca sa zic asa
nu-i iubesti pe amandoi, de fapt cred ca nu iubesti pe niciunul

pe sot daca-l iubeai, nu il inselai
pe celalalt doar crezi ca il iubesti, ptr ca ti-o trage bine (probabil)



Da,ti-o trage bine nu?hahahahaa ce tare
Pacat de sotul tau...
BogdanPaul
Postat pe 3 Martie 2009 07:29
Experienta ta directa ar trebui sa te convinga ca e posibil. Oricum iubim mai multe fiinte in decursul unei vieti, sau a vietilor. Doar prejudecatile si conditionarile sociale ne limiteaza in acest sens si ne fac sa credem ca doar succesiv [putem iubi 2 barbati de exemplu si nu simultan... problema asta nu o au culturile poligame. Oricum diferite forme de iubire le manifestam si simultan...iti iubesti sora, mama, tara, prietenii etc ... In fapt problema care te framanta pe tine nu este ca iubesti 2 barbati de o data ci daca sa faci amor cu amandoi ...
all_the_love
Postat pe 3 Martie 2009 09:13
Daca L-AI UBI macar pe unul...l-ai lasa pe celalat (parerea mea)...Dar eu cred ca...cu unul te-ai obisnuit...sau nu vrei sa-l ranesti...si pe celalat il doresti prea tare ca sa poti renunta la el...Dar daca poti trai asa...
eu_lya
Postat pe 8 Martie 2009 15:40
....foarte bine ,iubeste-i pe amandoi daca ..tine..ptr k viata este atat de scurta incat eu cred ca merita sa risti orice,...dupa cum ai vazut pe propria piele persoana care ai respectato si iubit-o,..mai tarziu te i-a in serios....MULTA BAFTA ,LA MULTE PRIMAVERI FERICITE!...si nu uita:FA-TI DE CAP PANA LA CAP ,DAR...CU CAP!
asv
Postat pe 8 Martie 2009 17:00
....foarte bine ,iubeste-i pe amandoi daca ..tine..ptr k viata este atat de scurta incat eu cred ca merita sa risti orice,...dupa cum ai vazut pe propria piele persoana care ai respectato si iubit-o,..mai tarziu te i-a in serios....MULTA BAFTA ,LA MULTE PRIMAVERI FERICITE!...si nu uita:FA-TI DE CAP PANA LA CAP ,DAR...CU CAP!
asv
Postat pe 8 Martie 2009 17:00
Si eu cred ca poti iubi doi barbati in acelasi timp, insa imi vine greu sa cred ca ai putut sa il inseli timp de 3 ani pe sotul tau si el sa nu suspecteze nimic.
elfuletz5
Postat pe 8 Martie 2009 17:29
dar poate si sotu are pe alta si deasta nu a observat
km69ro
Postat pe 17 Septembrie 2009 02:13
Sa dai sfaturi este foarte usor, a urma sfaturi este un pic mai greu, daca ai ajuns sa cauti fericirea in bratele altui barbat inseamna ca nu esti fericita cu sotul tau, daca nu vrei sa renunti la el pt celalalt inseamna ca nici celalalt nu-ti ofera fericirea deplina, asa ca nu cred ca iubesti pe nici unul dintre ei. Unul iti ofera o viata linistita si siguranta caminului, cu celalalt iti place sa traiesti periculos, asa ca o parte a problemei esti tu, analizeaza bine ce vrei sa faci cu viata ta, cei din jur nu trebuie sa sufere pt indeciziile tale.
tomescumrl
Postat pe 17 Septembrie 2009 10:39
Eu cred ca aici e o problema de decizie. Unul iti ofera siguranta, familie, tandrete, iar celalat iti ofera pasiune, adrenalina, placere, dependenta. Nu poti trai fara nici unul pentru ca iti ofera lucruri diferite care impreuna te implinesc ca femeie. Si aici este greul deciziei tale intre cei doi. N-ai sa poti trai asa multa vreme...Ideea e ca va trebui sa cauti un al treilea care sa ti le ofere pe toate astea la un singur pachet... Nici unul nu te implineste ca femeie, luat individual. Daca il vei gasi pe acela care sa-ti ofere toate astea vei avea o viata fericita fara griji. Si iti spun din experienta ca exista un astfel de barbat numai ca trebuie sa cauti bine si sa nu te multumesti sa ramai la ce iti ofera cei doi actuali. Incearca sa iti faci singura viata fericita nu doar sa te multumesti cu ce ti se ofera din partea barbatilor.
kudika031198
Postat pe 17 Septembrie 2009 18:47
De la: sonyas, la data 2009-03-02 11:43:56acum 5 ani am avut o rel.a fost super,parca imi gasisem jumatatea,dar din pacate k orice minune nu a durat.la ceva timp ne-am despartit.am suferit ff mult,eu chiar am tinut la el,pot spune k a fost prima mea iubire.la un an dupa ce ne-am despartit l-am sunat de .................................


o poveste destul de des intalnita... nu ma mira nimic... doar curajul de a posta :)

daca au trecut 3 ani si sotul nu s-a prins de asta inseamna ca s-a obisnuit deja cu comportamentul tau :))

iar amantului nu e neaparat nevoie sa ii placa ceva la tine pentru a mai lungi aceasta "relatie" :))

concluzie: live your life ;) and have fun bravo ca ti-ai gasit prostul :D
piticul_tau
Postat pe 17 Septembrie 2009 22:31
Sonyas, as vrea si eu i d-ul tau de messenger daca se poate. Multumesc.
adrianablondy
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:42
va multumesc la toti pt parerile voastre,poate k unii dinte voi aveti dreptate,poate k ii iubesc pe amandoi,poate k nu iubesc pe nici unul,sincer nici io nu mai stiu;stiu doar k nu vreau si nici nu poat renunta la nici unul din ei,cel putin nu acum;iar in ceea ce priveste faptul k sotul meu ar sti sau ar banui ceva sincer nu prea cred,pt k o fac cu cap si nu ar avea cum sa ma afle pt k ma intalnesc cu celalalt knd sotul meu nu este in tara,e sofer de tir si mai meru este plecat afara
sonyas
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:19
Sonyas nu vrei sa vorbim pe messenger?
i d-ul meu este blondy_adria.
adrianablondy
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu 15 ani, el 20... 54 De la: printesaaaa_x 19 Ianuarie 2011 11:03
Suntem rude? 4 De la: ra198708 7 Octombrie 2011 10:52
Innebunita de profesor 7 De la: 19 Februarie 2013 09:58
Incurcatura mare 19 De la: dragon_fly88 14 Iunie 2010 19:31
Cum te descurci cu o iubire imposibila?? 25 De la: contesina 1 Aprilie 2011 09:56