Setari Cookie-uri

Va rog nu-mi ocoliti mesajul

Mai lung? Eu n-as zice. Eu mai am o masea scoasa si vreau sa-mi pun implant. Dupa ce mi-a scos-o , mi s-a vindecat gingia extraodinar de repede. Daca imi scoate maseaua, cred ca in maxim 2 luni sunt gata de implant. Doctorita mi-a zis ca dupa ce imi baga surubul, trebuie sa astept 3 luni. Iar in ceea ce priveste tratamentul, ea exclude asta din start; nu vrea sa faca tratament, vrea sa puna implant; e fixata pe treaba asta.
Gazelle
Postat pe 5 Martie 2009 23:01
dar de ce nu mergi la alt doctor? daca ti se pare suspecta, de ce o suporti? eu zic sa ai incredere in instinctul tau , multi medici sunt nesimtiti si interesati !
sab628
Postat pe 19 Martie 2009 18:11
eu am implanturi dar nu mai aveam dinti, uite o sa ma duc la dentist sa intreb cum e cu osul putrezit :D si mie imi miroase a facatura ! poti sa incerci la alti medici :D
sab628
Postat pe 19 Martie 2009 18:12
De la: Gazelle, la data 2009-03-05 08:34:33 Exact; osul in care e infipta radacina.



Intra pe - sfaturimedicale.ro -, logheaza-te acolo(iti faci cont) si, apoi, ai acces la medici on line, toate specializarile. Si eu sunt plecata din tara si am apelat de cateva ori la acesti medici. Lasi intrebarea si, a doua zi, primesti raspunsul; sau, poate, tu, prinzi, chiar on line! Bafta!
Referitor la preturile care le-ai afisat, eu zic ca sunt bune. Eu mi-am pus o coroana la o masea si m-a costat 1070 $.
driada
Postat pe 19 Martie 2009 20:15
Eu sustin de mult ca cea mai mare nenorocire a medicinei e stomatologia, ca trebuie sa se schimbe totul si ca in Romania oricum, de abia asteapta sa te prinda si sa-ti gaseasca tot ce nu e cazul ca sa intri in lucru si s-o duci asa lant la nesfarsit. Daca m-as naste din nou n-as mai calca pe la stomatolog vreodata.
ema_rice
Postat pe 19 Martie 2009 21:38
Manca-o-ar mami pe ea de fata frumoasa si desteapta!

(pe de alta parte, am rupt-o'n fericire... si eu am o extractie de o suta de ani si - cum e maseaua pa'sh'pa - sigur ca nu stiu ce numar e - da' e in spate, nu se vede... si inca n-am pus implant... acu' s-o fi dus naibii sansa )
Dor_a
Postat pe 20 Martie 2009 00:28
unde am facut primele implanturi extactiile erau de cel putin zece ani! a reusit super iar acum au fost instalatii si dintii.............niste perle nu gluma! inainte de implant am primit toate informatiile medicale printre care si o brosura avizata de ministerul sanatatii in care scria ca implantul se face la cel putin trei luni dupa extractie! apoi dupa implant se asteapta patru luni pentru instalarea coronitei,a dintilor etc........in final eu nu le am cu medicina stomatologica dar am incredere in stomatologul meu ca ce face ,face bine! din pacate in Romania am platit mii de euro de pomana deoarece practic sa acoperit rahatul!.....este posibil sa fie si din cauza lipsei de dotare a cabinetelor fie ele si particulare!........nu am cunoscut nici un medic roman care sa aiva in cabinet ecograf tridemensional si fel de fel de aparate cu ajutorul carora priveste radacina dintelui in timp ce il tateaza etc..........aici toti au ........pina si ortodentistii!......................
FRANNNCE
Postat pe 20 Martie 2009 10:38
Tu vorbeai cu mine? Daca da, nu inteleg de ce zici ca ma cred desteapta etc? Pentru ca am zis ca vorbesc 4 limbi? Asta e adevarul. Cum iti suna tie fraza, citez:" el hueso esta podrido. Tenemos que sacar la muela". Oricum s-a schimbat, acum e fisura nu e putrezit: " el hueso tiene una fisura". Nici ea nu mai stie ce e.
Gazelle
Postat pe 21 Martie 2009 04:34
Nici eu nu am incredere in medicii stomatologi, si in medici in general! Acum 11ani, mi-am imbracat 2 masele pt ca, trebuie sa recunosc ca n-am avut grija si s-au distrus aproape de tot. Evident ca mi-a scos nervii... partea interesanta a fost ca mi i-a scos... PE VIU! Cretina aia nu facea anestezii, cred ca si dinti scotea pe viu, bine ca n-am avut nevoie de vreo extractie! Din cauza aleia, de cate ori am mai fost la vreun dentist, nu puteam sa stau linistita, ii dadeam peste mana, inchideam gura cu instrumente cu tot etc, de nu intelegeau aia ce am! Deci daca dai peste vreun idiot, te mai lasa si cu traume, de nu mai poate sa umble nimeni la dintii tai... Auzi, oase putrezite... pai crezi ca nu simteai absolut nimic??? E clar ca era pusa pe japca...
darksukkubus69
Postat pe 29 Noiembrie 2009 18:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Versuri ale melodiilor 12 De la: ghicicine 10 Mai 2014 20:29
RBD 7 De la: cantafabule 14 Septembrie 2009 16:55
Va rog nu-mi ocoliti mesajul 40 De la: darksukkubus69 29 Noiembrie 2009 18:29
Mariah Carey 10 De la: MaraDonna 30 Septembrie 2009 18:04
Laura Stoica 157 De la: pacifista 4 Septembrie 2009 17:34