Setari Cookie-uri

sarcina?sotul tau sau altul .................

de ce, ca avem o moralitate conservatoare!!?
suntem prea ortodoxi pentru restu' lumii!?

Postat pe 4 Martie 2009 13:37
De la: vero_vera, la data 2009-03-04 13:12:50pe 29 decembrie a fost prima zi a ultimului ciclu


http://www.petocuri.ro/calculator-de-fertilitate.html

uite aci shi afli ce shi cum..... shi afli shi in plus :D
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 4 Martie 2009 13:39
eu m am abtinut sa ii zic si cealalta varianat mai usoara si care se uita mai repede, pt ca ea deja a luat decizia , e deja in 3 luni si sotul stie , si e mai complicat sa se razgandeasca , asa ca trebuie incurajata sa stie ce o sa infrunte...................sau in cel mai fericit caz sa fie chiar al sotului si at o s a fie ok
valentinarhyme
Postat pe 4 Martie 2009 13:41
oi incuraja-o tu sau noi si ii spunem noi cu ce o sa se confrunte, scris, dar ceea ce o sa fie in capul ei si in suflet, dumnezeu stie si ea, pacat pentru ca in primul rand ea trebuie sa se cunoasca pe ea k sa stie la ceea ce sa se astepte de la ea peste ceva timp, asa k dak a luat hotararea asta cu fruntea sus bravo ei, dak nu ....
cristi_nne
Postat pe 4 Martie 2009 13:45
....... daca nu, oricum face dupa cum vrea ea.

Postat pe 4 Martie 2009 13:47
Dar ce zici de un scenariu oarecum paranoic ?....amantul tau stie ca esti insarcinata ? banuieste ca ar putea fi copilul lui ? si-ar dori un copil ? pentru ca eu as rupe orice lagatura cu el, nu de alta dar sa nu te santajeze mai incolo...nu neaparat in schimbul unor bani ci a unor "servicii" sexuale....si asta e un motiv pentru care daca as fi in locul tau as face testul acela de paternitate copilului...
ocs
Postat pe 4 Martie 2009 13:49
Capul sus....nu face prostia sa avortezi,mai tarziu o sa regreti,iti spun din propria experienta,pastreazal,bucurate de sarcina,este o perioada unica in viata,si cu timpul se rezolva si prb.,,cine este tatal ?,,....cred ca mai important este copilul decit sotul sau amantul,cu timpul se va rezolva si aceasta intrebare..... .......sarcina usoara,si nu te stresa prea mult ca nu-i faci bine bebelusului,gandestete ca este o fiinta vie in tine,trebuie sa-l ocrotesti de ce-i mai rau pe lumea asta.A grija de tine,Bafta.
miha_973
Postat pe 4 Martie 2009 13:51
De la: geo_sh, la data 2009-03-04 13:37:32de ce, ca avem o moralitate conservatoare!!?
suntem prea ortodoxi pentru restu' lumii!?


din cate am citit io in ult tp p forum.... moralitatea noastra e cam de pe vremea lui ceasca... uneori aci pe forum parca e la claca la tara... uf..... suntem prea cu religia doar verbal, geo.... nu shi cu fapta.... suntem niste ipocriti... asta k sa generalizez.....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 4 Martie 2009 13:54
De la: ocgiogi, la data 2009-03-04 13:49:22Dar ce zici de un scenariu oarecum paranoic ?....amantul tau stie ca esti insarcinata ? banuieste ca ar putea fi copilul lui ? si-ar dori un copil ? pentru ca eu as rupe orice lagatura cu el, nu de alta dar sa nu te santajeze mai incolo...nu neaparat in schimbul unor bani ci a unor "servicii" sexuale....si asta e un motiv pentru care daca as fi in locul tau as face testul acela de paternitate copilului...


nu e deloc un scenariu paranoic. shi io gandesc la fel. e cat se poate de probabil k amantu sa iti cam faca probl.... asha ca mergi pe burta si ce-o fi o fi.... sau nush... mergi pe burta shi renunta la sarcina, dar numai shi numai dc esti convinsa k nu vei regreta mai tz..... ceea ce e putin probabil!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 4 Martie 2009 13:57
De la: valentinarhyme, la data 2009-03-04 13:34:53dora , aici nu este vb de telenovela , dar acolo in drepturile tale, in legile tale , nu spune si de dreptul omului, dreptul la identitate,la chestii de genul? ce ar fi sa afli tu acum ca tatl tau defapt nu e tatal tau ? aici lucrurile se complik, tu oricum nu ai a renunti la cel care te a crescut , dar o sa fii dezamagita ca nu ti s a zis pana acum adevarul.ea oricum o sa cedeze si o sa ii zica intr-o zi adevarul , asta in cazul in care e al amantului. ce idei comuniste aveti
chiar si ideea de a-l creste amandoi nu e rea, dar romania nu e tara in care sa fii asa deschis si gandesti asa .

ce drepturi mai ce legi??? aici vorbim de fapte reale...de viata de zi cu zi...ce drept la identitate de ce va fi ranit copilul dak ea este singura care stie??? get a life...
bruneagra25
Postat pe 4 Martie 2009 13:57
citishi printre randuri... e in 3 luni.... hmmmmm.... pai atunci mergi mai departe... un bebe e un vis greu de atins pentru unele dintre noi...... uf.... plus ca d c mereu tb sa gandim negativ? sau sa facem k in pov prostilor, vz faza cu drobul de sare...

plus k pesimismul shi agitatia interioara nu face bine la bebe.... mi-a zis dr mea ca atunci cand ne agitam shi suntem nervoase sau avem vreo teama... eliminam nush ce toxine care afecteaza fatul! deci lasa gandurile astea shi capu sus! ce e facut facut ramane!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 4 Martie 2009 14:00
De la: valentinarhyme, la data 2009-03-04 13:34:53dora , aici nu este vb de telenovela , dar acolo in drepturile tale, in legile tale , nu spune si de dreptul omului, dreptul la identitate,la chestii de genul? ce ar fi sa afli tu acum ca tatl tau defapt nu e tatal tau ? aici lucrurile se complik, tu oricum nu ai a renunti la cel care te a crescut , dar o sa fii dezamagita ca nu ti s a zis pana acum adevarul.ea oricum o sa cedeze si o sa ii zica intr-o zi adevarul , asta in cazul in care e al amantului. ce idei comuniste aveti
chiar si ideea de a-l creste amandoi nu e rea, dar romania nu e tara in care sa fii asa deschis si gandesti asa .


Nu mai stiu cum e in Romania... Nu mai stau acolo de 10 ani...

Asta ar fi de ajuns ca sa zic: I rest my case!
Pentru ca e de ajuns sa ascult pe cineva dand vina pe Romania pentru nu stiu ce si nu stiu cum ca sa stiu ca de fapt dau vina pe Romania pe care o cunosteau EI... cercul lor... si spunand asta, il si reveleaza... Cu alte cuvinte, e clar ca nu se trag din Soimaresti... ca sa ma exprim metaforic...
Romania nu are nici o vina in nimic. E o tara cu oameni frumosi si inteligenti, poate mai frumosi si mai inteligenti decat in alte parti... dar evident, EXACT ca si in alte parti, mediocritatea e majoritara.

Dreptul la identitate e atunci cand unui copil nu i se spune ca cel pe care l-a considerat si iubit pana atunci ca pe tatal lui. Cel care pana atunci a FOST tatal lui, de fapt NU MAI E. Asa, peste noapte! Dar daca asta e parerea ta... atunci de! daca vreodata ti se va intampla sa ajungi intr-o situatie similara fa tu ce crezi de cuviinta. Partea buna e ca stii exact ce ai de facut!
Dor_a
Postat pe 4 Martie 2009 14:06
De la: valentinarhyme, la data 2009-03-04 13:34:53dora , aici nu este vb de telenovela , dar acolo in drepturile tale, in legile tale , nu spune si de dreptul omului, dreptul la identitate,la chestii de genul? ce ar fi sa afli tu acum ca tatl tau defapt nu e tatal tau ? aici lucrurile se complik, tu oricum nu ai a renunti la cel care te a crescut , dar o sa fii dezamagita ca nu ti s a zis pana acum adevarul.ea oricum o sa cedeze si o sa ii zica intr-o zi adevarul , asta in cazul in care e al amantului. ce idei comuniste aveti
chiar si ideea de a-l creste amandoi nu e rea, dar romania nu e tara in care sa fii asa deschis si gandesti asa .


PS "Drepturile mele" (iti multumesc foarte gratios pentru ca mi le dai in proprietate), recte Dreptul Roman, sunt drepturile dupa care se ghideaza INTREAGA LUME de mai bine de doua mii de ani incoace.
Nu am sa spun ca in Romania nu se invata asta, pentru ca eu in Romania am invatat-o... dar, cum spuneam, e clar ca nici nu am fost la aceleasi scoli, tu si eu... si nici nu am facut parte din aceeasi categorie de elevi
Dor_a
Postat pe 4 Martie 2009 14:10
De la: geo_sh, la data 2009-03-04 13:47:38....... daca nu, oricum face dupa cum vrea ea.


Geo, d-aia te iubesc eu pe tine... simplu, la obiect... Un adevarat Hai-ku!
Vino sa te pupicesc!
Dor_a
Postat pe 4 Martie 2009 14:15
asta clar, dar nu as vrea sa fiu in pielea ei sau constiintza ei
cristi_nne
Postat pe 4 Martie 2009 14:25
am citit tot ce s-a scris pana acum si sunt de acord cu dora

eu, daca as fi in pielea ei, l-as da dracului pe amant, nici nu m-as mai gandi daca e copilul al lui sau nu si mi-as indrepta toata atentia catre familia mea... sa ne fie noua bine
kitty_krieger
Postat pe 4 Martie 2009 14:26
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-04 14:25:08asta clar, dar nu as vrea sa fiu in pielea ei sau constiintza ei

eu una personal cred ca m-as obisnui cu gandul ca nu stiu cine este tatal decat cu gandul unui avort...
coffeeta
Postat pe 4 Martie 2009 14:30
ce aiureala. chiar daca tatal copilului nu e sotul, nu conteaza. lasa asa. faci f bine sa-l pastrezi. si nu fa nici un test.
daca unu si-o trage pt 15 min asta nu inseamna ca e tata. tatal copilului e cel care il creste.

tine copilul si nu spune la nimeni. uita tot.


vera_coca
Postat pe 4 Martie 2009 14:33
nici eu nu sunt adepta unui avort, mai ales k am o minune de copil, dar nu mi se pare corect fatza de niciunul, nu stiu daca m-as considera destul de puternica. poate ca pana la urma o sa fie k, ea stie
cristi_nne
Postat pe 4 Martie 2009 14:39
sper sa alegi ce e mai bine ptr tine .
catch_a_fire
Postat pe 4 Martie 2009 14:40
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-04 14:39:54nici eu nu sunt adepta unui avort, mai ales k am o minune de copil, dar nu mi se pare corect fatza de niciunul, nu stiu daca m-as considera destul de puternica. poate ca pana la urma o sa fie k, ea stie


sincera sa fiu daca zice ca este in 9 sapt asta cade la inceputul lui ianuarie...si daca CM i-a venit pe 29 dec si il astepta pe 29 ian...perioada de ovulatie nu avea cum sa fie pe 22...asa ca tind sa cred ca este al sotului...dar...ea stie mai bine
oricum ea se intreba al cui este ca decizia de al pastra a luat-o din moment ce ia spus sotului...
coffeeta
Postat pe 4 Martie 2009 14:43
hai mai jachetuto, nu fi asa rea... sa speram ca femeia si-a invatat lectia o data pentru totdeauna
kitty_krieger
Postat pe 4 Martie 2009 14:56
dora,pe vera nu cred ca pe vera o intereseaza acum daca tu esti mai inteligenta decat mine sau nu.daca tu nu intelegi ghilimelele "imaginare"(ex verbal nu spui ghilimele, apoi cuv),data viit am sa ti se scriu.da, ai dreptate ca tata este cel care te creste si iti ofera dragostea si educatia decare ai nevoie, dar nu degeaba exista si termenul de tata biologic.de ce sa traiasca ea toata viata cu acesta povara in suflet???mai ales ca nu o s ii faca nici bine la sanatatea ei.nu o cunosc sa stiu cat s-ar consuma ea pt asta,dar nu excludem si varianta asta.ea o sa traiasca intr-o minciuna.da, ok; ce nu stii nu te afecteaza, dar la ea te-ai gandit??pana la urma urmei ,daca cineva o iubeste cu adevarat va intelege(ca el nu o fi fost vreo usa de biserica , hai sa fim seriosi).asa ca sa nu o mai intristam si noi cu parerile noastre,mai mult disc contradictorii si sa lasam timpul sa decida.
sa nu ii zica nimic amantului de sarcina, sa speram ca e al sotului si atunci totul va fi ok.daca nu , o sa mai vada ea.vroiam sa mai zic ceva , dar nu vreau sa ii dau de gandit verei.asa ca vera , capul sus , trebuie sa fii o femeie puternica si sigura pe tine.nu se termina lumea la un sot sau la un amant.
valentinarhyme
Postat pe 5 Martie 2009 08:51
sa te gindesti ce faci daca copilul tau se imblolnaveste grav si are nevoie de perfuzii,transplant .etc.................atunci ce justificare vei gasii pentru sot si cum vei chema amantu sa te ajute sa salvezi viata copilului.............ce grupa de singe ai tu sotul si amantul...........daca sotul tau cunoaste genetica poate sa isi dea seama!.........NU ESTE CORECT SA DISTUGI ATITEA VIETI!
FRANNNCE
Postat pe 5 Martie 2009 09:45
De la: FRANNNCE, la data 2009-03-05 09:45:19sa te gindesti ce faci daca copilul tau se imblolnaveste grav si are nevoie de perfuzii,transplant .etc.................atunci ce justificare vei gasii pentru sot si cum vei chema amantu sa te ajute sa salvezi viata copilului.............ce grupa de singe ai tu sotul si amantul...........daca sotul tau cunoaste genetica poate sa isi dea seama!.........NU ESTE CORECT SA DISTUGI ATITEA VIETI!


Frannce, acum e prea tarziu... sarcina are aproape 4 luni... A facut-o, a facut-o... Ce ciudatenia naibii sa ramai gravida cu cineva cu care te-ai culcat de doar doua ori...

Poate copilul asta a fost destinat sa se nasca... Cine stie ce persoana speciala o sa fie...
Dor_a
Postat pe 5 Martie 2009 09:54
De la: Dor_a, la data 2009-03-05 09:54:00
De la: FRANNNCE, la data 2009-03-05 09:45:19sa te gindesti ce faci daca copilul tau se imblolnaveste grav si are nevoie de perfuzii,transplant .etc.................atunci ce justificare vei gasii pentru sot si cum vei chema amantu sa te ajute sa salvezi viata copilului.............ce grupa de singe ai tu sotul si amantul...........daca sotul tau cunoaste genetica poate sa isi dea seama!.........NU ESTE CORECT SA DISTUGI ATITEA VIETI!


Frannce, acum e prea tarziu... sarcina are aproape 4 luni... A facut-o, a facut-o... Ce ciudatenia naibii sa ramai gravida cu cineva cu care te-ai culcat de doar doua ori...

Poate copilul asta a fost destinat sa se nasca... Cine stie ce persoana speciala o sa fie...
dora tu stii ca fostul meu sot a avut o amanta care a facut un copil............copilul sa imblonavit si .......sa aflat totul! fostul ei sot este la nebuni ......iar copilul plinge dupa tati nu dupa exul meu care este tatal! copilul este ca un ciine haituit! crezi ca nu minciuna nu iese la iveala?.............pacat ca una lume nu gindeste........si treaba cu intelegerea cu sotul scirtiie ca daca nu te intelegi nu te culci nici cu el...........................nu pot multe sa inteleg desi am cunoscut sute de cazuri!
FRANNNCE
Postat pe 5 Martie 2009 09:58
Sigur ca stiu povestea ta Frannce... De aia zic... Acum, daca tine copilul, sa isi tina macar gura... si sa se roage la cel de sus sa nu se intample ce s-a intamplat cu fiul sotului tau... Ca vezi tu, e suflet nevinovat si ... pe cuvant ca nu merita sa plateasca pentru pacatele parintilor inconstienti.... Iti dai seama ce e acum in sufletul copilului ala? Ca e "atins" pe viata?
Dor_a
Postat pe 5 Martie 2009 10:14
este un site copilul.ro unde poti sa-ti calculezi exact ziua de ovulatie maxima in fct de prima zi de ciclu
calculeaza si stii in fct de raporturi al cui e,asta dak nu s-a intamplat cu amandoi in aceiasi zi.
lacrasar
Postat pe 5 Martie 2009 11:25
De la: FRANNNCE, la data 2009-03-05 09:45:19sa te gindesti ce faci daca copilul tau se imblolnaveste grav si are nevoie de perfuzii,transplant .etc.................atunci ce justificare vei gasii pentru sot si cum vei chema amantu sa te ajute sa salvezi viata copilului.............ce grupa de singe ai tu sotul si amantul...........daca sotul tau cunoaste genetica poate sa isi dea seama!.........NU ESTE CORECT SA DISTUGI ATITEA VIETI!

Scrii exact la ce m-am gandit...Inclusiv mai este posibilitatea ca sotul sa nu poate sa faca copii....Si asta mai poate iesi la iveala...Si pentru a nu distruge totul mai tarziu, consider ca este nevoie de adevar in asemena cazuri. Iar un copil trebuie sa cunoasca adevarul. Cu un "adevar urat" poti creste de la inceput, decat sa traiesti cu o minciuna frumoasa...Mai tarziu te distruge adevarul...Se sparge totul ca un balon roz...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Martie 2009 14:13
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-03-05 14:13:46
De la: FRANNNCE, la data 2009-03-05 09:45:19sa te gindesti ce faci daca copilul tau se imblolnaveste grav si are nevoie de perfuzii,transplant .etc.................atunci ce justificare vei gasii pentru sot si cum vei chema amantu sa te ajute sa salvezi viata copilului.............ce grupa de singe ai tu sotul si amantul...........daca sotul tau cunoaste genetica poate sa isi dea seama!.........NU ESTE CORECT SA DISTUGI ATITEA VIETI!

Scrii exact la ce m-am gandit...Inclusiv mai este posibilitatea ca sotul sa nu poate sa faca copii....Si asta mai poate iesi la iveala...Si pentru a nu distruge totul mai tarziu, consider ca este nevoie de adevar in asemena cazuri. Iar un copil trebuie sa cunoasca adevarul. Cu un "adevar urat" poti creste de la inceput, decat sa traiesti cu o minciuna frumoasa...Mai tarziu te distruge adevarul...Se sparge totul ca un balon roz...
oricum este imposibil pentru o femeie ori cit ar fi de abila sa ascunda lucrul asta pentru toata viata! minciuna iese la iveala cind ti-e lumea mai draga! eu cred ca mai bine face testul copilului........(.acum se face pe baza de betisoare si se ia probe din gurita)si daca este al sotului isi vede de viata .......daca nu mai bine creste copilul singura decit sa distruga viata omului ala nevinovat si bineinteles a copilului!
FRANNNCE
Postat pe 5 Martie 2009 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sexul in internet 43 De la: SweetDadyD 10 Martie 2009 20:57
"preacurvia" feminina vs. "potenta" masculina..??!!! 17 De la: luckyyyLuke 7 Martie 2009 22:52
Caut tipa pentru cunnilingus :) 40 De la: danx 27 Iulie 2019 10:35
help me girls !! 1 De la: lilboogirl 2 Iulie 2010 03:32
dezvirginare 23 De la: flowereat 3 Octombrie 2013 09:37